Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

gandziulka --> przypomniałam sobie. Możesz brać smiało furagin. Ja brałam i nic dziecku nie jest. Gorzej. Bardzo długo w ciąży brałam amoksiklav a to antybiotyk i na ulotce napisane jest, że absolutnie nie, a ja brałam do 36 tyg i dziecko zdrowiutkie mi się urodziło. Ginka powiedziała mi wtedy, że oni na ulotkach tak muszą pisać, żeby się zabezpieczyć przed ewentualnymi procesami po porodzie, bo wiadomo, dzieci rodzą się z róznymi wadami. Fajna była więc jej uwieżyłam :) Nie powiem, żeby mi ten furagin albo amoksiklav pomógł, bo zapalenie minęło mi dopiero po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi się czas ślimaczy... A jutro mam moje wyczekiwane usg połówkowe! Nareszcie:) I może będziemy wiedzieć, czy chłopiec, czy dziewczynka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kąpieli to czytałam tak jak mówi Milianna, nie może być gorąca. Chodzi właśnie o to żeby nie podnosić temperatury ciała. Ja sobie leżę w chodnej wanience i też sobie wtedy patrzę jak mi brzucholek faluje ;) U mnie też dzis w pracy czas mi sie dłuży.... w sumie mam juz wszystko zrobiona do końca m-ca. Kurcze a urlopik dopiero w przyszłym miesiacu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już w domu, źle się czułam i puścili mnie do domu. Idę na drzemkę..... pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo91 --> wypełnienie to jest u nas plomba, czyli to coś czym sie dziurę w zębie łata :D a korona to co innego :) kamika_25 --> To niewiedziałam, że w ciąży można sobie ząbki za free leczyć. ja płaciłam jeszcze 2 mce temu słoną kasę ok. 100. 150 zł za wizytę. więc zostawiłam sobie na po porodzie dalsze płacenie . Muszę się popytać bo mam nawet przychodznie refundowaną przy domu, tylko kolejki pewnie długaśne. A ty gdzie leczysz swoje ząbki w jakiejś przychodni? DŻagusia--> a ile legalnie można na L4 siedzieć? A z tymi zwolnieniami męża na opiekę nad żoną po porodzie to chyba wewnętrzna sprawa firmy. Jak ja rodziłam, to mój mąż dostał 3 dni płatnego urlopu. To jest tak jak urlop okolicznościowy. Bierzesz slub to ci się należy ileś tam dni, na opiekę nad dzieckiem tez w ciągu roku się ileś dni należy, chyba 3 i jeszcze masz tzw. urlop na żadanie bez podania przyczyny. Skoro kadrowa powiedziała, że nic takiego nie ma, to pewnie w waszej firmie nie ma zwyczaju urlopów okolicznościowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaL a nie szkoda Ci urlopu? lepiej wziasc od gina zwolnienie. płatne jest 100% a urlop zostawic po maciezynskim żeby przedłużyc sobie pobyt w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą kąpielą to właśnie jet tak, że nie można w gorącej wodzie leżeć. Ja jeszcze biorę na koniec prysznic żeby się opłukac i ochłodzić. Zresztą ja nigdy nie lubiałam gorącej wody. Kurczę jeszcze 2 godziny a ja juz nie moge! Takiego mam lenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w każdej firmie są urlopy okolicznościowe bo tak jest w kodeksie pracy moja kadrowa powiedziała że nie ma takiego czegoś jak urlop na opiekę nad żoną po porodzie o czym pisała goja, tylko jest przepis mówiący o tym że mąż może dostac L4 płatne 80% na opiekę nad żoną lub dzieckiem po porodzie ewentualnie wziąśc częśc macierzyńskiego jeśli żona z niego zrezygnuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - nie ma czegoś takiego, że urlop okolicznościowy zalezy od firmy. Należy ci się to z kodeksu pracy a nie z wewnetrznego regulaminu! Na dziecko masz 2 dni płatnego urlopu. I pracodawca nie ma tu nic do gadania. Tylko musisz przedstawić akt urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to straszne. Myślałam, że ludzkie zachowania powinny byc w każdej firmie bezwzględu na kodeksy. Jak się komuś dziecko rodzi to jest oczywiste, że powinien mieć wolne conajmniej 3 dni na opiekę nad dzieckiem i opicie z kolegami :D i większość pracodawców z tego co słyszałam, nie robi z tego problemów. Tak czy inaczej mój mąż dostał 3 dni wolne i wyprawkę, jak będzie teraz to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę do dentysty na ośrodek zdrowia i cieszę się, że dentystka mi powiedziała o tym, że kanałowe jest za darmo (wystarczy ksero karty ciąży) bo tak to chciałam zrobić tylko te co bolały a resztę później. Ja płaciłabym za samo kanałowe 70 zł a za wypełnienie to kolejne 70 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10 --> no właśnie o to mi chodziło, tylko może żle sie wyraziłam. Chodziło mi o to, że jak w jakies firmie nie respektują tego, że przedstawiasz akt urodzenia i idziesz na 2 dni wolne, jak napisałaś, to pewnie też masz pod górę z innymi dniami wolnymi na żądanie czy inna okoliczność :) a kąpielą to my bardzo lubimy wylegiwac sie wannie, co gorsza w pianie i koniecznie ciepłej wodzie. Wiem, ze nie wolno ale inne wylegiwanie się wannie nie jest tak przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda że mój dentysta nie ma podpisanej umowy z NFZ :( i trzeba płacic za wszystko a do przychodni się nie wybieram bo tam dają najtańsze wypełnienie z amalgamatu czy cos takiego :( a kąpiel w pianie owszem przyjemna ale niestety do pewnego momentu ciąży tylko wskazana później zabroniona :( także mamamalwiny uważaj bo już niedługo nie będziesz mogła sie tak powylegiwać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze też lubiłam się wylegiwać w wannie, ale póki co to se to odłożę na później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna u mnie na ośrodku to też mogłabym wziąć te tanie wypełnienie ale mają też to światłoutwardzalne (płatne oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, wstyd przyznac ale ja nie wiem dlaczego później zabroniona? ja zawsze sie wannie wylegiwałam a już jedną ciąże przeszłam :) i słyszałam też rózne historię jak kobiety ze skurczami najpierw brały kąpiel w wannie i jechały do szpitala. A dlaczego nie można? że woda rozluźnia czy o bakterie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milianna--> w sumie to chciałam wykorzystać zaległy urlop za 2006 rok, ale w sumie zobaczę jak tam mój mąż czy dostanie urlopik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli256
ja bardzo chce kupic łóżeczko turystyczne. Co do L4 to jestem od 4 mies ciąży, czasami sie nudze, czasami nie... ale czekam na decyzje z zusu czy bede miała przyznany ten zasiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie dlaczego sie w pianie nie mozna wylegiwac? ja leze jak wieloryb prawie co wieczor od poczatku ciazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny - mam nadzieje, że u naszych dziewczyn nie będzie problemy z tymi urlopami. Bo to czasem jest tak, że jak się człowiek nie upomni to nikt nie podpowie, że jest taka możliwość. Ja jak brałam ślub i pracowałam w butiku to szefowa od razu mi powiedziała, że mam dwa dni wolnego i moge sobie je odebrać i przed i po ślubie. Super babka była. A z tą kąpielą to jest odradzana z różnych względów - goraca woda wywołuje skurcze macicy (dlatego zalecana jest przed porodem, łagodzi ból i przyspiesza całą akcję), poza tym szybciej złapać infekcję, bo moczymy się w różnych kosmetykach i woda od razu nie spływa tylko może się dostać do narządów płciowych, no i jeszcze istnieje ryzyko poślizgnięcia się w wannie, ale pod prysznicem tez trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny laski ale sie rozpisalyscie, pol godziny chyba was czytalam:) ja juz mam biale lozeczko jak sie skonczy pora koszyczka:) trzymanie dzidziusia w wozku to tez dobry pomysl tyle ze ja mam dom pietrowy i odpada. tak samo lozeczko turstyczne jest swietne, ale taki koszyczek wygodniejszy bo mozna wszedzie ze soba zabierac za uszka i gdziekolwiek polozyc kolo siebie. dzieki za komplementy! tak myslalam, ze mam dobry gust :) co do kapieli w wannie to ja nie przepadam bo mnie usypiaja i jest mi duszno, zauwazylam, ze od kiedy jestem w ciazy to musze otwierac drzwi do lazienki albo okno bo jak juz bardziej zaparuje to mi sie robi slabo, schody w domu tez mnie powoli zaczynaja meczyc jak sie wspinac po nich kilka razy, ostatnio nawet zeslizgnelam sie z jednego stopnia bo moj chlopak polozyl segregator a jak ja chodze po schodach to nie widze stopnia, na ktorym stoje przez ten brzuch. nic sie nie stalo ale prawie dostalam zawalu ze strachu.. wlasnie wracam ze z konsultacji na uniwersytecie ktora mnie wymeczyla niezle, lapalam sie na tym, ze kiwam glowa a nie slucham, trace koncentracje dosc czesto ostatnio, jeszcze sie nie wyspalam za bardzo.. przywloklam ze soba kilka ksiazek z biblioteki do pisania prac, strasznie ciezkie sie okazaly, dobrze, ze torba solidna ale czulam ciezar bardziej niz zwykle, moze to dlatego, ze ostatnio sie bardzo oszczedzam i wszystko targa moj biedny obladowany chlopak:) wlasnie sobie uswiadamiam jaka ta ciaza jest meczaca haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie.. ja juz od dawna czuje sie o wiele bardziej zmeczona niz zwykle.. juz nawet nie mowie o tym jak sapie kiedy dojde do domku (mieszkamy na 3cim pietrze bez windy..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze godzine tu posiedze a potem do poloznej :) zobaczymy co mi tam powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po drzemce dość dłużej o niebo lepiej się czuję i przyznaję Wam rację,że męcząca ciąża jest. Mnie nawet męczy siedzenie w pracy i nic nie robienie ;) coraz częściej nie mogę wysiedzieć pół godziny i spaceruje sobie po pustej szkole. Najgorsze jest poranne wstawanie! Mam pytanko odnośnie picia wody.Pijecie naprawdę półtora litra dziennie albo więcej??? ja nie daję rady :/ i butle mam na 2, 3 dni.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie daje rady tyle pic.. Ale rozne rzeczy slyszalam o tym piciu wody, czesto czytalam ze lekarze doszli do wniosku ze to na nic nie daje, ze nie trzeba za wiele pic jesli sie nie chce. poprodtu trzeba miec wode w razie wypadku i pic kiedy tylko sie zechce. Wiec nie martwie sie ze niby za malo pije. Dobra ja juz uciekam c pracy. Do jutra dzieczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wodę popijam sobie taką niegazowaną, ale 1,5 litra starcza mi na kilka dni :) za to sok multiwitamina doktora wita schodzi cały w pół dnia :D a z jak leżałam w szpitalu po cesarce położna kazała mi wypijać 3 litry dziennie i mnie pilnowały. Dziewczyny jak ja się męczyłam. Dobrze, że kibelek miałam na przeciwko. Normalnie latałam po każdej szklance i już siusiałam samą wodą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też piję jak mi się chce i nie zmuszałabym się na to 1,5 l bo to nie ma sensu. Oglądałam kiedyś taki program gdzie badali czy picie wody coś daje i okazało się, że nie ma różnicy, bo organizm se pobiera wodę tyle ile mu potrzeba z innych soków bądź owoców itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam to samo z piciem, ale 1,5l to i tak bardzo malo! podobno powinno sie pic 3l dziennie (wliczajac w to soki, herbaty itd) ale juz na pewno 2l plynow bo pozostaly 1l jest w jedzeniu, zreszta to dobrze robi na nerki i na bakterie w pecherzu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
czesc dziewczynki! co do picia wody, to lekarz kazał wypijac mi przynajmniej 1,5l dziennie, bo w badaniach mocz miał za duzą gestość i podobno dziecko ma mniejsze zdolnosci ruchowe. Mam nadzieje, ze, nie oznacza to tego samego co mniej sprawny ;) Jak tylko wynik moczu sie poprawil przestałam w siebie wmuszac wodę. I teraz cała butla 1,5l wciągam w ok 3 dni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×