Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kwasia

kto kupuje wózek dla dziecka? Dziadkowie?

Polecane posty

Gość Gość

To dobrze, niestety wszyscy są tak roszczeniowi, że głowa pęka. Młodzi biorą ślub - rodzice płacą, młodzi robią dziecko - rodzice płacą, młodzi robią chrzciny e komunię - rodzice i rodzina płaci. Jak to można sobie ustawić życie kosztem innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nawet nie powinno być takiego pytania -rodzice biorą swoje, zarobione przez siebie pieniążki, idą do sklepu, wybierają wózek, płacą - i temat zamknięty. Wyjaśnić jeszcze jaśniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Nawet nie powinno być takiego pytania -rodzice biorą swoje, zarobione przez siebie pieniążki, idą do sklepu, wybierają wózek, płacą - i temat zamknięty. Wyjaśnić jeszcze jaśniej?

Tak, w mojej rodzinie i u wszystkich znajomych dziadkowie nie kupili nikomu wózka, ani wyprawki, nawet o tym nie myśleli, chociaż kasy im nie brakuje. Rodzice wszystko sami kupują, a od rodziny czy znajomych drobne prezenty bez wymuszania.i tak powinno być w normalnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaK

Myślę, że jeśli dziadkowie wykazują taką chęć, że  chcą kupić wózek dla swojego wnuka to dlaczego nie?  U mnie akurat tak było, sami zaproponowali i wręcz nalegali, że to oni chcą kupić maluchowi wózek. Sama niczego takiego nie sugerowałam i nie oczekiwałam. Zapytali tylko, który by nam model by nam odpowiadał i jaki kolor a oni zajęli się resztą. I takim sposobem synek jeździ anex sportem i wszyscy jesteśmy zadowoleni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

tak, na wózek składają się po 1/2 dziadkowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

My wózek kupujemy sami. Co za przesąd. Ja chce mieć wózek taki jak sobie wypatrzę, żeby mi było wygodnie na spacerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Pierwsze slysze o obowiazkach finansowych dziadkow...  Jezeli chca i zaproponuja to tak, o ile wiem, ze maja na to srodki (inaczej byloby mi glupio, zeby odjeli sobie od ust lub nie wykupili lekow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Pierwsze slysze o obowiazkach finansowych dziadkow...  Jezeli chca i zaproponuja to tak, o ile wiem, ze maja na to srodki (inaczej byloby mi glupio, zeby odjeli sobie od ust lub nie wykupili lekow)

TRADYCJA zobowiązuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

szkoda tylko, ze ja o takiej tradycji nie słyszałam, przynajmniej w moich okolicach, mysmy wozek kupili sami - anexa, więc nie było jakoś drogo, natomiast moi rodzice kupili bujaczek leżaczek (z wlasnej woli) rodzice męża nie kupili nic - widocznie wnuczek nie zasluzył 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk6

A kogo to ma być dziecko?? Obowiązkiem rodziców jest zapewnić dziecku co trzeba. Dziadkowie MOGĄ pomóc ale nie muszą i nie na miejscu jest oczekiwać od nich czy wymagać wręcz finansowania wyprawki. Nie stać?? Używane wózki można w b.dobrym stanie od kogoś odkupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czekamy z mężem na pierwsze dziecko i nie oczekujemy że KTOŚ nam da lub kupi wyprawkę. Ludzie jesteśmy dorośli chyba logiczne, że jak ktoś się decyduje na dziecko to musi być na to w jakiś sposób przygotowany finansowo, 500 plus to grosze w porównaniu z tym ile kosztuje dziecko. Oboje pracujemy ale mamy zarobki na średnim poziomie mimo tego przed ciąża udało nam sie odłożyć sporo kasy aby nie obciążać budżetu wyprawką i nie stresować się tym, że nie będzie na rachunki albo na lekarza. Nie prosiłam też dziadków o wózek (wstydziłabym się) ale sami zaproponowali, że chcą złożyć się dla wnuczki na wózek jako prezent. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Nam dziadkowie sami zrobili prezent i kupili wózek z Anexa co się okazało bardzo dobrym wyborem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A nam wszystko dla dziecka kupuja dziadkowie i co z tego? Chca to daja. I w czym problem? Lacznie od wszystkich dostaniemy 6tys na wyprawke i o nic sie nie prosilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria

Ja nie wyobrażam sobie prosić się rodziców czy teściów o kasę lub zakup wózka, sami kupiliśmy model jaki nam się podobał. Co prawda pytali czy czegoś nie potrzebujemy, ale ostatecznie nie chcieliśmy naciągać nikogo - w końcu to nasze dziecko. Bardzo fajne promocje znaleźliśmy na wózeczek w sklepie Tosia i tam też zrobiliśmy kompleksowe zakupy w tym temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×