Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

no troche nudą wieje... Moj szef poinformował dzisiaj zarząd o mojej ciązy - dostałam gratulacje od szefowej. Wszystko ok. Okna w domu umyte - troche plamy są, ale lepiej wyglądają.... a jaki mąz był zmeczony... sie smiałam że jak połowa kobiet w Polsce - bo tyle pewnie myło okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D i pewnie tylko jeden mezczyzna: twoj maz! :) Ja jutro podpisuje akt u notariusza w zwiazku z kupnem mieszkania i troszke sie stresuje :D pierwszy raz w zyciu taki duzy czek podpisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
czemu Karo już teraz musieliście się zapisac na szpital? a zapisaliście się na poród rodzinny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech.... stresów zawsze troche jest, ale będziesz na swoim:) Ja czekam z niecierpliwościa na remont - nie moge patrzec na obecną łazienkę..... Po świetach wezme sie za sprzedaż działki i byc może spłace 3/4 kredytu, chociaż mąz twierdzi że absolutnie nie - że trzeba zaiwestowac - bo on chce za 4 lata miec dom na kaszubach:( Tez bym chciała, ale te inwestycje to nie na moje nerwy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
ale wam zazdroszczę dziewczynki :( ja niestety swojego nie mam i jakoś się nie zapowiada żeby szybko było :( ale się romarzyłam :) szykowac pokoik dla dzidzi, ale macie fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinanna - u mnie najciekawsze jest to że ja przeprowadziłam się 20 grudnia do nowego mieszkania i normalnie w pierwszym cyklu "pracy" zaszłam w ciązę... po porodzie musze uważac, bo to nowe mieszkanie jakies podejrzanie płodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
hihihih myślę że to przejęcie przeprowadzki odsunęło was od myślenia o poczęciu i dlatego tak szybko poszło ;) fajnie macie a jeszcze perspektywa własnego domku hmmmm coś cudownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek jest w planach - jak wyjdzie nie wiadomo - na razie trzeba spłacic jeden kredyt.... Wszystko strasznie drożeje a pensje nie ida jakoś drastycznie w górę. Mąz pracuje w dobrej, zagranicznej firmie - ale rewelacji nie ma. Mamy jeszcze dodatkowo działalnosc gospodarczą i w sumie dzieki temu nie jest najgorzej. Tylko że przez tą działalność to moj mąż po pracy ślęczy po 6-8 godzin przed komputerem.... no ale cóż... coś za cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie juz zapisac bo ja mieszkam we francji i tak jest ze nie ma potem miejsca gdzie rodzic... ginka mi powiedziala ze jak chce do szpitala to juz w pierwszym miesiacu trzeba sie zapisac! ja dziekuje... a z tym mieszkaniem to tak jest, troche stresu ale potem jest sie wreszcie na swoim... my o kupnie domu narazie nie myslimy, moze za kilka lat jak rodzinka sie jeszce powiekszy... ale tutaj ceny sa straszne.... fakt ze wyplaty lepsze niz w polsce, ale mowie wam, ceny takie ze sie w glowie nie miesci... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
ja narazie mogę zapomniec o własnym M :( cenu są straszne nowe wachają się między 8000 a 10 000 za m2 :( a domek jest tańszy ale za to cena działki wygórowana :( i jak tu zakładac rodzinę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety w Polsce ceny mieszkań i domów tez zwariowały.... Za moje mieszkanie spokojnie mogłabym kupic dom w USA.... ale cóz zrobic... w sumie moglibysmy kupic dom na wsi - to moje marzenie - ale niestety jak dojeżdzać w tych korkach do pracy? Obecnie mieszkamy 2 km od Centrum, można isć na piechotę. Poza tym mam blisko do wszelkich wygód - przychodni, szkoły z basenem, centrum handlowego itp, tzw pełna infarstruktura - a to moim zdaniem wazne przy dzieciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widze ze i w Polsce jest niezle, bo jak sie porowna do sredni zarobkow wychodzi prawie tak samo... Ja mieszkam (i tam tez kupujemy mieszkanie) w malym miescie 15km od stolicy, i jest super bo jest troche domkow, troche blokow, spokojnie i wogole... szkoly tez sa, centrum medzyczne, sklepy.. Ale do pracy to jade godzine (pociagiem), do stolicy. Ale tutaj srednio sie tyle jezdzi. Boje sie tego pociagu w lecie, kiedy juz bede miala duzy brzuch.. mam nadzieje ze nie bedzie za duzych upalow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dojezdzasz pociągiem to ok, u nas polikwidowali połaczenia i zostały zakorkowane drogi. Jak bym miała stać 2 godziny w korku to bym sie chyba powiesiła.... za nerwowa jestem na to - ja z czystego lenistwa jeżdze do pracy autem - zajmuje mi to 4 minty:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 MINUT ! Jejku jak fajnie :):) Ja moze poszukam sobie kiedys pracy blizej, ale narazie mi tak pasuje.. zobaczymy jak bedzie dzidzius.. Dziewczyny, ile wy chcialybyscie miec dzieci? I w mniej wiecej jakim \"terminie\", tzn drugi starszy o tyle lat od pierwszego, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak sobie myśle i chyba 1, a jeszcze nie urodziłam... nie nadaje sie na Matkę Polkę, przyzwyczaiłam sie do łatwego zycia... poza tym nie jestem najmłodsza - za miesiąc kończe 31 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
ja bym chciała dwójkę najlepiej chłopca i dziewczynkę ;) tak mniej więcej ok 2 - 3 lat różnicy to chyba by było najlepiej, fakt jeszcze nie rodziłam i nie wiem jak będzie, instynkt macierzyński to mi się włączył już z 12 lat temu ;) ale to wiadomo inaczej jak się patrzy na inne dzieci a inaczej na swoje ;) zobaczymy co będzie ;) paula głowa do góry życie zaczyna się po trzydziestce ;) nie ma to jak rocznik '77 dwie 7 to nie tak żeby były i nic nie znaczyły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu paula opowiadasz? Tutaj srednia na pierwsze dziecko jest wlasnie 30 lat! (dokladnie 29,8). Informacja jak najbardziej aktualna, czytalam wczoraj! :D Wcale ci nie daleko od tej 30-stki, nie? Ja bym chciala miec 3, nawet moze 4 jesli zdrowie i finansy pozwola. (maz na szczescie jest tego samego zdania). A na drugie zdecydujemy sie chyba 2 latka po pierwszym.. zreszta zobaczymy, moze to wszystko mi sie zmieni po pierwszym porodzie! :D A z ta \"matka polka\" nie wiem o co chodzi. Ciagle gdzies to pisze (na kafe oczywiscie). We francji tez sa kobieta co maja po 3/4 dzieci ! :D Chcialabym miec tyle dzieci bo lubie jak w domu jest radosnie. Nas bylo piecioro, a jak ja i starszy brat odeszlismy z domu (no bo nadszedl na to czas!) rodzice wymyslili ze maja jeszcze sile by uszczesliwic dwojke dzieci z domu dziecka, tak jest nas razem siedmioro. Oni sa z nami od dwoch lat i sa takie kochane... A rodzice pracuja obydwoje. Ja tez nie wyobrazam sobie byc \"mama na 24 godz na dobe\". Moze z rok po urodzeniu, ale tyle.. nie chcialabym byc \"na utrzymaniu\".. szybko by mi sie chyba znudzilo (no, prawda, nie jestem tego na 100% pewna, chyba z czworka dzieci nie ma nudow..).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artigiana
Karo niby racja z tym porodem ale nam się tak straznie marzył poród rodzinny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artigiana
Na tym że Bartek (mąż) byłby ze mną przez cały czas, no a w tym wypadku przecież go na cesarke nie zaproszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, porod rodzinny tzn taki \"normalny\"? Myslalam ze moze w domu czy cos takiego (o roznych sposobach sie slyszy.. ja bym sie bala..) Ja gdzies czytalam ze czesto jak jest cesarka dziecko od razu oddaja tacie zeby mialo z nim pierwszy kontakt (tak jak robia to w wypadku \"zwyklego\" porodu). Bardzo mi sie to podoba. Nie wiem czy wszedzie tak robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bardzo chcialabym zeby maz byl przy porodzie. Zobaczymy czy bedzie to mozliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
daje swoje dane: lat 26 (prawie) zachodniopomorskie 12.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to poprawie juz ta tabelke i wpisze cie deli. Mam nadzieje ze sie nie pokreci znowu.. NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD 1. paula01............30.........Gdańsk.................01.10 2. gandziulka........22.........wawa...................04.10 3. 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 4. oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 5. goga78............29..........waw...................07.10 6. future.............30......pomorskie.................09.10 7. PrEsTiDiGiTAtOrkA...28....wroclaw................10.10 8. emi81..............27.......warm.maz................10.10 9. wisienka2_3......23..........słupsk..................11.10 10. ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 11. deli256............26.......zach.pomorskie........12.10 12. Klm..................26........Wawa..................13.10 13. Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 14. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 15. Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 16. Karo91............24..........Fr......................19.10 17. lillen................24..........wawa..................21.10 18. artigiana..........25..........mlp....................25.10 19. kitka76............31..........Gdynia................25.10 20. nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 21. usana..............27.........Boston.................28.10 22. anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 23. goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAHAHAHAHA!!! Ale mi sie udalo. Jak widzicie jestem straaasznie zdolna :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz....... NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD 1. paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 2. gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 3. 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 4. oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 5. goga78............29..........waw...................07.1 0 6. future.............30......pomorskie.................09. 10 7. PrEsTiDiGiTAtOrkA...28....wroclaw..................10.10 8. emi81..............27.......warm.maz................10.10 9. wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 10. ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 11.deli256.............26........zach.pomorskie.......12.10 12. Klm..................26........Wawa..................13. 10 13. Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 14. cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 15. Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 16. Karo91............24..........Fr......................19 .10 17. lillen................24..........wawa.................. 21.10 18. artigiana..........25..........mlp....................25 .10 19.kitka76.............31.........Gdynia................25.10 20. nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 21. usana..............27.........Boston.................28. 10 22. anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 23. goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo udalo sie,brawo :) Ja jak pierwszy raz bylam w ciazy,to pomyslalam sobie,ze jedno i koniec.Ze nie jestem stworzona do roli matki.Urodze i sie samo wychowa :) Po porodzie wlaczyl mi sie dopiero instynkt macierzynski.Pierwszy raz pomyslalam o drugim dziecku gdy Wynosilam za male ciuchy mojego synka na strych- z nadzieja,ze te ciuchy sie w 100 % przydadza i nie bede nikomu ich oddawala. Ale to bylo tyllko w planach tak odleglych...Maz oczywiscie caly poprzedni rok trul mi,ze powinnismy starac sie o drugie bejbi.I dopiero w tym roku poczulam,ze chyba jestem gotowa.Oczywiscie najlepsza roznica wieku miedzy dziecmi to 2 lata,ale z wygody zazwyczaj matki przewaznie roznica wynosi 3 albo 4 lata.No u nas rocznikiem bedzie 2 , a miesiacami prawie 3 lata. My mielismy porod rodzinny(oczywiscie trzeba placic za niego minimum 600 zl)i jestem bardzo zadowolona.Teraz tez chce rodzic z mezem w milej i spokojnej atmosferze ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Ja tez wole porod rodzinny, w zasadzie inny nie wchodzi w gre - juz sie boje bo to pierwszy raz, i nie wyobrazam sobie ze w takiej chwili jestem sama z obcymi ludzmi... Nie chce oczywiscie zeby stal i \"wszystko\" widzial (na 100% by padl i narobil klopotu) ale musi byc blisko - komus reke podczas ewentualnych skurczy musze miazdzyc, nie? ;-) Na szczescie jestesmy w tej dobrej sytuacji, ze nasze firmy ubezpieczaja nas w prywatnym centrum medycznym, juz zmienilam pakiet na odpowiedni do mojego stanu obecnego, i porod rodzinny ze znieczuleniem juz w nim jest, plus sala o podwyzszonym standardzie jesli sobie zazycze (jakos tylko nie moge sie zdecydowac czy chce sama byc na sali, zawsze to razniej...). Pradopodobnie rowniez szkola rodzenia, wiec w ogole full wypas. To juz tylko zalatwienie poloznej by zostalo, ale w wawie ona i tak pewnie kolo 1000 bedzie jak nie wiecej... Zobaczymy. No ale przynajmniej miejsce w wybranym szpitalu jest gwarantowane, a w obecnej sytuacji szpitalowo-lekarskiej w naszym kochanym kraju to juz duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry.... w ten zimowy poranek. Karo - masz pewnie racje - ale mi znowu cos zaczyna sie dziac w głowie..... za duzo myslę. Tez chce poród rodzinny - nie wyobrażam sobie przechodzić tego bez męza... u nas to kosztuje 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artigiana
Witam dziewczyny, jestem zdziwiona cenami za porody rodzinne. U mnie większość szpitali świadczy tego typu usługi za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×