Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Gość mimi_25
witajcie dawno nie zaglądałam... trochę mało czasu mi zostaje po karmieniu... mam pytanko co do wagi maluchów: mój bobas waży 5 kg. czyli od wypisu przytył 1.5 kg ale to dopiero było 3 tyg i 3 dni czyli wychodzi dość sporo, karmię za żądanie piersią czyli raz w nocy a od 7 do 22 non stop z przerwami na spacerki i 15 min drzemki czy taki przyrost wagi to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję 120 ml ale czasami wypije połowę lub mniej a czasami wszystko bo na ogół najpierw daję cyca wycyckać :) raz mu zrobiłam 150 i też wypił ale teraz nie wiem jak to jest z witaminkami bo mam dawać witD ale w mleku też ona jest ale chyba nie będzie jej dostawał za dużo? Oj jak mi się nic nie chce :( ale bym dała, żeby jeden dzień przeleniuchować :) I bardzo Wam zazdroszczę spacerków z małymi bo my jeszcze nie wychodzimy na podwórko :( Ciągle jest tu kiepska pogoda ale na szczęście mały jest \"werandowany\" więc zawsze to coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi_25 właśnie sprawdziłam w książce którą dostałam w paczce ze szpitala, że przyrost masy ciała w pierwszym miesiącu wynosi ok 500g w stosunku do wagi urodzeniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
pytałam sie o witaminki, jedno karmienie butelka to za mało i wit trzeba dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kami --> bym cos poradzila ale my tu pisiaka mamy..:) z ta waga to zalezy, nie jest wcale tak sztywno ze musi byc tyle i tyle. moj przytyl 2kg w 6 tygodni, skoczyl niezle w gore, ale z mala masa sie urodzil i teraz nadrabia a polozna mnie chwali za dobre cycki:) wazne zeby waga i wzrost na tym samym centylu mniej wiecej lezaly. czyli bejbi ma byc przede wszystkim proporcjonalne waga do wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa na pewno masz rację :) ja tylko napisałam co podali ale wiadomo, że dzieci są różne i różnie przybierają :) mój na początku przybierał za mało ale jest już ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie normlanie nudze jak maly w tej hustawce tak pol dnia przebywa, juz mu melodyjke wylaczylam i buja sie na najwolniejszym programie i nawet pranie robie i jedznie sobie i posprzatalam troche i zaraz sie chyba zabiore za obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - normalnie się uśmiałam z tej historii o kupie!!! Dzięki za poprawienie humoru:D deli - jejeku jak ci zazdroszczę tych przespanych nocy! A mój ma też małą przepuklinę ale na razie do obserwacji. Boję się, żeby nie wyszła bardziej bo wtedy też czeka nas zabieg, a ja już mam dosyć szpitali:( kamika - żal sie kochana ile możesz po to tu jesteśmy! Ja też się ostatnio stresuję, myślę że to przemęczenie robi swoje. No i nie znoszę jak się ktoś wtrąca do mojego dziecka, to mi najbardziej podnosi ciśnienie! Ale na szczęście nie mam problemu z pokarmem choć ostatnio ten mój wampir tak je że dwa cycki za jednym razem musze mu dawać! Jeden już mu za mało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa--> Ty to zawsze potrafisz wprowadzić człowieka w lepszy nastrój :) DZIĘKI CI ZA TO :) goja--> mata super! my mamy w sumie dwie, takiego kwiatka od sąsiadki co jest na fotce na NK i taką co ma paula- po Alusiu :) co do krostek to stwierdziłam razem z siostrą, że mogą być one od kupek bo ostatnio jest ich więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - oddalam głos ale... na tatę:) Niestety do mamy tak srednio podobny:P Moje maleństwo oczywiście marudzi od kąpieli. Troche przysnął na brzuchu mojego męża i ciekawa jestem na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja -> ale zaoszczedzilismy na tescie na ojcostwo - zartuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa na tym zdjęciu jak mały śpi to moim zdaniem istne odbicie Ciebie :) A mój Damianek też dziś pokazał co potrafi z kupką zrobić bo cały dzień ją zbierał żeby po umyciu pokazać na co go stać :) ale ucierpiała tylko pielucha na której leżał przed założeniem pampersa :) ja tylko raz musiałam prać prześcieradła z łóżka i teraz mnie młody nie zaskoczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki My po niezlej nocy, ale niestety nie tak dobrej jak wczoraj ;) maly usnal o 22.00 i spal do 4tej. A przed spaniem wytrabil 160ml mojego mleka z butelki!! nigdy tak duzo nie jadl! Pozatym juz dwa razy probowalam mu dac butle modyfikowanego zeby sprobowac, na wszelki wypadek, ale nie za bardzo mu smakuje :D robi dziwne miny i nie pije duzo (raz 80 ml a drugi 60...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa--> mi też sie wydaje że jak na razie to tata ( patrząc na to zdjęcie co trzymasz małego) ale moze wyrośnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
hej dziewczyny, ale fajnie moja mała spała ze mna od 22.30 do 4 i potem od 4.15 do 9 jaka wyspana sie czuje.a dzisiaj wyjscie na urodzinki kumpeli.malutka zostaje z babcia.martwi mnie tylko to, ze wczoraj kupki nie zrobiła.podaje jej ten bobofit czy jakos tak i dodatkowo herbatke na trawienie.a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do was pytanko , dotych które karmią butelkemi ile zjadają wasze dzieci? Bo ja mam tyle pokarmu , że odciągam i mała w dzień jej z butelki a w nocy z cyca i tak na jeden raz zjada 100 ml co 2,5-3 godziny nie wiem czy to nie za mało , bo jak na jej wiek dzisiaj kończy 6 tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polal - no to super :) pewnie charakterek bedzie mial po mezu.. ojoj!! co ja tu bede miala za 2/3 lata... :D Viola - moj maly tez pierw po 100 ml nie wiecej wypijal (tzn 2 tyg temu), teraz to juz nawet 160 czasem wypije!! w poniedzialek konczy 8tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U nas chyba też powoli będzie się normowało ze spaniem wnocy, bo coraz częściej się wysypiamy hihi. Jeżeli chodzi o ilość jedzonka to mój mały zjada ile mu się da.Pani doktor stwierdziła że nie więcej niż 150 bo nam wtedy więcej ulewa. Lepiej częściej a po mniejszej ilości.Maluszek ma 9 tyg. Czy wasze też się tak często szybko ( prawie zaraz) rozbudzają po wyjęciu butli? MOj ma oczy jak pięć złotych. Goja czy ta książka do której podałaś link jest w całości? czy to są tylko fragmenty? Falsa czy mogłabyś podać mi przepis na zapiekankę z makaronem, pieczarkami.... bo to chyba Ty kiedyś podawałaś go na forum? gdzieś mi zginął hihihi. Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia je ok 120 ml 5 lub 6 razy dziennie . Rano zwykle najada sie pokarmem z cycka :) w ciagu dnia dostaje mleko modyfikowane bo mojego jest jak kot naplakal ... ale cycka tez ciagnie albo mleko odciagam i mieszam .Skonczyla 8 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
ja daje tylko na wieczór 90 ml, a wcześniej cyca,albo po cyca. Po południu daje jej herbatki 100ml. Mleka dostała raz 120 ml, ale przez 2 godź ciągle jej się ulewało, wiec chyba było za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perka - wydaje mi się, ze to jest cała książka, bo jak czytałam to nie było jakiś urwanych fragmentów:) Widzę że wszytkie dokarmiacie dzieci butelką! Mogę wiedzieć czemu? Bo ja wczoraj miałam kryzys jak już mały szalał od 19 do 1 w nocy i byłam gotowa go nakarmić modyfikowanym mlekiem. Ale w końcu udało mu sie zasnąć i obyło się bez mieszanki. Zastanawiam się, czy to by pomoglo mu szybciej zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perka --> to nie ja podawalam ten przepis.. wydawalo mi sie ze kami? ale nie dalabym sobie reki uciac:) goja --> ja daje na wieczor bo mam nadzieje, ze pospie sobie dluzrj. tak mi tesciowa doradzila, zapchac mu zoladek troche co pospie a maly moze kiedys sie nauczy przesypiac noc.. ale chyba narazie nie dziala jak powinno:) sprobuj moze z butelka i zobacz czy to pomoze, warto sprobowac bo po co masz sie tak stresowac, ani to nie dobre dla ciebie ani dla dziecka. karo --> ja tam tatusia pyszczek widze, moze ma nosek po tobie ale dla mnie to on bardziej tatusiowy jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj za jednym zamachem zje 120 ml i czasem sie zdarza ze za godzine chce znowu 120 ml.. i nie ulewa. normalnie karmie cyckiem tylko jak wychodze to mu daje mieszanke. nie mam wiec pojecia ile zjada ale cycki to mi potrafi oproznic w ekspresowaym tempie i sie najesc i przytyc w tydzien prawie pol kilo wiec musi tam niezle wyciagac :) eh jak mi sie marzy takie 5h snu.. dzisiaj udalo mi sie przespac od 23 do 2:30 wiec to juz wielki sukces. a potem standardowo co 2h..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja- ja karmię tylko butelką ale moim mlekiem , bo mój mały terrorysta nie chce ciagać cyca. falsa- mieszanki są gęściejsze niż mleko matki więc może dlatego potrafi zjeść więcej i nie ulewać tak bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×