Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła_Mama

W JAKIM WIEKU PIERWSZA CIAZA?

Polecane posty

Gość Przyszła_Mama

Hej, jaki jest najodpowiedniejszy wiek na pierwsza ciaże??Planujac ze chce 2-3 dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość worek na kapciuszki
no to 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no lekarze mowią
ze im wczesniej tym lepiej(kolo 20-25lat) no ale ja mysle ze chyba ważniejsza jest dojrzałość emocjonalna bo bycia rodzicem niz gadanie lekarzy. No ale oczywiscie ciąża po 35 roku życia może nieś pewne komplikacje, także ciężko cos powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy jaką chcesz miać różnicę wieku między dziećmi. jak tak do 2 lat to możesz spokojnie nawet po 30 zacząć, a nawet mając 35 lat. a jak chcesz większąto odpowiednio wcześniej, tak żeby z ostatnim przed 40 zdążyć, bo potem to już i niebezpieczeństwo chorób wzrasta i ty nie będziesz miała tyle cierpliwości do maleństwa. (ale to tylko takie uogólnienia są, nie ma najlepszego wieku na dzxiecko!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
Myslałam tak mniej wiecej pierwsze - 22 lata, drugie 25, a trzecie (o ile namowie mojego mezczyzne) - 28 :) co o tym myslicie? Na dziecko emocjonalnie juz jestem gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
Od dawna bardzo chcemy dziecko, ale narazie nie mamy swojego domu, wiec tak mysle okolo 22 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no lekarze mowią
jeśli jestes gotowa to w sumie do dzieła, ja mysle ze teraz planujesz ale zobaczysz zycie inaczej zweryfikuje Twoje plany(moze nie musi) moze byc tak, ze po drugim dziecku nie bedziesz miala sily na następne, tylko bedziesz chciala poczekac, albo na odwrot bedziesz chciala rodzic jedno po drugim. no albo natura tez moze zdecydowac inaczej(zajscie w ciąże nie zawsze jest takim chop siupem;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
wiem ze to nie jest tak hop -siup, mysle ze dwojke napewno bedziemy mieli a o 3 zastanowie sie po urodzeniu dwoch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jedno juz mam , drugie pojawi sie na jesien a trzecie jesli kiedykolwiek to nie wczesniej niz za 12 lat :) zobaczysz po 2 czy wogole chcesz trzecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze pierwsza ciaza u kogos kto chce meic trojke dzieci koniecznie powinna byc przed 30. nawet jesli sie porowna jak to jest byc w ciazy majac lat 20kilka czy 30kilka to jest roznica, wiec trzeba wczesniej zaczac majac takei plany:) z reszta, jesli tak planowaliscie to nie ma co sie zastanawiac i te plany realizowac. Ja jestem za tym, zeby rodzic dziecko przed 25.rokiem zycia, bo wtedy ciaze traktuje sie bardziej spontanicznie i fizjologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he MaMani ja po drugim chciałam trzecie :D a wiesz że już chce 4 ;) ja pierwsze urodziłam w wieku 26 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieeeeeeeeeeeeeee
Jak dla mnie za późno jest mieć pierwsze dziecko wieku 35 lat ,jeśli ktoś planuje 3.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
MaMani -az tak ci daje dziecko i druga ciaza w kosc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronika :) kazdy ma inne predyspozycje. ja mysle ze mi 2 wystarczy ale nie mówie definitywnie nie bo to nigdy nie wiadomo :) to zalezy od wielu rzeczy. od finansów, naszego stanu zdrowia i wogole od tego jak nam sie zycie potoczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo córcia jest dosyc grzeczna. ma takie lobuziarskie wybryki ale to raczej slodkie rozrabianie niz jakies wielkie grymasy i krzyki... tylko zaczyna juz chodzic i wszedzie jej pelno :) A wiem ze to dopiero poczatek. za to ciaza jest fatalna. w porownaniu z pierwsza to czuje sie okropnie. dzien na dzien zaliczam wc po kilka razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie też za późno jest mieć 1 po 35 roku życia, ale znam taką osobę, która tak właśnie ma i jakoś sobie radzi, więc mówię tylko że to jest możliwe :) ja też mam fajny plan. zobaczymy czy się uda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
widze ze to 8 tydzien wiec to normalka :) wierz mi duzo bym oddala zeby miec takie malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo a ile masz latek? ile ci zostało do tych planowanych 22? agatka a mozesz zdradzic jaki to plan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
rocznikowo 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jasne... nie wiem czy zauważyłaś, na naszym topiku napisałam że chyba się nas wyrzekłaś a raczej że niedługo nas całkiem opuścisz ;) trochę częściej tam zaglądaj i pisz!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła_Mama
dla mnie to jest wiecznosc :( ale niestety takie jest zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantastyczny :P w sierpniu/wrześniu zaczynamy staranka. mam nadziejęże do grudnia nam się uda, więc urodzę w ostatnim momencie - będę miała już 25 lat!kolejne po 1,5 roku max 2 latach. potem, po 11 latach od 1 dziecka trzecie maleństwo. wiesz u mnie w domu to taka swoista tradycja, że pierwsze jest starsze od ostatniego o 11 lat :) (co prawda moja mama złamała tradycję i ja jestem starsza od małego o 18 lat, ale od średniego też o 11 :) ) zobaczymy czy się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weronika mam ostatnio wrazenie ze nawet jak cos napisze to nikt tego nie zauwaza :) ale czytam sobie codziennie co tam tworzycie i ogladam wszystkie fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala agatka to prawie jak u mnie. miedzy mania a 2 bedzie 17 miesiecy roznicy :) a potem sie okaze kiedy nastepne... ja mam 2 siostry jedna mlodsza o 3 a 2 o 10 lat i z ta ostatnia mam maly kontakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla mamo zleci ci szybciutko :)zaczniecie starania za rok a teraz juz powinnas powoli przygotowac sie do ciazy. porobic badania szczepienia itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×