Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Cicho tu coś dzisiaj i spokój. Mi właśnie przeszły mdłości, za to rozbolała mnie strasznie głowa! Muszę cofnąć się parę stron dalej i poczytać co tam brały dziewczyny na przeziębienie. Normalnie tylko odliczam do końca pracy. Jeszcze 2,5 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o tym badaniu nigdy nie slyszalam i ginka mi tez nic nie mowila.. chyba wiec nie bede go miala robionego.. a moze powie dopiero na nastepnej wizycie, jesli sie robi w 20-ym tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo, nie przejmuj się - moze we Francji masz te badania bez picia tej glukozy? Goju - mnie tez boli głowa... raz ze pewnie cisnienie, a dwa denerwuje sie lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biore żadnych witamin w tabletkach bo po wszystkich wymiotuje a po Prenatalu to juz masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, zdecydowalam ze nie bede sie wogole denerwowac, to nie jest zdrowe dla dziecka, a ginka na pewno wie co robi :) Ja musialam juz sie zajac wybraniem szpitala albo kliniki gdzie bede rodzic, zadzwonie tam w piatek (tutaj nie ma wolnego w wielki tydzien). Musze tez dac papiery do zlobka... dziwnie tak zajmowac sie takimi sprawami kiedy jeszcze sie nie poczulo dzidziusia w brzuszku.. Mowiac o tym, wczoraj maz trzymal sobie reke na moim brzuszku i mowil mi : \"cicho, sprobuje cos poczuc, moze sie uda!\" :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo ty się nie denerwuj, bo ja też nie słyszałm nic o tych badaniach. Lekarz nam na pewno powie w odpowiednim czasie. Jezu znowu mnie mdli tak strasznie! Zbyt szybko się ucieszyłam. Czuję się fatalnie! Ale jeszcze 1,5 godziny. Wyjdę trochę wczesniej bo mam pare sparw załatwić, wiec liczę że została godzina. Niech już idzie moja dyrka to normalnie się walnę na biurko! A u nas w wielkim tygodniu też sie normalnie chodzi do pracy. Tylko dzieci i nauczyciele mają wolne. Więc ja będę w czwartek i piątek sama jak palec w szkole. Wzięłabym urlop ale trochę mi szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to tylko w szkole. Tutaj caly tydzien ida do szkoly. Ja w piatek wzielam sobie wolne bo rano podpisujemy papiery na mieszkanie (nareszcie!!!), dostajemy klucze, i wogole SUPER :) strasznie sie ciesze. Po tym wszystkim mezus wroci do pracy a ja pojade do rodzicow i zostaje tam do soboty wieczorem :) bede z najmlodszym rodzenstwem malowac jajka, dziwne ale strasznie sie ciesze!! :) maz dojedzie do mnie w piatek wieczorem ale w sobote pojedzie do nowego mieszkania malowac. Wprowadzimy sie tydzien po, juz sie nie moge doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka dni temu dzwonila lekarka z centrum gdzie bede miala usg i powiedziala ze musimy umowic sie na inny dzien, wiec zamiast 5-ego to na 1-ego mnie umowila (w pryma aprilis! :P) to znaczy za DWA TYGODNIE :):):) nie moge sie doczekac :) A maz sie ludzi ze bedzie juz wiadomo czy to dziewczynka czy chlopiec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ci karo zazdroszcze tej przeprowadzki! Chociaz nigdy nie zamieniłabym życia na wsi na mieszkanie w mieście, to mimo wszystko tęsknię już za własnym kątem. Jejku ale jestem głodna! Dobrze ze na obiad będzie pomidorówka, bo to moja ulubiona zupa. A dzisiaj nie mam za bardzo apetytu więc tę zupę zjem ze smakiem. Mam nadzieję ze moja teściowa ją zrobi, bo wraca godzinę wczesniej z pracy ode mnie. Chociaz ostatnio ja częściej gotuję, bo ona od razu biegnie do swojego wnuka za scianę. Nigdy mi to nie przeszkadzało, ale jak jestem tak zmęczona i głodna jak dzisiaj to wkurza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) No tak bardzo fajnie jest miec swoj kat ale moja tesciowa jest tez super kucharka, mieszkalismy u niej 2 miesiace i fajnie bylo miec wieczorem pysznosci.. A ja musze sie przyznac ze oprocz \"standardowych\" obiadow typu stek przypieczone ziemniaczki itd nie umie NIC robic, jeszcze nie mialam czasu sie nauczyc. O pomidorowej zupie moge tylko pomarzyc.. jak bylabym u rodzicow czy tesciowej pewnie tylko bym o niej powiedziala juz by mi ktos zrobil :) (mame mam super i tesciowa tez) A ja nawet nie wiem jak zrobic pomidorowa!! Wstyd mi prawda, ale sie przyznaje.. Pozatym odkad wynajmujemy nie mam nawet piecyka bo ten nie dziala. Od piatku bede miala, to moze cos zrobie... MOZE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
hej witam październiczki ;) ja również dołacze do was ;) strasznie się boję bo to moja pierwsza ciąża a w sumie poza wiecznym zmęczeniem i bólem podbrzusza nic mi nie dolega, żadnych wymiotów nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miliana - no i super :D Nie ma co sie martwic, tylko sie cieszyc! Mi tez tak naprawde nic duzo nie dolega, mialam kilka dni mdlosci ale przeszly szybciutko. Nie trzeba sie bac ze nie mamy dolegliwosci, mi ginka powiedziala ze tylko moge sie cieszyc! zreszta jak poczytasz jak tu niektore dziewczyny sie mecza sama zrozumiesz! Bylas juz na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
tak, miałam robione usg zaraz przy pierwszej wizycie z podejzeniem ciazy i byl mały pęcherzyk ;) po 2 tygodniach poszłam jeszcze z wynikami krwi i moczu no i potwierdzic ciaze znow usg tym razem już biło serduszko, mam juz 5 zdjęc fasolki ;) a niedługo mam miec robione usg genetyczne z przeziernością karkową i strasznie się tego boję ;((((( nie śpię już po noch tak się boję o maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna, manina, wpiszcie sie do naszej tabelki :) wpisujemy sie wedlug terminu ciazy, oto jej ostatnia wersja : NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD paula01............30.........Gdańsk................01.10 gandziulka........22.........wawa..................04.10 78aga78...........29.........podkarpackie........05.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 goga78............29..........waw...................07.10 future.............30......pomorskie................09.10 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.10 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Klm..................26........Wawa...................13.10 Martha1977......31.........SZCZECIN..............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19.10 lillen................24..........wawa..................21.10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 usana..............27.........Boston.................28.10 anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 goja27.10..........26.........Wrocław..............29.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powtarzam, znowu cos sie przekrecilo.. NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD paula01............30.........Gdańsk.................01.10 gandziulka........22.........wawa...................04.10 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 goga78............29..........waw...................07.10 future.............30......pomorskie.................09.10 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.10 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Klm..................26........Wawa..................13. 10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 lillen................24..........wawa.................2 1.10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 goja27.10..........26.........Wrocław..............29.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, to usg genetyczne jest niby "pierwsze oficjalne". Tam sprawdzaja wedlug przeziernosci karkowej czy z dzidzia wszystko ok.. Ale nie stresuj sie, naprawde nie masz powodu, trzeba wierzyc ze wszystko jest napewno ok! Zle jest sie stresowac dla naszych dzieci. Nie ma powodu zeby bylo cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Was na biezaco,ale brakuje mi czasu,zeby cos napisac. Mdlosci nie mam,sennosc jak na razie minela ale czuje sie jak balon :-0 Nie jem wiecej a cierpie na wzdecia. Piersi mnie nie bolaly a dopiero teraz czuje,ze stanik mi peknie :( Badania zrobilam, WR w przychodni zginelo 😡czekam ,ze zadzwonia i powiedza,ze mam odebrac. Krew,mocz chyba dobrze wyszly,toksoplazmoza ujemna(tzn.ze teraz nie choruje) I prosze nie kuscie tak tymi barszczykami :) Ja mam caly czas zachcianki na ostre i kwasne.Wczoraj jadlam ogorkowa a dzis kapusniak i nadziwic sie nie moglam,dlaczego nie jadlam tych zup :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
ja też się dołączam :-) termin październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale brzuchatek nam się narobiło.Chyba ten październik będzie bardzo szczęśliwy!!!!!!!:-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puściutko już, chyba wszystkie mamusie już śpią?!Ja zawsze pośpię sporo w dzień a potem po nocach spać nie mogę.Ale z z jedenej strony to dobre bo można nadrobić zaległości....w ciszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna, manina, deli256 - witajcie na forum! Chyba zrobimy jakąś drużynę piłkarską:) Oczywiście wczoraj musiałam sobie sama zrobić zupę, ale jak już się najadłam to położyłam się na kanapę i nie wstałam do wieczora! Miałam okropny dzień, wszystki naraz - mdłości, zgaga, ból brzucha, ból głowy i przeziębienie. Już dawno się tak potwornie nie czułam. Ale wypiłam sobie na noc mlego z czosnkiem i miodem i pomogło. Przynajmniej na przeziębienie, bo niestety mdłości zaczęły się już od otwarcia oka. Na szczęście dzisiaj sama siedzę w pracy to się poobijam. A wieczorkiem jadę do babci złożyć jej życzenia imieninowe i przy okazji wstąpię do mamy umówić się na święta. Moje pierwsze święta wielkanocne jako gość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
;) no z to moje usg genetyczne to już trzecie z kolei ;) ale pierwsze z wielkim zaskoczeniem ;) maluszek zdrowo rośnie ;) pomachał nawet rączką ;) :) ;) ;) ;) yupi ;) ;) ;) do tej pory byla to tylko mała galaretka z bijącym serduszkiem a tu prosze i rączki i nózki ;) no i przy okazji wyszło że jest tak duże że już nie jestem październiczką bo termin mam na koniec września :( ale nie opuszcze tego forum i chyba zostanę z wami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie Milianna, zostan z nami i wpisz sie na sama gore tabelki :D Moze ktos z nas tez tak bedzie mial przestawiony termin (mi raczej to nie grozi bo termin na druga polowe pazdziernika to najwyzej bedzie na poczatek..). Ja mam usg genetyczne 1-ego kwietnia, ale sie nie moge doczekac! Goja - tak mi nadalas smaku na pomidorowa wczoraj ze zadzwonilam do mamy zeby mi wytlumaczyla jak ja zrobic, i zrobilam :D (nie jest za trudna! ;) ) i tez sie jej najadlam ze potem caly wieczor na kanapie lezalam i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj deli256 :D Aha, dziewczyny, zaczernijcie sobie nicka, nigdy nie wiadomo moze ktos sie podszyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam zmienić tabelki bo jednak mam termin na 28.10:) Tak wyszło po usg! NICK...............WIEK......MIEJSCOWOŚĆ.......POROD paula01............30.........Gdańsk.................01. 10 gandziulka........22.........wawa...................04.1 0 78aga78...........29.........podkarpackie.........05.10 oliwkabambino...28.........kalisz...................06.10 goga78............29..........waw...................07.1 0 future.............30......pomorskie.................09. 10 wisienka2_3......23..........słupsk.................11.1 0 ProVitamina......24.........Białystok..............11.10 Klm..................26........Wawa..................13. 10 Martha1977......31.........SZCZECIN.............15.10 cioteczka-kloteczka..23.....Legionowo..........15.10 Marceli123.......25..........W-wa..................15.10 Karo91............24..........Fr......................19 .10 lillen................24..........wawa.................2 1.10 nefre .tete.........22........ Aleksandria, Egy....27.10 usana..............27.........Boston.................28. 10 anioleczek.........26........Warszawa.............28.10 goja27.10..........26.........Wrocław..............28.10 Już jesteśmy 3 na 28! Ciekawe, która pierwsza urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D No wlasnie,zobaczymy,ktora z nas bedzie pierwsza. Ale patrzac na moja pierwsza ciaze,wyliczylam sobie 30 pazdziernika.LEKARZ sie na tym zna,wiec nie bede z nim polemizowac :) Dziewczyny-badanie genetyczne?Ja myslalam,ze to jest zwykle badanie USG...Ja za bardzo nie pamietam w ktorym to bylo tygodniu ale cos kolo 3,5 mies.,wtedy lekarz wylukal,ze to bedzie chlopiec :)Bylam przeszczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz w trzecim miesiacu zobaczyl ze to chlopiec? Ja bede miala W 10-tym tygodniu (liczac od owulacji) wiec chyba nic nie bedzie widac! :D ale jestem ciekawa czy whlopiec czy dziewczynka. Moj M mi sie przyznal ze jak mowi ze wolalby chlopczyka to nie tylko dlatego ze bedzie sie za dziewczynke za bardzo bal ale tez : \"no co ja bede robic z dziewczynka? Nawet w pilke nie mozna pograc!\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milianna
;) ale przecież to dziewczynki są córkami tatusiów a chłopcy mamuś ;) ważne w sumie że bedzie zdrowe ;) badania genetyczne z przeziernością karkową robi się między 12 a 14 tygodniem ciąży, 10 tydzień jest jeszcze za wcześniej, fakt to zwykłe badanie usg ale na czulszym sprzęcie i pod fachową opieką, u genetyka. można sobie zrobic 3D/4D ale to duże promieniowanie i nie polecam, no jeśli chodzi o chłopczyka to już w 12 tygodniu jego narządy płuciowe się kształtują niestety u dziewczynek następuje to 2 tygodnie później ale i tak nie ma gwarancji że lekarz coś omylnie zobaczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×