Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Karolinka Linka ja od razu jak zrobila test poszlismy do mojej mamy i tesciow powiedziec im a jeszcze to byly swieta to fajan wiadomosc byla. tesciu sie z mezulkiem ze szczescia opili hihih ale starsznie byli szcesliwi. Gorzej bylo z moim tata bo wiedzialam ze sie nie ucieszy i az nie chcialo mi sie mu tego mowic. Bo przykro sie mowi komus jak wie sie ze ten ktos sie nie ebdzie cieszył :( no ale przelamalam lody poszlam powiedzialam przez 2 tygodnie sie nie oddzywal ale na szczescie wszystko wrocilo do normy. widac ze nei jest zadowolony ale mam nadzieje ze jak zobaczy malenstwo to zmieni zdanie :) a po reszcie rodziny rozeslzo sie poczta pantoflową :) my powiedzielismy tylko rodzicom. I mysle ze wy tez powinniescie powiedziec tesciom bo tak jak piszesz moze im byc przykro ze sie dowiaduja na koncu i to jeszcze nie od was. idzcie powiedzcie bedziecie miec z głowy :) Jak by nie było to wkoncu dziadkowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) daffodile ja poczulam pierwsze ruchy synka w 14 tc ale to byl pierwszy raz i nastepne dopiero po jakims czasie nie pamietam ...po jakim i teraz wiem ze to didzidzius bo doskonale pamietam tamte tez nie sa wyczuwalne pod reka ale ja poczulam je w srodku na razie nic czuje bo tak jak napisalas dzidzius jest jeszcze malutki :) co do wozkow to ja chcialam ten bolder kupic ale naczytalam sie tyle zlych opini na ten temat np. ze hamulec sie psuje ...ze jest szeroki i dziewczyna nie moze nim przejezdzac przez kase w sklepie...hmmm no nie wiem co to za kasy takie ciasne mi to nie przeszkadza bo w anglii prawie wszystko jest zrobione tez pod niepelnosprawnych...i bardzo mi sie on podoba i tak sie juz na niego nakrecilam ze jak mnie w sklepie nic innego nie przekona to go kupimy . ubranka dla didula kupie w takim sklepie gdzie ludzie ludzie oddaja rzeczy i panie je wyceniaja po kilka penow sa naprawde przesliczne ciuszki bo przeciez malutkie dzieciaczki ich nie znisza moze tylko dosc powaznie zabrudza:D tak wiec tam sie zaopatrze tylko czekam az usg nam pokaze coreczke lub synusia i zaczne w tedy kupowac. jutro mam wizyte u lekarza wiec sie dowiem co z usg i ile przytylam:o chcialam dzis wsokczyc w spudnice bo gorac niesamowity jest ale nie ma mowy zebym zapiela guzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Maja_21 masz racje :D hehe z drugiej strony podoba mi sie określenie "poczta pantoflowa" hahahaha u mnie pewnie też sie wszystko tą pocztą rozejdzie hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda dziewczyny ,ze tak was mało :( ale pewnie w pracy jestescie albo na spacerkach bo taka sliczna pogoda :) ja u mamusi siedze bo w domku niestety necika nie mamy ale niebawem już bedzie wiec bede czesciej zagladac. A teraz musze juz leciec obiadek gotowac bo przyszły męzulek o 15 z pracy wraca :) to lece dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna internautka
Dziewczyny! czy to możliwe????:))) zaczynam dzisiaj 14 tc. wczoraj wieczorem poczułam po lewej stronie brzucha takie delikatne jakby prześlizgnięcia heh nie wiem jak to nazwać, to były dwa takie delikatne ruchy..myślę że to jeszcze za wczesnie żeby poczuc to maleństwo ale intuicja podpowiada mi że to było ono:) co o tym sądzicie???? Poza tym ...kurcze! dlaczego brzuch mi jeszcze nie rośnie?????u mojej siostry na poczatku 4 miesiąca było juz wyraźnie widać... hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi ruchami to juz nie wiem-pewnie to sprawa indywidualna. Z doswiadczenia wiem jednak ze latwo to pomylic z ruchami robaczkowymi-jak urodzilam synka to nieraz mialam wrazenie ze cos mi sie rusza w brzuchu:P co do brzuszka-to mnie tez prawie nie widac. Musialabym zalozyc krotka obcislą bluzke zeby ktos zauwazyl:) z tego co pamietam to w 5 mcu zaczyna coraz szybciej rosnac-w 6 juz na pewno widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja uwazam,ze to mozliwe,ze czuje dziecko,bo czuje te \"ruchy\" codziennie o roznych porach,moja kolezanka poczula tak samo w 14 tygodniu jak ja,poprostu przykladam rece i czekam:) a jelita czuje po lewej stronie,te ruchy dziecka po prawej raz nizej raz wyzej i nigdy wczesniej nie czulam tak jelit wiec to nie moliwe by to jelita byly:) pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama juz nie wiem, co myśleć o tych ruchach didulków... nie wiem, czy to juz możliwe. Raczej wydawało mi się, ze to mało prawdopodobne w tak wczesnym stadium ciąży... ale jeśli czułyście rzeczywiście ruchy didka, to gratuluję Wam:) ja powoli dochodzę do wniosku, że ja przez te moje nowe fałdki tłuszczyku na brzusiu- jeszcze długo nic nie poczuję;):):):):) właśnie wpakowałam w siebie dwie wieeeelkie kanapki z sałatą, pomidorami, ogórkami, szczypiorkiem... mniaaamm no i jak tu nie tyć?? rany ja sie musze opanować, to po prostu eksploduję;) a ja rosnę i rosnę;) taka piosenka była;) zapomniałam dodać, ze cały dzień boli mnie głowa:( no i jeszcze jedno- chyba zakończyłąm dziergać maleńką czaeczkę;) tylko obawiam się, żę jest za malutka..... może wiecie jaki rozmiar ma główka noworodka?? jeśli chodzi o ubranka i inne rzeczy dla Malucha, to ja jeszcze nie mam nic, a Wy tu piszecie, że już robicie zakupy:( ja się chyba jakoś boję zapeszyć... głupia, ja głupia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza1980 - Nie przejmój się tym że jeszcze nic nie masz dla maluszka . Nie jestes sama . Ja też nie mam kompletnie nic . Sądzę że to za wcześnie .Zamierzam udać się na zakupy podstawowych rzeczy dla didka ok 7-8 miesiąca ciąży . Ostatnio moja przyjaciółka chciała mi dać 2 reklamówki ciuszków dla maluszka ,jednak poprosiłam ją aby je zachowała dla mnie bo nie chcę zapeszać zbyt pochopnym znoszeniem rzeczy dla dziecka do domku . Moja ciocia tak za wczesnie wszystko znosiła i ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie dziewczynki .Pozbyłam się paznokci akrylowych jakie nosiłam przez ostatnie 3 lata i moje paznokcie to istna katastrofa . Na wypłatę muszę kupic jakieś wspomagacze bo wstyd w biurze siedzieć z takimi ogryzkami . Powierzchnia paznokcia jest cala pofalowana normalnie . Jezu jaki czlowiek jest głupi jak młody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna-aj- jeśli chcesz, to mogę Ci polecić rewelacyjną odżywkę do paznokci. Wprawdzie jest ona trochę droga (trochę- to mało powiedziane- bo kosztuje 100zł), ale za to wszystkie moje koleżanki, którym ją poleciłam, są zachwycone;) Wszystkie inne odżywki się chowają. Jest to odżywka NailTek. Jest ona do dostania tylko w salonie kosmetycznym, gdzie robią manicure. Ło matko!!!! moja głowa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka1980 - no jasne jak możesz cos polecić to proszę . Kurcze ale ta cena 100 zł to chyba przegięcie . Myslałam nad Sally Hansen złotą . Wiesz cos o niej z praktyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co...ja nie wiem, ale ja nie mogę używać żadnych odżywek tej firmy, bo moje paznokcie po nich stają się wprawdzie twarde, ale pękają i rozdwajają się na zawołanie!! po każym uderzeniu o cokolwiek. Nie wiem dlaczego... podobno każdy paznokieć jest inny!! ale może na Twoje paznokcie pomoże... może rzeczywiście warto spróbować czegoś tańszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki ;) moja rodzinka juz wie o ciazy,jakos niespecjalnie sie ucieszyli,ale moze zmienia zdanie jak didek bedzie na swiecie.za to z moja siostra to porazka. poprostu sie do mnie nie odzywa,obrazila sie.mialam jej pomoc przy otwarciu sklepu a teraz ma mnie za kaleke i...oj niewazne.tylko przykro mi,ze wlasna siostra ma do mnie taki stosunek :( ja tam sie ciesze na bobaska i to najwazniejsze :) my tez mieszkamy w kawalerce wiec tego miejsca nie ma za duzo,ale ludzie nie w takich warunkach mieszkaja wiec damy rade :) co do ciuszkow,wozka,lozeczka,fotelika samochodowego itd itp ja nie musze na szczescie kupowac.moje kolezanki,ktore maja 2 letnie dzieciaczki mi popozyczaja co moga.w sumie wiekszosc juz bedzie skompletowana.ale poki co,w domku nie mam nic z \"wyprawki\".mam tylko prase dla przyszlych mam :) (ktora tez na szczescie pozyczam) pod tym wzgledem nie moge narzekac. ja jutro mam pierwsze usg.mam stresa jak nie wiem...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczucha, Az spojrzałam w tabelkę ile masz lat- myślałam, że rodzina źle zareagowała, ponieważ uważają Cię za młodą mamę, studentkę albo coś w tym stylu ale 27 lat to przecież idealny wiek na I ciążę. Aj ta rodzina. Wszystkiego ciepłego dla Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Pięęęękny Dzień!!! Wróciłam z usg. Piękna chwila. Z Dzidziusiem wszystko świetnie, machał do mnie rączką, kopał nóżkami... fantastycznie było na to patrzeć. Cudownie było słuchać jak lekarz mówił, \"ooo jaki skoczny, dobrze odżywiony... no pomachaj do mamy\" hehe. Pewnie zawsze tak mówi, ale to było coś pięknego :) Gin powiedział, że pojutrze kończę 12tydzien, a zaczynam 13 (za każdym razem to jakoś inaczej wychodzi, a teraz wyszło właśnie tak) i w tym czasie dzidzia ma 56mm ... Oczywiście od razu zapytałam czy to nie za mało, bo to mnie zawsze martwi, ale lekarz zapewniał, ze w JAK NAJLEPSZYM PORZĄDKU. Nawet sie uśmiał, ze mnie to martwi... Mam śliczne zdjęcie na którym wyraźnie widać rączki, nóżki, plecki, główkę, bo na moim poprzednim zdjęciu sprzed 3tygodni widać tylko białą kropeczkę :) ... po prostu stwierdzam, że Ogromne Szczęściary z Nas !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaczucha. Ja też sie zdziwiłam reakcją Twojej rodzinki, ale jak to mowią \"z rodziną najlepiej na zdjęciu....\" Nie martw się nimi, ani siostrą...jak Maleństwo przyjdzie na świat, to wszyscy sie w Nim zakochają;) głowa d góry;) zmierzyłam ciśnienie...no i chyba już wiem, dlaczego tak mnie boli głowa- 105/60!! przecież to chyba troche za niskie, co?? aaaa, no i sprawdziłam, ze obwód główki noworodka mieści się w przerdziale 32-35 mm;) tak więc moja własnoręcznie zrobiona czapeczka będzie jak ulał;) miarzyłam na dużym grejpfrucie;) jak nauczę sie wklejać zdjęcia do fotosika, to Wam pokaże;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolinkaLinka- bardzo się cieszę, zę u Ciebie i Didulka wszystko w porządku;) widzisz....a tak sie martwiłaś;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie Jokasta,o to chodzi.nie robie sie przeciez mlodsza,latek przybywa,a tu taka reakcja...no ale coz.nie wiem,moze dlatego,ze rodzinka uwaza,ze mozemy nie dac rady finansowo,ze mieszkmy w kawalerce.nie wiem.moim zdaniem czlowiek nigdy nie osiaga wszystkiego co chce,tak aby powiedziec \"tak,teraz czas na dziecko\".jesli tacy ludzie sa to gratuluje.ja nie jestem typem karierowiczki,ktora decyduje sie na dziecko w wieku 40 lat.wiem,ze latwo nie bedzie,ale przeciez rodzice wiekszosci z nas wychowywali sie w duzo ciezszych czasach a ich rodzice mimo wszystko podolali...nie chce sie martwic na zapas.chce sie cieszyc ciaza,macierzynstwem.tym,ze wogole moge byc matka,bo nie wszystkie kobiety maja to szczescie.ale to tylko takie tam,moje przemyslenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
aaa właśnie... Zapomniałam zapytac lekarza czy łykac nadal kwas foliowy? ..a on też nic nie mówił, a zawsze mówił... prosze łykac kwas ble ble... i teraz nie wiem... Wy nadal go bierzecie? ..bo z tego co wiem to sie bierze tylko na początku. My powinnyśmy nadal brac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem zła, napisałam się tyle i mi wszystko zniknęło. Grrrrrr No dobra, piszę od nowa: ja też mam tylko pokoik i musimy się w nim pomeścić. Ubranek i nnych sprzętów nie kupujemy na razie, żeby nie zapeszyć. Będzie jeszcze czas na to.Poza tym łatwiej będzie coś wybrać jak poznam płeć. Nad imionami też się nie zastanwiałam, a raczej nic nie zadecydowałam. Ja zamierzam wydać na wózek do 1000 zł, kupię w sklepie albo komisie. Zobaczymy. Na razie czytam Wasze opinie, bo sama nie mam doświadczenia w tej sprawie. Gratuluję Tym z Was, które poczuły już dzidziusia. Ja na raziew nic nie czuję. Nawet moje jelita nie ruszają się :-) Lekarka powiedziała mi o syropie na zaparcia i dzisiaj sobie go kupiłam i czekam na efekt. Nazywa się Lactulosum, podaje się go niemowlętom też. Wiadomo musi być zgoda lekarza. Współczuję bólu głowy, bo ja też ostatnio myślałam, że mi pęknie. Lekarka zgodziła się, abym w takiej sytuacji zażyła solpadeinę (to jedyny leka jaki mi pomaga na migreny). Daff - ja też mam na razie dobre wyniki moczu, ale mam być czujna. Może bolą mnie nerki bo teraz mają więcej pracy? nie wiem. zobaczymy jak wyjdzie mi następne badanie za miesiąc. Poza tym mam zrobić TSH, bo ostatnio poszło mi w górę. Przy okazji zrobię morfologię, bo ostatnio robiłam ją 2miesiące temu. Pocieszy mnie któraś z Was? Czy tylko ja przytyłam aż 4 kg, a Wy max 2kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa .... kwas foliowy dalej mam zażywać, a to już zaczęty 14 tc. Też nie wiem do kiedy, bo następna wizyta za miesiąc. Zaniosłam dzisiaj do skrócenia spodnie, które kupiłam w Happymam. Będę je mieć jutro. Chyba trochę przesadziłam z rozmiarem 36. W pasie są super i jescze mają luz, ale przez biodra mi ciasno przechodzą. Jak już je ubiorę to jest ok, może dlatego, że nie mają zamka tylko są wsuwane. Po ciązy też chyba będę w nich chodzić. Są super wygodne. A brzuszke, w sumie zależy co ubiorę i ile zjem, to go bardziej lub mniej widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta nie przejmuj sie 4kg sa miesiace ze w ogole kobiety nie tyja ja poprzednia ciaze skonczylam z 30kg na plusie :o wiec to bylo strasznie duzo :o jutro ide do lekarza i dowiem sie ile przytylam licze na to ze gora 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka linka to ogromna ulga wiedziec ze z didkiem wszystko jest dobrze ciesze sie z toba aneta a bierzesz jeszcze jakies witaminy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja jeszcze nie czuje ruchów, a mój ginekolog pytał mnie na ostatniej wizycie czy czuje. Mówił, że przy drugim dziecku w 14, 15 t.c. można już czuć. Ale u mnie narazie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko , dzięki za pocieszenie. Obym tylko później zrzuciła wszystko. Nie zażywam witamin, lekarka mówiła, ż póki wyniki są dobre to nie ma co się faszerować dodatkowo, wystarczy zdrowo się odżywiać. Tą morfologię jednak ponowię sobie, bo ostatni wynik leukocytów był 9, a norma jest do 10. to było 2 miesiące temu ,więc kto wie jak jest teraz. Mam w domu 2 opakowania witamin dla kobiet planujących ciążę i będących w ciązy. Dam je najwyżej koleżance, bo ona też za chwilę będzie się starać. przglądam w wolnej chwili książkę o ciązy, pielęgnacji noworodka i jestem załamana. Tam są nawet zdjęcia jak należy kłaść na boku i podnosić noworodka. Normalnie jak instrukcja obsługi. I tak jest ze wszystkim, myciem, karmieniem butelką, piersią. Powiedziałam mojemu M, żeby on się tego nauczył, bo ja od samego czytania mam już dość. Pewnie to samo przyjdzie, a nie żebym dziecko właściwą ręką podnosiła itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z usg i muszę przyjść za tydzień bo teraz jeszcze jest za wcześnie bo didek ma 51,5 mm a takie usg sie robi id 65 mm bo wtedy jest dużo większa wiarygodność wyników. Ale powiedziała że na pierwszy rzut oka jest wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorinko , dzięki za pocieszenie. Obym tylko później zrzuciła wszystko. Nie zażywam witamin, lekarka mówiła, ż póki wyniki są dobre to nie ma co się faszerować dodatkowo, wystarczy zdrowo się odżywiać. Tą morfologię jednak ponowię sobie, bo ostatni wynik leukocytów był 9, a norma jest do 10. to było 2 miesiące temu ,więc kto wie jak jest teraz. Mam w domu 2 opakowania witamin dla kobiet planujących ciążę i będących w ciązy. Dam je najwyżej koleżance, bo ona też za chwilę będzie się starać. przglądam w wolnej chwili książkę o ciązy, pielęgnacji noworodka i jestem załamana. Tam są nawet zdjęcia jak należy kłaść na boku i podnosić noworodka. Normalnie jak instrukcja obsługi. I tak jest ze wszystkim, myciem, karmieniem butelką, piersią. Powiedziałam mojemu M, żeby on się tego nauczył, bo ja od samego czytania mam już dość. Pewnie to samo przyjdzie, a nie żebym dziecko właściwą ręką podnosiła itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko , a który tc teraz masz? Nie wiedziałm, że to usg jest zależne od wzrostu didka. Nie wiem, czy to prawda, ale wydaje mi się że didki tak rosną 1 cm / tydzień, później pewnie dużo szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka nie martw się, nauczycie się wszystkiego. Instynkt to potężna siła..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×