Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jolka2222

menopauza

Polecane posty

Gość Jolka2222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitas
Witam ponizej kilka istotnych informacji. Nie ryzygnuj ze swojej kobiecości ! Odpowiedni zestaw substancji odżywczych pomoże ci pozostać sobą i w pełni korzystać z przyjemności życia w okresie menopauzy. Menopauza nie jest chorobą, ale niski poziom hormonów może stać się przyczyną wielu kłopotów ze zdrowiem. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym okresie pojawią się takie schorzenia jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i osteoporoza lub nasilą się już wcześniej występujące dolegliwości. Nieprzyjemne objawy menopauzy można łagodzić odpowiednią dietą, gimnastyką oraz poprzez stosowanie substancji, które zapewnią prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych. W tym szczególnym okresie wzrasta zapotrzebowanie na wapń, który "dba" o zdrowie kości. Do czasu przekwitania odpowiedni poziom estrogenu (hormon produkowany przez jajniki) stanowi ochronę dla zasobów wapnia w kościach kobiety. W okresie menopauzy, gdy wygasa funkcja hormonalna gruczołów płciowych, ochrona ta ulega załamaniu i organizm w znacznym stopniu jest narażony na utratę wapnia. Uzupełnianie tego pierwiastka w diecie, wraz z witaminami D i C, zapewni kobiecie mocne kości. Inne kluczowe składniki to magnez, bor, chrom i cynk. Odpowiednia podaż antyoksydantów takich, jak witamina A, C, E, beta-karoten oraz selen, zapewni paniom skuteczną obronę w walce z rakiem. Menopausal Formula zawiera biologicznie czynne składniki (fitohormony), to produkt o wyjątkowej recepturze, wzbogacony roślinami leczniczymi, zapewniajacy prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, a także usuwający nieprzyjemne objawy menopauzy. Dobór ziół o sprawdzonym, skutecznym działaniu również może pomóc kobiecie cieszyć się pełnią życia w tym okresie. Skład i korzyści z przyjmowania suplementu: - Żeń-szeń syberyjski pobudza sprawność umysłową i fizyczną, zmniejsza objawy spowodowane niedoborem żeńskich hormonów płciowych oraz ryzyko nowotworów. - Skrzyp polny (Field horsetail) chroni kości i wspomaga wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Dzięgiel chiński (Dong Quai) wzmacnia mięśnie macicy oraz zapobiega infekcjom bakteryjnym i grzybiczym. - Korzeń lukrecji pomaga zwalczyć depresję, wzmacnia system immunologiczny i ochrania wątrobę. - Drapacz lekarski (Blessed Thistle) wpływając na przysadkę, zwiększa produkcję progesteronu, a zatem łagodzi objawy menopauzy. - Niepokalanek mnisi (Chasteberry) od dawna jest popularnym środkiem na dolegliwości menstruacyjne. Wśród preparatów uzupełniających codzienną dietę kobiet w okresie okołomenopauzalnym w składniki pokarmowe, California Fitness proponuje: - Strong Bones - preparat dostarczający wapnia i magnezu, pozyskiwanych ze źródeł naturalnych, stosowany w profilaktyce osteoporozy; - AC-Zymes - preparat zawierający bakterie Acidophilus, skutecznie zabezpieczające organizm przed infekcjami bakteryjnymi i grzybicznymi, w tym dróg moczowo-płciowych; - C-Plus Flavonoids - bogaty w witaminę pochodzącą z dzikiej róży, niezbędną do tworzenia przez organizm chrząstek i kolagenu; - Protect 4Life - zbilansowany zestaw antyoksydacyjny zawierający witaminy i selen oraz wyciąg z liści miłorzębu japońskiego; Godne polecenia dla pań w tym okresie są również kosmetyki z oferty California Fitness, a w szczególności balsam do ciała Vitamoist z dodatkiem alg morskich, chlorofilu, witamin i składników nawilżających. Do wzmocnienia włosów niezastąpiona może być odżywka kolagenowa Collagen Therapy, bogata w kolagen roślinny i witaminę E. Menopausal Formula to suplement diety firmy Calivita. Wiecej na ten temat znjadziesz na stronie www.vitasuplementy.pl W razie pytan prosze na e-maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitas
Ciekawa historia Po prostu młodsza. W kilka miesięcy po ukończeniu 50. roku życia, coraz dotkliwiej zaczęłam odczuwać objawy menopauzy. Zaczęło się od nagłych uderzeń gorąca, nocnych potów, niczym nieuzasadnionego podenerwowania, jednym słowem - nie było tak, jak przedtem. Od koleżanki, którą nieco wcześniej dotknął ten "krytyczny" wiek, dowiedziałam się o zbawiennym wpływie preparatu Menopausal Formula na dolegliwości zawiązane z przekwitaniem. Zaczęłam od 1 kapsułki dziennie i już po kilku dniach odczułam poprawę samopoczucia. Było to dla mnie tym bardziej ważne, ponieważ właśnie zaczęłam opiekować się moim półrocznym wnuczkiem, bo córka musiała wracać do pracy. Muszę przyznać, że dzięki Menopausal Formula, wstąpiły we mnie dodatkowe siły, dzięki czemu cały dzień opieki nad dzieckiem nie był dla mnie żadnym problemem. Podczas wizyty kontrolnej u ginekologa pokazałam ulotkę ze składem preparatu. Od lekarza dowiedziałam się, że skoro dobrze czuję się zażywając ten produkt, mogę uniknąć hormonalnej terapii zastępczej. Powinnam jednak zadbać o stan swoich kości i uważać na nadciśnienie, na które cierpię od lat. Dlatego dodatkowo zaczęłam przyjmować Strong Bones - 1 kapsułkę na noc oraz Coenzyme Q10 i Garlic Caps with Extra Parsley, które pomagają utrzymać mi prawidłową wartość ciśnienia krwi. Dziś mija 5 lat, jak zażywam Menopausal Formula nadal w dawce: 1 kapsułka dziennie. Nie odczuwam żadnych nieprzyjemnych objawów menopauzy, mam w sobie dużo energii, z czego bardzo się cieszę, bo obecnie opiekuję się siedmiomiesięczną wnuczką. Regularnie, mniej więcej raz na pół roku, odwiedzam swojego ginekologa, który nie może wyjść z podziwu nad właściwościami tego preparatu. A ja zachwalam działanie Menopausal Formula wśród innych babć, które, podobnie jak ja, pragną uniknąć zażywania hormonów. Wszystkim młodym babciom i nie tylko babciom polecam Menopausal Formula. Naprawdę warto! WAZNE JEST ABY SŁUCHAC Z WŁASCIEWGO ŹRÓDŁA I OD PRAKTYKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tewu
czy to jest to samo co naturapia menopauza bo ja właśnie to zażywam trochę łagodzi objawy ale nadal odczuwam, jeżeli możesz podaj bliższe dane jaka firma po ile pakowane i jaka cena z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitas
Witam, chetnie przekaze wszelkie informacje na e-maila. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
Jeżeli ktoś cierpi męki z powodu menopauzy i przeżywa ten sam koszmar co ja, BARDZO PROSZE O POMOC! Mam 52 lata, 4 lata temu zaczęły się u mnie swędzenia pochwy. Ponieważ nie miałam upławów, czułam się dobrze, miałam regularny okres, więc nie pomyślałam, że mam stan zapalny, a już napewno, że zaczyna sie u mnie menopauza. Zaczęło mnie to bardzo męczyć, więc poszłam do lekarza. Lekarz stwierdził, że to nie stan zapalny, tylko organizm produkuje mało hormonów i stąd te dolegliwości, zapisał tabletki i maść. W tym czasie przebywałam 3 miesiące za granicą, ale leki brałam regularnie a mimo to nic nie pomogło. Upławów dalej nie miałam, ale drapałam się i dlatego robiły mi się wewnątrz pochwy drobne ranki, które okropnie piekły. Po powrocie poszłam do innego lekarza, który skierował mnie na biopsje pochwy (z powodu tych ranek), ale okazało się, że to nie komórki rakowe....tak naprawdę chyba sam nie wie co. Zrobiłam cytologię, mammografię piersi, wszystkie wyniki dobre. Po badaniu USG wszystko dobrze, nie mam mięśniaków. Wszystko niby dobrze, a ja odchodzę od zmysłów. Zapisał mi hormony (NOVOFEM) i maść gdyby piekło. Biore już 3,5 roku, ale poprawy nie widać. Rozumiem menopauza, rozumiem rozdrażnienie, uderzenia gorąca, bezsenność. Wszystko to mam i to się jeszcze da wytrzymać. Wiem, że kobiety mające menopauzę cieszą się życiem, uprawiają regularnie seks i czują się dobrze. Nie wiem czy może dobrze jest w tym czasie uprawiać dużo seksu, czy wcale? A teraz czym się objawia mój problem: chodzę, siedzę, wszystko dobrze, w pewnym momencie w macicy biega milion mrówek, które kłują i przechodzą do łechtaczki, ale w środku nie na zewnątrz i przechodzą na wargi sromowe. To trwa kilka sekund, ale to jest takie uczucie, że można dostać pomieszania zmysłów. To nie boli i nie piecze, ale to jest tak coś dziwnego, że nie umiem tego określić. Są dni, że zdarza sie to kilka razy dziennie, ale jest tak, szczególnie przed okresem, że swędzi pół dnia bez przerwy i wtedy piecze mnie przy wejściu do pochwy, wargo sromowe są bardzo opuchnięte, dlatego muszę się ciągle skrobać i to mi dobiera chęć do życia. Czasami mi sie zdaje, że to sie nigdy nie skończy. Wiem, że powinnam się cieszyć, że mam jeszcze regularny okres, ale czasami myślę żeby sobie wyciąć macice z całą resztą i dopiero wtedy ten koszmar sie skończy. Mieszkam w małym mieście i może moi lekarze nie mają dużej wiedzy na ten temat, dlatego BARDZO PROSZE O POMOC JAKIEGOś KOMPETENTNEGO LEKARZA ALBO KOGOS, KTO PRZEZYL TO SAMO CO JA. Z GORY BARDZO DZIEKUJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko
Spróbuj używać kremu clotrimazolin kupisz w aptece bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
dziękuje za propozycję, ale używałam już tego kremu, i nic to nie zmieniło, proszę o jeszcze jakieś pomysły i rady, będę bardzo wdzięczna i dziękuję za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko
czasami pomagają okłady z jogurtu naturalnego, nie bakoma bo ma za dużo żelatyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anusia !!! Nie bedę pisała że mam to samo , ale na pewno Twoje objawy są spowodowane brakiem lub nadmiarem hormonów, ale jakich ??? lekarz powinien Cię skierować na tego typu badania.Ja bym radziła maść DERMOVATE ,ale nie pamiętam czy maść czasem nie jest tylko na receptę , możesz poprosick.gin. o to!!!smaruj tylko na noc a naprawdę przyniesie ulgę, a całą winę za TO zrzuć na menopauzę!pozdro!!!!życzę powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
Bardzo dziękuję za dobre rady i przede wszystkim za odzew, pisałam już na wielu forach ale nikt mi nie odpisywał, dopiero na Kafeterii, jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o kolejne pomysły, a te które już od Was dostałam napewno wypróbuje!!!! okłady z jogurtu również robiłam, przynosiły tylko chwilową ulgę, za moment wszystko wracało do poprzedniego stanu:( maść wypróbuje;)dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
Proszę o rady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pytaj tylko idż do lekarza !!!kazdy pacjent to inny pacjent!!! Podziwiam Cie ze jeszcze tego nie zrobiłaś. Tymi objawami jakie opisywalas możesz bez pomocy lekarskiej doprowadzić do dystrofii pochwy lub warg sromowych! pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
ale ja pisałam że chodze do lekarza ginekologa, widocznie nie przeczytalas uwaznie mojej pierwszej wiadomosci! regularnie jestem u niego w gabinecie, chodze na badania, po recepty, wiem, że każdy jest inny, ale napisałam tu wlasnie dlatego aby dowiedziec sie czy ktos jeszcze przezyl cos podobnego i jak sobie pomogl, co stosowal i co przynioslo mu ulge, regularnie biore leki zapisane mi przez lekarza ale one nic nie pomagaja, prosze o rady osoby ktore przezyly cos takiego jak ja lub wiedza co mogloby mi pomoc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia16
leczę się na menopauzę od 4 lat, stale biorę leki zapisane mi właśnie przez lekarza, gdyby pomagały nie prosiłabym na forum o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cffassffdsfa
Niby zawsze narzeka się na miesiączkę, a to, że przeszkadza, że brzuch boli... Ale chyba jak jej nie ma to jeszcze gorzej. Ale niestety Drogie Panie nic się na to nie poradzi. Taka jest kolej rzeczy. Pretensje proszę kierować do góry Jednak są sposoby aby złagodzić objawy menopauzy. Przynajmniej ja nie poddałam się jej od tak. Stosowałam "Menopausal Formula" firmy CaliVita. Są to kapsułki wykonane z naturalnych ziół. Więc nie mają żadnych skutków ubocznych. Bynajmniej ja żadnych nie odczułam. Dzięki nim pozbyłam się pocenia, zawrotów głowy, uczucia napięcia, zmian nastrojów oraz ... obniżonego libida. Teraz w zasadzie jest tak, jak w okresie, kiedy miałam miesiączkę. Czuję się dobrze, już przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy. No i bynajmniej nie czuję się w mniejszym stopniu kobietą niż kilkanaście lat temu Jeżeli jesteście Panie zainteresowane tym preparatem to wklejam linka strony sklepu gdzie ja dokonałam zakupu: http://vitero.pl/pl/p/Menopausal-Formula-135- kaps./126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej dotyczącej wpływu odżywiania na występowanie niekorzystnych objawów menopauzy. Poniżej zamieszczam link do ankiety pełna nadziei, że zechcą Panie ją wypełnić. Im więcej z Was to zrobi, tym bardziej wiarygodne wyniki uzyskamy. Chętnie podzielę się mailowo ostatecznymi wynikami z Paniami, które zechcą wypełnić ankietę. Proszę o jej odsyłanie na adres mailowy: martucha901@o2.pl do 10 grudnia 2012r. :) Pozdrawiam i z góry dziękuję, Marta Ankieta: http://www.sendspace.pl/file/b301e12c40451e9b000221c/kwestionariusz-czestotliwosci-spozycia-zywnosci-ffq-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia kasia
na menopauze jedynie skuteczne sa hormony oczywiście najpierw należy zrobić badania hormonów i dobrać dawkę ja nie mogę tego pier...a czytać, że komuś ziółka pomogły! ludzie , mamy 21 wiek i albo cierpisz, albo ufarz lekarzowi a tu dalej ..szarlatani próbują wciskac kit,i zarabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malogosia61
Też tak miałam.Mam 52 lata i kilka razy w miesiącu koszmarne,piekące guzki.Po stosowaniu różnych medykamentów zaryzykowałam i kupiłam Menopausal Formula.Zażywam trzy miesiące i cieszę się życiem!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23konasinski
Marku zastanawiasz sie nad kupnem specyfików zdrowotnych www.vitamarket.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agda1
Wydaje mi się, że bez htz nic się nie zmieni. Biorę ziółka już czwarty tydzień i nie ma żadnej poprawy. Muszę wybrać się do lekarza po hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś tu zagląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajta
wlasnie zajrzalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajta
mam rowniez ogromne problemy z menopauza, moze jest ktos kto chcialby podyskutowac na ten temat. Czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdrowamama
To bardzo trudny okres dla kobiet, dlatego właśnie wtedy musimy dostarczyć do organizmu to co niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są rośliny które w tym czasie łagodzą objawy klimakterium np. żeń szeń, pluskwica groniasta, dzięgiel chiński, lukrecja, drapacz lekarski. :) Moja mama skorzystała z tego produktu, który dostarcza wyżej wymienionych składników i bierze go regularnie już od pół roku. http://www.cali.pl/sklep/menopausal-formula/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina_meno
Na menopauzę polecam Ligunin z lignanami, by uzupełniać fitoestrogeny w diecie i Ligunin termoStop na uderzenia gorąca. Póki co stosowałam tylko Linunin i świetnie się sprawdza w tym trudnym okresie, po TermoStop jeszcze nie sięgnęłam - możecie się podzielić opiniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×