Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dzindzer

Co bierzecie na przeziębienie w ciazy???

Polecane posty

Od dwóch dni źle sie czuje i mam katar, i zastanawiam sie czy są jakies bezpieczne leki które mozna by wziasc na przeziębienie?? co polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasy
Ja miałam w zeszłym miesiącu dość poważne przeziębienie... możesz bezpiecznie łykać rutinoscorbin oraz w małych ilościach paracetamol lub apap... Syrop sosnowy na kaszel... Poza tym czosnek, cebulka i pod kołderkę... Na noc nasmaruj sobie stopy spirytusem kamforowym, albo amolem, działanie rozgrzewające... Poza tym ja piłam bardzo dużo soku z bzu... przeszło po dwóch dniach... Zycze szybciutkiego powrotu do zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paracetamol czy Apap (to to samo w sumie) owszem, ale jak masz gorączkę! Jak infekcja jest w miarę nieduża to tylko domowe metody - herbata z sokiem z malin albo miodem i cytryną, na gardło może być Tantum Verde albo Propolki (na mnie lepiej działały właśnie Propolki z dziką róża). Ogólnie dużo miodu i cytryny. Czosnek też ale bez przesady, zwłaszcza nie łykać gotowych preparatów - w ciąży moga niestety być groźne. Jak jest ostro (u mnie się zdarzyło), to bezpiecznym lekiem jest wziewny Bioparox - antybiotyk który działa tylko miejscowo, nie przenika w ogóle do krwioobiegu. Psika się tym w gardło i nos. No ale to już tylko po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błagam--bez smarowania spirytusem i kamforą a juz absolutnie w I-szym trymestrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady :) dzisiaj mam wizyte u gin. to sie jeszcze wypytam dokładniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość errrr
ja w ciąży brałam DUMOX 1000g ale po komsultacji z ginekologiem w 5 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja gin mi dziś powiedziała że jak mnie boli gardło to po 13 tygodniu ciązy można brać holinex , tantum verde , chlorchinaldin i inne ale najlepsze podobno płukanie wodą z solą :-) A na gorączke też dopiero po 13 tyg ciązy APAP . Pozdrawiam ja brałam na wysoką gorączke apap i tantum verde do ssania :-) musiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iko
Ja na przeziębienie dostałam bioparox, można brać paracetamol i cholinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na przeziebienie w 7 tyg dostalam bioparox (to bylo moje w sumie 3 przeziebienie! - koszmar wraz z ciaza jakies fatum chyba na mnie spadlo) gin przypisal septolete, kazal brac wit c, apap w razie goraczki, wapno, duzo herbaty z miodem i cytryna po tym bioparoxie wkoncu wyszlam z przeziebienia i odpukac do dzis (15 tydz) mnie nic nie lapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×