Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dagulele

test krwi hcg -ciąża????

Polecane posty

Gość klauduchas
Ja ostatnią miesiączkę miałam 15 września, dzisiaj jest 23 października i cisza. Poprzednie miesiączki miałam dosyć regularne. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy, wynik wyszedł negatywny (robiłam test wieczorem) krwawienia w dalszym ciągu nie ma. czy powinnam powtórzyć test rano? Stężenie hcg mogłoby być dużo wyższe rano?? Czy to może byc ciąża?? Jaka jest najbardziej skuteczna metoda na sprawdzenie tego... dopiero zaczełam studia i dziecko byłoby mi teraz nie na rękę... Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, jestem świeżo po takim badaniu więc sprzedam Wam info: test HCG i BETA HCG to jesdno i to samo , nazywany jest laboratoryjnie HCG-B. kosztuje w laboratorium 35pln a wyniki są do odebrania (przynajmniej w szpitalu, nie wiem jak w przychodniach) po 4 godzinach! nie trzeba być na czczo i można stawić się o dowolnej porze dnia. najwczesniej takie badania mozna wykonać w 5-6 dniu od prawdopodobnego zapłodnienia ale ja wykonałam w 11 i Pani mówiła że to tez wcześnie i żeby powtórzyć jutro, jak będzie ten sam wynik to jest pewny. Ja nie bede robic tylko poczekam na miesiączke (2 dni) mi wyszło 0,0 mlU/ml. Obok są normy, kobiety o wyniku 0-3 nie są w ciązy, natomiast ciężarne to te: 0,2-1tydz.:5-50, 1-2tydz.: 50-500, 2-3tydz.: 100-5.000, 3-4tydz.:500-10.000 i tak dalej. domyślam się że tygodnie od momentu zapłodnienia a nie od ostatniego okresu. zatem mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam Was !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, jestem świeżo po takim badaniu więc sprzedam Wam info: test HCG i BETA HCG to jesdno i to samo , nazywany jest laboratoryjnie HCG-B. kosztuje w laboratorium 35pln a wyniki są do odebrania (przynajmniej w szpitalu, nie wiem jak w przychodniach) po 4 godzinach! nie trzeba być na czczo i można stawić się o dowolnej porze dnia. najwczesniej takie badania mozna wykonać w 5-6 dniu od prawdopodobnego zapłodnienia ale ja wykonałam w 11 i Pani mówiła że to tez wcześnie i żeby powtórzyć jutro, jak będzie ten sam wynik to jest pewny. Ja nie bede robic tylko poczekam na miesiączke (2 dni) mi wyszło 0,0 mlU/ml. Obok są normy, kobiety o wyniku 0-3 nie są w ciązy, natomiast ciężarne to te: 0,2-1tydz.:5-50, 1-2tydz.: 50-500, 2-3tydz.: 100-5.000, 3-4tydz.:500-10.000 i tak dalej. domyślam się że tygodnie od momentu zapłodnienia a nie od ostatniego okresu. zatem mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam Was !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, jestem świeżo po takim badaniu więc sprzedam Wam info: test HCG i BETA HCG to jesdno i to samo , nazywany jest laboratoryjnie HCG-B. kosztuje w laboratorium 35pln a wyniki są do odebrania (przynajmniej w szpitalu, nie wiem jak w przychodniach) po 4 godzinach! nie trzeba być na czczo i można stawić się o dowolnej porze dnia. najwczesniej takie badania mozna wykonać w 5-6 dniu od prawdopodobnego zapłodnienia ale ja wykonałam w 11 i Pani mówiła że to tez wcześnie i żeby powtórzyć jutro, jak będzie ten sam wynik to jest pewny. Ja nie bede robic tylko poczekam na miesiączke (2 dni) mi wyszło 0,0 mlU/ml. Obok są normy, kobiety o wyniku 0-3 nie są w ciązy, natomiast ciężarne to te: 0,2-1tydz.:5-50, 1-2tydz.: 50-500, 2-3tydz.: 100-5.000, 3-4tydz.:500-10.000 i tak dalej. domyślam się że tygodnie od momentu zapłodnienia a nie od ostatniego okresu. zatem mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam Was !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, jestem świeżo po takim badaniu więc sprzedam Wam info: test HCG i BETA HCG to jesdno i to samo , nazywany jest laboratoryjnie HCG-B. kosztuje w laboratorium 35pln a wyniki są do odebrania (przynajmniej w szpitalu, nie wiem jak w przychodniach) po 4 godzinach! nie trzeba być na czczo i można stawić się o dowolnej porze dnia. najwczesniej takie badania mozna wykonać w 5-6 dniu od prawdopodobnego zapłodnienia ale ja wykonałam w 11 i Pani mówiła że to tez wcześnie i żeby powtórzyć jutro, jak będzie ten sam wynik to jest pewny. Ja nie bede robic tylko poczekam na miesiączke (2 dni) mi wyszło 0,0 mlU/ml. Obok są normy, kobiety o wyniku 0-3 nie są w ciązy, natomiast ciężarne to te: 0,2-1tydz.:5-50, 1-2tydz.: 50-500, 2-3tydz.: 100-5.000, 3-4tydz.:500-10.000 i tak dalej. domyślam się że tygodnie od momentu zapłodnienia a nie od ostatniego okresu. zatem mam nadzieję że pomogłam. Pozdrawiam Was !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pola, czy to oznacza, ze jestes w ciazy? gratulacje:)) ja ostatnia miesiaczke mialam 16 listopada, dzis jest 18 grudnia, wczoraj zrobilam test z krwi i wyszedl dodatni. pobieglam do lekarza ale niczego nie widzial i dzis mam zrobic poziom hormonu. jestem tak podjarana, ze prosze ... 5 rano a ja nie spie.... wogole zawsze bylam spiochem a od jakis 2 - 3 tyg budze sie codziennie o 6 i juz nie spie.... mam energie i np prasuje (jak nienormalna) zblizaja sie swieta, mialam leciec za granice na swieta do przyszlych tesciow... ale jesli dzis potwierdzilaby sie ciaza to lekarz nie zaleca latania samolotem. trudno przebukuje bilet. trudno bede bez ukochanego nas swieta... ale za to z radoscia oczekiwania. dodam, ze mam uz 40 lat i od 20 lat lat staram sie o dziecko. to bylaby pierwsza ciaza, od zajscia do urodzenia jeszcze daleka droga i tym tez sie od rana juz dzis martwie. mialam kiedys nawet nieudane in vitro... jesli to by sie potwierdzilo (co bardzo bym chciala) to... az sie boje cieszyc na razie... wszyscy mowia ze ladnie wygladam, ja tez widze jakas inna pogodna twarz. piersi mi pekna po prostu zaraz.... pozdrawiam wszystkie i trzymajcie kciuku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) bardzo się cieszę z Twoich wieści!!!!! co do mnie, pisałam że mi wyszło 0 w teście Beta więc nie jestem mamą ale mi to pasuje zatem każdy zadowolony ;) Trzymam za Ciebie tak mocno kciuki że aż boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dziś zrobiłam hcg i wynik 3020 to chyba dobrze??? teraz szukam lekarza który mnie przyjmie w przyszłym tygodniu. może coś podpowiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptaszka
hej mam pytanie, mianowicie miałam dostac okres 25 kwietnia do tej pory nie zapowiada sie bym go dostala:( wczoraj zrobilam zwykly test i wyszedl ujemny ale tak na wszelki wypadek zrobilam dzis jeszcze test z krwi...- czekam na wynik...az do piatku za kazym razem zabezpieczalismy sie i dodatkowo biore tabletki czy to mozliwe ze moge byc w ciązy?????????!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada24
witam , mam wynik 4 to jestem w ciazy czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffddd
ada to by wskazywalo na 2 tydzien ciąży:) ale powtórz za dwa dni. ja mialam wyniki 1 i dosatalm spóżnioną @...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period) 3 LP 5 - 50 mIU/ml 4 LP 5 - 426 mIU/ml 5 LP 18 - 7,340 mIU/ml 6 LP 1,080 - 56,500 mIU/ml 7 - 8 LP 7, 650 - 229,000 mIU/ml 9 - 12 LP 25,700 - 288,000 mIU/ml 13 - 16 LP 13,300 - 254,000 mIU/ml 17 - 24 LP 4,060 - 165,400 mIU/ml 25 - 40 LP 3,640 - 117,000 mIU/ml kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma co tu wpisywać norm
bo normy są rózne dla róznych laboratoriow, gdyz korzystają z różnych metod oznaczania tego hormonu. Glownym bledem w interpretacji wyniku jest to,że za wczesnie wykonuje sie te badanie. jest przeceniane, wiekszosc z was uwaza ze bhcg prawde wam powie, najlepiej dzien po zaplodnieniu. a trzeba dac poczekac az poziom wzrośnie wystarczajaco by byl wykrywalny przez aparat. dlatego najlepiej isc w dniu spodziewanej miesiączki a nawet trochę odczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patunia79
Witam! Jestem 18 dni po inseminacji. Badanie beta hcg zrobiłam wczoraj tj. 17 dni od inseminacji a od ostatniej miesiączki 28 dni. Mój wynik to 5,07. Czy to oznacza że jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patunia79
Właśnie pojawiło się jakieś niewielkie plamienie:( Nie wiem co mam robić, czy powtórzyć betę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana tak wynik wskazuje na ciaze ale wynik jest Zdecydowanie za niski i to moze byc ciaza biochemiczna...pojedz najlepiej do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patunia79
No właśnie dzwoniłam do kliniki, w której się leczymy z mężem i powiedzieli żeby nie przyjeżdżać, powtórzyć betę w czwartek i zobaczymy czy wzrasta czy nie. Być może organizm tak reaguje. Boję się że nic z tego nie będzie. Tym bardziej że odczuwałam, że chyba się uda. To moja druga inseminacja. Po pierwszej nie czułam nic, ani w trakcie zabiegu ani po nim. Beta wyniosła 0,100. Teraz było całkiem inaczej. Czułam lekki ból w trakcie zabiegu, naprawdę lekki, i po zabiegu też przez całe dwa tygodnie. Nie wspomnę o bolących piersiach. I tak sobie myślałam, że może to dobry znak, że coś się dzieje. Jeszcze ta beta. A teraz....:( Trzymajcie kciuki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta hcg
Ciążą jest powyżej 1 :) ja robiłam 4 dni przed okresem i wyszło 204 :) za kolejne 3 dni było już 1954. Niski wynik bety nie zawsze oznacza wczesną ciążę. Według bety 6 tydz,a na USG nic nie było widać, dziś już połowę ciąży mam za sobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nic nie wiem
Hej- robiłam wczoraj test (zwykłego sikańca) i po ok jednej minucie pojawił się cień, cienia kreseczki :) Do tej pory jak robiłam testy nigdy nic nie było. chciałam zapytać jak myślicie czy jest sens robić bete i jeśli tak to ile dni byście poczekały. Co do dnia ewentualnej miesiączki ciężko stwierdzić bo mam bardzo nieregularnie- wahania między 35-43 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! zrobiłam test krwi na b-hcb. odebrałam wynik i mam 0,100 ml. Z tym że krew pobieraną miałam na 4 dni przed spodziewaną miesiączką. Co to może oznaczać? że nie jestem w ciąży? czy badanie przed @ i jego wynik może jeszcze nie wykryć wczesnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaagnieszka
ostatnio uprawiałam seks 11. marca, ostatni dzien ostatniej miesiaczki to 27. luty 22. marca zrobilam test beta hcg - wynik: 1.20 mIU/mL miesiaczki nie mam jak narazie (dziś jest 23 marca, a mam regularne miesiączki i krótkie cykle, i powinnam mieć miesiączkę 20 marca) czy mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, w 9 i 11 tygodniu od zbliżenia zrobiłam testy hcg total z krwi (pierwszy wynik poniżej 2.00, drugi poniezej 1.00) Mogę im ufać w 100%? Robiłam tez testy domowe, wyszły negatywne. Mogę być już pewna, ze to nie ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaagnieszka
Surfitka a co myslisz o mojej sytuacji? ostatnio uprawiałam seks 11. marca, ostatni dzien ostatniej miesiaczki to 27. luty 22. marca zrobilam test beta hcg - wynik: 1.20 mIU/mL miesiaczki nie mam jak narazie (dziś jest 23 marca, a mam regularne miesiączki i krótkie cykle, i powinnam mieć miesiączkę 20 marca) czy mogę być w ciąży? nie mam okresu dalej i bola mnie piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anette82
Zrobiam hcg z krwi wczoraj i wyszlo 3.54 nie pisze ile tygodni to jest wiec nie wiem czy to mala ciaza?jesli to ciaza to mam sie cieszyc ?!ciaza nie planowana jestesmy w szoku.kiedy mam powtorzyc bete aby potwierdzic ciaze?!z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tribiotic jest dobry
nie masz norm na wyniku? Zazwyczaj przyjmuje się że wynik poniżej 5 oznacza brak ciąży. Który to dzień cyklu i jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale co jakim cudem?
przecież wynik masz poniżej 5 a to BRAK CIĄŻY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×