Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobre rady Noir

odpowiem na Wasze pytania

Polecane posty

Gość ja tez mam problem
pisze moze mi pomozesz Noir mam 25 lat, tabletki zaczelam w wieku lat 17 przestalam trzy lata temu i od roku znow biore.Prawie nigdy nie mialam skutkow ubocznych, przynajmniej tak mi sie zdaje... Trzy lata temu przestalam dlatego, ze przez caly miesiac wszystko mnie bolalo i bylo bardzo nieprzyjemnie i myslalam ze jestem w ciazy bo zapomnialam jednej i strasznie sie stresowalam obecnie biore harmonet, wlasnie skonczyl mi sie okres (jakis taki dziwnie trzydniowy) i boli mnie podbrzusze jakby dopiero okres mial nadejsc, w ciagu ostatniego opakowania jakos tak bralam nieregularnie (ale nigdy z wiekszym opoznieniem niz 12 godzin), boli mnie krzyz, boli mnie dosyc mocno podbrzusze mysle sobie ze w ciazy raczej nie jestem nie popadajmy w paranoje, ale chcialabym wiedziec co o tym myslisz po drugie, jezeli boli mnie to moze znaczy ze powinnam odstawic tabletki czy jak? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja22222 - a jakie to sa tabletki? Jeśli dwu składnikowe to nie powinnas bo sobie rozregulujesz cykl, mozna przerwac w 3 tygodniu, ale po 5 dniach nie bardzo no chyba ze sie bardzo zle czujesz ale wtedy nie wracalabys do nich w przyszlym miesiacu. ja tez mam problem - droga kobietko imówi się, ze 5 lat to jest maksymalny okres brania tabletek, sama widzisz, ze zanim odstawilas tabletki zaczelas sie zle czuc. Bardzo czesto sie zdarza, ze po przerwie obojetnie czy trwa ona kilka lat czy miesiecy kobieta juz nie moze sie przyzwyczaic do brania tabletek, albo je bierze i wpada, albo je bierze i sie zle po nich czuje. A jakie to sa tabletki te same ktore bralas wczesniej? Moze powinnas je zmienic na inna dawke hormonow, moze minipigulka? Jesli masz sie zle czuc to odstaw jak zaobserwujesz ze sie bedziesz lepiej czuc bez brania. Widzisz zaczelas brac taletki we wczesnym wieku i brals je przez caly okres dojrzewania, nie pozwlajac na rozwijanie sie orgnaizmowi naturalnie zawsze podwalas mu od kilku lat te sama dawke hormonow. Taie bole moga oznaczac ze chorujesz na cos, przejdz sie do ginekologa zrob sobie posiew, usg. Byc moze juz nie dobierzesz sobie tabletek, jesli to ich wina, moze jajniki zaczynaja sie buntowac i bedziesz miala problemy z zajsciem w ciaze. Idz i zobacz co powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam..
Noir:)widze ze problemow tu mieszanka najrozniejsza;)moj mianowicie jest taki ze niemoge zajsc w ciaze,choc dopiero z partnerem swiadomie staramy sie od stycznia,zawsze zdawalo mi sie ze to tak "hop siup";)i juz,a jednak ostro sie pomylilam;(4lata bralam harmonet,nie biore od niecalych2lat,mam potym zapewne rozregulowany okres,raz jest raz go niema.badalam hormony,niby wszysko ok teraz,esrtogeny,progesteron,lh,fsh,insulina z glukoza..,niemam policystycznych jajnikow,wczesniej tylko problemy z prolaktyna lecz sie wyrownalo po norprolacu.jestem mloda mam23 lata,wrrr dlaczego takie trudnosci..??moze badania nasienia?jakies hormony jeszcze do przebadania..?sama juz niewiem a niechce tez wariowac i staram sie podchodzic z dystansem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.. - tak starm sie pomagac jak moge. Bardzo lubie to robic. Wyglada na to, że z Toba wszystko oki, zaspokoilas moje wszystkie watpliowsci uzyskalam wszystkie informacje. :-) Jestes mlodziutka wiec bardzo plodna. Moze to byc wina meza, ale masz racje nie popadajmy w histerie i nie uciekajmy sie do tych najkosztowniejszych metod sprawdzania plodnosci. Krotko probujecie, wiec nie martw sie na zapas, ze sie bedziecie musieli leczyc. Ja proponuje, zalozenie kalendarzyka pomiar tempertury, obserwacje sluzu. Kochajcie sie w tych pewnych momentach oczywiscie zawsze mozecie, ale w tych 100 % nie odpuszczajcie sobie. Najlepiej zaczac 2 dni przed owulacja, pozniej w owulacje i dwa dni po. Kup moze test owulacyjny. Istnieje taka regula, ze jesli do stosunku dojdzie przed owulacja lub po wtedy plemniki zaplodnia komorke jajowa determinujace plec zenska, jesli do zaplodnienia doszloby idealnie w dnu owulacji sa duze szanse, ze dotra do tego miejsca plemniki detrminujace plec meska. Ale nie wiem na ile to jest pawda, mozna sprawdzic. Po stosunku raze lezec z nogami wznisionymi opartymi o cos, zeby uchronic nasienie przd wyplynieciem. Jesli to wszystko nie pomoze maz musi sie wybrac na badania. Nieplonosc małżenska w 40 % jest spowodowana nieplodnoscia męską. Wykonanie badnia nasienia. Badanie polega na ocenie plemników, wydzieliny prostaty i pęcherzyków nasiennych. Rutynowe badanie nasienia obejmuje: ocenę właściwości fizykochemicznych i biofizycznych nasienia - objętość, szybkość upłynnienia nasienia; ocenę mikroskopową plemników (tuż po uzyskaniu nasienia) - liczba plemników, rodzaj ruchu plemników, procent żywych plemników; ocenę mikroskopową preparatu nasienia po specjalnym jego wybarwieniu - budowa plemników; badania biochemiczne nasienia - stężenie fruktozy, cytrynianów, fosforanów, zużycie fruktozy w czasie. W sytuacji, kiedy podejrzewa się infekcję bakteryjną jąder, wykonuje się również badanie bakteriologiczne nasienia. Tak to już w życiu jest, ze jak ktoś nie chce dziecka to je ma a jak ktos chce to nie moze. Az przykro sie robi jak w spisie tematow sa naglowki kolosiebie. Bardzo pragne dzieka co robic a nizej ile kosztuje zabieg usuniecia ciazy. Trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam, Noir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziekuje
Ci bardzo za tak wyczerpującą odpowiedz....i nie bede sie poddawac:)pozdrawiam Cie serdecznie i zycze najlepszego..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to teraz ja...
taki troche wstydliwy problem ale każda z nas chyba to kiedys przechodziła... ;/ a mianowice.. od piątku wieczorem czuje swędzenie, w wiadomym miejscu... w domu w apteczce byly globulki Vagical, niestety tylko kilka sztuk, i juz się skończyły, a są one bez recepty czyli spokojnie mozna samemu się nimi ratować... i było dobrze... już przechodziło ,ale wczoraj niestety sie skonczyly (starczylo na jakies 2 dni czyli troche za krotko) apteki zamknięte, lekarze w weekend niestety nie przyjmują, prywatni dopiero w środe, a i do ginekologa z NFZ duża kolejka... tak jak pisałam, juz mi przechodziło, dzis od rana nic nie czulam a teraz znów :( swędzi mnie tak przy wejsciu, nie glęboko, ale też nie same wargi sromowe, nie są zaczerwienione, nie mam żadnych upławów, nawet najmniejszych, okres powinnam dostać dziś/jutro... co to moze byc, skoro nie ma upławów, nic nie boli ani nie jest czerwone tylko swedzi ?? i jak sie tego pozbyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to teraz ja... - no więc przyczyn swędzenia może być wiele, brałaś jakieś antybiotyki?Zabawiałaś się z chłopakiem? Czujesz suchość w pochwie? Nie jest to nic wstydliwego, problem zdrowotny jak ból gardła. Jeśli po vagicalu Tpobie prawie przeszlo to bardzo dobrze, samo napewno nie przejdzie, radze kupic jutro vagical lub cos innego, prawie kade swedzenie swiadczy o podwyzszeniu sie pH w pochwie, pamietaj ze jest tam srodowisko kwaśne, środowisko zasadowe sprzyja bakteriom. Oto kilka przyczyn: podrażnienia Dadzą ci się we znaki, gdy mechanicznie uszkodzisz naskórek. Może się to zdarzyć, kiedy ćwiczysz w niedopasowanej bieliźnie, siadasz gołą pupą na piasku lub zapomnisz o dezynfekcji po goleniu pachwin i sromu. Powodem podrażnień mogą być również zbyt długie stosunki seksualne oraz wymyślne prezerwatywy (karbowane, z wypustkami). Otarcia i drobne ranki to zaproszenie dla bakterii, które wywołują ropne infekcje. Chore miejsce boleśnie swędzi i piecze, jest zaczerwienione, spuchnięte, czasem na naskórku widać drobne ropne krostki. alergie kontaktowe Mogą cię dopaść, nawet jeśli nie jesteś podatna na uczulenia. Uważaj jednak przy zmianie środków piorących lub płynu do higieny intymnej, bo zdarza się, że zawierają one substancje, których twój organizm nie toleruje. Czasem uczula lateks, czyli guma, z której jest zrobiona prezerwatywa lub pokrywająca ją substancja nawilżająca. drożdżyca To odmiana grzybicy. Jesteś na nią narażona, gdy twoja naturalna flora bakteryjna jest zaburzona i nie chroni cię przed inwazją bytujących w organizmie drożdżaków. Grzybicę najłatwiej złapiesz w ciąży, po kuracji antybiotykami i lekami sterydowymi lub jeśli cierpisz na cukrzycę. Jej klasycznymi objawami są gęste, białe upławy i uporczywy świąd lub pieczenie. rzęsistkowica Wywołuje ją pierwotniak zwany rzęsistkiem pochwowym. Badania wskazują, że możesz zarazić się nim jedynie przez kontakty seksualne, nie obawiaj się zatem wspólnego ręcznika, ubrania, publicznych basenów ani toalet. Objawem choroby, oprócz świądu, bywają najczęściej: obrzęk i zaczerwienienie sromu, cuchnące, zielonoszare upławy oraz odczuwanie bólu podczas stosunków seksualnych i przy oddawaniu moczu. świerzb Wywołują go roztocza, zwane świerzbowcem ludzkim. Dostają się one na skórę przez bezpośredni kontakt z chorym człowiekiem, zakażonym ubraniem lub pościelą. Zazwyczaj jedynym objawem infekcji jest nasilający się nocą świąd. Mimo jego dokuczliwości, nie drap się, bo wywoła to dodatkowe zakażenie bakteryjne i stan zapalny skóry. wszawica łonowa Powodują ją wszy (odmiana wesz ludzkich), owady pasożytnicze, które żywią się krwią. Osiedlają się wśród włosów łonowych i bardzo szybko rozmnażają. Atak wszy nie grozi twojemu zdrowiu, ale ugryzione miejsca nieznośnie swędzą. Jeśli nie powstrzymasz się przed drapaniem, przeniesiesz pasożyty na brwi lub pod pachy. Rozpocznij leczenie jak najszybciej, bo wszy z łatwością przejdą nie tylko na twojego seksualnego partnera, ale wszystkich, którzy korzystają wraz z tobą z pościeli, ręczników i toalety. Natomiast dzisiaj jesli msz płyn do higieny intymnej podmyj sie obficie, powinno troszke przejsc. Najlepeij jakbys miala Ziaji Intyma takie przywracvajace naturalna flore bakteryjna, ostatnio widzialam kwasem mlekowym polecam. Ta ostatnia wszawica napewno jej nie masz, ale wypilam wszystkie mozliwe skutki. Pozdrawiam, Noir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to teraz ja...
dzieki wielkie, mam płyn Ziai mylam sie nim dzis juz chyba ze 3 razy ;/ w dzien jest w miarę ok, najgorzej wieczorem... leków zadnych nie brałam ale juz wiem od czego moze byc... zbyt mocno się ogoliłam, podrazniłam sobie skórę, poźniej dosc dlugie zabawy z facetem co skutkowało nieprzyjemnym bolem i otarciem bo nie dosc ze podrazniona po goleniu to jeszcze tego dnia wyjatkowo nie nawilżona, nastepnego dnia jeszcze chodzilam dosc dlugo po dworze i czulam ze "mała" mi zmarzła... :( ehhh jutro biegne szybko do apteki, zobacze tez czy okres przyjdzie czy nie, bo z tego co wiem globulki + okres to nie zbyt dobre zestawienie. a wiesz moze coś na temat Lacibios femina (czy jakos tak ) ?? słyszałam ze czasem dobrze łykać bo pomagaja odbudowac folre bakteryjną, ale sama nie stosowałam, a ze wzgledu na cene ( ok 25 zł 10 sztuk) wole zapytać niz kupić w ciemno... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz dostarczyc organizmowi bakterii Lactobacillus, to że zbliża sie Tobie miesiaczka tez ma wplyw bo ona tez nieznacznie podwyzsza pH. No raczej wiekszosc tabletek i globulek bedzie w tej cenie 20 zl. jeszcze jest lactovaginal globulki. Ale w Twoim wypadku jak zbliza sie mesiaczka lepiej lykac tabletki. One sa dobre, zawieraja szczepy bakterii i kws mlekowy, poleam zamiast tabletek jesc dziennie 2 jogurty i przemywac sie plynem do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Gyntima czopki w granicach 10 zl, rowniez z bakteriami i kwasem mlekowym. No ale to nie ma sensu wziac 2 dni pozniej okres to musisz przerwac i znowu, lepiej doustnie cos. A takie podraznienie przez depilaje to sa najczestsze. Pozdrwiam, Noir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulka20
Witam ! Prosze wlasnie o dobra rade ale taka szczera niekoniecznie moze w sensie ksiazkowej rady ale oto moj problem: biore tabletki od 2 lat aktualnie diane biorac 2 tabletke po przerwie i bedac na imprezie, bawiac sie, po ponad 3 godzinach wymiotowalam nie wiem czy tak wszystko ale chyba tak sama woda. Mysllam ze minelo wiecej czasu od wziecia tabletki wiec nastepnej nie wzielam a na 2 dzien rano doslzo do stosunku. 3 tabletke wzielam tak jak zwykle. Jest jakies prawdopodobienstwo ciązy? Boje sie bo nie wiem czy mam brac reszte tabletek. A test ejszcze niewyjdzie;/ Z drugiej strony w ulotce pisze 3 - do 4 godzin , a diane jest mocna do tego jeszcze bylam aktywna wiec mysle ze tabletka sie zdazyla wchlonac , no ale sama juz nie wiem , mam mentlik;/ Prosze o pomoc i szczera odpowiedz.. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponownie wracacm, bo jesteś poprostu niecoceniona i chcę z Twoich porad skorzystać, póki się nami nie znudzisz;) Masz anielską cierpliwość, naprawdę. Wracam do tematu tycia, poziomu hormonów i tabletek. Czy mogłabyś mi rozpisać ogólnie nazwami które tabletki są zdecydowanie dle typu estrogennego, a które dla gestagennego? I oznaczenie których hormonów z krwi ( bo które, to wymieniałaś wcześniej, za co wielkie dzięki) wskazuje na przynależność do któregoś z typów. Podejrzewam, że na pewno poziom progesteronu, ale nieznam się, więc wolę zapytać fachowca. A to, że tyłam po zastrzykach z progesteronu 100 lat temu jako nastolatka, jak sobie odchudzaniem rozregulowałam okres, to już by mnie też gdzieś kwalifikowało? Sorry, że tak nudzę, ale jeszcze od żadnego ginekologa nie dowiedziałam się tyle co od Ciebie. Pozdrawiam!!!!! Aha, a te tabletki Minesse, lub Mirelle, niedostępne w Polsce, dobre by były? ewentualnie mogłabym poszukać kogoś znajomego za granicą, ale wolę Cię spytać czy w ogóle warto, czy nie jest to tak jak z tym Yasmin, po którym z tego, co czytam wiele dziewcząt tyje i wypadają im włosy, Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki topiku----> pytałem czy to Ty jesteś osobą która do niedawna pisała pod czarnym nickiem ngLka. Styl pisana, tematyka i wiedza - bardzo podobne do Twojego. NgLka zniknęła z forum niedawno. Była we wczesnej ciąży, którą źle znosiła. Ja i jej znajomi z forum matwimy się o nią. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez mam problem
ja tylko chcialam podziekowac za wczorajsza odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulka
mam takie pytanko;bralam yasmin 21 tabletek czyli cale opkowanie ,odstwilam tabletki 5 dni temu i nie ma krwawienia wogole ,czy powiinam isc do lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnesse - tabletki dwuskładnikowe: ji 1)jednofazowe: -Cilest Ethinylestradiolum 0,035 + Norgestimatum 0,250, -Femoden Ethinylestradiolum 0,03 + Gestodenum 0,075, -Gravistat Ethinylestradiolum 0,05 + Levonorgestrelum 0,025, estrogenne -Gravistat 150 Ethinylestradiolum 0,05 + Levonorgestrelum 0,125,estrogenne -Harmonet Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075, -JeanineEthinylestradiolum 0,03 + Dienogestum 2,00, -Logest Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075, -Loette Ethinylestradiolum 0,02 + Levonorgestrelum 0,1, (zarejestrowany,ale w aptekach jeszcze nie ma) -MarvelonEthinylestradiolum 0,03 + Desogestrelum 0,15, gestagenne -MercilonEthinylestradiolum 0,02 + Desogestrelum 0,15, estrogenie -Microgynon 21 Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15, gestgenne -Minesse Ethinylestradiolum 0,015 + Gestodenum 0,06 (zarejestrowana,ale jeszcze nie w aptekach) -Minisiston Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,125, -Minulet Ethinylestradiolum 0,03 + Gestodenum 0,075, -Mirelle Ethinylestradiolum 0,015 + Gestodenum 0,06 gestagenne (zarejestrowana,ale jeszcze nie w aptekach) -Novynette Ethinylestradiolum 0,02 + Desogestrelum 0,15, -Regulon Ethinylestradiolum 0,03 + Desogestrelum 0,15, gestagenne -Restovar Ethinylestradiolum 0,0375 + Lynestrenolum 0,75, -Rigevidon Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15, gestagenne -Stediril 30 Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15, gestagenne -Yasmin Ethinylestradiolum 0,03 + Drospirenonum 3, gestagenne *Diane-35 Ethinyestradiolum 0,035 + Cyproteroni acetas 2,0,estrogenie (to przede wszystkim preparat leczniczy,ale posiada również działanie antykoncepcyjne) 2)preparaty sekwencyjne (dwu- i trzyfazowe): - Anteovin Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum, tabl. biała 0,05 mg +0,05 mg , różowa 0,125 mg +0,05 mg, -Milvane Gestodenum + Ethinylestradiolum, tabl. żółta 0,05 mg +0,03 mg , brązowa 0,07 mg +0,04 mg, biała 0,1 mg +0,03 mg, -Tri-Minulet, Gestodenum + Ethinylestradiolum, tabl. powl. beżowa 0,05 mg + 0,03 mg, brązowa 0,07 mg + 0,04 mg, biała 0,10 mg + 0,03 mg -Trinordiol 21 , Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum, tabl. brązowa 0,05 mg + 0,03 mg, biała 0,075 mg + 0,04 mg, pomarańczowa 0,125 mg + 0,03 mg, -TriNovum, Norethisterone acetate + Ethinylestradiolum, tabl. biała 0,5 mg +0,035 mg, jasnoróżowa 0,75 mg +0,035 mg , pomarańczowa 1 mg + 0,035 mg, -Triquilar, Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum, tabl. jasnobrązowa 0,05 mg + 0,03 mg, biała 0,075 mg + 0,04 mg etinylestradiolu, pomarańczowa 0,125 mg + 0,03 mg, -Tri-Regol, Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum, tabl. żółta 0,05 mg + 0,03 mg, morelowa 0,075 mg +i 0,04 mg, biała 0,125 mg + 0,03 mg -Trisiston, Levonorgestrelum + Ethinylestradiolum, tabl.czerwonobrązowa 0,05 mg + 0,03 mg, biała 0,075 mg + 0,04 mg, pomarańczowa 0,125 mg + 0,03 mg, jednoskładnikowe: -Cerazette Desogestrelum 0, 075 gestagenne Oznaczasz poziom FSH i estrogenów. Takżto że tyłaś świadczy o tym, że na 90 % jesteś typem gestgennym. Gdybyś była typem zrównoważonym mogłabyś brać wszystkie tabletki i nic by Tobie nie było, ale tak pięknie nie jest. Bardzo ciężko jest powidzieć na podstawie rozmowy jakim typem jesteś, to wszystko to sugestie, bez wyników nie ocenimy. Mogę się mylić, może być tak, że wszystkie zew cechy będą świadczyły o typie gestagennym a hormony ukażą coś innego. A te tabletki o które pytałaś są gestagenne. Mają mało estrogenów, a więc nie sa tk niebezpieczne ze względu na choroby układu krążenia. Wybieraj takie tabletki gdzie jest dużo estrogenów w stosunku do progesteronu. Sa jeszcze lovstone ale ona maja końską dawkę estrogenów nie wiem czy czasem nie wycofane.I jeszcze jedna sprawa tabletki II generacji powoduja tycie ze względu na postac progesteronu levonegestrelum, tabletki III generacji nie gestodenum, desogestrelum, I generacji już sa wycofywane chlormadinon i IV generacji dienogestem te już mogole nie powoduja ale maja tez swoje minusy. . Pozdrawiam Cię. Paulka20 – no nie pomogę Tobie tabletki to nie 100 % zabezpieczenie i pewnie się wchłonęla jeśli byłaś aktywna i minęło te 4 godz, ale napisane jest, że chronią przy regulaminowym stosowaniu tych tabletek, a Ty wymiotowałaś i nie wzięłaś, ja mimo wszystko bym Brala ta druga. Nie potrafię Tobie powiedziec na pewno ryzyko jest mniejsze ale jest. Bywalec1 – nie ja nie jestem ta dziewczyna Mikulka – krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w 3 4 dzien, jeśli współżyłaś możesz być w ciazy, ale jeśli to było pierwsze opakowanie nie współżyłaś to dobrze bo możliwe, ze organizm się nie przystosowal do tabletek, pewnie dostaniesz na dniach jeszcze nie idz, natomiast jeśli współżyłaś i to było pierwsze opakowanie lec jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!! Jesteś niezastąpiona..... Pozdrawiam, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja220
mam pytanie, własnie skończylam brac pierwsze opakowanie tabletek novinette, dokładnie mowiac w niedziele i jeszcze ni dostałam miesiaczki, to jest juz drugi dzien przerwy... o co chodzi, cos jest zle? prosze o o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja222 - dostaniesz krwawienie występuję na 3, 4 dzień przerwy, czasem może póżniej jeśli to jest pierwsze opakowanie, możesz też być w ciaży jeśli w czasie pierwszego opakowania współżyłaś, ale to nie jeszcze pora, najpierw musi minąć 3, 4 dni. Nie jest to miesiączka tylko krwawienie z odstawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaTylkoPytam
Mam pytanie, odnośnie upławów po lactovaginalu, lub ewentualnie kolposkopii?? Albo z powodu nadżerki? Ale od poczatku, mój gin stwierdził, że mam duża nadżerkę i jest rzeczywiście spora ale jako, że nie dawała żadnych objawów to o niej nie wiedziałam. Miałam jak sie łatwo domyślić stan zapalny, dostałam gynalgin i na kolejnej wizycie, (wczoraj) zrobił mi cyt, i kolposkopie żeby określić zakres zmian. Okazało się, że ta moja ektopia powinna zostać usunięta, żebym nie musiała sie borykać z powracającymi infekcjami, ale w oczekiwaniu na wynik cyt mam brać lactovaginal. Dziś wzięłam pierwszą i mam bardzo obfite upławy, troszkę żółtawe i nie wiem czy to od nich, czy też od czegoś innego? Może któraś z was wie?? I jeszcze inne pytanie, czy któraś z was miała usuwaną ektopie laserem? Jeżeli tak to ile to kosztowało? Lekarz mi powiedział, że to nie jest zabieg refundowany i mam zapłacić 350 zł. Zastanawiam się czy mnie nie naciąga... Rany rozpisałam się, ale chciałam żeby wszystko było jasne, dzięki za ewentualna pomoc, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie..kasia...
Opowiem całą historię. w sumie to upławy mam od dawna, wyglądają one tak: są białawo-żółte, tak-jabky takie gęste w otczce śluzowatej, jakby galaretowate, a innym razem jakby twarogowate. Maja wielkość ok jednej łyżeczki, i tak pare razy dziennie. Dodam jeszcze ze mam na wargach sromowych troche ich nad nimi, pod nimi i na nich takie białe krostki. I przy wejsciu do pochwy. A więc do ginekologa wybrałam się pierwszy raz ok 2 lata temu. Powiedział ze "te" krostki to normalne. I że nic mi nie jest, dodam że pan był już starszy i nic nie zauważył a o upławach mu nie powiedziałam bo stwierdziłam że jak nie zauważył nic to znaczy że jest ok. Dodam że za wizyte nie zapłaciłam, byłam u państwowego lekarza. Jakieś 3-4 miesiące temu wybrałam się do prywatnego ginekologa. Pani znowu powiedziała że to jest normalne, że te "krostki" to powiekszone guczoły czy jakoś tak. A na upławy przepisała mi: 1.gyno-femidazol 100mg. 2.Mecortolon krem o,5%. Pierwszy miałam stosować po okresie co dwa dni pięć tabletek i tak 3 miesiące. Natomiast maść nie pamiętam czy na te wargi sromowe czy dopochwowo. Może znasz odpowiedz do czego jest ta maść, oraz co mi było bo pani ginekolog nie powiedziała mi co, dlaczego itp. Czy musze jakieś badania porobić. Nie mam za dużo funduszy i nie moge sobie pozwolić na takie chodzenie po lekarzach. Co mam zrobić? Dodam że mam chłopaka, chciałabym zacząć z nim się kochać ale wstyd mi pokazać te "gruczoły" i te upławy. Prosze o odpowiedź!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! To znowu ja, dzięki za wszystko, nieoceniona Noir. Mam pytanie co byś powiedziała o Minulet, raz mi je polecano w gabinecie ginekologicznym. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJedna...
wiem że to moze wydać sie głupie śmieszne i w ogóle żalosne..ale chcę sie zapytać czy jest mozliwe zajście w ciaze jesli oboje z partnerów byli ubrani... ??taki jakby petting przez ubranie... ta sytuacja miala miejsce 1stycznia... w styczniu mialam miesiączke spóźnioną o 5 dni... a jutro ma przyjsć kolejna ale nie ma żadnych jej oznak...:( w ogóle wydaje mi sie że brzuch mi sie zaokrąglił,że jest wiekszy... jakieś 1,5tyg temu pobolewały mnie dosć w dziwny sposób jajniki... wiem..że to jest jakaś fobia ale jest mi cieżko z tym i dlatego pisze... proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka jedna---nie ma szans , jesli nie masz oznak to moze dlatego ze przez stres itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam zapytać czy trzeba przyjąć 21 tabletek (Syndi), jeśli zapomniałam w danym dniu o jednej? I należy ją na końcu zarzyć? Chciałabym jeszcze wiedzieć czy jeśli się nie przyjmie przez 2 dni tabletki to czy może się to przyczynić do powarznych środków ubocznych? Chciałam dodać że Syndi brałam ze względu na problemy z trądzikeim nie chodziło o antykoncepcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam drogie Panie Nie wchodziłam byłam zajęta, przepraszam za takie zaniedbanie. Ale nie zawsze mogę sobie pozwolic czasem jestem tak zmeczona, ze nie mam już sily włączać komputer. JaTylkoPytam - hmm no ja myślę, że to raczej z powodu nadżerki, kolposkopia nie wywołuje takich objawów jak upławy, zamrażanie czy wypalanie są tańszymi abiegami natomiast usuwanie laserem kosztuje w granicach 350 zł. Zabieg jest bezbolseny. Mam pytanie..kasia... - leki które mialaś przepisane to, gyno-femidazol 100mg, czyli Lek działa silnie i szybko przeciwgrzybiczo oraz przeciw niektórym bakteriom (Gram-dodatnim). Działa również przeciwświądowo. Lek stosuje się w zakażeniach grzybiczych skóry, paznokci, błony śluzowej jamy ustnej, gardła, przewodu pokarmowego, pochwy. Natomiast drugi lek Mecortolon krem o,5% Syntetyczny glikosteroid wykazujący słabe działanie miejscowe. Działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo, przeciwalergicznie i przeciwobrzękowo. Trójmetylooctan prednizolonu w działaniu miejscowym aktywnością znacznie przewyższa hydrokortyzon (około 18 razy). Powoduje redukcję substancji podstawowej tkanki łącznej, osłabia hiperergiczne, proliferacyjne i wysiękowe procesy w niej przebiegające. Jest także silnym inhibitorem kinin tkankowych, wykazujących aktywność proteolityczną. Dobrze penetruje przez naskórek do skóry właściwej. Prawie nie wchłania się do krążenia poprzez skórę. Forma kremu jest szczególnie przydatna do leczenia ostrych zmian chorobowych. Lek stosuje się miejscowo w ostrych stanach zapalnych pochodzenia uczuleniowego. A także w pokrzywce, liszaju pokrzywkowym, wyprysku, świerzbiączce, świądzie pochwy lub odbytu, odczynach uczuleniowych np. po ukąszeniu owadów. Te krrostki o których pisza to tzw prosaki, nie swędzą, nie ulegają zmianom, nie znikają pod wpływem maści czy płynów \"na pryszcze\", natomiast po uciśnięciu można z nich wycisnąć \"coś jakby ropę\" - gęstą, białawą wydzielinę. Zmiany najczęściej są liczne, rozsiane, nie powodują dolegliwości (choć czasami w listach pojawiają się też informacje, że niektóre zamieniają się w ropne krosty - bolesne, na zaczerwienionej podstawie, uwalniające po jakimś czasie ropną wydzielinę), natomiast fatalnie wyglądają. Któryś ze zdesperowanych internatów opisał swój problem jako \"penis jak po Czarnobylu\". No cóż, to nawet brzmi nieźle, ale dla właściciela owego wcale to nie jest zabawne. Co to może być? Najczęściej opisywane zmiany to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki \"zakorkowany\" gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A \"na skórze\" pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją \"pomęczy\", wychodzi biała, gęsta masa. Desperaci, którzy dotarli ze swoim problemem do dermatologa, usłyszeli zapewne, że to \"nic nie jest\", \"to tylko takie przerośnięte gruczoły łojowe\", albo - że są to prosaki właśnie, torbiele naskórkowe, cysty rogowe. I co? I NIC! W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest \"obiektem wystawowym\" i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu „na pryszcze”, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach „wyciśnięcia”); samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! Pamiętajcie o tym! To są okolice szczególnie narażone na infekcje. Wszelkie \"rękoczyny\" połączone z przerwaniem ciągłości skóry mogą się zakończyć fatalnym stanem zapalnym. I zamiast nieestetycznych, ale nie wadzących w niczym prosaków, mamy stan zapalny i liczne ropne zmiany. A to i boli, i wyleczyć trudno, i pozostają po tym blizny. W niektórych listach Wasze żale dotyczyły tego, że \"jak wycisnę, to się robi jeszcze gorsza krosta\". Cóż odpowiedzieć? Proszę nie wyciskać! Prosaki lub torbiele mogą występować na skórze prącia wiele lat. Przy Waszej ingerencji i braku higieny mogą podlegać zakażeniu i ropieniu. Raczej ich nie wyleczysz, niepotrzebnie brałas leki no chyba, że lekarz stwierdził stan zapalny. Co do globulek dopohwowoych bierze sie ich tydzien a nie przez 3 miesiace w takich odstepach. No i sprawa dla Ciebie najwazniejsza, skoro wiesz, ze nie sa niebezpieczne i nie ma szams na usuniecie ich musisz z nimi zyc. Zapewniam Cie, ze chlopak jesli Cie kocha nie bedzie zwracal na to uwage, powiedz mu, ze to uczeulenie zeby go nie zrazav mowiac o gruczolach, ale jesli jestes z nim blisko nic sie nie martw on zrozumie, latem napewno wiecej ich bedzie wychodzilo bo powstaja od potu. Czasem tez od podraznien. Ale dlugo nie znikaja. Wiem, ze ltwo mi sie mowi akie rzeczy, ale nie martw sie dla chlopaka wyglad Twoich warg sromowych nie jest tak wazny jak sam akt polaczenia Waszych cial. A uplawy sa normalan sprawa, kazda kobieta ma ine jedna bardziej obfite druga mniej, jesli nie pachna brzydko to nie ma sie czym denerwowac, mam nadzieje ze mialas robiona cytologie na podstawie tego lekarz stwierdzi stan zapalny. Jsli mialas zrobiona byly ok, a uplawy sa nadal to taka Twoja uroda. Niektore kobiety musza noscic wkladki podczas uplawow tak maja obfite. agnesse - spróbuj odpowiednik Minuletu to Femoden. Słyszałam, ze nie powoduja tycia. A te Miranova 0,1 mg Levonorgestrel 0,02 mg Ethinylestradiol Ale różnica w złotówce, to co ja Tobie jeszcze polecałam to Cilest. Aha no i pytanie czy mialas jakiekolwiek objawy pms? Sa one spowodoane zaburzeniami hormonalnymi w drugiej azie cyklu, czyli brak przewagi estrogenow nad progesteronem co pozwala wywnioskowac ze jest sie typem estrogennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×