Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

paula - ja też się bałam jak cholera, ale okazało się, ze wiktor super się czuje w wodzie i to pomogło. Poza tym na zajęciach nie ma żadnych wrzeszczących, chlapiących dzieciaków:) Jest miło i bezpiecznie. Moja myszka już śpi ale jakiś marudny był, bo się obudził niewyspany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja27.10- basen super sprawa my tez sie wybieramy ale ja mam straszne obawy... boje sie ze nie dam rady. jak ogladalam filmiki z zajec jak tam zanurzaja cale malenstwo pod woda to mnie przeraza ona sie nie zachlystnie woda?? nie udusi sie?? ten chlor nie szczypie ich w oczy... jak w ogole wygladaja takie zajecia.. postaw mnie do pionu i uprzytomnij ze to bezpieczne:) dziekujemy wszystkim za gratulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jest woda ozonowana i trzeba miec zaswiadczenie od lekarza, ze nie ma zadnych bakterii. Jednak cykora mam strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
czesc dziewczyny, -->Gandziulka moje gratulacje rowniez dla pierwszego zabka, a moja kruszynka znow przespala dzisiaj 11h bez przebudzenia, a teraz sobie krzyczy i piszczy na macie, a dzisiaj znow musimy troche pojezdzic po miescie wiec pewnie zajrze dopiero wieczorem, bo najpierw kosciol, potem planujemy zakupy w IKEA ( starszej corze musimy kupic nowe biurko), I mam zamiar znow pojechac do mojej mamy przyzwyczajac do niej Oliwke, no i czas zleci do wieczorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja --> jak to jest ze boisz sie malego brac na zakupy a na basen to i owszem?:) no moj ma nawet 2 stroje plywackie i pampersy tez ale ja sie boje, ze wlasnie ziutek bedzie jednym z tych wrzeszczacych i chlapiacych bo on ma oznaki ADHD, kapiel z nim wyglada tak, ze mama sie rozbiera na majtki i stanik, rozklada reczniki na podlodze, przykrywa gniazdka a woda i tak bedzie na scianach i suficie. aha i poza tym to potrafi sie niezle wydrzec jak go wyjme i zaczyna mu sie robic zimno, takze bez farelki ani rusz a ostatnio to przy kazdej okazji piszczy dla rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falsa - podoba mi się ten tekst:D Dałaś mi do myślenia:) gandziulka - naprawdenie ma co się bać kochana! Jest dwóch ratowników, na początku uczą cię co zrobić, jak się dziecko zachłyśnie, ale oczywiście jak cos to zaraz jest pomoc. Przy nurkowaniu dmucha się dziecku w nosek i ono automatycznie zatrzymuje oddech - spróbuj tak na sucho w domu. A poza tym dla maluchów jest to super zabawa i frajda!!! Ona naprawde potrafia się świtnie zachować w wodzie. Mój misiek to nawet nóżkami przebierał w wodzie jak do pływania:) Dziewczyny - super sprawa nie bójcie się! P.S. A ja przestane się bać chodzić z młodym do supermarketu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie była wczoraj żona kumpla, jest psychologiem dzieciacym i powiedziała ciekawa rzecz na temat adhd. Adhd maja dzieci z nieleczonym napieciem mięśniowym. Więc Falsa - Ziutek jest po prostu nadpobudliwy:). Dzisiaj po raz kolejny stwierdziłam,, że Frankowi wogole nie smakują deserki, woli obiadki. dzisiaj miał królika w potrawce. jak ślicznie mlaskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a moja myszka już śpi od 20. Bylismy u prababcui złożyć życzenia z okazji imienin. Moja gwiadka się wyszalała no i ze zmęczenia padlo od razu ze zmęczenia:) Niestety minęły 4 dni i nzowu nie ma kupy:( No niby mały nie płacze i nie widać, zeby go brzuszek bolal, ale się martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goju, a dawałas surowe jabłuszko? Franek o nie lubi, ale jak mu wcisne - tzn smieje sie do niego, on zanosi się od smiechu i gębusie otwiera, a ja łyżeczką...ciach! dosłownie troszeczkę - to za chwile kupsko rusza. Tylko teraz to juz faktycznie masakryczne te kupy sa - dzisiaj kazałam męzowi go przewijać, to był zdziwiony, ze taka "dorosła". A ja mam jeszcze kaszel i sie męczę:(. I Franio taki grzeczniutki w dzien...... tfu tfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi dziewczynki :) troszkę mnie tu nie było, ale jakoś tak się nie złożyło .. :( poprzedni cały weekend spędziłam na uczelni, trochę podczytywałam, ale nie miałam siły nic pisać. Teraz już nadrobiłam, ale większość z tego co chciałam odpisać to zapomniałam, a więc proszę wszystkie mamy o wybaczenie,jeśli nie udało mi się zkurat odpowiedzieć na jej post .. U nas wszystko dobrze, chłopcy rosną zdrowo :D już obydwaj przewracają się z plecków na brzuszek i z brzuszka na plecki, jedzą już zupki z mięskiem - na razie wprowadziłam im kurczaka .. a od wtorku biorę się za gluten ( akurat na jutro mam jeszcze zupkę z dzisiaj ) Noce przesypiają mi cały, praktycznie bez przebudzeń, a jeśli to sporadycznie, ale tylko się na pić i wstają tak najwcześniej ok.06:10 -06:30 :D Dzisiaj to przeszli samych siebie, bo wstali dopiero o 07:30 .. Nasz plan jedzeniowy wygląda tak: ok. 06:30 - 07:00 po 120 ml mleka ok. 09:30 - 10:00 po 140 ml kaszki ( naprzemiennie: z bananami, z morelami, z malinami, z brzoskwiniami, z jabłkami ) ok. 13:00 obiadek po ok. 160 lub 180 ml zupki lub papki warzywnej ok. 16:00 - 16:30 po 100 ml mleka ok. 18:00 deserek ( np: banan, jabłko, sliwki, brzoskwinie ) ok. 19:30 kolacja po 180-200 ml mleka z kleikiem ryżowym w międzyczasie dużo piją ( w zależności: herbata, woda, soki, nektary ) Co do pieluch, to nadal lecimy na 3 pampersa i jesteśmy zadowoleni .. kupuję okazyjnie po 30 zł / op. a w opakowaniu jest 86 szt. Mleko zaś, mamy już 2 choć wiem, że to dopiero od pół roku powinno byc, ale takie nam lekarz przepisał. Dobrze, że przepisał, bo mam 50% zniżki, a przy dwójce to jest oszczędnąść jakby nie było ;) Od dzisiaj jestem \"słomianą wdową\",bo mąż wyjechał do Finlandii i wróci dopiero na święta .. no cóż, trzeba jakoś się zmobilizować i dać sobie radę .. a myślałam, żeby zapisać się na jakiś aerobik ze 2 razy w tygodniu wieczorkiem, tak żeby się zrelaksować, ale teraz to muszę przełożyć .. a tak chciałam pozbyć się tej mojej oponki do lata :P >> Gandziulka gratulacje z okazji pierwszego ząbka 🌼 Ja właśnie nie wiem, czy u nas też w niedługim czasie coś się na horyzoncie nie pojawi, bo chłopcy strasznie się ślinią i do tego wkładają do ust wszystko co im w ręce wpadnie .. >> Paula, również gratulacje dla Frania za przewrót 🌼 >>Falsa, niezły patent z tymi zabawkami w markecie ;) a z tymi włoskami, to nawet nie słyszłam, że takim małym chłopcom mogą zacząć już rosnąć .. >> Goja fajnie, że zdecydowaliście się na basen :), to bardzo dobrze stymuluje maluchy. Ja też chciałam, ale ze względu na częste wyjazdy mojego M. na razie jes to nierealne A na zaparcia najlepsze są jabłka duszone i pieczone ;) no to tyle, co udało mi się zapamiętać .. acha i jeszcze wszystkim chorowitkom zdróweczka życzę !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki kochane moje witam w poniedziałkowy poraneczek :D U nas wielkie zmiany; Przede wszystkim jabłuszko do kaszki. Blania mlaska że aż miło :D No i....PIERWSZY ZĄBEK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artigiana gratulujemy z kacperkiem blanusi:) moje młodsze dizecko chyba w życiu nie da mi pospać choćby do 8 ostatnio ciągle pobudka o 6!! wczoraj jeszcze zaszaleliśmy i poszlismy spać dobrze po 24 potem o 3,40 walczyłam z wielkim kupsztalem także jestem nie do życia a dzień zaś ponury. ja chce wiosny goja zmobilizowałas mnie i idę się w tym tygodniu zapisać na basen z małym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
czesc dziewczyny! A moja żabka znow śpi - jak zasnęlą o 22,30 to o 5,30 wypila mleczko i jeszcze śpi!Taki śpioch po Tatusiu. A JA wczoraj dalam pierwszy raz zupkę z krolikiem ( podobno najmniej alergizuje), no i na razie nie widzę nic na bużce. A poza tym mala juz wczoraj po drugiej wizycie pod rzad ( w sobotę i niedziele) u babci już na jej widok zareagowala usmiechem, dala sie nakarmić (Zupką) no i ogólnie chyba bedzie jej dobrze z babcia. --.>rtigiana gratulacje dla Banusi! --> Agateq nie zazdroszcze Ci braku męża ale dasz rade , powodzenia. -->Paula - zdrowka! --> Falsa głowa do gory z tymi jaderkami, sprawdz wszystko na ten temat i poradz sie lekarza czy to na pewno może byc cos zlego. A co do basenu , jak juz pisala nie chce mi sie jechac na koniec miasta, a tak ogólnie to tez boje sie zakażenia cewki moczowej, bo u dziewczynek to podobno czeste na basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczynki mam prośbe nie orientujecie sie czy moge podac małej jakiś syropek , od piatku biedactwo jest chore ma straszny katar przez co cięzko sie jej oddycha i do tego strasznie kaszle bylam z nią w piatek u lekarza ale dala nam tylko cebion, wapni i haskosept do psikania do gardla i tyle a na kaszel nic ,a ona ma taki mokry kaszel widze , ze to odkaszluje , ale połyka znowu , no bo wypluc nie potrafi , nie moge patrzec jak sie biedna męczy moze wiecie czy moge podac jakis syrop? Z góry dziękujemy za rady . Dla Blanusi gratulacje z okazji ząbka , Julci już gratulowalam telefonizie:) Goja supre zdjecie z basenu , my tez chcielismy chodzic , ale jakos na razie to odwlekamy , a teraz jeszcze ta choroba nam sie przyplatała. Paula jeszcze mam pytanie do Ciebie jak robiłas Frankowi te inhalacje dawalaś kropelki na pieluszke czy do wody i stawiałaś obok łózeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - a takie surowe ma byc to jabłuszko? I na zwykłej tarce zetrzeć? A ile go dać? Ja daję młodemy tylko ze słoiczka a to sa gotowanie chyba jabłuszka. teraz słyszę przez nianię elektroniczną jak stęka w sypialni, bo się obudził. Może właśnie robi kupe, bo od środy nic nie było:( Agate - współćzuję ci braku męża. Ja bym nie wytrzymała, bo mój pracuje 8-16 i jak już się zbliża godzina powrotu to ja tęsknię:) Taka jestem mazgajowata baba:) Artigiana - gratulujemy Blanusi ząbka! u Wiktorka jeszcze ni widu ni słychu:) Viola - bardzo mi przykro z powodu choroby maluszka, ale niestety nie mam pojęcia o syropach! Nie potrzebowałam nigdy i to dlatego. Trzymama kciuki za zdrówko! A mój mały wstał o 6.30 i teraz spał od 9 a ja razem z nim. Bo głupia dzida ze mnie i się kładę po północy a potem narzekam, że mi dziecko spac nie dało. A moje kochanie jak zaśnie o 20 to trudno wymagać, zeby potem do południa spał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violu, ja dawałam parę kropel na wilgotną pieluchę i wieszałam na karuzeli. Artigana gratuluje ząbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
Viola, powiem Ci szczerze że ja poszlabym jeszcze raz do lekarz bo na własna reke to sama podawalabym tylko cebion i wapń, a po co mala ma sie męczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Artigiana, brawo dla Blanki z okazji pierwszego ząbka !! 🌼 >>Viola, ja polecam Ci syrop Calcium ( on jest o smaku bananowym i chętnie pity przez dzieci ), moi jak tylko zaczynają kaszelkować, to ja suw łyżeczką rano i wieczorem i wszystko przechodzi ( to też w zależności jak mocny jest u was ten kaszel ) Moi zasnęli na macie, przeniosłam do łóżeczek i mam chwilkę dla siebie, pogoda dzisiaj jest do d..p, spać się chce bo jest strasznie szaro i wieje mocny wiatr, więc niestety spacerek dzisiaj mjsi być odwołany 😠 a szkoda, bo chciałam pójść na pocztę, bo mam kilka załatwień, ale w takiej sytuacji to nie mam jak .. Miłego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. :D Normalnie pekam z dumy. :D :D :D :D Moje dziecko padło na deski jak to mówią i śpi więc teraz 2,5 godziny dla siebie. Boshe co ja z tym czasem zrobię? Posprzątane, pranie w pralce, obaid się gotuje....Hm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U nas pogoda wiosenna:-)Byłyśmy na spacerku ale po pół godzinie trzeba było wrócić bo złapałam kapcia.Teraz koło sąsiad zawiózł do wulkanizacji a my siedzimy w domu:-(Próbowałam jeździć na 3 ale strasznie ciężko się wózek pchało i dlatego sobie odpuściłam Goja ja na kupki polecam suszone śliwki gerbera.My z kupkami nie mamy problemu ale czasami daję jej te śliwki, bo lubi.Zuźka wczoraj przed kolacją zjadła słoiczek na deserek i dzisiaj już 4 kupska walnęła:-)I nie są tak bardzo zbite jak te wcześniejsze:-) Zdjęcie super!!!!I przyznam się że trochę zazdroszczę tego basenu ale u nas na tym zadupiu niestety nie ma takich luksusów:-( Gandziulka i Atigiana gratuluję ząbków Falsa ty tak tyle nie czytaj w tym necie bo od tego na prawdę można zwariować i zaraz się jakieś choroby u dzieci wymyśla Viola u nas też sprawdził się syropek prawoślazowy(2 razy dziennie po pół łyżeczki) AgateQ współczuję wyjazdu męża:-(Wiem co to znaczy:-(Ja swojego widzę raz na 6 tygodni:-(Też strasznie tęsknię za nim ale zdążyłam się już przyzwyczaić do jego nieobecności, bo my już tak żyjemy od prawie roku U nas też pobudki o 6 rano.Myślałam że jak ja położę spać później to dłużej pośpi.Ale u nas to nie zdało egzaminu bo nawet jak przetrzymałam ją do prawie 23 to i tak obudziła się o 6:-(Wczoraj poszła spać o 19 i też pobudka o tej co zwykle.Ona ma chyba budzik nastawiony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola mi lekarz przepisał syrop Malia szybkiego powrotu do zdrowia życzymy A my dzisiaj na szczepienie:( pogoda do d...., gratulujemy ząbków!! Marysia wstaje o 6 na jedzonko i potem jeszcze do 8 śpi i potem znowu jedzonko pobawi się trochę i śpi przeważnie do 11.Wczoraj była taka pogoda, że spała do 13.30:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek budzi się o 8, przebieram go i zanosze na matę do dużego pokoju, a sama jeszcze z 40 minut spie:). Ale jestem wyrodna matka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja to niestety mogę pozazdrościć dłuższego spania:-( Zuźka to ranny ptaszek:-)Z czego niezbyt jestem zadowolona:-P I jeszcze pytanko do mam \"ząbali\".Jak Wasze maluszki przechodzą ząbkowanie?Od czego się to zaczęło? Falsa jak cię coś niepokoi to podaję stronkę, tam otrzymasz poradę specjalisty w ciągu godziny.Ja jak mam jakieś wątpliwości to zawsze piszę:-) www.dziecko24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pi do 8, ale w nocy do 24 karmienie co godzinę, później 1-2 i 4-5. Chyba nigdy juz nie prześpię 8 godzin:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za rady , a powiedzcie mi jeszcze czy wasze dzieciaki przy katarze tez miały taki slaby apetyt , bo moja to prawie wogóle nie chce jesc pociagnie cycka pare razy i zaczyna płakac , nie chce pic soczków jeśc deserów a do tej port nie było z tym problemu? Goja ja tez nie miałam kiedys kupy przez 2 dni co prawda , ale juz mnie to martwiło i dałam małej nektar śliwkowy z Hippa i zaraz była kupka , i tez u nas dobrze działa jabłuszko takie ze słoiczka kupka jest czesto i do tego nie jest taka gęsta , bo tak normalnie to Marcela robi male kupki i one sa takie jak plastelina , pytałam lekarke i powiedziała , że wszystko jej ok i mam sie nie martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienka --> dzieki za stronke! dzisiaj moja srodowiskowa do mnie oddzwonila, powiedzialam co i jak i ona mi kazala pokazac lekarzowi, takze o 2 bede dzwonic o popoludniowa wizyte. nie chce sie denerwowac i sie nie denerwowalam az do tego czasu az na necie wyczytalam ze to \"nienormalne\". zobaczymy.. a my dzisiaj zaliczylismy dentyste, mam 3 zeby do zrobienia, w jednym mam dziurke w drugim wypadla mi plomba a trzeci zatruty jest od 7 miesiecy. moja wina bo boje sie dentysty. i bylismy na solarium. na trzeciej sesji, dzis 8 minut i jestem dumna bo odzyskuje swoj sliczny brazowawy kolorek. pogoda u nas super, slonecznie i cieplo i siedzielismy troche w ogrodku, ja na krotkim rekawku, maly w spioszkach bo tak cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłopcy zjedli zupkęi śpią teraz przy oknie, bo wyjść się nie da, a chciałam im tak choć przez chwilkę tego powietrza z zewnątrz dostarczyć. >>Viola, moi jak mieli katar to nie zmniejszył się im apetyt, ale mieli podobne trudności z ciągnięciem jak twoja mała. I nie martw się to nie brak apetytu, tylko problem z oddychaniem podczas jedzenia przez ten zatkany nosek. Ja też mam pytanie, do mam ząbkujących ;) .. czy smarowałyście dziąsła jakimiś maściami ? Jeśli tak, to czy możecie jakieś polecić .. będzie tak na zaś .. :) >> Falsa, ja po ciąży też miałam 3 zęby do zrobienia i na szczęście mam to już za sobą ( jakieś 2 miechy temu ). Okazało się, że jeden wymagał leczenia kanałowego .. i na dwóch wizytach przy 3 zębach, stałam się biedniejsza o 500 zł :( Niestety musiałam załatwić to prywatnie, bo akurat jeden z zębów już co nieco pobolewał więc sprawa była pilna .. U nas na kupy najbardziej sprawdzony jest mus z jabłek, sok lub kompot jabłkowy lub też marchewka z jabłkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula01--> te paczki z hippa to chyba z tych paczek co w szpitalu dawali. Wypisywało się ankietę. Dziś po szczepieniu mój mały to już dość spora kluseczka 7200g :) a w cm to będzie gdzieś ok. 66-68cm. Także ładny bąbelek z niego :) I to tylko na cycuszku. Od ostatniego szczepienia 29.01 przybyło mu się 800g. Mamy skierowanie na badanie kontrolne główki małego, bo już 3 miesiące minęły od ostatniego. Pewnie wszystko ok tak jak ostatnio ale lepiej dmuchać na zimne :D wszystko okaże się w poniedziałek.Tyle że znów się denerwuje jak to mama, nie wiem jak dotrwam do przyszłego tygodnia. I najgorsze że muszę jechać sama bo wszyscy pracują. Powoli doprowadzam się do nerwicy. U mnie znowu w domu wszystko poprzewracane. W sobotę spaliło sie mieszkanie mojej cioci i wzięliśmy do siebie moją babcię na \"przechowanie\". Pierwszy raz widzi prawnuczka i ciągle nas poucza. Zachwycona jest ze mały się bawi zabawkami. Najlepszy tekst prababci : za moich lat to dziecko do roku się jeszcze nie bawiło zabawkami... ;) Uśmiałam sie że hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×