Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

goja pamiętaj mały teraz nauczył się dopiero porzadnie ssac i teraz może mu wystarczyć 2 razy krótszy czas by suę najeść. Ale skoro czas się skrocil to wypływ mleka jest większy stąd na początku moga być problemy. Blanka mi do tej pory po 40 min minimum siedziała przy cycku traz od 10 do 30 minut maks. Też mi sie wydawało że się nie najada ale waży 5.440 co daje 980 gramow w 3 tygodnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
u mnie z tym wyrywaniem piersi i denerwowaniem sie tez tak jest, trzeba ją wtedy uspokajac, bo dalsze karmienie nie ma sensu. Wczoraj niunia byłą taka grzeczna,a dzisiaj daje mi popalic od 8 rano, nie moze cos spac, drze sie ciągle. Od wczoraj nie robiła kupki, moze to ją męczy. Dałam jej teraz herbatke, wyciszyła sie, ale kupki nie ma dalej. Ile razy dziennie dajecie dzieciom herbatke? bo ja raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artigiana --> moj przybral 410g w tydzien, scigamy sie ?:P wlasnie o to mi chodzilo, ze maly ssie szybciej. moj troche sie dziwi czasem iloscia wyplywajacego pokarmu, odsysa sie wtedy i ma prysznic z mleka na ryjek - dlatego ma taka lasna skorke, a jak :P artigiana --> a kiedy laktacja jest unormowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi_25
dzięki za słowa otuchy aż wczoraj się zapytałam czy może jest zmęczony nami to pojedziemy na kilka dni do mamy( jego) to przeprosił że miał ciężki dzień i że mie chce byśmy wyjeżdżali a maluch dziś wynagrodził nieprzespane noce i obudził się tylko raz! i to dopiero o 5 a teraz się śmieje i nie zamierza spać:) nam na kolki pomaga water grip daję przed każdym karmieniem tak po 2-3 ml i mały dużo lepiej śpi i się tak nie pręży a ja dodatkowo piję herbatkę z kopru mam duży problem z karmieniem już 3 tyg od porodu a ja mam za dużo pokarmu! wprost sika mu z cycków!!! mału nie może złapać bo pierś jest za twarda a jak pociągnie to go zaleje:) krztusi się tylko, staram się go karmićczęsto i po trochu , ale nie pomaga więc ściągam przez co jest więcej, nawet wkładki mi przeciekają wymieniam już kilka razy dziennie a noc zawsze zaleję łóżko bo mleko samo wycieka jak jest za dożo co robić? może znacie coś na osłabienie laktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli --> ja nie daje nic malemu, nawet infacolu juz nie, sam cycek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
ja niestety nie wiem co to nawał pokarmu :( mam wręcz za mało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi --> mnie sie wydaje ze ten nawal sie sam ustabilizuje, tez tak mialam i po kilku dniach przeszlo samo a juz myslalam, ze nie wyrobie.. najgorzej u mnie bylo na drugi tydzien - nie moglam spac na boku i bolalo okropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa do miesiaca czasu jest unormowana. widze ze twoje smoczysko przybiera jeszcze szybciej niż moje :) mimi nie wiem co Ci poradzić, mnie też wycieka bo mała ostatnio najada się z jednej piersi a drugiej nie tknie więc przerwy w ssaniu tego samego cycka ma 6-8 godzin Odciąganiem tylko pogorszysz sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z toba Artigiana nie ma sensu odciągać mleka bo potem ilość sie jeszcze bardziej zwiększa. Co prawda mi pomagało jak sobie tylko lekko ściągnęłam mleko tak z 20ml, ale to tylko moj sposób - nie gwaranuję skuteczności. Teraz już mi nie leci z piersi az tak bardzo ale jak mały zje z jednej to druga bańka już jest nabrzmiała i nieraz się po trochu sączy. Ale to nie jest to co na początku gdy zalewało mi wszystkie bluzki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam kochane za słowa otuchy i pocieszenie! Takie rady naprawdę pomagają jak ktos ma problem:) Po południu mały jadł już spokojnie, ale postaram się nie dawać mu smoczka. A je teraz właśnie krótko - 10-20 min i już najedzony, a wcześniej wisiaj do godziny na cycu! Teraz tak długo to wisi tylko wieczorem, ale to przez ten brzuszek i kolki. A w ogole pochwalę się wam, że wczoraj mały już się tak nie prężył i nawet spał od 20.30 do 21.30! potem właśnie pluł mi tym cyckiem, ale nie skręcal się już tak z bólu brzuszka. Z mlekiem to ja mam go sporo ale też przy jednym karmieniu je tylko z jednej piersi. Ale nie odciągam i drugi cycek wytrzymuje do następnego karmienia. Tylko że w prawym mam pęknięta brodawkę i zawsze mam taki opór żeby przystawiać go do niej, bo boli. no ale muszę, bo mi samo cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - ja mam krem purelan też czysta lanolina. Ale ja mam pęknięta brodawkę na pół! Tzn. nie ma już rany, bo ugryzl mnie na samym początku, ale rozeszła mi się w połowie i to właśnie boli. Muszę zaczekać aż się tam skóra zregeneruje, bo raczej do kupy już mi się nie sklei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> biedactwo, ty to masz tam smoka dopiero :P fajnie ze dajesz rade! ja wlasnie karmie i maly sie odsysa bo mu tak leci a na skorzanej kanapie mam same biale kropki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki powinien byc tygodniowy przyrost masy u niemowlaka? jakie sa normy. Moja mala wazy 4800 a ma 6 tygodni a wazyla 2800 w szpitalu.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea --> nie wiem czy jest inaczej u dziewczynek i chlopcow, ale u chlopcow to okolo 200-250g tygodniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falsa dzieki ale co ty robilas na kompie po polnocy? Ja juz o tej porze padam na nos.??? Aha i jeszcze jedno pytanko wydaje mi sie ze juz bylo poruszane ale czy zielonkawa kupa u dzidzi to normalne? I ma taki dosyc ostry zapach. ?I nie to zeby sie zdazyla utlenic?co mowia wasi pediatrzy? Ja do swojego ide dopiero za tydzien i sie martwie. CZy karmiac piersia mozna isc na solarium bo chce mi sie pogrzac i jestem biala jak d.....tak szczerze mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jestem dzis najwczesniej to zycze Wam milego poranka i cudownych usmiechow Waszych bobaskow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neea, moj wali zielone kupska od czasu herbatki i wody koperkowej. Dzisiaj pediatra to sie dokładnie wywiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki spoko tylko ja swojej niczego nie daje i sama tez herbatek nie pije. czasem ta kupa taka sluzowata jest.....ale jak bedziesz to wypytaj ja karmie piersia....moze to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
neea jak sie dowiesz to daj znac bo mojA TEZ TAKIE KUPKI ROBI A JA JUZ U PEDIATRY bylam i oczywiscie zapomnialam zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki kochane. Zielone kupki to podobno norma. Neea - co do wagi dzieci. Moja w 7 tygodni przybrała w sumie 1800 gramów, wygląda jak smoczyca. Ma już nawet drugi podbródek. A je 7-8 razy na dobe, z czego raz dziennie jeszcze chluśnie więc tak jakby jadła - jeden raz. Ale pociesz mnie to ze dzieci cyckowe gubią ta pulchność szybciej niż butelkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ekspertem od kup ma byc dzis paula bo poszla do pediatry i ma sie dowidziec...ja od poloznej dzis slyszalam ze to normalne Artigiano no jaka smoczyca piekny zdrowy bobasek !to poczekaj moja Malwinka w ta niedziele 7 tygodni skonczy i przytyla 2kg do tej pory ale urodzila sie malutka i 50 cm. Twoja niunia jest ok bedzie taka laska ze hej. to wcale twoja zabka duzo nie wazy!!!!!pozniej i tak nie bedzie juz takiego przyrostu wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pażdziernikowa mama
no moja Marysia urodziła się 2580 teraz leci jej 7 tydzień i waży 3830.lekarz powiedział, że ok. Ja mówię,że tyle już przytyła a przecież niektóre dzieciaczki jeszcze większe sie rodzą:) Moja tteż już ma 2 podbródek:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Październikowa mamo, ty to masz kruszynke. Blanka urodzila sie z wagą 3600 gramów a we wtorek wazyła 5440. Eh... Polisie to ma takie że szok. Zaraz dodam zdjęcie na nk to zobaczycie jaka kluska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodziutka Blanka :) wycałowabym te słodziutkie policzki :) u nas dziś super noc :) Michasia spała prawie całą noc :) tylko butla, małe przytulanko i spanko :) te koeplki są świetne! 2 razy jej dałam herbatkę koperkową i za każdaym razem wymitowała po niej i nie wiem czy za dużo jej piła- ok. 20 ml czy jej nie smakuje. Chyba już jej nie dam bo stesuję się pprzy tym stasznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
moja herbatki wypija 100ml, chetnie bardzo ją pije. Wczoraj taką kupkę zrobiła,ze córcia nadawała się juz tylko cała do kąpieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami - niezła klusia, no nie ? :D Niezłe musze mieć to mleko skoro jej to tak szybko idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki artigiana ale masz fajną tą córcie:) mój ma nie całe 4 tyg a też ma juz drugi podbrdek i się robi pyzaty. nic-pozostaje nam się tylko cieszyć że nasze dzieci dobrze przybierają:) super. kami przypomnij mi jak sie te kropleki nazywają co podajesz. ja odkąd plantex daje to jest ciut lepiej i się pręży wieczorami ale już nie tak bardzo. zastanawiam sie tylko czy można podawać i plantex tak jak na opakowaniu 1x1szaszetka i równocześnie esputicon 2x2kropelki? któras się orientuje? bo tak właśnie podaje a wizytę u pediatry mam za 2 tyg dopiero, chyba że do położnej zadzwonie idę coś uwalić w garach bo małżonek wygłodniały przyjdzie zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:-) Artigiana: prześliczną masz córeczkę:-) Mój Tymek też już ma drugą brodę:-D Ale cieszy mnie to bardzo bo to znaczy,że już nie traci a przybiera na wadze:-) Falsa: Ollie jest boski:-D Wydaje mi się,że chyba do taty mocno podobny. Dziewczyny, nie dajcie się tym swoim chłopom!! Mój na szczęście jest kochany i bardzo mi pomaga, ale jak raz odważył się powiedzieć,że \'cośtam\' to mu tak wygarnęłam,że teraz grzeczny już jest:-D Oni sobie chyba nie zdają sprawy,że my będąc z dzieckiem w domu nie pierdzimy w fotel! Ja czasem po jednym dniu jestem bardziej zmęczona niż po nieprzespanej nocy. Więc dziewczyny nie dajcie się! Jutro jedziemy do mojej rodzinki, czeka nas ponad 300km w jedną stronę więc muszę plan obmyślić. Chyba odciągnę pokarm do butelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×