Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobre rady Noir

odpowiem na Wasze pytania

Polecane posty

Gość malinka22
Noir a ty lekarzem jesteś, mam nadzieje ze mogę ufać temu co mówisz??bo ja juz niczemu nie wieze, tyle jest forum co pisza ze okres jest nawet w 3 pierwszych miesiacach, wiec co tu myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisłam już kiedyś, że nie jestem lekarzem. Mam taką wiedzę, ale moje rady nie są wyłączne zawsze pisze, że należy sie skontaktowac z lekarzem swoim. Ja tylko mogę poradzic co robić. Zreszta zadajesz mi pytania jak bym była jasmowidzem, skoro nie ufasz teto i swoejmu ciału to ja się dziwię, że nie ufasz również lekarom. Zgadzam się, że rzadko zdarza się lekarz godny zauafnia dlatego warto pytać sie innych czy godny jest polecenia dany lekarz. Nie powiedzialaś jak długie masz cykle to skad mam wiedziec w którym dniu cyklu się kochalaś. A skoro masz takie nerwy przechodzić po kazdym stosunku to może nie jesteś jeszcze gotowa. Pamiętaj, ze wspólżycie wiąże się z tego rodzaju konsekwencjami. Oczywiście po to się ludzie abzpieczaja ale kazda metoda nie jest 100% nawet sterylizacja, jesli ma tak być to będzie. Ja uważam, że nie jestes w ciąży, ale rób dalej testy popadniesz w jakies schizy i wydasz kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka22
dzieki, ze jesteś szczera, nie bylam na tym topiku wczesniej wiec nie wiedzialam ze nie jestes lekarzem.no cykle mialam po 27,28 dni, aten ostani teraz to sie do 24 dni skrocil bo doatalam okres o 3 dni wczesniej.wtedy cykl byl 28 dni.ja chyba mam jakies urojenia, ale czy to mozlwe ze moglabym być w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lizka
wiec odpowiedz mi na jedno pytanie pragne miec dziecko staramy sie o nie z mężem regularny okres miałam dostac w czoraj dostałam dzisiaj ale jedno co mnie nie pokoi to to że od rana chodze siku rano nie mogłam watac z łóżka nie mam apetytu jestem śpiąca i zmęczona odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia74
Noir, mój lekarz ginekolog, zresztą prof. dr hab stwiedził, że nie ma żadnych przeciwwskazań do współżycia. Na moje pytanie co z raną odpowiedział, że "tam wszystko się już zrosło- 14 dni po przebiciu . A co do grzybicy: mój mąż już zdąrzył się zarazić, próbował flukonazolu 150 przez 4 kolejne dni, ale też nie pomogło. A propo paraprotexu: zażywam od 2 tyg. Yasmin, czy ten specyfik nie zakłóci działania pigułki? Mi osobiście wydaje się, że tyję po Yasmin, narazie 2 kg prze 2 tygodnie, nie jestem pewna czy to po nim :) Ale przez kilka lat wcześniej stosowałam femodem i nic się nie działo. Poza tym zauważyłam, że zaczynają deikatnie rosnąć mi włoski wąsikowe:) Czy od Yasmin? Oj mam pod górkę w tym roku. A z ciążą: nie chcę zachodzić w ciążę nie wiedząc jak zniesie to moja pocharatana macica. Bo jeśli dzieciątko nie przeżyje, to ja tego również nie zniosę. No bo skoro prof. twierdzi, że spirala przeszła przez cienką bliznę w macicy to co się stanie kiedy dziecko zacznie rosnąć w moim brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia74: Ja też tylami to konkretnie po Yasmin, nie pomagał wysilek i dietki. Radzę Ci pozostać przy Femodem, czytałam same dobre opinie o nim, Noir tez o nim dobrze pisze:) Ja mam zamiar po badaniach i wyzycie lekarskiej, zdecydować się na Minulet ( ten sam skład, odpowiednik ). Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć udało mi się dzisiaj wpaść. Miałam koszmarny dzień, czuję się fatalnie. malinka22 - moja droga test z hcg jest najpewniejszy z testów. Chyba wiesz, że zeby wiedzieć ze jesteś w ciaży to najpewniejszymi metodami dowiedzenia tego są puls płodu, ruchy dziecka i usg ale to jeszcze nie teraz. Ciało człowieka nie jest maszyna reaguję na bodźce pochodzące ze środowiska, dlatego masz różne dolegliwości. Jak ja mialabym się wsłuchiwać w swoje ciało to co miesiąc według różnych moich objawów byłabym w ciąży. A też jeszce nie chce. Trzeba się zdystansować do takich rzeczy. Nie możesz myśleć o każdym odczuciu, że może ono zymbolizować ciąze. Ja uważam, że nie jesteś, ale na wszelki wypadek nie kochaj sie z chlopakiem bez zabezpieczenia nawet jak wiesz, ze sa to dni nieplodne. Bo o tym kiedy sa dni plodne dowiadujesz sie po ukonczeniu cyklu. Odejmujesz od dnia muesicaczki 14 dni. A takie szacowanie kiedy dostaniesz okres nie jest trafne, jak widzisz dosytalas 3 dni wczesniej, a wiec owulacja tez byla 3 dni wczesniej. Moge dodac, zmalinka22 zdarza sie takie cos jak owulacja prowokowana czyli w obojetnie ktorym dniu cyklu na skutek pobudzenia emocjonalnego podczas kochania dochodzi do uwolnienia kom jajowej. lizka - zrob tste bedziesz miala pewnosc, jak bedzie negatywny to jeszcze jeden albo z krwi hcg pewniejszy. Nie potrafie powiedziec czy mozesz go miec bo nie wiem jakie sa szanse, kiedy uprawialas seks itp. Nie bede tutaj wypisywac glupot, ze wydaje mis ie, ale nie widomo. Upewnij sie.Objawy przez Ciebie opisane sa zaliczane do objawow wystepujacych w pierwszym miesiacu ciazy. Ale tutaj chyba tez sama sugestia moze odgrywac role, akurat w dzien kiedy dostalas okres takie objawy wystapily? Albo sie nakrecilas, albo faktycznie jestes w ciazy i zbieg okolicznosci ze w pierwszym dniu miesiaczki je dostalas.Czeste oddawanie moczu jeste zwiazane z przekrwieniem macicy, ale tez moze byc z powodu okresu Polecam zrobiebinie testow. Trzymam kciuki. agusia74 - mam pytanie to po co mnie pytasz czy sie zrosla Twoja macica jak prof dr hab Tobie pow ze tak. Jak widzisz, nie robiac Tobie badan nie mogl tego stwierdzic podpial Cie do ogolnej poplacji kobiet, zazwczaj sie tak zrasta a skad wiesz jak w Twoim przypadku? Ja podałam taki dlugi okres odczekania, żeby nie zaszkodzic Tobie mowiac o wczesniejszym zagojeniu. Nie zakłoci dzialania yasmin. Hmm ale yasmin jest dla młodych dziewczyn a nie dla kobiet po urodzeniu dziecka. Jesli tyjesz to proponuje trojfazowe lub chociazby mniejsza dawke progesteronu. Ten specyfik zawiera syntetyczny skladnik podobny do progesteronu, ktory nie powoduje zatrzymania sie wody w organizmie ale jak widac jests kolejnym dowodem na to, ze nie na wszystkie kobiety ak dziala. Osobiscie nie propnuje tych tabletek. Ale to pojecie wzgledne ze sa zle, u 90 5 kobiet bedzie duzo skutkow ubocznych, a u tych 10% beda sie czuly rewealcyjnie. Odnosnie tego, prof nie podwazjc jego autorytetu bo to byloby niedyplomatyczne z mojej strony, nie zawsze tytul naukowy swiadczy o doswiadczeniu i dobrych intencjach, pamietaj o tym. Ja mam stycznosc z takimi osobami i wiem co mowie. Dobrze, ze masz zauafnie do swoejgo lekarza, ale wiekszosc traktuje swoich pacjentow zdawkowo i na zasadzie czysto przedmiotowego stosunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaJedna...
witam... cały czas zastanawiam sie nad swoim cyklem miesiaczkowym... juz kiedys mi odp. że ciąza w mojej sytuacji nie jest możliwa... i mam nadzieje że się nie mylisz... jednak cały czas nurtuje mnie brak okresu... to już 34 dzień cyklu i nadal nic... (dzisiaj miałam lekkie, ale naprawde baaardzo lekkie bóle podbrzusza) więc nei wiem co to może oznaczac... powiem jeszcze,że w tamtym miesiącu okres spóźnił mi się 6dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooEvEooo
mam problem,z ktorym nie jestem sobie sama w stanie poradzic...dzis bylam u gina,niby najlepszego w miescie,dowiedzialam sie ze w tym miesiacu nie mam owulacji i ze nie jestem w ciazy,choc 3 testy ciazowe wykazaly wynik pozytywny,bardzo mnie to zdziwilo,bo przeciez nie stwierdzil zadnych powaznych chorob kurde...nie wiem co mam o tym wszystkim myslec.a i jeszcze jedno w tamtym miesiacu byla owulacja a w tym nie ma-dziwne ! co o tym sadziecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisipiórka
2tyg. mialam zabieg, bo ciąża obumarła:( Kiedy starać się o nowe maleństwo? Czy znasz podobne przypadki do moich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam taki dylemat. W ubiegły piątek (15.02) zapomniałam wziąć na wieczór tabletkę antykoncepcyjną (Harmonet)- dodam, że to był 2 tydziń brania opakowania. W sobotę (16.02) jak wieczorem brałam tabletke to zorientowałam się, że nie wziełam piątkowej. Nie miałam przy sobie ulotki więc nie wiedziałam co mam robić. Następne dni brałam prawidłowo, a tą zapomnianą wziełam dopiero w środę (20.02)- przyjełam wtedy 2 tabletki, bo tak mi poradziła koleżanka. Wczoraj dostałam plamienia, jest ono również dziś. Moje pytanie jest następujące, z racji, że w sobote (16.02) kochałam sie ze swoim chłopakiem, ale nie doszło do wytrysku we mnie, czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Okres powinnam dostać w najbliższy czwartek, ale martwi mnie to plamienie, bo nigdy wcześniej nie występowało, a tabletki biorę już ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TakaJedna... - skoro ostatnio tez sie spoznil to czemu sie martwisz? Bole podbrzusza swiadcza o tym, ze dostaniesz niedlugo. Jesli chodziloby o ciaze, toodczuwalabys takie bole w piatym miesiacu ciazy. lisipiórka - Bardzo mi przykro. Często się zdarza, ze kobieta traci dziecko, zanam bardzo bliski mi przypadek gdy kobieta urodziła pierwsze dziecko bezproblemu, a zdrugim miala problem poroniła 4 razy zanim urodziła zdrowe ładne dziecko. Nie nalezy sie podawac. Według mnie (i mam nadzieje sporej grupy lekarzy) o ciażę można się bezpiecznie starać po wystapieniu dwóch kolejnych prawidłowych cykli tzn dwa kolejne cykle powinny być zbliżonej długości, a krwawienia o prawidłowym czasie trwania i intensywności (takie jakie miałaś przed ciążą). Śledz też inne subiektywne objawy zmian hormonalnych (np ból owulacyjny czy obrzmienie piersi w środku cyklu, napiecie przedmiesiaczkowe itd). Tu nie chodzi o to żeby te wszystkie objawy u Ciebie wystapiły, ale żeby wróciły te które miałaś przed ciążą. To z dużym prawdopodobieństwem potwierdza, że organizm \"zregenerował się\" i można zacząć od nowa starać się o dziecko. U niektórych osób te dwa cykle to już cykl nr 1 i 2 po poronieniu, przeważnie jest to 2 i 3 cykl po poronieniu, czasami taka regularność wraca później. Pisząc to zakładam, że przed zajściem w ciażę miałaś regularne cykle i na nic nie chorujesz, więc jesli nie mam racji to o tym napisz.Zostały zrobione badania które polegaly na zajsciu w ciaze bez sprawdzania u badanych kobiet żadnych subiektywnych objawów o których pisałam wyżej. W badaniu śledzono rozwój ciąż które rozpoczynały się w kilka miesiecy po poronieniu. No i z tych badan wyszło, że częsciej dochodziło do komplikacji jesli czas, który upłynął od poronienia do następnej ciąży był krótszy niz 6 miesiecy. Mam nadzieje, ze nie zmeczył Cie mój przydługi wywód. Aha i jeszcze jak juz zajdziesz w ciaze to przestrzegaj tych kilku zaleceń. Jeśli miałaś już poronienie, nie przemęczaj się fizycznie. Informuj lekarza o każdym plamieniu w czasie ciąży. Unikaj zetknięcia się z chorobami zakaźnymi, np. świnką, ospą wietrzną i odrą. Unikaj wystawienia na promieniowanie jonizujące. Poinformuj swojego lekarza i dentystę, że jesteś w ciąży, zanim poddasz się jakiemukolwiek zabiegowi medycznemu. Informuj lekarza, jeśli masz gorączkę - może to być oznaka nieprawidłowości w przebiegu ciąży. Nie pij alkoholu, nie pal i nie bierz innych leków niż przepisane ci przez lekarza w związku z ciążą. Zanim przyjmiesz lek, zasięgnij porady lekarskiej. Staraj się prowadzić zdrowy tryb życia, zapewniając sobie dostateczną ilość snu i odpoczynku i zachowując odpowiednią, zrównoważoną dietę. oooEvEooo - czasem sie zdarza, ze jeden cykl moze byc bezowulacyjny i wcale nie swiadczy o bezplodnosci. Poprostu. A pozytywny wynik tstu moze oznaczac niedoczynnosc tarczycy, zrob badania hormonalne tarczycy. Moze zle je przeprowadzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnaaaa
Nie robiłam 7-dniowej przerwy na okres zeby go przesunąć biorąc tabletki i teraz gdy zostało mi 6 tabletek dostałam plamienia ale takiego dziwnego w kolorze brązowym czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnaaaa
jest to dla mnie ważne pytanie bo wczesniej zapomniałam wziac tabletki i nie wiem czy nie jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka_J - co Ty masz za kolezanke? Nie slucha sie dziewczyn, ma sie swoj rozum, preciez to nic nie daje, ze wezmiesz tabletke zapomniana po kilku dniach, plamienia sa wynikiem przedawkowania. Kobieto tabletki antykoncepcyjne sa kekiem na recepta sprzedawane osobom pelnoletnim, a wiec odpowiedzialnym. Co oznacza, ze lekarz i farmaceuta uwaya, a pryzjajmniej ma taka nadzieje. Co oznacza, ze powinnas wiedziec ze tabletki hormonalne sa to takie leki ktorych nie bierze sie jak witamine, organizm wydziela dziennie pewna ilosc danych hormonow tak zeby utrzymac rownowage. Czlowiek, zeby sobie ulatwic zycie i w mysl hedonizmu wymyslil tabletki atykoncepcyjne, wprowadzacie w organizm pewna ilosc hormonow na tyle duza ktorej organizm nie wyprodukowalby. W tabletkach jest duzo estrogenow, ktore powoduja choroby ukladu krazenia, organizm wydziela tyle estrogenow ile mu nie zaszkodzi. Zaburzacie cykl, poprezez branie dziennie atkiej samej dawki estrogenu i pogesteronu, nierownych sobie stosunkom, ale rowna ilosc kazdego dnia. Przez co nie ma rozroznienia na faze folikulotropowa dojrzewania pecherzyka i lutealna luteoliza kom i cialaka kierunkowego. W momencie owulacji, nastepuje wyrzut progesteronu i spadek estrogenow, w cyklu wspomaganym tabletkami nie ma takiej drastycznej zmiany i nie ma owulacji. Tabletke nalezy przyjac do 12 godz po zapomnieniu wziecia tabletki. Nie ma szan na zajscie w ciaze w trzecim tygodniu gdy sie zapomni, ale w pierwszym i drugim moze byc. Zapomnialas wziac tabletki, nie zaburzylas cykl, zapomnials minelo wiecejk niz 12 godz koniec nie bierzesz zabezpieczasz sie przez 7 dni i ok, ale nie ma sensu brania 2 tabletek, a tym bardziej 2 dni pozniej. Zazylas konska dawke. Mozesz byc w ciazy, moze nie. Chociaz wydaje mi sie, ze gorzej by bylo jakbys kochala sie pozniej, nie wspolzyj z nim do konca tego opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w ulotce (a biore harmonet) jest napisane, że jeśli chce przesunąć okres i nie robić 7-dniowej przerwy to może w trakcie drugiego opakowania wystąpić plamienie. U mnie plamienie też jest brązowe, a jak mam okres to też czasami jest taki brązowy. Moim zdaniem nie masz się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwnaaaa - Tak normalne w przypadku przesuwania okresu o tak duza liczbe dni, dochodzi do plamien nie tylko krwia, ale tez uplawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisipiórka
Dziękuję za odp:) Mi lekrz kazał czekać 3miesiące. Zdania są podzielone, jedni mówią 3 inni 6. A ja czytałam artykuł, że nie powinno sie robić zbyt długiej przerwy. Hmmm, chyba trzeba wybrać złoty środek - 4 miesiące:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwnaaaa
u mnie to było tak ze uprawiałam seks z chłopakiem w niedziele (17.02) i w poniedziałek nastepnego dnia i sie wtedyzorientowałam ze nie wzialam tabletki z niedzieli co mi sie pierwszy raz zdarzyło wiec zazyłam dwie (tak pisze na ulotce Harmonetu-zeby zazyc jak najszybciej tabletke i tak mowil tez mój gin) i pozniej juz sie zabezpieczałam przez 7 dni ale boje sie ze to wlasnie w poniedzialek rtano moglo dojsc do zaplodnienia, chociaz nie zameczam sie myslami o ciazy to jednak wolalbym wiedziec bo pale i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już sama nie wiem co mam myśleć. W ulotce jest napisane, że w przypadku pominięcia tabletki należy przyjąć ją jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie 2 tabletek na raz. Na innych forach spotkałam sie z taką ogólną ulotką dotyczącą tabletek i tam było napisane, że jeśli zapomni się w drugim tygodniu, to należy wziąć ją jak najszybciej, wówczas jest się i tak zabezpieczonym. Czyli to plamienie jest spowodowane tym, że przyjęłam większą dawkę hormonów, a nie tym, że hormony spadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whatthefuck
trzeba chyba czekac do okresu;] zostało mi 6 tabletek wiec nie wiele, Kasienka a jak u Ciebie? ile musisz czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooEvEooo
tylko objawy mam takie jakbym byla w ciazy,nawet okres mialam inny niz zwykle wiec cos musi byc nie hallo skoro tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisipiórka - ja polecam 2 miesiace jesli beda regularne i bedzie owulacja mozesz robic test owulacyjny.Twedy w trzecim miesiacu sie starasz, sponatnicznie bez emocji, stresu. Bedzie dobrze. Nie powinno sie robic długiej przerwy jesli jestes zdrowa. Dlugie przerwy dotycza osob u ktorych do poronienia doszlo na skutek choroby, to pol oku jest na dojscie do siebie wyzdrowienie, zrobienie badan, w Twoim przypadku poczekalabym na uregulowanie cyklu i dale szkoda czasu. Kasienka_J - polecam dzien spodziewanej miesiaczki, ale na rynku sa testy ktore robi sie po tyg od zaplodnienia, nie wspolzycia. Zawracam uwage, ze do zaplodnienia moze dojsc w 4 dni po stosunku. Wiec 2 tyg to minimum. Ale biorac pod uwage to ze owlacja nastepuje w 2 tyg przed terminem spodziewnej miesiaczki, to iak mijaja te 2 tyg. Jesli chodzi o przyjecie drugiej tabletki przeczytaj moja odpowiedz do dziwnaaaa. Plamienie jest wynikiem zaburzenia hormonalnego. dziwnaaaa - malo prawdopodobne, zebys byla, ale nigdy nie mow nigdy. Nie martwilabym sie jednak na Twoim miejscu, i nie bralabym drugiej tabletki po uplywie 12 godz. Bezsensowne obciazanie organizmu. Nie dostarczylas mu tego dnia hormonow to nie, ale nie dwaja mu nastepnego dnia podwojnej dawki, to jest katorga dla organizmu. Czasami potrzeba troche zdrowego rozsadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooEvEooo - Zrob test, masz watpliwosci, no skad ja mam wiedziec nie jestem w Twoim organizmie, napisalam jak jest przyjete, ale wiesz ze kazda kobieta inaczej odczuwa ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okres powinnam dostać w najbliższy czwartek. Jeśli nic się nie pojawi, to w piątek rano zrobie test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka22
hej Noir, tak wiem ze owu musialam miec wczesniej.teraz to juz łóżka mi sie odechcialo na b.dlugi czas. powiedz mi tak szczerze czy to jednak mozliwe, a dodam ze ten test z krwi to nie bylo beta HCG tylko wynik był samo HCG, myśle ze to nie duza róznica, bo jednak byl robiony z krwi i wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady. Dobrze,że znalazłam to forum. Przynajmniej można z Wami pogadać i poradzić się, bo mój chłopak, to już słuchać mnie nie może, bo uważa, że przesadzam i że nie doszło do wytrysku we mnie, wiec nie ma się czy przejmować, ale ja już jestem taka panikara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×