Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Dzagusia--> dobrze żewiedziałaś tych tamponach to już sie nie bedę pytała ginekologa, dzięki :) Ale z basenu nici bo właśnie ogłoszono u nas skażenie wody w całym mieście, nie wolno nam jej pić ani się w niej kąpać. Poszłam zaopatrzyć sie w 5litrowe baniaczki. Kurcze a takie upały zapowiadają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
czesc Wam! Kurcze piszecie tyle o swoich brzuszkach, a ja chetnie bym je zopaczyla i Was poznała. Dołączyłam zbyt pozno, więc jesli podacie namiary na NK, to bardzo poproszę. Ja zdjęcie brzuszka mam na pb: www.magslom.photoblog.pl , jednak jest sa to zdjęcia zrobione ok 4 tyg. temu. Dzisiaj wybił nam 23 tydzień :) Maluszka czuje dość często! Bardzo często też widać przez skórę jak szarrzuje. Niesamowita sprawa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
viola79 - wielkie dzięki, juz do Was zawitałam, poki co jako gość ;) Ale bede się bacznie przyglądała... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie panie:) Jestem już po usg połówkowym i powiem wam, że życie to zaskakuje! Cały czas mój mąż twierdził, że będzie córka, już wymyśliłam i mię Zuzia dla niej a tu idziemy do lekarza i bach... chłopak!!! Ale moje kochanie miało minę! Troche mi się żal zrobiło, że jednak nie będzie miał swojej wyśnionej córci:( Sama byłam zaskoczona jak cholera. Ale widzieliśmy baaaardzo wyraźnie siusiaka i lekarz powiedział, że chłopiec będzie na 100%. W ogóle to teraz dziwnie się czuję, bo to maleństwo we mnie nagle zaczęło się konkretyzować. Miałam wczoraj wieczorem lekki napad paniki ale już jest lepiej. A drugie moje zaskoczenie było jak stanęłam na wagę. Masakra!!! W miesiąc przytyłam aż 4 kg! No i muszę teraz racjonalnie się odżywiać, bo inaczej to będzie kiepsko. Wiem, że to głownie przez słodycze, które uwielbiam, dlatego muszę je całkowicie wykluczyć. Moja dzidzia waży 640 g i jest zdrowa jak rydz:) Kochany synuś...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
01.milianna.........31.................... ...............29.09 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............01.10 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10....Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10...Oliwier? 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 26.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 27.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 28.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 29.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 30.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 31.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 32.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 33.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 34.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 35.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Hubert?? 36.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 37.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M..? 38.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 39.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 40.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 41.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 42.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...M..? 43. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 44. doris_78.........30......szczecin..................01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc!!! 100 lat mnie nie było - ale tęsknię za Wami i wszystkie serdecznie pozdrawiam. U mnie wszystko w porządku. Dzidzia rośnie, kopie i bardzo ja kocham. Na usg pokazało ptaszka i jajeczka - a więc Franio:) 01.milianna.........31.................... ...............29.09. 02.paula01..........31.......Gdańsk..... ..............29.09... Franek 03.gandziulka......22.......Warszawa.... ...........04.10...Julia 04.Natalie86.......22........Poznań.... ..............05.10....Mikolaj 05.78aga78..... ...29.......podkarpackie ...........05.10...Zuzia 06.oliwkabambino..28......Kalisz....... ..............06.10 07.goga78...........29......Warszawa... ............07.10 08.mlodaMAMUSIA..21......Siaradz Bielefeld........07.10....Brajan 09.future............30......pomorskie. ..............09.10 10.PrEsTiDiGiTAt..28.......Wrocław....... ..........10.10 11.emi81....... ....27.... ..warm.maz.. .............10.10 12.artigiana........25.......małopolski e.............10.10...Oliwier? 13.asia555............22......Kalisz.................... 10.10...xxxxxx 14.wisienka2_3....23.......Słupsk...... ..............11.10 15.ProVitamina....24.......Białystok... .............11.10 16.deli256..........26.......zach.pomo rskie........12.10...Natalia 17.Klm...............26......Warszawa ................13.10 18.Martha1977.....31.....Szczecin..................15.10 19.cioteczka-klo..23......Legionowo................15.10 20.Marceli123......25......Warszawa... ............15.10 21.Cassandra......25......Gdańsk....................16.1 0 22.mamamalwiny....30......Warszawa...............16.10.. Florian? 23.Tula_76............32.....Warszawa...............17.1 0..Jagódka 24.Izdebnik..........42......Kraków.... ..............18.10 25.Karo91............24......Francja.. ................19.10..Damian 26.Kami25...........25......Słupsk.....................1 9.10...Michalina 27.justa150..........28......Piekary Śląskie.........20.10...Kacper?? 28.nisia128..........28......Oświęcim. ...............20.10 29.lillen...............24......Warsza wa...............14.10...Zosia 30.kamika_25.......25......Kaszuby.................21.10 .niespodzianka 31.Dżagusia84s.....24......Bielsko-Biała............22. 10 ..Oliwier 32.magslom..........27..... Poznań................... 23.10 ..Oliver? 33.Karola31_GD.....31......Gdańsk...................24.1 0 34.kitka76...........31......Gdynia....................2 5.10... F (?) 35.26.10.2008.......29.....Wschowa................26.10 ...Hubert?? 36.nefre.tete........22......Aleksandri a,Egypt....27.10 37.magdzikm........30......Redditch (UK)...........27.10...M..? 38.usana.............27......Boston... ................28.10...M..? 39.anioleczek.......26......Warszawa.. .............28.10 40.goja27.10........26......Wrocław... ..............28.10...M..? 41.falsa...............27......Cardiff.................. ..30.10...M.? 42.PolaL..............28......Gryfino ........ ..........30.10 ...M..? 43. myszka028.......31.....Zakopane.................31.10 44. doris_78.........30......szczecin..................01.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisałam sie do Naszej Klasy - tylko muszę wrzucić zdjęcia brzusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) goja27.10 Ja od czasu jak zrobiłam ten sam błąd i stanęłam na wagę przynajmniej staram się bardzo ograniczyć słodycze, ale jest ciężko bo też lubię słodkości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja i Paula gratuluję synków :) Goja--> co do wagi to niestety ma być soraz gorzej ;( ja też zaczęłam bardziej dbać o to co jem, ale pocieszam sie że w ciągu ostatnich 2 tyg. powiększył mi sie brzuszek, wiec waga może i trochę z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) paula i goja - gratulacje synkow. A jednak chyba meska plec przewaza w ty miesiacu nie? Na francuskim forum jest o wiele wiecej dziewczynek na pazdziernik :D Zostalo mi dwa dni pracy a potem dwa tygodnie urlopu.. trudno bedzie potem wrocic do pracy... Wczoraj nasz synus tak strasznie kopal! Kopie coraz mocniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i posortowalam troche rzeczy ktore dostalam albo kupilam (kilka) i policzylam ze na 1 miesiac mam juz.. 12 body! chyba starczy, na przecenach (tutaj zaczely sie wczoraj) skupie sie na pizamkach (mam ich juz 5) i wiekszych ciuszkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za gratulacje dziewczyny:) Faktycznie jest dwa razy więcej chłopców niż dziewczynek na naszym topiku. Ja się cieszę, że nie zaczęłam jeszcze nic kupować, bo byłyby jaja jakbym np. różowy wózek kupiła:D A ja dzisiaj kuleję lekko, bo taki mnie z rana skurcz złapał, że do tej pory nie puścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój maluszek wczoraj słuchał muzyczki dla przyszłej mamy, chciałam go troszkę zrelaksować Bachem, Mozartem itp bo ostatnio mam sporo nerwów serwowanych więc mu włączyłam na słuchawkach i już przysypiałam jak się zaczął rozkopywać strasznie w brzuszku i się okazało że płyta się skończyła więc mu włączyłam jeszcze raz :) ale teraz to nie wiem czy mu się podobało i chciał jeszcze czy wręcz przeciwnie kopało \"wyłączcie tą muzykę!!!!\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem mi sie powtorzyl skurcz macicy. Ponoc jest zle jak sie powtarza wiecej niz 15 razy na dzien albo jesli boli, wiec jest ok bo mnie nie bolalo. Ale to tak dziwnie, ciaza staje scoraz bardziej realistyczna, tzn juz mysle o porodzie, i wogole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja też sie boję wejść na wagę bo czuję, że się przestraszę ;) wczoraj ejszzce byliśmy w takiej małej miejscowości nadmorskiej i objadłam się starsznie! Myślałam,że mi brzuch rozerwie ;) nie wiem czy wspominałam, że kuzynka dała mi już troszkę rzeczy dla noworodka i dziś odbieramy szafę i będziemy ciuszki układać :) moją siostrę powoli ogarnia szał i co chwilkę przesyła mi z allegro takie najmniejsze sukieneczki :) trudo się oprzeć :) wiem, że już coś mi zakupiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak oglądam wasze brzuszki na nk to mi się do was uśmiecha jestem w sumie \"najsarsza ciązowo\" :P teraz jestem w 28 tc a mam brzuszek troszkę mniejszy niż Kami25 w 20 tc :( trochę mnie to martwi bo zostało mi 12 tc do porodu a brzuszek jak w 4-5 miesiącu nawet nie zdąze się nim nacieszyc :( tak szybko to mija :( zazdroszczę wam dziewczyny i ciuszki i pokoiki już szykowane a u mnie wszystko stoi w miejscu :( tylko życie uczuciowe się cofa :( i nie wiem jak będzie dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> a jak dokładnie odczuwasz te skurcze? mnie czasem boli tak dziwnie dół brzucha i to ejst coś w tym stylu?? Ja też ostatnio słuchałam Bacha,ale nie na słuchawkach tylko tak z głośników płyneła muzyka :) żadnych reakcji nie zauważyłam ;) spróbuję dziś z głośnikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie wróciłam z krzywej cukrowej - mam nadzieje, ze tym razem dobrze wyjdzie, bo ostatnio miałam z deko za wysoko, bo 143 - norma 139 po obciązeniu 50 g glukozy. Dzisiaj miałam obciązenie 75 g, powinno tez wyjsc poniżej 139. Jak nie - to będę musiała dietować, a to cięzka sprawa przy takiej ilości pysznych truskawek, czereśni, malin, śliwek itp. Ostatnio mogłabym jesc same owoce. 9 lipca zaczynamy szkołe rodzenia, juz nie moge sie doczekac. Cały czas targaja mna emocje - od płaczu ze strachu, do łez radości - dziwne to wszystko. Mały Franio chyba bedzie piłkarzem, bo kopie i kopie - zwłaszcza wieczorami, az mi brzuchol faluje. Postaram się zeskanowac zdjęcie jakie nam zrobił Pan doktor, jak Franio sobie śpi wtulony w moje wnętrzności - cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna, ja mam ten sam termin co Ty:). Mnie z kolei martwiło czemu mam taki wielki brzuch - lekarka twierdzi, że to nie ma reguły. Łatwo powiedzieć, kiedy nie moge sobie butów zawiązać - a tu jeszcze 3 miesiące zostały. Co do szykowania wszystkiego to tez jestem daleko w polu - bo mi się remont łazienki przesunął i dopiero w sierpniu bedzie robiona.... na poczatku sie denerwowałam - ale cóz... jakoś przezyję. Ciuszki powoli zbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milianna - a co sie dzieje? O brzuszek to sie nie martw jeszcze sie \"nacieszysz\" jego wielkoscia! paula - my tez mielismy miec remont lazienki i jakos nic nie idzie do przodu. mam nadzieje ze wezmiemy sie za nia po powrocie z urlopu, bo chce zeby byla zrobiona w lecie, nie wyobrazam sobie zeby bylo to robione bliziutko porodu czy nawet po!! A my po meble pojedziemy wlasnie podczas urlopu, taki zestaw w ikei nam sie podoba, i chyba kupimy :) a potem sie wezme za pranie i ukladanie ciuszkow :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami a mój maluszek sam sluchał muzyki na złuchawkach przy brzuszku :) a ja spokojnie odpoczywałam przed TV :) Paula ja miała 147 po 50g glukozy ale lekarz powiedział żeby sie ograniczyć z cukrem bo być może z nerwów lub wypicia czegoś słodkiego tak się podwyższył a ostatnio robiłam na czczo i spadł mi do 88 mimo że zawsze miałam ponad 100 :) nie ma się co martwić na zapas myślałam że mój gin zbagatelizował sprawę a tu takie zaskoczenie a złodycze wcinam jak mam tylk oochotę ostatnio czekoladę cąłą naraz jak jabłko zjadłam :) Kami szkoda gadać, mojego męzczyznę chyba wszystko przerosło, chciał mieć dziecko ale teraz non stop awantury o byle co :( chyba nie planował aż tak głeboko mnie w soim życiu nie wiem co będzie ale przynajmniej za 3 miesiące będę miała największy sens mojego życia moje kochane maleństwo u boku szkoda tylko że nie mogę się cieszyć z tego jak się rozwija w brzuszku z ukochana, bliską mi osobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a te skurcze to takie jak skurcze lydki, tylko ze nie tak mocne, nie bola. czujesz jak bardzo ci twardnieje brzuch, jak dotykasz to tak jak beton normalnie (no, prawie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna - moze rzeczywiscie sie przestraszyl, ale ponoc tak moze byc, mezczyzni nie przezywaja tego tak jak my. Mysle ze powinno mu przejsc, szczegolnie kiedy zobaczy ta malutka piekna istotke.. Pozatym my tez jestesmy przewrazliwione, ja czasami wszystko zle odbieram, normalnie jestem nie do zniesienia musze sie przyznac (ale tylko czasami ;) ) jestescie juz mezaci? planowaliscie dziecko teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianno, a to dziwne - bo mi ginekolog kazał od razu glukometr sobie załatwić i mierzyc. Mi tak skoczyło - bo dzień wczesniej nażarłam się truskawek - maczanych w nutelli + bezy.:( - tak wiem wiem... za mądra nie jestem:(, ale sie zdenerwowałam. Na czczo w 3 miesiącu miałam 97, a tydzień temu 87. Ciekawe jak te dzisiejsze wyniki wyjdą. Co do faceta, ja akurat nie mam prawa narzekać, bo mnie dosłownie wielbi... ale kazdy facet to inaczej przezywa, może ten Twój w taki sposób odreagowywuje swoje leki. Wiem że łatwo mi mówic, bo nie jestem w twojej sytuacji, ale myslę że się ułozy, życze Ci tego. Karo, co do łazienki - fachowcy obiecali ze zrobia mi to w maksymalnie 2 tygodnie. Pokoje pozaklejam i sie po prostu wyprowadze ze zwierzakami do tesciów. Pokoik dla dzidzi gotowy - tylko meble wstawic. Ale poczatkowo i tak bedziemy go mieli w sypialni, będzie mi wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianna --> głowa do góry! może się przestraszył i dlatego czasem się nie tak zachowuje. A z naszymi hormonami jest wielka rewolucja, więc nieraz takie normalne sprawy odbieramy w całki inny sposób! Kochana bądz cierpliwa i zobaczysz, że wszystko się ułoży!!! Ja też uwielbiam słodycze :) właśnei wcinam 200g białej czekolady z chrupkami i pół już wciągnłam i chyba mnie mdli ;) ale Michalinie smakuje bo kopie jak szalona ;) Karo to chyba takich skurczy nie miałam, a brzuch mi twardnieje jak przesadzę z jedzeniem- tak jak wczoraj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyjemy w związku partnerskim i dziecko planowaliśmy na za parę miesięcy a nasza dzidzia dała nam szanse od razu za pierwszym podejściem :) a to podobno tylko 25% szans że trafi się w jajo :) nie przerosło go dziecko i odpowiedzialność tylko raczej wpólne życie :( ale żeczywiście zmienił się tak od początku ciąży :( nawet to wszyscy zauwazyli :( to ja nie miałam objawów ciązowych a faktycznie on za to mnóstwo począwszy od zmiennych nastrojów na zachciankach skończywszy :) chciałabym się cieszyć jak wy tym wszystkim ale cała ta otoczka związana z ciążą mnie niestety omijają :( mieszkamy sami zdala od rodziny i znajomych tyle co w pracy widze się z ludzmi, bo tak to już jest że nasze wyobrażenia ni jak się mają do rzeczywistości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milianko, ja zyłam z moim obecnym mezem 8 lat bez ślubu + 3 lata jako para - jeszcze szkole. Nie chciałam slubu i całej tej otoczki, ale jak była mowa o dzidzi to powiedziałam ze chce ślubu - dlaczego? Bo papierek daje "takie coś", nie wiem jak to nazwać- może poczucie bezpieczeństwa? Człowiek bardziej sie stara, żeby sie wszystko ułozyło. Co do Twojego faceta- trochę sie przestraszył i tyle - ale zobaczysz bedzie dobrze:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×