Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tośka_28

PAŹDZIERNIK 2008

Polecane posty

Poczytałam zalegle posty :) biorąc pod uwagę, że kajtek ma ten refluks to dziecko z refluksem nie musi się w nocy budzić, bo on się nigdy nie budził, ładnie jadł i raczej wszystko, tylko strasznie ulewał. Ale czytałam teraz, że może być też refluks utajony bez ulewania, więc może warto zrobić badania jak się ma podejrzenia, że dziecku coś jest i nie chce spać. Z zupkami owockami i td, pediatra w szpitalu pwiedziała mi, że 6 mcy to nie jest wiek, gdzie trzeba koniecznie urozmaicać dzietę. jeśli dziecko nie chce nowości albo tak jak Kajtek waży 9kg to spokojnie można na mleku zostać. Potem należy wprowadzić mięso bo wpływa na krew, warzywa i owoce mogą być na ostatnim miejscu. I my musimy się tak żywić. mały wrzeszczy w niebogłosy bo bardzo lubi jeść. Niestety zamiast 240ml kaszy muszę mu to rozbijać na 2x120ml co 2 godz. Nie wiem jak on to zniesie :) najgorze jest to, że odstawiliśmy już wszystko oprócz bebilonu pepti a wczoraj obszypało mu brzuszek krostkami, i bądz teraz mądry i zgadnij od czego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, mamomalwiny - uff - znaczy się, ze nie jest źle z Kajtusiem, a że Ci się nie budzi, to sie ciesz - bo ja mam dość. Marceli, gratuluje raczkowania, u nas z tym tez coraz lepiej. Franek stoi cały czas na wyprostowanych rekach i nogach pozycja jak do pompek i kombinuje jak sie przemieścić, czasami mu wychodzi. U nas dzisiaj gwałtowny spadek pogody:/ a wczoraj jeszcze zaliczyliśmy plażę, ostatni raz z pieskiem, bo juz za dużo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, u nas grudki lepiej wchodzą niż papki. Franek też opalony, mimo sparowania co chwila 50-tką i czapeczki z daszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! A mój Damianek znowu ma kaszelek :( ledwo jeden mu przejdzie a zaraz następny :( I dziś znów jedziemy do lekarza i mam zamiar poprosić, żeby też sprawdzić czy to nie czasem refluks ponieważ szwagierki dziecko też ciągle chorowało i z czasem okazało się, że to refluks :( Damianowi co prawda się nie ulewa za mocno ale czasem tak aczkolwiek wydaje mi się , ze to po prostu z buźki się nie wylewa bo czasem jak mu się odbija to można byu powiedzieć że na mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nie było mnie cały weekend, myślałam, że nie nadrobię czytania a tu tylko jedna stronka! falsa - faktycznie zrozumiałam, że ci mały śpi do 8 a nie osiem godzin. Przepraszam i rozumiem już twój ból:) Czytałam, że półroczne dzieci mogą zacząć częściej wstawać w nocy bo znowu potrzebują więcej nocnego jedzonka i tłuszczu. dzagusia - czasem potrzebne są takie wylewne posty... No bo komu czasem powiedzieć, że kocha się swoja dziecko najbardziej na świecie i mimo wszystko? Marceli - gratulacje dla tośki:) mamamalwiny - dobrze ze to tylko refluks!!! Bo jak pisałaś jakie wam będa robić badania to az strach było myśleć, co z tego wyniknie. A bez jedzonka Kajtek wytrzyma:) Jesli ma to pomóc to trzeba przetrwać. Trzymajcie się:D paula - mój wiktor robi tak samo - opiera się na rękach i nogach, dupa mu skacze góra dół. Potem przebiera nogami i trochę pełza. Jeszcze nie wie, że trzeba nogi zgiąć w kolanach:) A u nas weekend bardzo przyjemny. W piątek wycieczka i gril, w sobotę siedzieliśmy nad jeziorkiem a wczoraj był u nas festyn majówkowy. Piękna pogoda była, młody siedział ciągle na dworze i przez to buzia mu się opaliła. A poza tym to coś mi się z cyckami porobiło. Nagle, w ciągu tygodnia bardzo zmniejszyła mi sie ilość mleka! Ale poszło to w niesamowitym tempie! To przez to, że Wiktor w dzień praktycznie w ogóle nie chce cycka. zaczęło się od tego, że mi ryczał rano jak jadłam śniadanie i dałam mu kaszki na gęsto. Jak się najadł to spał 2,5 godziny! Na noc musze mu dawać butlę kaszki do picia, tak ok 180 ml, bo budzi się o 23 i płacze, a moje cycki po wieczornym karmieniu puste! Takich miękkich nie miałam od ciąży:( Trochę mi przykro, że moje dziecko mnie odrzuca, a z drugiej strony cieszę się, że to jego wybór i nie będę miała problemu z odstawieniem od piersi. Plan minimum osiągnęłam - czyli karmienie piersią pół roku, a teraz będę karmić na luzie, póki mleczka starczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do grudek - Wiktor je takie zupki od ok tygodnia i najpierw się troszkę krztusił a teraz nie chce jesć już tych gładkich. Rosołu tylko nie lubia, za to pomidorową uwielbia:) No i po tych obiadkach i zupkach z grudkami robi codziennie rano piękną aromatyczną kupę:P Już nie mamy problemów z zaparciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u mojej pediatry po skierowanie na posiew moczu, zeby wykluczyć ewentualne bakterie.... Franek przez 3 tygodnie nic nie przybrał na wadze, az mi się ciemno przed oczami robi z nerwów. Umówiłam, sie jeszcze na jutro z jednym lekarzem, fachowcem od refluksu, może on coś wymyśli. Goju, Ty robiłaś posiew do woreczka? Jak to dokładnie robiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
Paula... moja koleżanka też chodzi po lekarzach i robi dziecku badania, bo też nic nie przybiera na wadze. A mam pytanko do Ciebie, gdzie byłaś dokładnie na Kaszubach, to zdjęcie na nk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli, te zdjęcia to Ostrzyce, Brodnica Dolna i szczyt Wieżyca. U nas na 99% to refluks. Jestem na jutro umówiona do kolejnego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula - pobierałam mocz rano, najpierw zmiana pieluchy, myłam pupę woda z mydlem a na końcu przecierałam wodą utlenioną. Dobrze umyj czubek siusiaka, bo tam pod napletkiem mogą się zbierać bakterie. Potem nalepiałam woreczek, zakładałam pampersa i brałam młodego do karmienia. Jak się napił mleka to więcej sikał. Po ok godzinie ściągałam woreczek. Tylko jeśli jest kupa to może być zły wynik. Najlepiej powtórzyć pobieranie moczu. Moje uwagi to takie żeby dobrze założyć pampersa, bo jak sika mały do woreczka to górą część moczu wypływa. Trzeba dobrze worek nakleić, żeby się siusiaczek nie wywinął do góry. Potem woreczek wkładałam jeszcze do jałowego pojemniczka. Jeśli to badanie nie na posiew tylko ogólne, to można włożyć woreczek do zwykłego kubeczka na siki. No i to chyba tyle:) a u nas dzisiaj zimno jak cholera! Byłam z Wiktorem tylko na poczcie, bo mi zasypiał w wózku, a jest za zimno, żeby spać w spacerówce. potem deszcze zaczął padać i dupa. Siedzimy w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Goja, ja kupiłam specjalny plyn do przemycia przed pobieraniem i pojemniki na posiew. Czyli ty nie przelewałas z woreczka..... tylko całośc do pojemnika? hmmm jest to jakiś pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wolno przelewać sików do pojemnika! Zostawia się je w woreczku i zamyka w pojemniku. Tak mi powiedziały panie z laboratorium. Wtedy wynik jest zafałszowany. My robimy badania co miesiąc, więc możesz mi wierzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz raz robilam, ale ogólne a nie na posiew. A czy jakoś widzisz po Wiktorze, ze ma bakterie? Jest bardziej marudny, albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po świętach był chory właśnie miał infekcję dróg moczowych i miał bardzo wysoką temperaturę - pow. 39 stopni. Właściwie to był jedyny objaw, poza tym troszkę smierdziały jego siki i były bardzo żółte. Ale jak miał parę miesięcy temu klebsiellę to nie miał kompletnie żadnych objawów! Więc bez badania trudno coś stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, bo lekarka kazała własnie wykluczyc bakterie..., a ile sie czeka na wyniki posiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas do 7 dni roboczych. Jeśli jest bakteria to robią jeszcze antybiogram, żeby znaleźć na które leki jest wrażliwa. Jesli jest posiew czysty, to najczęściej wynik jest już po 5 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek ale tu pustki ho ho ja narazie w domku siedze bo starszy syn wujeżdża w niedziele skoro świt na zieloną szkołe i już przezywam i żyje tym jego wyjazdem, kompetuje mu garderobe itd. a młodszy syn normalnie szaleństwo:) też tak macie że nie możecie przewinąć spokojnie dziecka?? mój na przewijaku wyrabia cuda, nie sposób go przewinąć chyba że jak na brzuchu lezy ale to wyższa technika której jeszcze nie opanowałam mamaomalwiny cieszę się że zdiagnozowali kajtusia w końcu, może po tym miesiącu \"diety\" wszystko się wyprostuje oby. a powiedz co ci mówili że to zniknie? czy się wyleczy i ile to może potrwać? miłego dnia wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy :) My też dziś do lekarza idziemy po skierowania bo musimy być pod stałą opieką alergologa i laryngologa. Kazali mi jeszcze iść z małym do kardiologa bo mu wyszło jakięś Qt na granicy normy a to coś wiąze sie z ryzykiem naglej śmierci. Oczywiście już się zdenerwowałam. No i czeka nas jeszcze to badanie na mukowiscydozę 12 maja, więc jeszcze trochę po lekarzach pobiegamy. Muszę chyba też mleko zmienić, bo już odstawiłam wszystko inne a on ma coraz większą wysypkę. Może go uczula ten lek na refluks Bioprazon, albo ten zagęszczacz Nutriton ale już nie wiem co miałabym odstawić. idę z pediatrą pogadać. Paula a ja mam takie głupie pytanie, ale wiesz, najciemniej pod latarnią, a ty czasem nie masz w domu za gorąco, albo za zimno w nocy? Może małego jakoś przykrywasz zle, że on ci sie tak w nocy budzi. Moj Kajtek też sie budził kilka nocy, niewiedzieliśmy dlaczego, a spał w śpiworku cienkim. Raz mu niezakładałam bo sobie osikał i przykryłam kocem. ten się rozkopał i spał cała noc bez pisków :) Czasem też mi płacze w dzień bez powodu. Ale jak mu zdejmę pieluchę i wystawię siusiaka na światło to mu przechodzi jak ręką odjął :) Zauważyłam też że lepiej śpi jak mu podniosłam materac pod kątem, podłożyłam pod spód cienką poduszkę. to metoda spania dla dzieci z refluksem. Teraz mniej się kreci w łóżku i mniej kaszle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa--> Nic mi nie mówili. Będziemy się kontrolować co miesiąc. Może się kiedyś ten refluks skończy mam nadzieję :) Ale jak byliśmy w szpitalu był chłopak z refluksem a miał ok 14 lat, tylko jemu bardzo późno to wykryli bo już w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki :) po \"długim\" krótkim weekendzie. U nas pogoda była super tyle że w niedzielę wieczorem popadało i odtąd na dworze wyczuwalne ochłodzenie. W nas co roku na majówkę obchodzone są Dni Gryfina i wtedy przez cały długi weekend są koncerty, zlot motocykli, wieczorami kino pod gwiazdami itp. Takie typowe balowanie. My byliśmy z Szymkiem w niedzielę na występie Kulfona i Żaby Moniki :) Oczy miał jak 5 złotych. Chyba mu się podobało. Szymek na razie nadal raczkuje w pełni znaczenia tego słowa, czyli człapie do tyłu. Ale powoli widzę że unosi się na kolankach wiec może pójdziemy do przodu dla odmiany. Czy są jeszcze maluszki które jak mój Szymoni nie ma zębolka ? Bo my się ślinimy namiętnie od stycznia ale jak na razie nie ma efektów. Niestety tak jak przypuszczałam , Szymoni nie dostał sie do żłobka co mnie ogromnie martwi bo w maju wracam do pracy. Jakoś do września dziadkowie by mi pomagali choć pracują na zmiany ale przeanalizowaliśmy zmiany i jakoś by było. A teraz. Czekam na pismo i będę się odwoływała niby planują utworzyć drugą grupę żłobkową. Dla mnie to śmieszne bo na ponad 25tys. miasto jest jedna grupa najmłodszych dzieci składająca sie z 22 osób. Oczywiście pierwszeństwo mają pseudo samotne matki - czyli żyjące w konkubinatach - bo takie są realia. Czyli wypadło mi rozwieźć się z mężem i wtedy moje dziecko zyskuje pełnię praw :( Normalnie jestem rozgoryczona do granic. Mamamalwiny--> dobrze że z Kajtkiem wszystko ok. A ten refluks jakoś przewalczycie. Paula--> U ciebie z Frankiem też na pewno będzie ok. Wiesz jest długaśny może szybciej trawi :) U mnie w domu mieliśmy problemy z moją chrześnicą też nie przybierała na wadze.Jadła a za 0,5h wszystko w pampersie - przemiana materii po tacie. A raczej bardzo mało przybywała. Lekarka nas straszyła sondą żołądkową (mój brat jest alergikiem na pyłki i mała mogła po nim przejąć alergię) i powiedziała że jak mała skończy 2 lata i nie przekroczy 10kg to zrobi jej tą sondę. Ale podtuczyliśmy ją i na bilansie 2 latka wyszło 10kg i 40gr. Więc sondy nie było a mała teraz nie należy do najgrubszych bo raczej patyczkowata jest ale mieści sie zawsze w normach :) Magsolm --> ze snem jest podobnie jak i u mnie. Ale zaczęłam podawać na obiadek zupkę i jabłuszko to trochę faktycznie polepszyło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle się rozpisałam a to jeszcze nie wszystko co mam do was :) Zapomniałam jeszcze spytać co z tym żółtkiem bo mi lekarka nic nie mówiła. A chyba faktycznie powinnam dawać te pół żółteczka. A i czy dajecie maluszkom przed snem kaszkę mannę bo się nad nią zastanawiam. Ale nie wiem czy nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja tez się zastanawiam nad kaszką manną bo wiem że juz powinnam powoli zagęszczać mleczko więc z checią poczytam wasze opinie ...takie zwykłe kaszki smakowe to mój misio wcina tylko nie moge ich za dużo dawać bo my na bebilonie pepti jesteśmy a jak mu kupie tą bezmleczną i dodam tego bebilna (który smakowo jak dla mnie jest poprostu gorzki)to nie chce mi tego jeść a z tym żłobkiem to jest porażka :( u nas to samo na całe miasto dwadzieścia parę miejsc moja pediatra powiedziała żebym sobie to żółtko narazie spokojnie podawała jak mi się przypomni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamomalwiny - ja wszystko sprawdzałam - ciepło/zimno/sucho/wilgotno/jasno/ciemno/cicho/z muzyką itp- to na pewno nie to. Franek też śpi wyżej - ale ja podłożyłam albumy pod łóżeczko, zageszczam Nutritionem i daję mu Gasec, a teraz jeszcze gasprid. Tylko, ze u nas Franek, nie kaszle, nie ma kataru (mimo, ze ma otwartą buzię) za wiele nie ulewa i do tej pory przybierał na wadze wg swojego centyla. Poza tym - sam siedzi (zdjecie na NK) w końcu:P i cały czas \"pompuje\" i jeszcze robi takie tany tany całym ciałkiem - w dzień zadowolony i uśmiechnięty. dzisiaj na 16,30 mam tego lekarza - zobaczymy co on powie - moze to tez jakaś alergia? ale wtedy jedynym objawem by były te niepokoje nocne? Pola, mnie lekarka nadal straszy żeby nie dawac tyle glutenu, a Ty dopiero wprowadzasz pokarmy - ja bym sie jeszcze wstrzymała. Żółtko dawaj pół, co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
u nas też jeszcze zębów brak. Siedzi już coraz lepiej i przymierza się do raczkowania. Ale zimnica u nas dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tym ślubem to trzy światy! Jejku z tych nerwów mam okres choć biorę tabletki antykoncepcyjne! a to tort, autobus, kwiaty, przymiarki, próbny makijaż, pazurki zorbić i ciągle coś do tego Michaśka jakaś straszna maruda się zrobiła! Od 3 dni się budzi w nocy i z godzinę płacze, gada, nie chce pić, jeść...najchętniej na rączkach by była! W dzień to samo. Chwila ciszy jest jak jesteśmy na spacerze albo ogłada cbeebes ;) dostała na buzi takich małych krosteczek w sumie wokół buzi i nie wiem czy to od jedzenia czy od pchania ciągle palców do buzi i wszystkiego co jest pod ręką! mamamalwiny-->jejku tyle zmartwień masz...mam nadzieję, że wszystkie wyniki wyjdą dobrze. Trzymajcie się cieplutko! uciekam bo Miśka krzyczy. Dobranocny ogród się skończył i widocznie następna bajka jej się nie podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goa29
Czesc dziewczyny! Długo mnie nie bylo, ale przez ta prace ine mam juz jakos czasu nawet do was zajrzec, przepraszam... Wszystkim choróbkam zycze zdrówka, a u nas wszystko ok, w weekend bylismy nawet nad morzem i Oliwcia bez problemu wytrzymala nawet 7 h w samochodzie. Poza tym mala jest coraz bardziej ruchliwajuz prawie raczkuje i jest kochaniutka. Zmykam bo musze jeszcze isc kupic sobie cos do ubrania bo w niedziele mam komunie starszej corki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kami25 -> wiem co to znaczy alenie martw sie nie dlugo bedzie po wszystkim i bedzie cudnie. ja sie tak stresowalam przed slubem tymi wszystkimi przygotowaniami ze jak doszlo do samego slubu jak juz stalismy przed kosciolem to bylam taka wesola i zero stresu. przestalam sie stresowac i martwic co bedzie to bedzie i w sumie bylo super. zobaczysz bedzie pieknie!!! Mamamalwiny -> dla was zycze dozzzzzzzzo zdrowka i wytrwalosci Paula -> a moze Frane teskni za mama nocami?? sprubuj z nim spac kilka nocy moze ma jakis lek separacyjny Julka ma juz przebite gorne jedynki wyszly obie na raz, pelza w zawrotnym tempie do tylu nie mozna jej z oczu spuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magslom
Witajcie paula--> jak wiesz dzielę z Tobą radość nocy ;) Ja tez probowal podbnie jak Ty wszytskiego: "ciepło/zimno/sucho/wilgotno/jasno/ciemno/cicho/z muzyką..." . Nawet wędrowałam z łozeczkiem, spał w duzym pokoju, w swoim pokoju, lozeczko stalo w roznych miejscach pod scianą, na srodku, spanie z poduszką i bez niej, wyzej nizej... przed spaniem wywietrzone, od urodzenia ten sam rytuał, kąpiel, mleczko i do lozeczka, zawsze zasypia sam... najedzony (bo w nocy nie chce jeśc), dopajany (ewentualnie wezmie dwa łyki) , a noc koszmarna! Odwiedzamy roznych spacjalistów, ze względu na jego dolegliwosci i kazdy sie smieje, ze taki jego temperamet, albo slysze opinie w stylu: "towarzyski chłopak, nawet w nocy towarzystwa potrzebuje". Nasz urolog powiedział, ze sam ma małe dziecko, ktore budzi sie dosłownie co pol godziny, dodał, ze jest przebadane wzdluz i w szerz i nic mu nie jest! wiec ja juz sie poddaje, najwyzej kiedys padne na pysk :) A w dzien Hubcio jest pełen zycia i energii, czego nie mozna powiedziec o mnie :P Pozdrawiamy i zazdroscimy wszytskim spiochom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×