Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

moja mama dziś zrobiła wątróbkę z ziemniaczkami i pomidory w śmietanie do tego. Ja mam ochotę na jajko sadzone :) prosto, ale jak smacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj wieczorem pieklam ziemniaczki + do tego jajka sadzone, bylo pycha. A mielone uwielbiam ale nie mam maszyny do mielenia miesa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my mieliśmy dziś kurczaka i do tego kalafior z tartą bułką i ledwo się od stołu ruszyłam i ostatecznie powstrzymałam się żeby se nie dołożyć bo miałabym 10 razy większy brzuch :) a co do facetów to w tym okresie to nie mam na co narzekać bo raczej się nie kłócimy bo męża nie ma przeważnie w tygodniu :) a jak czasem są jakieś spięcia i niestety on zaczyna to ja po prostu o tym nie rozmawiam i milczę ale zwykle wieczorem już nie wytrzymuję i przytulam się do niego ale nie wracamy do tamtych spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie tortutujecie mnie w pracy ;) Jeszcze godzinka do obiadku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zjadłam 2 kawałki przepysznej pizzy!!! Panie z obsługi się zebrały i piekły w szkole pizze z nowego oryginalnego przepisu. Taka na serowym cieście - mniam palce lizać. No i oczywiście ja się załapałam na próbowanie tych pyszności. Muszę wziąć od nich przepis bo naprawdę super przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo, kami --> nie chce was straszyc ale niedogotowanych jajek (zoltek) nie mozna w ciazy bo salmonella (ja uwielbiam ale sie powstrzymuje jakos, polozna powiedziala mi o jajkach na pierwszej wizycie..), no i watrobka to tez niezbyt dobry pomysl.. za duzo witaminy A..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z falsą co do jedzenia ja też o tym słyszałam i czytałam idę gotować obiad- pierś, młode ziemniaczki i szparagi a mi jakoś chyba od tego siedzenia przy komputerze brzuch opadł... zdarza się wam coś takiego? jest tak jakby niżej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie chyba nie mozna jesc niedogotowanych jaj, calkiem o tym zapomnialam... :( raz to chyba nic sie nie stalo. Tak jak z ta watrobka, tez wiedzialam ze nie mozna ale ostatnio sie skusilam, mysle ze raz nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - nie wiem czy ci brzuch opadl od siedzenia przy komputerze, ja siedze calymi dniami bo taka mam prace. Ale nie martw sie, to by znaczylo ze za dlugo siedziec w ciazy nie mozna? czego jeszcze nie mozna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> raz nie zawsze! ja tez pozwalam sobie czasem na male odstepstwa od roznych takich tam "porad i zakazow" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to nie mozna za dlugo siedziec, lezec na wznak, lezec na boku prawym, lezec na brzuchu to juz wogole, nie mozna za duzo chodzic, biegac, stac tez nie mozna chyba, ale nie jestem pewna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja --> prosze o przepis na tą pizzę bo mi jakoś nigdy nie wychodzi :) A co do jedzenia zgadzam sie z Falsą czasami można pozwolić sobie na odstępstwa- małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, jakbyśmy miały tak wszystkich słuchać to trzeba byłoby zamknąć nas w klatce pod ścisłym nadzorem! Przeciez od tych zakazów, nakazów idzie zwariować! Ja żyję normalnie. Staram się nie szkodzić dziecku, tzn. nie palę, nie piję, jem normalnie, wysypiam się, itp. Nie dajmy się zwariować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja masz całkowitą rację :) Ja też staram się zachowywać normalnie aczkolwiek staram się nie szkodzić no i wiadomo, że niektórych rzeczy trzeba się wyrzec, ale ogólnie nie ma co przesadzać bo to może wyjść nam na gorsze :) a i ja jadłam jajka z lejącym się żółtkiem ale to dlatego, że mamy swoje i co do tych jestem pewna, że są ok :) chociaż przed ciążą wolałam jak mi się żółtko nie rozlewało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha no moja siostra mowi ze baby w ciazy to najlepiej w kosmos i niech sie utrzymuja w szczelnych kombinezonach bez grawitacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - dobre to z tym kosmosem! Tylko kombinezon koniecznie w wersji ciążowej:) Szybko minął mi dzionek w pracy i zbieram się do domku. Na obiadek będzie ryż z warzywami. Już mam dosyć ziemniaków, bo moja teściowa to chyba tylko to umie ugotować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calkowita racje macie dziewczyny, jakby tak wszystkich sluchac to zyc by sie nie dalo! Oczywiscie, trzeba bardziej uwazac ale bez przesady.. ale nudy w pracy.. ale lepsze to niz za duzo ! :) zpisuje sobie co juz mam dla dziecka a czego mi brakuje. juz nie moge sie doczekac az zrobimy pokoik :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dziś czeka wizyta u dentysty no i strasznie nie chce mi się iść bo jakiś taki leniwy dzień jest a do tego miałam dziś tyle zajęć, że jestem padnięta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> a moze zechcialabys wrzucic liste na forum, bo tez taka liste chce a nie wiem od czego mam zaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - ja liste mam po francusku (troche sie rozni tutaj od list polskich, np we francji nikt nie kupuje ani poduszeczki ani kolderki dla dziecka) ale wydaje mi sie ze ostatnio ktoras z nas tutaj wrzucila taka liste, nie? poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo --> taka liste ktoras wrzucila ale tego co potrzebne na porod, ja bym chciala narazie taka liste co potrzebne do pokoiku i do opieki nad noworodkiem (bo taka akurat robisz prawda?). moze napiszesz wtedy prosze co masz na tej liscie po polsku oczywiscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po polsku wlasnie znalazlam cos takiego : Odzież: koszulki bawełniane rozm. 56-62 body bawełniane w rozm. 56-62 kaftaniki bawełniane rozm. 56-62 śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62 skarpetki bawełniane lub frotte czapeczki po kąpieli bawełniane czapeczki welurowe lub polarowe pajacyki bawełniane, frotte lub welur kombinezon zimowy (zależy od pory roku) rękawiczki Pielęgnacja: wanienka materacyk lub leżaczek do kąpieli delikatna myjka okrycie kąpielowe frotte oliwka puder mydełko chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym krem do twarzy i ciała krem na odparzenia bezpieczne patyczki higieniczne bezpieczne nożyczki termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu pieluszki tetrowe i flanelowe wkładki i ceratki do pieluszek wata bawełniana sterylne gaziki spirytus 70 % sól fizjologiczna szczoteczka do włosów aspirator do nosa pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: butelki 250ml butelki 125ml szczotka do mycia butelek i smoczków smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) podgrzewacz do pokarmu sterylizator do butelek Akcesoria: łóżeczko materac prześcieradełko kołdra i poduszka pościel ceratka na materac kocyk becik lub rożek przewijak na łóżeczko lub komodę wózek śpiwór do wózka lub pościel fotelik samochodowy (0-13kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do poduszeczki to slyszalam ze noworodek nie moze dluzszy czas spac na poduszce wiec odpada tutaj tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tutaj mowia ze bardzo niebezpieczne sa kolderki i poduszeczki dla niemowlakow, ze trzeba je ubierac w takie spiworki specjalne, bo jest ryzyko ze inaczej sie udusza.. mi sie to wydaje nawet praktyczniejsze, wiec tak bede robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ilosci tego wszystkiego : Odzież: koszulki bawełniane rozm. 56-62 (+/- 5) body bawełniane w rozm. 56-62 (+/- 10) kaftaniki bawełniane rozm. 56-62 (+/- 2) śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62 (+/- 10) skarpetki bawełniane lub frotte (+/- 6) czapeczki po kąpieli bawełniane (+/- 2) czapeczki welurowe lub polarowe (+/- 2) pajacyki bawełniane, frotte lub welur (+/- 5) kombinezon zimowy (zależy od pory roku) (+/- 2) rękawiczki (+/- 2) Pielęgnacja: wanienka materacyk lub leżaczek do kąpieli delikatna myjka okrycie kąpielowe frotte oliwka puder mydełko chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym krem do twarzy i ciała krem na odparzenia bezpieczne patyczki higieniczne bezpieczne nożyczki termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu pieluszki tetrowe i flanelowe wkładki i ceratki do pieluszek wata bawełniana sterylne gaziki spirytus 70 % sól fizjologiczna szczoteczka do włosów aspirator do nosa pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: butelki 250ml (+/- 6) butelki 125ml (+/- 4) szczotka do mycia butelek i smoczków smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) podgrzewacz do pokarmu sterylizator do butelek Akcesoria: łóżeczko materac prześcieradełko (+/- 3) kołdra i poduszka pościel (+/- 3) ceratka na materac (+/- 2) kocyk (+/- 2) becik lub rożek przewijak na łóżeczko lub komodę wózek śpiwór do wózka lub pościel fotelik samochodowy (0-13kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliczne:) rozejrze sie za czyms takim w odcieniach chlopiecych :) a powiedz czy takie pieluszki tetrowe to sa rzeczywiscie potrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem wiem o tych jajkach, ale raz na jakiś czas nie zaszkodzi tym bardziej,że to od babci :) tzw. swojskie ;) super ten kombinezon- przyznam, że pierwszy raz widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba tak, bo nawet na francuskich listach o nich pisza a tutaj nawet jak sie nie chce uzywac papmersow to sa inne pieluch \'naturalne\'. Tutaj chodzi chyba o to ze sa potrzebne na przyklad do wycierania malemu buzi, itd, zawsze dobrze cos takiego chyba przy sobie miec, nawet na spacerkow. A to jest takie tanie i robia takie ladniutkie teraz ze ja sie nie bede mogla oprzec Mysle ze z 4/5 powinno starczyc PS : wlasnie znowu mam skurcz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> dobrze zrozumiałam, że chcesz kupic 4/5 takich kombinezonów?? a tetrówka zawsze przydatna jak Karo pisała do przecierania buzi, dzieci często wtulają się w taką pieluszkę i szybciej zasypiają (no. dzidzia mojej sąsiadki:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×