Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Artigiana a od dawna macie ta skazę? lekarka nas poinformowała ze to na brawiach to skaza i zeby nie jeść nawet masła. Zastanawiam sie jak mu ustapią objawy to mozna wrócic do \"normalnej\" diety czy to juz do końca karmienia trzeba unikać białka? Ja używam na te zmiany Krem Specjalny z Emolium zobaczymy jak to nie pomoże to go zmienię. Kami25 dzieki za radę popytam w aptekach, bo szczerze mówiąc to natłuszczanie to faktycznie słabo działa chciaz ma mniej tego, ja mu to normanlnie zdrapuje paznokciami i wyciągm co wieksze \"sztuki\" naskórka :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo--> ja też zamierzam iść do pracy we wrześniu- tylko pierw będę musiała sobie jakąś znaleźć ;) jestem dopiero co po studiach i nie chciałam iść do pracy tylko pierw mieć dzidziusia :) a Michasia będzie pod opieką babci :) Artigiana--> czyli święta spędzicie w nowym mieszkanku:) cudownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilday skaza przechodzi w okolicach 2 roku. po paru miesiącach możesz próbować wprowadzać alergen i obserwować maluszka. Pamiętaj że wołowina też zakazana. skazę zdiagnozowano nam tydzień temu. Kami świąt nie będzie bo właśnie wtedy będziemy się przenosić ale w związku z tym i teściowej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana - super :) Maly spi od 17stej, nie wiem czy go budzic, cos zmienia sobie rytm ostatnio! pewnie zaraz sie obudzi w krzyku o cyca jak ja go znam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ze skazą, jak wygląda ta wysypka? czerwona jest? Ja od poczatku stosuje oilatum, pomogło małemu na krostki, ale dzisiaj znowu troche powyskakiwało - moze jednak to skaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciala też od września iśc do pracy. Bo w tej chwili jestem na zasiłku macierzyńskim i od listopada już nie jestem pracownikiem szkoły, bo skończyła mi sie umowa. A chcialabym zacząć od września uczyć w szkole:) Ale to się okaże, czy będzie praca i czy będzie miał kto zająć sie dzieckiem. jestem dzisiaj maxymalnie wykończona! Oczy mi się zamykają same. Maly na szczęście zasnął ale walczył od 15.30 do 20.30! Mam nadzieję, ze spokojnie prześpi noc. kami - ja szczepię małego w poniedziałek 1 grudnia. Mam nadzieję, że spokojnie przez to przejdziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula01 mój ma nie tyle wysypke ( choc krostki tez ma ale nie duzo) ale taka jakby ciemieniuche na brwiach czyli taka grubsza skóra mu sie zrobiła i schodzi w strone oczka. A moja pani doktor powiedziała tez ze sama ciemieniucha na główce to tez jest znak na skaze białkowa - sama nie wiem czy to mozliwe bo myslałam ze to niewydolnosć gruczołów łojowych? http://www.mamaczytata.pl/pokaz/5910/mateuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie też chciałą zapytać jak ta skaza wygląda, bo mój ma ma czole taka chropowatą skórkę, ale to ma od urodzenia to chyba nie to. ja się już wkręcam jak cokolwiek zobacze u niego. obecniemam potówki na buzi, ciągle te frace gdzies mu wyskakują chociaz juz go wychładzam jak mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj jestem tak wykonczona ze mnie caly dzien glowa boli. kilday --> glosowalam na mame :) my malego w koncu jutro rejestrujemy i mamy wizyte na wazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
rany jak Wy usypiacie swoje pociechy i o której???? Nam wychodzi tylko położenie się ze mną przy cycu w łóżku no i tak zaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i tak masz fajnie u mnie wchodzi w grę noszenie i bujanie na rekach na szczęście nie trwa to długo, na pewno by nie usnał sam połozony w łóżeczku, a przy cycku zasypiał tylko na samym początku czyli w szpitalu a teraz to juz nie działa niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdziernikowa mama ja nie umiem lezec i karmic malego, zawsze zle mi cycka wtedy lapie. Ale usypiam go na pare innych sposobow (nie mamy jeszcze ustalonej zadnej okreslonej pory): 1. Jak maly jest w wozku to popycham wozek w przod i w tyl (stosowane tylko kilka razy) 2. Bujam sie z nim na fotelu bujanym 3. Sam w lozeczku zasnie tylko ze smoczkiem, ale udaje sie to tylko w polowie razy, bo on dalej do smoczka za bardzo przyzwyczajony nie jest, i wypluwa go czesto 4. Gdy go karmie zasypia mi czasami na cycku 5. Od dwoch dni hitem jest lezaczek Fisher Price ( http://allegro.pl/item484143062_fisher_price_k2565_lezaczek_rainforest_uspokaja_ss.html#gallery ), klade go tam, wlaczam wibracje i czesto mi tam zasypia ostatnio 6. Ale i tak ulubionym sposobem mojego synka jest jak przerzuce go przez ramie i klepie po pleckach albo pupce. Falsa, ja mialam taki kiepski dzien jak Ty w piatek. Po prostu moj organizm chyba siadl po tych nieprzespanych nocach. Glowa mnie bolala, nie mialam energii i tak naprawde to spalam caly dzien z malym gdy on spal, oprocz jednej drzemki. Ale na drugi dzien od razu sie lepiej czulam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj mam wizyte u poloznej na reedukacje krocza, nie wiem jak dokladnie to sie nazywa po polsku? bedziecie mialy cos takiego? Nam maly wieczor sam usypia, tylko trzeba ze 2 moze 3 razy pojsc do niego wlozyc smoczek do buzi, bo wypluje niechcaco i zaczyna sie placz.. ale i tak wcale nie jest zle! a w nocy zazwyczaj usypia bez problemu bo cycu (tfu tfu...) Wczoraj w koncu obudzilam go o 20.45 na kapiel + jedzenie, no i usnal o 22.00 i spale do 3ciej. Potem do lozeczka i spal do 7.00 Normalnie to bym sie jeszcze polozyla ale mam wizyte o 10 i boje sie ze nie wyrobie sie na czas, wiadomo jak to z malym dzieckiem, cala wyprawa! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe kolezanki......my wczoraj na szczepieniu 480 zl....u was tez tyle samo? hexa i pneumopaskudy tez dalam ....moja milusia pryszczy czerwonych dostala od czekoladki ktora zjadlam.....usypianie wieczorne to bujanko i chodzenie po domu, a w dzien tylko raczki nie schodzi z nich.....jak poloze to placz jakby lozeczko w dupke bolalo.... mala w 7 tyg 2 kg przytyla od porodu duza nie jest ....teraz malej na brzucho podaje Debridat i dziala !!!! czy wasze maluchy goraczkowaly po szczepieniach?moja misia ma jakas goraca glowke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam odwołane spotkanie z ortopedą i przełożone na przyszły tydzień :( Co do zasypiania to w dzień róźnie bywa ale na ogół daję cyca i zasypia mi przy nim wtedy przekładam go do łóżeczka. Jak nie zaśnie do 10 min (tzn. że nie dojadł) to płacze i daję mu znów cyca i znów do łóżeczka i zasypia. W nocy podobne tyle że jak dam raz cyca to potem już spi na ogół. A jeszcze spi mi na spacerkach, jak chodzę 2h to tyle śpi powyzej 2h to musze dać mu cyca w sklepie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mojemu znowu wyszły krostki:( ale blade i taka dziwna skóra na brwiach.... przez 2 tygodnie jadłam normalnie i nic mu nie było, sliczna buzia, a dzisiaj znowu:( cały czas sie martwie ze to skaza. dziewczyny czy skaza blednie, czy jest czerwona? No i jeszcze te zielone kupy, po 10 dziennie - z tym ze dupcia bez smarowania bardzo ładna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
paula 01 a moja Marysia robi tylko z pomocą herbatek 1 kupę dziennie też zieloną.Ile bym dała żeby robiła więcej. Jak widać jedni się martwią za dużą ilością drudzy za mała:) teraz położyłam ją na brzuch popłakała 10m min i zasnęła chyba z wyczerpania. Ale już się obudziła:) spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się wykończe normalnie.... cały czas się o coś boję, a to źle się przekreci, a to za bardzo uleje - ostatnio jakby mniej, teraz te krostki. Mam nadzieje że mojej lekarce można zaufac. A sa jakies badania zeby stwierdzic skaże białkową, czy to wszystko na oko? Artigana, Ty mi powiedz, ten wyprysk ktory miała Blanka to była skaza białkowa, czy to jakos inaczej wygląda? Moj na ciałku nie ma nic, tylko ta buzia, jasne krostki, ktore widac jak pada światło i jakby zgrubiona skóra na brwiach - moze i szorstka, ale oilatum to rozmiękcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula--> moja mała ma krostki na polikach i smaruję je bepantenem, sudoceremem i nie chcą za bardzo zejść. Wydaje mi się, że jest to trądzik niemowlęcy. pażdziernikowa mama-->moja Michasia wcześniej też robiła jedną kupkę dziennie i czasem trzeba było ją wspomóc czopkiem,a teraz po tych kropelkach sab simplex robi kupkę prawie po każdym jedzeniu i to takie ładne żółte jajecznice ;) goja--> a Ty szczepisz odrazu w jeden dzień tą skojarzoną i na rotawirusy??? mała śpi i chyba też się położę bo w nocy trzeba było z nią troszkę pochodzić po domku i poprzytulać! Czasem płacze po jedzeniu tak mi się wydaje jakby wzbraniała się prze spaniem bo jak przestanie to pada i nie wiem czy to ze zmęczenia czy co bo ten płacz jest krótki! z innej beczki: był dziś u nas listonosz i mówi super kasę Wam przyniosłem i wyciąga 3 przekazy! Na moimi był JEDEN GROSZ!!!Na mamy o brata po TRZY GROSZE!!! z AIG przyszły te przekazy. Chyba jak nam wypłacali jakiś czas temu pieniądze z taty funduszu to źle policzyli i musieli wyrównać! Śmiechu warte bo koszt każdego takiego przekazu to 5 zł! Listonosz się śmiał, że takich przekazów jeszcze nie miał!!! ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
KAmi a ty ten sab simplex podajesz bo mała miała kolkę czy się prężyła czy zapobiegawczo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że miała kolki bo po jedzeniu płakała i się prężyła i machała strasznie nóżkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula uspokoj sie te jasne krostki to tradzik hormonalny u dzieci...widac dobrze pod sloncem moja mala ma tego duzo i tez na brwiach troche zgrubien....poza tym czerwone krostki czasem na twarzy jak potowki jak cos zjem!!! Skaze bialkowa kazdy normalny lekarz rozpozna ja mam 2 pediatrow i wiekszosc wypryskow to pzrez mamine hormony podczas porodu!!!tez to potwierdzili patrzac na buzke. ja tez ciagle skacze nad dzidzia to za duzo kupy to za malo to zaduzo spi to za malo, to oczy nie takie, temp.sprawdzam!!!!Zwariowac mozna i same nerwy!!!Wiem jak jest trzeba zaufac sobie!Jestesmy dobrymi mamusiami troche za bardzo sie martwimy bo to nasze skarby!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - ja będzie można w jeden dzień to od razu zaszczepię malucha na rotawirusy. To jest doustna szczepionka, więc kłucia dodatkowego nie będzie:) Ja też sie kładę bo ostatnio jestem taka zmeczona, że wieczorem aż chce mi się płakać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea82--> dokładnie tak jest! ja właśnie się zastanawiam czy oby tych kupek nie jest za dużo, przy każdym płaczu zastanawiam się czy coś ją boli.........musimy zaufać swojej intuicji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadzieje ze to tradzik, ale juz było ładnie. Ja tez jednego dnia miałam 6w1 + rotawirusy, ponoc tak ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka paula mój ma to samo co kilday pisała i u niej powiedzieli że to skaza. tez jestem w strachu odkąd to przeczytałam. mój ma taką skórę na czole i brwach chropowata i ona mu schodzi przy drapaniu, jakby właśnie ciemieniucha czy coś. sama już nie wiem. musze połoznej zapytac jak przyjdzie położna może będzie wiedziec co to jest. a potówki mój tez ma obecnie na policzkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula - trudno mi powiedzieć co też to u Twojego może byc. Lepiej to pokaż przy następnej wizycie. U mnie to rownie dobrze też może nie być skaza białkowa a może być rzeczywiście. Zastanawiam się czy tego prywatnie nie skonsultować. Niby po odstawieniu bialka jest lepiej ale równie dobrze to lepiej może być po oliatum soft którym ją smaruje. A skaza może przybierac różną postac na ciele dziecka łącznie z ropnymi chrostami. Póki co efekt tej niby skazy jest taki że ja lecę z wagi w oczach. W 2 dni potrafię stracić kilogram.Łącznie od porodu już ponad 20 kg, ok jestem gruba ale nawet jak dla mnie to trochę za szybko. Zaczynam się już słabo czuć, w głowie mi się kręci. Oglądaliśmy dziś 6 mieszkań. Mamy wybrać i zdecydować które chcemy. Wszystkie świetne. 4 z tarasem, 2 z mini ogródkiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po rejestracji - w koncu oficjalnie ziutek stal sie obywatelem:) i po wizycie - przytylo nam sie w tydzien 440g (czyli prawie 2kg od porodu - 6 tygodni, wazy 4.58 kg). no i znowu przeskoczylismy jedna linie na wykresie wagi:) bo tu w ksiazeczce sa takie wykesy z liniami i prawidlowo powinien sie trzymac na tej samej linii ale ziutek chce nadrobic zaleglosci i tak sobie w gore skacze:) no tak jak usana mowila, po zlym dniu mam dzisiaj o wiele lepszy dzien mimo, ze wcale wiecej nie spalam:) tylko moj facet jakis humorzasty jest:( chyba mu sie zaraz za to oberwie, bo nie na moje nerwy zeby jeszcze tu mi fochy strzelal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×