Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

dzieki dziewczyny czy zauwazylyscie i waszych maluchow ze ma on swoja ulubiona strone i na nia czesciej przewraca glowke? moja niunia zaawyczaj przekreca ja na prawa strone. czytalam ze moze to byc niepokojace a z drugiej strony to typowa asymetria u dzieci??? juz mi glowa peka od tego myslena >> aha zasypuje was pytaniami bo oprocz meza-faceta ktory jak to facet wiele rzeczy bagatelizuje, nie mam nikogo tzn.moja mama powiedziala ze nie ma ochoty byc babcia i o urodzena mojej niuni byla tyko 4 razy...od miesiaca nawet do mnie nie zajrzala i mi nie pomaga...wogole sie nie odzywa siostre tez ustawila odpowiednio....dlatego moze tak przezywam moja malutka.....jak sie podzieli problem na 2 osoby to wydaje sie byc mniejszy a jak miedzy was to zawsze jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to neea nie ciekawie masz. ja mam rodzine daleko wiec tez tylko we dwoje sie wspieramy. przepraszam, ze tak pisze nie p polsku, ale małego musze na rekach trzymac a druga stukac. tak, przekrecanie głowki na jedna strone to normalne, ale staraj sie układać raz na jedna raz na druga bo twarzyczka bedzie niesymetryczna i iałko krzywe. mój kajtuszek wczoraj sie doziebił na spaerku. cała noc nie spalismy bo katar nos zapychał. teraz tez beczy i musze go na rekach trzymac. a w poniedziałek miało byc szczepienie. myslicie ze mozna z katarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamamalwiny z tego co wiem to z katarem nie można szczepić:( mojego pierworodnego nigdy nie zaszczepili jak był przeziebiony albo chory neea współczuje sytuacji rodzinnej:( ja mam wsparcie w rodzicach duże chociaż tez nie mieszkaja na miejscu ale jak tylko poprosze to przyjada zawsze. tescie mi też pomagają także nie moge narzekać. z ta główką to tak jak pisze mamamalwiny trzeba raz na jednej stronie kłaśc raz na drugiej i wtedy będzie git u mojego kacperka martwi mnie pepek bo jeszcze nie odpadł a mały ma juz 3,5 tyg. tzn pewnie panikuje bo wszystko ładnie wyglada i widac że coraz się słabiej trzyma ale i tak się denerwuje goja mój jak się wurza i pluje cyckiem to wtedy wydaje odgłosy dosłownie jak mały prosiaczek tak śmiesznie chrumka. mielismy znowu przejścia wczoraj wieczorem do 23 i ja dziś rano się kilka godzin męczyłam. nie wiem co mu może byc, na kolke to nie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez 1 reka pisze jeju jak wolno.....moja ma katar a szczepienie we wtorek zobacze co powiedza u lekarza nosek zatkany kupilam aspirator i sol morska i za duzo mi d3 wlecialo o 2 krople.....taksie wierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie tylko jak mozna nie kochac swojej wnuczki i to w dodatku pierwszej? ach..zreszta. juz niedlugo swieta ciekawe jak kupic prezenty jak maluszek na cycu wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamusie. Neea - my na ropiejące oczka mieliśmy powiedziane, żeby przemywać solą fizjologiczną, a do tego 2xdziennie kropelki sulfacetamid (na receptę), przechodziło po 3 dniach (już 2 razy nam się zdarzyło, przy wyjściu ze szpitala i teraz niedawno). A co do witaminy D - nie można jej przedawkowywać podobno (co prawda teraz na ulotce przeczytałam że przedawkowanie to jakieś 200 kropli...) ale przez dłuższy okres większej dawki też nie należy dawać. Nam pediatra poleciła żeby kupić ją w kapsułkach (bez recepty) - to są minidawki, bo wg niej nawet 1 kropla to za dużo dla noworodka a w tej kapsułce jest mniej. No a ja polecam bo się o niebo wygodniej stosuje :-) A w ogóle to podziwiam jak wam się udaje dawkować kropelki bezpośrednio do pyszczka... Ja je biorę wszystkie hurtem rozrabiam z moim mlekiem i daję strzykawką razem z moim palcem do ssania. Ale coraz mniej jest chętna na tego palca, to powiedzcie jak to robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceli- tak wiem nie mozna d3 wiecej podawac, niechcacy mi sie wlalo one tak strasznie szybko zaczely leciec mam nadzieje ze nic nie bedzie a kupie dzis ta sol.....narazie sam rumianek moze masz racje tez powinnam z mlekiem i na lyzeczke bezpieczniej jest ja przytrzymuje malukiej brodke troche i celuje kropelkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na łyżeczce gumowej daje ale też coraz mniej chetnie pije te kropeki juz się krzywi jak diabli za to wit K mam w kapsółkach i tez sie ja fajnie do pyszczka podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie troszkę statystyk dla was przygotowałam:) szkoda tylko że tabelka nie do konca była uzupełniona wpisało się 35 osób chłopcy 24 dziewczynki 12 Waga między 2000-3000-4 3000-4000-26 4000-5000-6 największy chłopiec- Paula01...02.10(27.09)SN.4400..62..Franek największa dziewczynka- deli26.....12.10(12.10)SN.4370..62..Natalia przed terminem urodziło 15 po terminie 14 w terminie 2 brak danych 5 przez cc 15 siłami natury 14 brak danych 6 dzieci urodzone między godziną 20 a 8 – 14 między godziną 8 a 20 – 13 brak danych - 9 długość 45-50 -1 50-55 - 21 55-60 - 12 60-65 - 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana - bardzo ci dziękuję za te informacje! Nie wiedzialam, że coś takiego może być z dzieckiem jak tak płacze po szczepionce! A paracetamol kupię na pewno. justa - ja mam z moim własnie tak jak ty! Wieczorem wczoraj do 1 w nocy walczyliśmy, no i rano znowu! W ogóle ostatnio przy jedzeniu już za każdym razem wariuje, tzn. je z 5-10 min zaczyna mu sie w brzuszku przelewać i nagle zaczyna się płacz, wypluwanie cyca, to znowu chce złapać ale się denerwuje, possie chwilę i znowu w ryk! Ja już nie wiem o co mu chodzi:(:(:( neea - współczuję ci bardzo takiej sytuacji w rodzinie. Ja z moją mamą byłyśmy pokłócone przez rok i wiem jak to boli. Ale na szczęście od zeszłej wigilii wszystko się jakoś ulożyło. Chociaż skutkiem tego jest to, że się wyprowadziliśmy do teściow i ja bardzo tęsknię za domem:( Za chwilę mam gości - moja była dyrektorka i wice ze szkoły przyjadą do Wiktora:) Zaskoczyły mnie wczoraj telefonem, bo ja już tam nie pracuję a tu takie zainteresowanie! Najchętniej to był poszła spać z małym, no ale długo chyba nie będa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja ale numer ja tez w szkole pracuje tzn nie tylko ale min. pozdro a moja misia z rak nie zlazi co poloze to wstaje juz tak 5 razy kladlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz Blanusie na zdjeciu podejrzalam ale pieknisia i dziubek jej sie usmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nie ma za co. Jeśli tylko mogę pomóc... Blanka ma skazę białkową! :(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar1
Hej, dziewczynki dawno już mnie nie było tu , ale teraz wszystko nadrobiłam. Moja Julka na razie jak aniołek śpi 3 godz budzi się sama na jedzenie , poje cycusia , popatrzy dookoła i dalej zasypia. Ja , pewnie powiecie ,że okropna jestem ale nie śpi z nami w łóżku , po jedzeniu jak beknie zaraz do łóżeczka odkładam , daje smoka pogłaszcze po główce potrzymam za rączkę i zasypia. A co do noszenia na rękach to tez nie jestem zwolennikiem , jak już nic nie pomaga to dopiero ja biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Pamietacie mnie jeszcze? Podczytuje Was na biezaco,ale na napisanie brak czasu-przy dwojce dzieci.. Mala na cycku przybrala w dwa tygodnie 500 g.Teraz wazy ok 3700(moj synek tyle wazyl przy porodzie)No ale kruszynka bo dziewczynka...tak sobie tlumacze.U na w maire ok,ale najgorsze wieczory,bo tak Jak u Goji,ssie ssie i nagle wyrywa sie,wypluwa cycka,placze i znowu ssie.Wczoraj meczylysmy sie do polnocy,ssala ponad....2 godziny!!! A sa dni,ze caly czas spi i je,wczoraj przez cale popoludnie nie zmruzyla oka :-/ Artigiana jak to?I dopiero teraz wykryta skaza bialkowa?a mowia,ze mleko z persi najzdrowsze i nagle uczulenie?Jestem zielona w tych sprawach...to znaczy,ze Blanka ma wysypke? A tak w ogole pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciatka 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołeczku ma zasypane czoło i troszkę klatkę piersiową.Dziś to zaczęło być lekko czerwone. Winowajcą jest A-margaryna do chleba B-wołowina C-pstrąg Teraz dopiero w poniedziałek postawiono jej taką diagnoze :( Ale od piersi nie odstawie choćbym miała nic nie jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
mam pytanie do tych co dokarmiają butelką, ile razy dokarmiacie? Bo ja narazie raz na wieczór, ale nie wiem czy nie dokarmić raz tez w dzień, niestety jest tak,ze jak mała moja nie spi chociaz 3 godz to w piersiach mam pustki i biedna chce ssac a tu nic, denerwuje sie tylko i ryczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigana, mi połozna mówiła, ze wg najnowszych badań karmiace matki powinny sie całkowicie wystrzegać margaryny - że jest szkodliwa. Na spacerze spotkałam moja pediatre i zapytałam o te krzywe plecki - a ona na to - nie ma krzywych plecków, tylko krzywi jak go posadziłam do badania:) Wszystko z nim ok.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no witam wszystkie mamy mój Oliwierek dzisiaj śpi ślicznie cały dzień i noc też była cudowna tzn. po raz pierwszy od porodu (czyli od ponad ms) mały przespał pod rząd 4 godzieny a co za tym idzie ja tez i w związku z tym dostałam takiego powera że szok. Najchętniej odpisała bym na wszystkie posty ale obawiam się że nie mam tyle czasu bo skarbek juz zaczyna coś kwiękać :) Artigiana co do twoich postów to napewno jesteś cudowną mamą a z tą skazą białkową to trzymam kciuki żeby to była pomyłka a wysypka np. od proszku :) Co do ropiejącego oczka to też juz to przechodziliśmy i też stosowałam sulfacetamid i pomogło po 4 dniach co do karmienia to też mam czasami takie przeboje z szarpaniem , kopaniem nóżkami i strasznym krzykiem i wtedy poprostu przestaję karmić biorę małego do odbicia i jak się juz nie domaga to czymś go zajmuję a jak zaczyna płakać to próbuję jeszcze raz przystawić aaaa i chcę się pochwalić że już dwie kąpiele odbyły się bez żadnego płaczu , na spokojnie się naoliwkowaliśmy , ubraliśmy i z uśmechem na buzi do cyca :) młodemu zaczeła schodzić skórka z główki taka cieniutka warstwa smaruję to oliwką i ładnie samo schodzi a pod spodem ładnie główka wygląda tak się zastanawiam czy to ta ciemieniucha ale z tego co wiem to wtedy ta skóra to jest taka sucha skorupka a mój ma teraz tak jak się przegnie z opalaniem i potem skóra schodzi to właśnie u niego tak to wygląda. Macie coś takiego????? Z przybieraniem na wadze to mój w 3 tyg. przybrał 500 gram ale teraz nie wiem jak jest bo idę do pediatry dopiero 3 grudnia za to 25 idziemy na bioderka - była już któraś? a 28 na badanie wzroku po tych lampach Zapomniałam napisać zwalczyliśmy w końcu tą wredną żółtaczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj dzisiaj zaczyna 8 tydzień, wazy 5700 - ale jest strasznie długi - spiochy 0-3 są w wiekszości za małe - wiekszośc uzywanych teraz to 3-6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
ja tez pracuje w szkole:) niemieckiego ucze dzisiaj marysia cały dzien plakala, prezyła sie ale w koncu po herbatce koperkowej zrobila kupe i spi sobie slodko ale oczywiscie na moich rekach. my tez jeszcze pampers1 ale jak sie skoncza to 2 beda ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzagusia - a takie badanie po lampach to wszystkie dzieci muszą mieć? Bo nam nie kazali iśc do okulisty ani w szpitalu, ani moja pediatra na wizycie. no i zaczynam się martwić:( Mój mały dzisiaj śpi godzinke, potem je 5-10 minut, fisiuje, płacze i zasypia znowu na godzinę. Normalnie jestem zmęczona takim dniem! Mój teraz uzywa hagisów 2, ale nie wiem ile w tej chwili już waży. paula - ale można sobie wkręcic chorobę dziecka! Dobrze, że się uspokoiłaś z tymi pleckami:) Artigiana - no to współczuję tej skazy! Ale fakt, że szkoda byłoby rezygnowac z piersi. Najlepiej jak skonsultujesz diete z pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pracowalam w szkole ale w sekretariacie:D Ale z wykształcenia jestem polonistką i od przyszłego roku planuję zacząć tę ciężką orkę na ugorze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do pracy ide w panstwowej dopiero za rok we wrzesniu a juz teraz normalnie prowadze kursy a u mnie wrzaski przy ubieraniu po kapieli sie nie zmienily teraz maz ja troche zabawia to na chwile mam spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×