Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dobre rady Noir

odpowiem na Wasze pytania

Polecane posty

Gość mufinka86
cześć mam pytanie czy mogę przy nieznacznym guzie tarczycy używać antykoncepcji hormonalnej? nie mam od 7 lat ani pogorszenia ani ulepszenia w tym stanie niedoczynności tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadilla - oj moja droga coz ja bym mogla Tobie poradzic bardzo chcialabym Tobie pomoc. Zaczne po kolei. -Na poczatku cudownie tak jest zawsze. -problemy zazwyczaj powoduja brak ochoty, choc nie zawsze ja ze swoim partnerem rowniez mialam taki okres trwalo to rok, oboje mielsmy brak ochoty na seks ja moze troszke mialam ale moj partner nie chcial nic przez caly rok, jestes w troche lepszej sytuacji bo wtedy to on nie chcial a nie ja tlumaczylam to sobie brakiem pozadnia u Ciebie jest inaczej wiesz ze maz Cie pragnie. -po slubie nastepuje drugie zakochanie wiec to zrozumiale -po slubie zetkniecie z rzeczywistoscia moglobyc podyktowane brakiem ochoty ale zastanawia mnie juz w tym momencie fakt, ze byl brak ochoty w czasie ciazy? Kobiety maja ochote na seks wieksza niz zazwyczaj. -bole przy stosunku tez nie zachecaja do seksu A CZY JUZ SOBIE Z TA SUCHOSCIA PORADZILAS? -wstret do seksu musialo sie cos stac ze nagle przypomnialas sobie o dawnych milosciach, sama siebie obwinialas, tym bardziej powinnas mzeowi zapewniac seks skoro czulas ze zle zrobilas oddajac sie wczesniej innym, -tak mysle ze przelamanie rutyny pomoglo by duzo, wyjazd odstawienie dziecka do dziadkow na weekend, -z mezem nic zlego nie jest skoro Tobie sie podoba, -Twoja ochota byc moze Twoj zegar biologiczny jest tak ustaiony, ze masz ochote tylko w ciagu dnia, a to niestety nie jest mozliwe ze wzgledu na prace, -ciaza nie boisz sie wiec nie jest powodem, -tabletki o ktore pytalas dzialaja roznie na kobiety, jedne traca ochote nne dostaja, ale wedlug mnie to nie jest rada szukanie pomocy w lekach, powinnas sie zglosic do seksuolaga, ja osobiscie mialam ochote duza po tabletkach tyle ze na codzien tez mam ogromna, aczkolwiek musze Tobie powiedziec tak jestem z moim partnerem baaardzo dlugo, swiata poza nim nie widze uwielbiam z nim uprawiac seks i zawsze kombinowalam jak sie dalo zeby byla okazja zawsze wydawalo mis ie ze to facet powinien robic wszystko zeby do stosunku doszlo, on tez ma ochote ale jednak ja mam wieksza. Ostatnio mialam taki okres z nim, ze on mial ogromna ochote na seks ciagle tylko o tym mowil, a ja nie. Nawet nie chcialam zeby mnie calowal. Bo nabawialm sie wstretu do seksu, przez kolegow korzy odnosili sie do tego aktu tak przedmiotowo w rozmowach bez wyczucia ze to moment zespolenia dwoch cial chcacych byc jak najblizej, pomimo rozmow z moim partnerem nie dawalam sobie wytlumaczyc ze on do tego tak przedmiotowo nie podchodzi. Teraz sie zareczylam z moim partnerem i przeszlo mi to zupelnie, kochamy sie bardzo czesto i za kazdym razem jest wspaniale. Moja rada ja naprawde prponuje trafic w moment, masz ochote w dzien nie ma sprawy weekend jest najodpowiedniejszy. Zacznij zabiegac meza dobra kolacyjka spraw sobie jakas bielzne zeby podpuscic meza do rozbudzenia popedu ktorego nie bedzie w stanie pohamowac, wedy nie bedzie mogl sie Tobie oprzec i nie bedziesz nawet mogla powiedziec ze nie chcesz. Nie wiem co na Ciebie dziala u facetow taka meskosc wladza nad nami, czy wolisz jak jest delikatny czuly. To co lubisz popros go o o, powedz mu zeby pomgl Tobie pokochac seks. Lubisz delikatne calusy w kark popros go. Lubisz dotyk na udach popros go. Nie wiem jak daleko sie posuneliscie w waszej strefie milosnej. Jest tyle roznych sposobow na seks, milosc oralna analna, sam petting, mozesz zrobic mezowi striptiz. Pozycje w ktorych o Ty przejmujesz inicjatywe. Mozecie sie pobawic ze jestescie dla siebie obcy, spotykacie sie wlasnie i idziecie do lozka. Jestes z mezem pewnie blisko wiec to nie powinno Was krepowac, a uwierz ze sa to naprawde fajne zbawy odswiezajace lozkowe sprawy. Moze pojdzcie do lozka bez zadnych przygotowan, idzcie do kina na romantyczna komedie jak wrocicie idzcie do lozka od razu w rzeczach zacznijcie sie calowac w ubraniach. Mysle ze maz jest bardzo spragniony. Tak sobie mysle z tego co napisalas, moze byc tak, ze najgorzej jest Tobie sie zabrac. Myslisz sobie masz ochote wracasz do domu i ma zaraz dojsc do tego i Ty kapitulujesz, jesli tak jest ppros zeby to on rozpoczal gre, nawet jesli bedziesz sie opierac powiedz zeby nie zwracal uwagi zapewniam Cie ze sie rozgrzejesz, chyba ze Twoj maz jest natury ze nie zmusza kobiety i nawet na Twoja prosbe tego nie zrobi. Wedlug mnie kazdy facet ma to w sobie i uwaza ze seks mu sie nalezy bo to jest wpisane w jego nature chcialby wziac kobiete na sile, taki niby gwalt podnieca facetow strasznie, ale niektorzy nie wiedza jak to zrobic. Mysle ze nie wstydzisz sie meza bo jesli tak to moje propzycje sa nic warte. Tabletki o ktore pytalas, ja nie jestem zwolenniczka tabletek sama je bralam i nabawilams ie zapalenia zatok przez zaburzenia hormonalne to dzisiaj mam z zatokami problemy. Nie polecam i watpie, zeby w jakis sposob stymulowaly poped. To raczej kwesta podswiadomosci. Kobieta na poczatku kazdego zwiazku kocha sie czesto z partnerem bo o dla niej cos nowego, chce zatrzymac faceta przy sobie imponowac mu. Pozniej to sie upowszechnia, po slubie to juz wogole nie musi sie starac bo wie ze on nie odejdzie i sobie odpuszcza. Ale pamietaj, ze facet bardziej niz kobieta potrzebuje seksu, to jest wpisane w malzenstwo, zaspokajanie meza to Twoj prawny obowiazek. Nie chcialabym zeby to powodowalo psucie sie relacji miedzy Wami. Nie masz tego robic z przymusu masz zrobic wszystko by odzyskac ochote, zacznij o niego zabiegac, robic to co on lubi, makijaz, stroj, kucharskie rarytasy. Juz nie musisz przeciez robic calego nastroje jak wino itp, bo to juz oznacza nastawienie psycjiczne i przygotowanie, stawoalabym na spontan. Wiem o czym mowie, bo moja abstynencja tez byla tym spowodowana ja nie chialam tego calego czekania w lozku na niego, i tych tekstow no to juz. Chcialam tak niezapowiedzanie. A co z Wasza gra wstepna nie wolno jej pomijac szczegolnie dla kobiety jest bardzo wazna szczerze mowiac to jej ulubiony element. Nizej przesylam link do lekow ktore mozna kupic w necie to jest prostszy sposob szukania popedu plciowego. http://www.intymnosc.pl/libido-dla-kobiet&osCsid=&affiliateID=177?gclid=CJmEo62-8ZECFQbilAodlHFqpQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gówienkoOooo.
mam problem :( ostatnio przechodziłam z yasmin na plastry nie wiem czy moge im ufać,dziwnie sie czuje a po drugie, po tygodniu stosowania bolały mnie kosmicznie jajniki, 2 dni, czułam ten ból i miałam stan podgorączkowy,potem bole mineły, ciągle śpię, jestem senna,mam humorki, pobolewa brzuch,sutki,piersi.. czy to moze byc ciąża? wiem,ze musze zrobic test..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia1987
mam problem od paru dni pod wargami sromowymi zobaczyam że coś mi wyskoczyło,ma kształt kulki czerwono żółtej.Możecie mi doradzić co to moze być??bardzo się denerwuje a wizytę u gina mam dopiero w pon.aha chcę doddać że jestem jeszcze dziewicą.dzięki z góry za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.N.A - niekonioecznie codziennie no dobra teraz zauwazylam ze masz dlugie cykle 37 dniowe tak? Zawsze takie sa? Zebys nie zameczyla tego meza no nie mozesz wspolzyc 37 dni w miesiacu. Zacznij kochac sie juz 18 dnia i 20 22 i 24. Nastepnie 26. Lub jak Wam nie wyjdzie 18 20 23 24, 25 26, Sama sobie wybierz dni od 18 do 26 wlacznie, to sa Twoje dni plodne z czego najwazniejsza jest 22-24 wtedy nastepuja owulacja w tym momencie pamietaj ze jest zdolna do zaplodnienia 24 godz. Wiec jeszcze raz. Ja prponuje 18 24 25 22. Pamietaj ze czeste wpolzycie oslabia plemniki. Sa mniejsze szanse na zaplodnienie. Jakby oszczedzala meza przed owulacja moglabys w dzien owulacji kochac sie rano i wieczorem, tak na wszelki wypadek nie wiadomo kiedy nastepuje uwolnienie jajeczka. Chyba ze czujesz. Nie mow do mnie Pani prosze. Nie jestem lekarzem jak pisalam wyzej studiuje pokrewny kierunek, lubie udzielac porad, sama sie tym intersuje duzo czytam i kazda informacje potwierdzm na podstawie kilku zrodel ciagle sie douczam. Sa pytania na ktore nie znam odpowiedzi wtedy pisze, ze nie wiem. Zawsze radze Wam skonsultowac sie z lekarzem bo nie jestem w stanie powiedziec co Wam dolega na podstawie dialogu. Jak juz pisalam czytam duzo na te tematy, a ze uwielbiam bilogie chemie i inne z latwoscia to zapamietuje, nie chce Wam przeciez zaszkodzic. mufinka86 - a po co chcesz sobie robic poblem, niby nie ma przeciwwskazań, ale czesto sie zdarza,ze dziewczyny po dlugotrwalym stosowaniou tabletek choruja na niedoczynnosc tarczycy, a wiec jakis wplyw ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gówienkoOooo. - za malo danych, nie wiem w ktorym miesiacu ciazy mozesz byc, taka wyskoa temperatura moze swiadczyc o jakiejs infekcji moze zapalenie przydatkow, tabletki czy zmina antykoncepcji moze powodowac takie zachowania. anulcia1987 - opryszczka lub prosak ale tego nie wyleczysz wirus opryszczki tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka22
hej Noir powracam do mojego watku i nadal zastanawiam sie czy to mozliwe ze mimo kresu jaki byl inegatywnego testu nie jednego z reszta bo naewt teraz tez robilam jakies kilka dni temu, moge być w ciązy. dodam ze mam jakis dziwny brzuch, jakby spodnie mnie uwieraly. czy to mozliwe ze moge mic juz linie na brzuchu. ostatnio muj cykl byl 24 dni bo miesiaczka byla o 3 dni za wczesnie a poprzedni 27 dni to jak mam wyliczyc teraz cykl z moich obliczen jest 6 dni do konca 24 dniowego cyklu, ale nie wim ile on potrwa faktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadilla
wow, niezły artykuł, dzięki! no to po kolei:w ciąży to już tak dokładnie nie pamiętam jak to było z tą ochotą, w każdym bądź razie najgorzej po urodzeniu.Jeżeli chodzi o suchość to zależy od pozycji i kupiliśmy żel nawilżający, jeszcze nie przetestowalismy żelu. Jeżeli chodzi o byłego to: jak poznałam męża to zapomniałam o całym świecie, totalne zauroczenie,zakochanie, kiedy przyszła normalność zaczeło do mnie docierać z jakim okropnym człowiekiem byłam, i jak potwornie byłam głupia, po prostu jest mi wstyd że byłam taka naiwna, i zaczełam ten związek odchorowywać, bo podobno to co psuje się latami to również odbudowuje się latami. To już przeszłość na szczęście. Faktycznie tak jest problem z inicjatywą z mojej strony, i z kapitulacją dokłanie tak jest, skąd Ty to wszystko wiesz? Dałaś mi wiele cennych wskazówek, podpowiedzi. teraz muszę się postarać i je wykorzystać,i zobaczymy co z tego będzie. Ze spontanem ciężko bo mieszkamy z teściami ale mam nadzieje że to niedługo się zmieni. W każdym razie musimy sobie poradzić w takiej sytuacji w jakiej jesteśmy ,inni mają gorzej. Popróbujemy, zobaczymy, na razie wielkie dzięki, jeszcze się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia78
hej mam pytanko:) bralam tabletki anty lecz przed sama przerwa 7 dniową odstawilam je dokładnie nie wziałam ok 5 . mój maz zdecydowal sie nagle ze chce miec dzidzie.wiec je od razu odstawilam , kochalismy sie do konca . do tej pory nie mam okresu a dzisiaj jest 7 dzien przerwy. czy jes mozliwosc ze zaszłam w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak to już wszystko wiem ale nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie bo jestem w trakcie kuracji antybiotykowej więc czy powinnam starać się w tym miesiącu.mam antybiotyk do końca tygodnia czyli do 7 dnia cyklu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimme more
Proszę Cię powiedz... jakie jest prawdopodobieństwo ciąży jeśli za każym razem się zabezpieczaliśmy gumką... i nie pękła? ale wciąż nie mam okresu:/ spóźnia się 2 dzień:/ pomóż błagam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia1987
jejciu jak to się nie da tego wyleczyć??kurczę boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka22 - przy tak nieregularnych cyklach nie kochalabym sie z chlopakiem bez zabezpieczenia, przy 24 dniowym cyklu kochalas sie 6 dnia a 10 mialas np owulacje, plemniki sobie spokojnie przetrwaja w drogach rodnych te 4 dni a stosunek przerywany to nie metoda zwłaszcza dla mlodych ludzi, ktorzy sa plodni. Skoro testy wyszly negatywne nie denerwowalabym sie teraz bo sobie opzniasz okres. Założmy, że za 6 dni bedziesz miala okres, moze ten wczesniejszy byl wynikiem jakiegos czynnika, zaloz ze teraz bedziesz miala cykl taki jak zazwyczaj mialas, nie wiem czy to jest ten 27 no ale dostaniesz okres za 6 dni, i 8 dni temu mialas owulacje w tym przypadku mozliwe jest ze odczuwasz takie ciazowe zmiany bo czesto sie zdarza ze kobieta sie tak czuje ma wzdety brzuch, mdlosci, jest senna w drugiej polowie cyklu, a jak zwraca na to uawge wyczekuje dziecka lub nie chce to te objawy sie nasilaja. Wiec czekaj te 6 dni, jak jestes w ciazy to nic nie zrobsz po co sie denerwujesz nie chce Cie denerwowac tylko mowie, ze Twoje nerwy niczego nie zmienia, ja uwazam, ze nie jestes. nadilla - no to koniecznie wyprobujcie ten zel, przy okazji, a wiem to wszystko bo sama przez to przechodzilam i tak sobie pomyslalam, ze zapytam a noz to bylby powod te wskazowki, ktore Tobie napisalam mi pomogly, wiec moze i Tobie, ja sama szukalam pomocy, musialam przemyslec wszystko isama od siebie cos dac, bo zalzalo mi na moim narzeczonym ale nie mialam ochoty na seks, dlaczego mialam go tym ranic, ochota sama wrocila, trzeba bylo temu tylko pomoc. Mam nadzieje ze sie uda. Buziaczki. mikusia78 - nie wiem jak dlugo bralas tabletki, jesli miesiac czy 3 to byz moze doszlo do rozregulowania cyklu, ale jesli dluzej i zawsze krwawienie dostawalas 3 4 dnia a teraz takie duze opoznienie to sa baardzo uze szanse. Po odstwieniu tabletek bardzo szybko zachodzi sie w ciaze, ale czasami zdarza sie tak, ze kobiety potrzebujua kilku 2 np cykli aby jajeczkowanie znowu nastapilo, to zalezy od organizmu kobiety. A.N.N.A - poczekalabym bo nawet jesli tamten cykl ktory mia opisalas byl taki sam zawsze, ale mniej wecej, to teraz antybiotyk moze wplynac na cykl i w innym dniu moze wystapic owulacja, a czy podczas tego cyklu ktory opsalas balas antybiotyk? Jesli tak musisz jeszcze raz zrobic bo antybioyki oddzialuja na cykle. gimme more - jesli masz regularne cykle to wieksze, ale jesli nie no o nic sie nie boj, do zaplodnieni moglo dojsc tylko wtdy, jesli robiliscie to w okresie owulacyjnym, a chlopak dotknal Cie w okolice pochwy penisem bez prezerwatywy, albo na rece Tobie przeniosl, polecam test prezerwatywy i kupowac je zawsze w aptece jest prawdopodobienstwo ze nikt dla zabawy jej nie przekul, po kazdym stsosunku, napelnij prezerwatywe woda i sprawdz czy nie ma dziurki, no chyba ze Wam pekla i bylo to widoczne. Zawsze moze tez byc wada prezerwatywy, ale nie martw sie czy to byl Wasz pierwszy stosunek? Boisz sie wpadki, adlatego ze sie spoznia 2 dzien? Niektorym sie spoznia 20 dni. anulcia1987 - no nie wim jakie to jest duze, jesli takia mala biala kuleczka to moze o by prosak, gdzies wczesniej tutaj pisalam dzieczynie o tym, ale jesli opryszczka Opryszczka (angielska nazwa „herpes” pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „pełzać, skradać się”) jest wywoływana przez wirus opryszczki zwykłej - drobnoustrój, który przez ostatnie lata był przedmiotem wielu badań. Wirus przedostaje się do organizmu przez skórę i błony śluzowe jamy ustnej lub narządów płciowych i przemieszcza się wzdłuż końcówek nerwów do dolnej części kręgosłupa, gdzie zagnieżdża się na stałe, żywiąc się składnikami odżywczymi produkowanymi przez komórki organizmu. Istnieją dwa rodzaje wirusa opryszczki zwykłej (HSV). W przypadku typu I (HSV I) zwykle występuje opryszczka na wardze lub pęcherzyca ostra na wargach, twarzy i w jamie ustnej, a przy typie II (HSV II) pojawia się owrzodzenie okolic genitaliów. HSV I zwykle atakuje górną połowę ciała, a HSV II dolną, jednakże czasem następuje przeniesienie ze względu na coraz częstsze uprawianie seksu oralno-genitalnego. W tym rozdziale omówimy opryszczkę narządów płciowych. Możesz zarazić się opryszczką przez bezpośredni kontakt ze skórą podczas uprawiania seksu waginalnego, analnego lub oralnego z osobą, u której choroba się uaktywniła. Opryszczka przenosi się również z jamy ustnej na genitalia (lub oczy) przez palce lub przez używanie wspólnych gadżetów seksualnych. Wprawdzie choroba ta jest najbardziej zakaźna w okresie od wystąpienia zaczerwienienia skóry do pojawienia się strupów, ale może również przenosić się w okresie bezobjawowym. Najwięcej przypadków zarażenia odnotowuje się, gdy nie występują żadne objawy. Pamiętaj, aby po każdorazowym kontakcie z owrzodzeniem umyć ręce. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie dotykać oczu rękami, na których może znajdować się wydzielina z pęcherzy. Objawy Objawy zwykle pojawiają się od 2 do 20 dni po zarażeniu, ale u większości osób objawy mogą nie wystąpić lub mogą zostać zauważone znacznie później. Atak opryszczki zazwyczaj zaczyna się od uczucia mrowienia lub swędzenia skóry w okolicy genitaliów. Jest to tak zwany okres prodromalny, który może wystąpić na kilka godzin do kilku dni przed pojawieniem się owrzodzenia, lub nie wystąpić w ogóle. Możesz również mieć uczucie pieczenia, bóle w nogach, pośladkach lub genitaliach i/lub odczuwać ucisk w tych miejscach. Następnie pojawia się owrzodzenie, najpierw jest to jedno lub kilka czerwonych zgrubień, które za dzień lub dwa zmieniają się w wypełnione płynem pęcherze. Pęcherze najczęściej pojawiają się na wargach większych i mniejszych, łechtaczce, wejściu do pochwy, perineum, a niekiedy na ścianach pochwy, pośladkach, udach, odbycie i pępku. U kobiet owrzodzenie pojawia się również na szyjce macicy, co zwykle nie daje widocznych objawów. U wielu kobiet podczas pierwszego ataku choroby występuje owrzodzenie na wulwie i szyjce macicy. Po kilku dniach pęcherze pękają i powstają wrzody, które mogą krwawić lub z których może wydzielać się płyn. Zazwyczaj po upływie trzech, czterech dni formuje się strup i pęcherze znikają bez stosowania leczenia. W okresie występowania owrzodzenia możesz odczuwać ból podczas oddawania moczu oraz tępy lub ostry, palący ból okolicy narząd?w płciowych. Czasem ból promieniuje w stronę nóg. Możesz odczuwać potrzebę częstego oddawania moczu. Może pojawić się wydzielina z pochwy oraz zapalenie wulwy. Podczas pierwszego ataku choroby możesz mieć gorączkę, ból głowy i powiększone węzły chłonne w pachwinach. U niektórych kobiet przy ostrym ataku choroby może wystąpić niemożność oddania moczu. Jeżeli dolegliwość ta nie ustąpi po zastosowaniu środków wymienionych w tym rozdziale, zwróć się o pomoc do lekarza. Pierwszy atak choroby jest zwykle najbardziej bolesny i leczenie trwa najdłużej (dwa do trzech tygodni). Objawy u mężczyzn Mężczyźni mogą odczuwać ból w jądrach w okresie prodromalnym, a następnie pojawiają się pęcherze, zazwyczaj na głowie i penisie, ale także na mosznie, perineum, pośladkach, odbycie i udach. Mężczyźni mogą również, nie wiedząc o tym, mieć owrzodzenie na cewce moczowej, z której może wydobywać się wodnista wydzielina. Nawroty choroby U niektórych osób drugi atak opryszczki nigdy nie następuje, ale u wielu pojawia się ponownie, zwykle po 3-12 miesiącach po pierwszym ataku i często (choć niekoniecznie) w tej samej części ciała. Im ostrzejszy był pierwszy atak HSV, tym większe prawdopodobieństwo, że nastąpi nawrót choroby. Kolejne ataki choroby zazwyczaj są łagodniejsze, trwają od 3 dni do 2 tygodni i nie obejmują szyjki macicy. Często wywoływane są przez stres, chorobę, uszkodzenie skóry, menstruację, ciążę i niektóre pokarmy. U wielu osób liczba nawrotów choroby w ciągu roku zmniejsza się z upływem czasu. Uważa się, że nawroty opryszczki spowodowane są obniżoną odpornością organizmu. Osoby z niedoborem witamin z grupy B oraz żyjące w ciągłym napięciu częściej miewają nawroty opryszczki. Badania wykazują, że częściej występują nawroty HSV II w okolicach narządów płciowych niż HSV I. Testy i diagnoza Ty i lekarz możecie stwierdzić gołym okiem, że choroba, na którą cierpisz to opryszczka, gdy pojawi się owrzodzenie, chociaż opryszczka jest czasem mylona z wrzodem wenerycznym, syfilisem lub kłykciną. Kilka testów laboratoryjnych potwierdza diagnozę lub wykazuje obecność wirusa opryszczki, ale niewiele rozróżnia HSV I od HSV II, z wyjątkiem testów przeprowadzanych na próbkach pobranych ze zmienionych chorobowo narządów płciowych. Bardzo wiele osób miało w swoim życiu kontakt z jakąś formą opryszczki, zatem testy, które nie rozróżniają typu I od typu II nie są przydatne w określeniu, czy masz opryszczkę narządów płciowych. Jeżeli zauważysz u siebie owrzodzenie narządów płciowych, poddaj się badaniom, dopóki objawy są widoczne. Posiew Test ten polega na wyhodowaniu wirusa z żywych komórek. Zaletą jego jest rozróżnienie HSV I i HSV II, ale jest drogi i nie wszystkie laboratoria i lekarze mają odpowiedni sprzęt, by taki test przeprowadzić. Jest on dokładniejszy niż rozmaz i powinien zostać przeprowadzony, gdy owrzodzenie pojawia się po raz pierwszy. Uważa się, że jest to najdokładniejsza metoda PZH. Leczenie Nie istnieje obecnie lekarstwo na opryszczkę - prowadzi się badania nad szczepionkami, terapią antywirusową i preparatami stymulującymi układ odpornościowy. W przypadku ataku choroby, powinnaś utrzymywać chore miejsca w suchości i czystości. Jeżeli odczuwasz ból, poproś o receptę na krem xylocaine lub chlorek etylu. Jeżeli masz atak opryszczki narządów płciowych, lekarz może przepisać doustny lek antywirusowy o nazwie acyclovir (w aptekach pod nazwą Zovirax), valacyclovir hydrochloride (Valtrex) lub famcyclovir (Famvir) Vratisolin. Im wcześniej przyjmiesz leki (w ciągu 72 godzin od pojawienia się owrzodzenia), tym skuteczniejsze jest ich działanie. (Dostępna jest również maść acyclovir, którą smaruje się owrzodzenie, ale jest mniej skuteczna.) Leki te, przyjmowane od początku choroby, zmniejszają dolegliwości i skracają czas ich trwania, a przyjmowane codziennie zmniejszają częstotliwość ataków oraz bezobjawowego przenoszenia wirusa. Przy częstych nawrotach choroby (sześć lub więcej w ciągu roku), codzienne przyjmowanie leków może im zapobiec. Niektóre dowody wskazują na to, że szybkie podanie 15 % idoxuridine (IDU) w dimethyl sulfoxide (DMSO) łagodzi ranki na wargach i skraca czas gojenia się. Pomocne jest także leczenie homeopatyczne. Opryszczka jest jednak chorobą nieuleczalną. Osoby chore na opryszczkę uczą się z nią żyć.Aktywnae zakazeni, zwłaszcza pierwotne stanowi diuze zgrożenie dla noworodka- sam poród, wskazanie do ciecia jesli są wykwityty na narządach płociowych! Leczenie alternatywne i „domowe” Zdrowy styl życia, właściwa dieta, odpowiednia ilość odpoczynku i wysiłku fizycznego pomagają zmniejszyć częstotliwość i nasilenie ataków, ale całkowite powstrzymanie nawrotów choroby jest niemożliwe. Jeśli jednak zastosujesz się do zaleceń podanych poniżej, możesz uniknąć przynajmniej niektórych ataków oraz złagodzić objawy, gdy się pojawią. (Jeżeli jesteś w ciąży, musisz zachować szczególną ostrożność i najlepiej zasięgnij porady lekarza, zanim zastosujesz którąkolwiek z metod leczenia alternatywnego podanych tutaj). Gdy owrzodzenie pojawi się po raz pierwszy, zastosuj nasiadówki z sodą kuchenną, trzy do pięciu razy dziennie. Utrzymuj chore miejsca w suchości i czystości. Suszarka do włosów pozwala wysuszyć owrzodzone miejsca. Pęcherze znikają szybciej, jeśli mają kontakt ze świeżym powietrzem, powinnaś więc nosić bawełnianą bieliznę, lub nie zakładać majtek. Jeżeli odczuwasz ból przy oddawaniu moczu, rób to pod prysznicem lub w wannie, albo spryskaj wodą genitalia podczas oddawania moczu (używając jakiejkolwiek plastikowej butelki, którą można nacisnąć). Gdy pęcherze pękną, zastosuj substancje wysuszające, takie jak nadtlenek wodoru lub Domeboro, do kupienia w aptekach. Jeśli odczuwasz ból, weź środki przeciwbólowe: acetaminofen (np. Tylenol) lub aspirynę. Wielu kobietom leczenie alternatywne bardzo pomogło. Metody te mogą, ale nie muszą sprawdzić się w twoim przypadku. Niektóre z produktów wymienionych poniżej trzeba kupić w sklepie ze zdrową żywnością, mogą zatem być drogie. Proponujemy, żebyś wybrała jeden lub dwa sposoby. Pamiętaj, że metody te działają najlepiej, jeśli połączysz je z odpowiednim odżywianiem i odpoczynkiem.Podmywać tantum rosa. W sklepach ze zdrową żywnością możesz kupić kapsułki Echinacea. Łykaj dwie kapsułki co trzy godziny, możesz również sporządzić nalewkę i przyjmować jedną łyżeczkę co dwie godziny przez 3-4 dni, albo przygotować herbatkę łagodzącą (pij 4 filiżanki dziennie). Niektórzy przyjmują do 2 000 miligramów witaminy C. Jeżeli masz problemy z układem pokarmowym lub biegunkę, weź mniejszą dawkę i stopniowo ją zwiększaj, do momentu ponownego wystąpienia dolegliwości, a potem przyjmuj największą dawkę tolerowaną przez organizm. Witamina B complex, witamina E i witamina A są pomocne w zapobieganiu nawrotom choroby, zwłaszcza gdy żyjesz w stresie. Ze względu na to, że organizm magazynuje witaminę A, uważaj, żeby nie przekroczyć 10 000 jednostek (znacznie większe dawki mogą być trujące). Często zaleca się beta-karoten, źródło witaminy A, ponieważ nie jest on magazynowany w taki sposób i dlatego uważany jest za bezpieczniejszy. Chlorofil (w proszku) i perz uważane są za zioła antywirusowe. Pij je z ciepłą wodą. Pomocne może być też przyjmowanie niebiesko-zielonych alg (3 000 miligramów dziennie). Aminokwas o nazwie lizyna okazał się skuteczny u wielu kobiet w likwidowaniu wczesnych objawów. Jeśli jednak przestaniesz go przyjmować, objawy mogą wystąpić ponownie. Zaleca się przyjmowanie 750 do 1 000 miligramów dziennie do zniknięcia owrzodzenia, a następnie 500 miligramów dziennie. Lizyna działa przez przeciwdziałanie skutkom argininy (substancji znajdującej się w żywności: orzechach - zwłaszcza orzechach ziemnych - czekoladzie i coli), która może powodować ataki opryszczki. Podczas ataku należy unikać żywności zawierającej duże ilości argininy. Przyjmuj dziennie 5 do 60 miligramów cynku. Skórki winogron mogą działać antywirusowo. Niektóre kobiety zalecają jedzenie czerwonych winogron. Akupunktura zastosowana przy wystąpieniu pierwszych oznak ataku powstrzymuje czasem nawroty choroby. Uciskanie palcami punktów na stopach (akupresura) może zapobiegać atakom choroby (trzy długości kciuka w stronę małego palca na linii łączącej kostkę i mały palec). W akupresurze ważna jest dokładność, najlepiej posługiwać się szczegółowymi rysunkami. Wiele osób stosuje żel z aloesem, który wysusza i leczy owrzodzenie. Pomocne są również Neosporin, Campho-Phenique i povidone-iodine (Betadine). Łagodzenie objawów Opryszczka bywa bardzo kłopotliwa. Środki opisane poniżej pomagają złagodzić objawy, ale wilgotne środowisko sprawia, że owrzodzenie trudno się goi. Otwarte ranki powodują przenoszenie się infekcji na inne części ciała. Aby złagodzić objawy zastosuj kompresy z naparu z goździków, torebek czarnej herbaty namoczonych w wodzie (tanina ma działanie znieczulające) lub nasiadówki z uva ursi (zwane również kinnikinnick lub mącznicą lekarską). Możesz także spróbować gorących okładów ze sproszkowanych tabletek wapna, sproszkowanego wiązu, mirry, żywokostu lub zimnego mleka. Przygotuj pastę z któregoś z tych składników i nałóż ją na owrzodzenie, a następnie zwilżaj ciepłą wodą. Przejdz sie do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczenie Nie istnieje obecnie lekarstwo na opryszczkę - prowadzi się badania nad szczepionkami, terapią antywirusową i preparatami stymulującymi układ odpornościowy. W przypadku ataku choroby, powinnaś utrzymywać chore miejsca w suchości i czystości. Jeżeli odczuwasz ból, poproś o receptę na krem xylocaine lub chlorek etylu. Jeżeli masz atak opryszczki narządów płciowych, lekarz może przepisać doustny lek antywirusowy o nazwie acyclovir (w aptekach pod nazwą Zovirax), valacyclovir hydrochloride (Valtrex) lub famcyclovir (Famvir) Vratisolin. Im wcześniej przyjmiesz leki (w ciągu 72 godzin od pojawienia się owrzodzenia), tym skuteczniejsze jest ich działanie. (Dostępna jest również maść acyclovir, którą smaruje się owrzodzenie, ale jest mniej skuteczna.) Leki te, przyjmowane od początku choroby, zmniejszają dolegliwości i skracają czas ich trwania, a przyjmowane codziennie zmniejszają częstotliwość ataków oraz bezobjawowego przenoszenia wirusa. Przy częstych nawrotach choroby (sześć lub więcej w ciągu roku), codzienne przyjmowanie leków może im zapobiec. Niektóre dowody wskazują na to, że szybkie podanie 15 % idoxuridine (IDU) w dimethyl sulfoxide (DMSO) łagodzi ranki na wargach i skraca czas gojenia się. Pomocne jest także leczenie homeopatyczne. Opryszczka jest jednak chorobą nieuleczalną. Osoby chore na opryszczkę uczą się z nią żyć.Aktywnae zakazeni, zwłaszcza pierwotne stanowi diuze zgrożenie dla noworodka- sam poród, wskazanie do ciecia jesli są wykwityty na narządach płociowych! Leczenie alternatywne i „domowe” Zdrowy styl życia, właściwa dieta, odpowiednia ilość odpoczynku i wysiłku fizycznego pomagają zmniejszyć częstotliwość i nasilenie ataków, ale całkowite powstrzymanie nawrotów choroby jest niemożliwe. Jeśli jednak zastosujesz się do zaleceń podanych poniżej, możesz uniknąć przynajmniej niektórych ataków oraz złagodzić objawy, gdy się pojawią. (Jeżeli jesteś w ciąży, musisz zachować szczególną ostrożność i najlepiej zasięgnij porady lekarza, zanim zastosujesz którąkolwiek z metod leczenia alternatywnego podanych tutaj). Gdy owrzodzenie pojawi się po raz pierwszy, zastosuj nasiadówki z sodą kuchenną, trzy do pięciu razy dziennie. Utrzymuj chore miejsca w suchości i czystości. Suszarka do włosów pozwala wysuszyć owrzodzone miejsca. Pęcherze znikają szybciej, jeśli mają kontakt ze świeżym powietrzem, powinnaś więc nosić bawełnianą bieliznę, lub nie zakładać majtek. Jeżeli odczuwasz ból przy oddawaniu moczu, rób to pod prysznicem lub w wannie, albo spryskaj wodą genitalia podczas oddawania moczu (używając jakiejkolwiek plastikowej butelki, którą można nacisnąć). Gdy pęcherze pękną, zastosuj substancje wysuszające, takie jak nadtlenek wodoru lub Domeboro, do kupienia w aptekach. Jeśli odczuwasz ból, weź środki przeciwbólowe: acetaminofen (np. Tylenol) lub aspirynę. Wielu kobietom leczenie alternatywne bardzo pomogło. Metody te mogą, ale nie muszą sprawdzić się w twoim przypadku. Niektóre z produktów wymienionych poniżej trzeba kupić w sklepie ze zdrową żywnością, mogą zatem być drogie. Proponujemy, żebyś wybrała jeden lub dwa sposoby. Pamiętaj, że metody te działają najlepiej, jeśli połączysz je z odpowiednim odżywianiem i odpoczynkiem.Podmywać tantum rosa. W sklepach ze zdrową żywnością możesz kupić kapsułki Echinacea. Łykaj dwie kapsułki co trzy godziny, możesz również sporządzić nalewkę i przyjmować jedną łyżeczkę co dwie godziny przez 3-4 dni, albo przygotować herbatkę łagodzącą (pij 4 filiżanki dziennie). Niektórzy przyjmują do 2 000 miligramów witaminy C. Jeżeli masz problemy z układem pokarmowym lub biegunkę, weź mniejszą dawkę i stopniowo ją zwiększaj, do momentu ponownego wystąpienia dolegliwości, a potem przyjmuj największą dawkę tolerowaną przez organizm. Witamina B complex, witamina E i witamina A są pomocne w zapobieganiu nawrotom choroby, zwłaszcza gdy żyjesz w stresie. Ze względu na to, że organizm magazynuje witaminę A, uważaj, żeby nie przekroczyć 10 000 jednostek (znacznie większe dawki mogą być trujące). Często zaleca się beta-karoten, źródło witaminy A, ponieważ nie jest on magazynowany w taki sposób i dlatego uważany jest za bezpieczniejszy. Chlorofil (w proszku) i perz uważane są za zioła antywirusowe. Pij je z ciepłą wodą. Pomocne może być też przyjmowanie niebiesko-zielonych alg (3 000 miligramów dziennie). Aminokwas o nazwie lizyna okazał się skuteczny u wielu kobiet w likwidowaniu wczesnych objawów. Jeśli jednak przestaniesz go przyjmować, objawy mogą wystąpić ponownie. Zaleca się przyjmowanie 750 do 1 000 miligramów dziennie do zniknięcia owrzodzenia, a następnie 500 miligramów dziennie. Lizyna działa przez przeciwdziałanie skutkom argininy (substancji znajdującej się w żywności: orzechach - zwłaszcza orzechach ziemnych - czekoladzie i coli), która może powodować ataki opryszczki. Podczas ataku należy unikać żywności zawierającej duże ilości argininy. Przyjmuj dziennie 5 do 60 miligramów cynku. Skórki winogron mogą działać antywirusowo. Niektóre kobiety zalecają jedzenie czerwonych winogron. Akupunktura zastosowana przy wystąpieniu pierwszych oznak ataku powstrzymuje czasem nawroty choroby. Uciskanie palcami punktów na stopach (akupresura) może zapobiegać atakom choroby (trzy długości kciuka w stronę małego palca na linii łączącej kostkę i mały palec). W akupresurze ważna jest dokładność, najlepiej posługiwać się szczegółowymi rysunkami. Wiele osób stosuje żel z aloesem, który wysusza i leczy owrzodzenie. Pomocne są również Neosporin, Campho-Phenique i povidone-iodine (Betadine). Łagodzenie objawów Opryszczka bywa bardzo kłopotliwa. Środki opisane poniżej pomagają złagodzić objawy, ale wilgotne środowisko sprawia, że owrzodzenie trudno się goi. Otwarte ranki powodują przenoszenie się infekcji na inne części ciała. Aby złagodzić objawy zastosuj kompresy z naparu z goździków, torebek czarnej herbaty namoczonych w wodzie (tanina ma działanie znieczulające) lub nasiadówki z uva ursi (zwane również kinnikinnick lub mącznicą lekarską). Możesz także spróbować gorących okładów ze sproszkowanych tabletek wapna, sproszkowanego wiązu, mirry, żywokostu lub zimnego mleka. Przygotuj pastę z któregoś z tych składników i nałóż ją na owrzodzenie, a następnie zwilżaj ciepłą wodą. Przejdz sie do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie w poprzednim cyklu nie brałam antybiotyku,zaczęłam teraz w niedzielę w sumie w pierwszym dniu miesiączki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gimme more
no kochaliśmy się w dni płodne... ale wszystko dokładnie sprawdzamy... to nie był mój pierwszy stosunek. ostatnio przyszedł okres za wczesnie... może dlatego się spóźnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Cześć Noir! Odpowiedz proszę,miałam w planie pigułki antykoncepcyjne chociaż dużo złego o nich słyszałam.Pisałaś o różnym typie kobiet ze względu na hormony.Stosuję naturalne metody jest to dla mnie trudne ponieważ mam bardzo dużo śluzu płodnego.Mam pytanie jeśli mam dużo śluzu płodnego to jakiego typu pigułki powinnam brać i jeśli możesz podaj ich nazwę .Dzięki i czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
I jeszcze jedno jeśli czasami odczuwam serce bo się zdenerwowałam lub nie wyspałam czy to nie jest przeciwskazaniem do brania pigułek dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bettsy180
Witam mam pytanie, niedługo zacznę brać plastry evra, ale czytam różne opinie na ten temat, czy rzeczywiście są lepsze od tabletek? Brałam wcześnie yasmin ale choć podobno mają mniejszą dawkę hormonów źle się po nich czuje... Zastanawiam się też czy nosząc plastry mogę chodzić na basen, solarium czy basen. nic się z nim nie stanie, nie odklei się?? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia1987
a czy jak ja jestem dziewicą i chciałabym teraz zacząć współżycie to mogę?nie przeszkadzami mi to w niczym??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.N.A - aha wiec mysle, ze mozesz sobie odpuscic w tym miesiacu, oczywiscie zawsze mozna sprobowac, ale nie wiadomo czy owulacja idealnie wystapi w tym dniu, no a moja rada jest taka, ze jak sobie odpuscisz to za miesiac w dzien owulacji moze byc bardzo duza szansa bo plemniki beda bardzo silne. gimme more - to nie martw sie sama widzidsz, ze masz rozchwiany cykl, to ze okres sie spoznia nie oznacza od razu miesiaczki, to wyglada tak u Ciebie, jakby dziewica nie majaca kontaktu z facetem spoznial jej sie okres i pytalaby sie czy jest w ciazy, przepraszam ale tak to mozna porownac, nie jestes w ciazy, nie stresuj sie przyjdzie lada dzien. miammiamola - to raczej nerwica ale proponuję magnez i b6 sa takie tabletki magne-b6 wspomagaja prace serca, ale nie jest to przeciwwskazaniem, jezeli lekarz uwaza ze nie jest to zadna choroba jesli po tych tabl Tobie przejdzie mozesz sprobowac tabl, śluz obfity świadczy o typie estrogennym a więc potrzebujesz takich tabletek o przewadze gestagennej, pamietaj, ze Aż 50% kobiet (głownie młodych) rezygnuje ze stosowania antykoncepcji hormonalnej doustnej w 1 roku jej stosowania. Głównymi przyczynami są: • efekt kosmetyczny (łojotok, trądzik, hirsutyzm, otyłość i łysienie) - 25% • wzmożone napięcie i bolesność gruczołów sutkowych (mastodynia, masthalgia) - 15% • plamienia w trakcie przyjmowania preparatu - 8% (po 6 cyklach 3 - 5%) • krwawienia przy tabletce - 1-2% • nudności, wymioty - 3% • bóle głowy - 3% • wtórny brak krwawienia podczas stosowania pigułek - 10% • przyrost masy ciała - 15% (u 15% - zmniejszenie masy ciała, a u 70% - pozostaje ona bez zmian) • strach przed rakiem i chorobami układu sercowo-naczyniowego Wiąże się to ze złym poinformowaniem przez lekarzy o wpływie preparatów hormonalnych na zachorowalność i śmiertelność z powodu powikłań oraz nie uprzedzaniu o objawach niepożądanych (głównie androgenizacji).Objawy niepożądane, związane z nietolerancją estrogenów, rzadziej progestagenów, przemijają po około 2-3 miesiącach i taki okres karencji jest utrzymywany; gdyby jednak utrzymywały się nadal, należałoby pomyśleć o zmianie preparatu. Tylko w jednym przypadku należy natychmiast odstawić doustną tabletkę antykoncepcyjną - jeżeli po jej zastosowaniu wystąpią pierwszorazowe, silne bóle głowy połączone z zaburzeniami widzenia. Mogą one być sygnałem niekorzystnego wpływu pigułki i powodowania mikrozakrzepów i mikrozatorów w drobnych naczyniach siatkówki i mózgu. WYBÓR WŁAŚCIWEJ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNEJ Prawidłowy dobór odpowiedniego antykoncepcyjnego preparatu hormonalnego powinien być zindywidualizowany. Przed rozpoczęciem stosowania tabletki należy: • określić fenotyp kobiety, pozwalający nam wnioskować o jej typie hormonalnym (Tab. 8) • przeprowadzić pełne badanie ginekologiczne wraz z badaniem sutków i pobraniem cytologii • zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi • ocenić na podstawie badań laboratoryjnych funkcjonowanie układu krzepnięcia i wątroby • ocenić poziom cholesterolu wraz z jego frakcjami. Pozwoli nam to na wykluczenie przeciwwskazań bezwzględnych do stosowania doustnej złożonej antykoncepcji hormonalnej. W roku 1996, na skutek sugestii o potencjalnym wzroście częstości występowania chorób zatorowo-zakrzepowych u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne, przeciwwskazania bezwzględne zostały rozszerzone. Nie wolno rozpoczynać stosowania tych preparatów u kobiet: • w ciąży • z chorobami układu krążenia (obecnie lub w wywiadzie): • choroba zatorowo-zakrzepowa • ciężkie nadciśnienie tętnicze (RR > 160/100 mmHg) • choroba niedokrwienna serca • zaburzenia wykrzepiania • hyperlipoproteinemia • gdy występują choroby układu sercowo-naczyniowego w rodzinie (szczególnie choroby zatorowo-zakrzepowe) • po ukończeniu 35 roku życia, jeżeli jednocześnie palą więcej niż 20 papierosów dziennie, a po 40 rż. palące ponad 10 papierosów dziennie (przyjmowanie tabletki zwiększa u palaczek ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego ponad 6-krotnie) • z marskością wątroby, stłuszczeniem wątroby, czynnym wzw i innymi ciężkimi chorobami wątroby • z niezdiagnozowanymi krwawieniami z dróg rodnych • chorujących na nowotwory estrogenozależne • otyłych (BMI > 30 kg/m2) • z porfirią • długotrwale unieruchomionych. Po wykluczeniu powyższych schorzeń i przeciwwskazań możemy dobrać konkretną tabletkę dla pacjentki wg jej typu hormonalnego. A dla Pań o typie estrogennym polecam tabletki takie jak np, Marvelon, Mercilon, Microgynon 21, Rigevidon, Stediril, z tym że 3 ostatnie sa zaliczane do tabl 2 generacji progesteron ten rodzaj powoduje takie dzialanie jak bole glowy, nudnosci, biegunki w pierwszym miesiacu, Mercilon ma inny progesteron 3 generacji ktory juz nie zatrzymujetak duzo wody w organizmie, ale niektore kobiety go krytykuja z powodu kurczu lydek, ale to juz jest indywidualna predyspozycja. Ja bym proponowala cerazette tylko z progesteronem, dla kobiet karmiacych i obciazonych chorobami krazenia, sa delikatne i nie ma ryzyka chorob serca az tak duzego jak w innych lub cilest progesteron w nich zawarty jest dosyc przyjazny. bettsy180 - sa proponowane bo nie obciazaja wątroby, ale jest w nich konska dawka hormonow ktora musi byc uwalniana przez caly tydzien, plus srodki powodujace uwalnianie sie tych hormonow do krwi, ja nie polecam duzo kobiet wpada po nich a czasem sie odkleja kapiac sie, czasem tylko brzegi no i co tydzien musisz w innym miejscu przykleajc co latem wyglada nieestetycznie bo widomo ze przykleja sie brud jak kolo plastra. anulcia1987 - bylas u ginekologa? Co powiedzial Tobie? No ja poczekalabym nie wiaomo mozesz zarazic chlopaka Ty sie wyleczysz on znowu Cie zarazi i tak wkólko kiedys bedziecie musieli zrobic przerwe wiec lepiej teraz sie wylecz a potem do akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej to znowu ja.. pewnie sie nie cieszycie co.. zrobilam wczoraj 2 test i znow wuszla czerwona kreska czyli wynik negatywny.. a ta 2 kreska..tak jakby spojrzec na test to wogole nie widac ale jak tak sie pryzaptrzec pod dobrym swiatlem to lekucienko widac cos tam choc to nie jest czerowne tylko tak sie odznacza.. czy to na testach tak poprostu jest i wynik jest negatywny?? i jeszcze 2 sprawa..22 lutego skonczyl mi ise okres a dzis mialam brazowy sluz na majtkach ktory lekutko lecial przez kilka godz i teraz prawie juz go nie ma i strasznie boal mnie brzuch tak jak na okres ale przeszedl bol i okresu nie ma..czy moze ise tak dziac czasami?? (dodam ze nie zazywam zadnych tabletek ) prosze odpsizcie mi dziubenki :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mainka22
hej byłam dzis u ginekologa, zbadal mnie i nie swierdzil ciązy, wiec to juz chyba wiarygodny wynik, teraz musze juz przestac o tym mysleć, no bo w koncu od tamtej nocy minąl juz miesiac i tydzien wiec ginekolog by widzial w usg, no nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///maggi///
witam,bralam tabletki dwa lata,odstawilam bo zanikly mi krwawienia-nie mialam wogole,po odstawieniu dostalam krwawienie dopiero okolo 40 paru dni natomiast teraz kolejny miesiac i nic,czy mozliwa ciaza czy to zaburzenia cyklu,dodam ze stosunek odbyl sie raz w 27 dniu od krwawienia i zsunela sie prezerwatywa ale zanim partner skonczyl,takze nie zakonczyl we mnie,co myslec bo juz wariuje powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noir, mam do Ciebie jeszcze takie pytanko, czy jak biorę tabletki, to w przypadku ciąży możliwe jest normalne krwawienie w tej 7-dniowej przerwie, czy jeśli już to będzie to jakieś leciutkie plamienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miammiamola
Noir bardzo ci dziękuję za super wyczerpującą odpowiedż.Niestety tak się jednak wystraszyłam tych tabletek że chyba po nie nie sięgnę.......Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia78
noir to jest mój pierwszy miesiąc, tylko zastanawiam sie czy nie zaszłam ,poniewaz to moje pierwsze tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Noir.....
mam taki problem...niedawno zauważyłam że pojawia mi się coraz więcej włosków na ciele. Byłam u ginekologa,najpierw przepisał mi Diane,ale nie zaczęłam jej brać. Teraz zlecił mi badania,na moja prośbę. Wyszły w normie : testosteron 0,4 DHEA-S2138 i 17 OH progesteron 3,7. Badanie było robione w 26 dniu cyklu. Mam pytanie,czy w takim razie branie pigułek pomoże na problem z owłosieniem. Co może być tego przyczyną skoro hormony mam w normie?? Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Noir.....
normy dla tych hormonów to testosteron 0,2-0,8 DHEA-S 350-4300 17-OH 0,3-4,0. Wszystko wyszło w normie. Więc skąd ten problem?? dodam że mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulcia1987
bylam dziś u ginekologa i tak się przejełam że już nie wiem co on mi powiedziła nazwal tą kulke"kaszlok"-czy cos takiego ale chyba pomyliłam nazwę pamiętam że na k ma być.przepisał mi antybiotyki i maść i zobaczymu co to dalej będzie.jest tylko problem że to jest pod wargami sromowymi blisko ujścia cewki moczowej.co o tym myślisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×