Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Wczoraj juz nawet nie zdażyłam tabelki wsadzić bo mała zaczęła płakać. W nocy naet ładnie spała obudziła się o 4 na jedzenie i potem o 7:-) Teraz troszkę popłakiwała ale przeniosłam ją do drugiego pokoju i moment się uspokoiła. Chyba za duszno miała w swoim pokoiku, przewietrzyłam troszkę. Ewelka ty to i tak chyba gorzej miałas- ja na ojomie nie leżałam tylko na zwykła salę mnie przenieśli i nakryli kiloma kołdrami bo drgawki miałam. Co do jedzenia to jadłam wczoraj smażonego kotlecika z piersi kurczaka, tylko na koniec trochę mi go mama podlała wodą. Małej nic nie było. Wczoraj była położna i mówiła, że smażone jeść można tylko nie kilogramami, ale w rozsądnych ilościach i najlepiej na koniec podlać odrobinę wodą. Mówiła, że nie wolno jedynie wzdymających- grochu, kapusty oraz owoców cytrusowych i zeby nie pić zbyt dużo mleka żeby dziecko nie dostało skazy. Co do becikowego to mama mi wybrała wnioski i u nas jest potrzebny pesel dziecka... A tak wogóle to też chyba złapałam zapalenie pęcherza bo piecze mnie przy sikaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim :) ja tu nie zagladałam od 2 tyg. i nadrabiam :) choc z trudem bo malutki troche niespokojny. Staram sie karmić tylko piersia i tak cały dzień malutki jest na cycku a w nocy daje mu butle bo nie mam siły przez godzinę karmic. Daję butle wypija ją w 10 minut i mam spokój. Niestety ostatnio dostaje kolki :( i to podobno dlatgo ze mu mieszam mleko - raz cyc a w nocy butla :( i trzeba bedzie z tej butli zrezygnować :( oj będzie cięzko a podaje Plantex i tak nie pomaga a herbatka koperkowa z hippo jest tak mocna ze mały dostał po niej biegunki :( agnieszka 26 - twój mały też tylko na cycku jak pisałaś - a ma kolki? jest spokojny czy czasem potrafi sie z nienacka obudzic z wielkim płaczem? Karolinko - tak mi przykro, wierzę zę wszystko jeszcze bedzie dobrze - oby. ja piję tylko hebatkę z rumianku ale moze faktycznie zaczne pić ten koperak - agnieszka 26 jaką tą herbatke z kopru pijesz? Rozpuszczalna czy parzoną? Jakiej firmy? Beatko1978 - mój mały też ulewa i to przeważnie jak sie za bardzo przeje :) magmall - róznie mówia z tym dopajaniem - zależy od dziecka i warunków w domu. Jak macie bardzo cipło i sucho to podobno powinno sie troszeczke dziecko dopajać - ale jak dziecko nie potrzebuje i łądniesika bez dopajania to chyba nie ma potrzeby lorinak - mój mały też nie lubi zmiany pamesów ale go uspokajam w trkacie i duzo do niego mówie, całuje to z każdym dzniem jest łatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajkaMB1 ja pije bobofen to jest herbatka do zaparzania takie ziolka:) karmie tylko piersia jem same gotowane rzeczy albo pieczone w folii, ale maly ma problemy z pierdkami, ale czasami jak zacznie walic to tak jak dzis w nocy zerwalam sie na rowne nogi bo nie wiedzialam co sie dzieje:) ale budzi sie z placzem czasami i to napewno brzunio niestety!! wiecie co kupilam dzis nowy materacyk bo maly nie chce spac na tym gryczano-kokosowym i dzis spal normalnie 4h bez przerwy:)nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy tez ta zmiana miala jakis wplyw! dzis sie wybieralam na spacerek ale jak zwykle zanim sie wybralam to zaczal deszcz padac wiec tylko samochodem sie przejechalismy!!moze jutro sie uda wyjsc! karolinko myslami i sercem jestem z Wami🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wpisuję kolejną mamusię która urodziła dziś o godz 12.55. Gratuluję Agatko :-) OCZEKUJĄCE NICK............Miasto..........TC......TERMIN....WAGA.. .... .IMIĘ Joasiella....................... 38......01.11...... 56+8...... Córka? fajnaaj.......... Białogard..... 38.....14.11......... +17..... Natalka? Yella............. Mielec........ 41......18.11....... 66+12..... Gabrysia dunia26......... Kraśnik/Lublin. 40......20.11...... dużo...... Kubuś maminka1...... Łódź............ 38........27.11..... 53+11........ ?? Maja_21......... Kielce.......... 39.......29.11..... 64 +12.... Wiktorek MAMUSIE I DZIECI NICK..........MIASTO......DATA.. TC..PORÓD..WAGA.. DŁ....IMIĘ Marsjanka....Śląskie......19.09...35...SN... 2390g.... 51..... Tomuś Aneta30......Kraków..... 16.10...36...SN... 3060g.... 53..... Adaś Balbin........Warszawa...17.10...36...CC... 1824g... 44..... Kubuś Milla..........Warszawa...17.10...38...SN... 3440g... 57..... Maciuś Kasika1......Rzeszów.....22.10...39...CC... 3300g... 50.. Karolinka Green_Gable.Szczecin.. .29.10.. 39...SN... 4010g... 56...Mikołaj Daffodile....Wojkowice.. 30.10.. 40...SN... 3950g...55.... Lilianna Kasiula82....Cieszyn...... 30.10...39...SN... 3200g... 52.... Amelka mother.......Warszawa.. 30.10...39...SN... 3700g... 57...Kacperek Zuzanna_................... 31.10...40...SN... 3350g... 53.... Kornelia Karuczek.....Warszawa.. 01.11...39...SN... 3270g... 52.... Tosia KarolinkaLinka..Śląsk..... 01.11...38...SN... 3400g... 55...Natanek MałaMi80..... Warszawa..02.11........ CC... 3420g... 52.... Bartuś happymama...Irlandia..... 03.11...40...SN... 3285g... 52.... Zuzia Ann31..........Tarnów..... 06.11...40...CC... 3250g... 57.... Alicja elwira elwira..Rzeszów... 09.11....40...SN... 3200g... 51....Córka Agniesza26... Lublin....... 09.11...41...SN... 3710g... 61.....Olafek bonizz..........Opatów.....09.11...39...SN... 3350g... 51.....Piotruś MarzenaMol....Wisła.......10.11...40...SN... 4060g... 57 ....Arturek Karola678......Gdańsk......11.11...42...SN... 3300g... 53....Franuś Mysza1980....Warszawa..12.11...40...SN... 3200g... 54.. ..Zosia agnesa1983...Poznań......12.11...41...SN... 3410g... 58....Kubuś c.internautka Poznań......12.11...40...SN....3700....55.....Staś Patuniaa.......Anglia.......13.11...42...SN... 3270g... 54.....Julia Beata1987.... Śląskie......14.11...40...SN... 3200g... 55....Zuzia Zaczatowana.Warszawa..15.11...38...SN... 3140g... 54... Adam Kaczuchaaaa...Lublin......15.11...39...SN.....2950g.. 53...Damianek Marta1983....Warszawa..16.11...41...CC... 3270g... 52 ..Robercik Magmall........Warszawa..16.11...40...SN... 3960g... 56 .....Zuzia MajkaMB1.... Rzeszów.....18.11...39..CC...2730............. Miłoszek Jokasta......Gdynia.......19.11..41....SN....3300....56 ..Jeremi Tadeusz Andzia_M....................20.11....40...SN....3200g... 52......Maja elus......... Międzyrzecz..21.11...40...SN... 3670g... 55..... Adaś **ewelka**..Poznań.........21.11.. 42...CC..4650g....66...Wiktoria mucha...... Warszawa.....21.11...39..SN....3270g....55...... Córka Malvina74...Podkarpacie..22.11..40...CC..3130g....53... Amelia **vanilka**...Szczecin......24.11...42...SN.3760g.....56 ....Hubercik kajtoch......Kraków........27.11..41...CC...3700g....56. ...Blanka pingusia_22..Mielec.........27.11..42..CC....2570g....54 .....Marika Małgorzata.. Wrocław.....28.11..41...CC...4550g...58..Juliusz-Tomasz lorinka.......... Anglia......28.11...41.........3600g........... Zuzia Anabelka.......Garwolin...2.12......41...SN......3700... .54...Jaś Mała Agatka...Łódź.........3.12.....40..SN.....3350......58....Franek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co z dziewczynami,które się nie odzywają? Czy wszystkie już rozpakowane? Jak tam nasza Dunia? A mamusie też się nie odzywają Daff pewnie nie ma czasu z dwójką maluchów,Karuczek też się nie odzywa dawno. Za nami udana nocka,pobudki co 3 godziny,szybkie w miare zasypianie i bez bólu brzucha.Za to czuje,że dzień będzie wesoły.Od 6 mała nie śpi,tylko zabawiać ja trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. ja mam takie pytanie. czy wasze maleństwa też czasem tak dziwnie charczą w czasie snu??? mam zamiar poradzić się lekarza, ale wlałabym się wcześniej trochę uspokoić. ehhhh.... no i jeszcze jedno. CO NA ODPARZENIA??????? bo mój staś ma z każdym dniem coraz gorsze:(((((wypróbowałam już chyba wszystkiego...byl sudokrem, penaten,alantan zasypka....lekarz zapisał mu też tormentiol ale po nim było jeszcze gorzej:( teraz zasypuję mu pupę zwczyczajną mączka ziemniaczaną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po pierwszej poporodowej wizycie u ginekologa. Powiedział, że wszystko ok i choć jestem po drugiej cesarce, to spokojnie moge sie zapisać na aerobik i basen. Dostałam tez tabletki, więc życie erotyczne tez wróci do normy:P:P Ja na odparzoną pupe dawałam sudokrem, ale dopiero mąka ziemniaczana pomogła. Ja swój poród dobrze wspominam i chciałabym jeszcze kiedys mieć trzecie dziecko. Agatko gratulacje!!!!! Dzis mamy ortopede, napiszę Wam jak poszło. Mi też trochę mała ulewa, ale pediatra mówiła, że skoro dobrze brzxybiera, to nie ma się czym martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111adam
Jestem tatą od 2 dni. Mam synka. Powidzcie mi jakie sprawy urzedowe musze załatwić, bo nie mam od kogo sie dowiedzieć. Moi przyjaciele albo jeszcze nie maja dzieci, albo mieszkaja za granica. Z góry dziękuje za popmoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w szpitalu dostalam pismo z ktorym po 5 dniach udalam sie po akt urodzenia dziecka ktory wydali mi na miejscu na poczekaniu ale pesel dziecka dopiero bede miec z urzedu miasta za ok miesiac od urodzenia no i becikowe to z gminy czy z miasta u mnie jest z mopsu potrzebne oryginaly do wglada dow.os rodzicow i akt ur.dziecka i kserokopie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111adam
Dzięki. A do NFZ nie trzeba dziecka zgłosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111adam
Dzięki. A do NFZ nie trzeba dziecka zgłosić? I do skarbówki po NIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach z tym pierdzeniem. Wczoraj odwiedziła mnie mama i powiedział mi ze ja sie tak samo zachowywałam jak mój synek :) bo miałam kolki po mleku modyfikowanym. Więc od wczoraj jestesmy wyłacznie na cycu - przez to noc była cieżka bo do tej pory w nocy wyręczała mnie butlai mały po dużej butli spał kilka godz. a przy piersi szybko zasypia i często sie budzi na karmienia - uff padam i dopiero jem sniadanie bo chciałam odespać i od rana znów na cycu siedzimy tak ze nawet do kuchni cieżko sie wyrwać. A jak tojuest uwas? Dokarmiacie czy tylko cyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Adama. Do Nfz tak - jest to zgłoszenie dziecka przez Twój lub żony zakład pracy, żeby dziecko miało ubezpieczenie. Nip nie jest potrzebny dziecku. O Nip sam się dzieciaczek będzie starał przy podjęciu pierwszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że się wtrącam ale Was czasami podczytuję. Jestem lutówką 2009. Powodzenia dla wszystkich mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111adam
Dziękuję. Chyba nie chce żeby mój synek już poszedł do pracy (hi, hi, hi), więc nie bede sie starał o NIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja na sekunde, mojemu malemu tak sie kolki nasilily,ze w ostatnia noc prawie nie spalismy.dzis bylo lepiej, ale placze i prezy sie po kazdym posilku, potrafi nawet 2 godziny, lekarz go wczoraj badal i mowi,ze jest zdrowy tylko nadpobudliwy i ze bedzie mocniej przezywal wszystko min kolki, niz inne dzieci:( rece opadaja,odstawilam sab simplex i podaje infacol czy jak mu tam a jak to nie pomoze to kupie espumisan chyba jest dla dzieci.maly strasznie sie meczy a przy ataku krzsztusi sie i dlawi slina:( za tydzien ma kontrole jak to nie minie to nei wiem,moze do jakiegos specjalisty sie udam z ta nadwrazliwoscia. gratuluje nowym mamom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki🌻 GRATULACJE dla nowej mamusi agatki:) my dzis po pierwszym spacerku 15minutowym bo to pierwszy spacerek ale maly od razu przycial komara:) wczoraj odstawilam herbatke koperkowa bo wydaje mi sie ze maly sie bardziej po niej prezy i nie moze baczka puscic i dlatego tak plakal strasznie!i caly czas na raczkach chcial!dzis bylo o niebo lepiej kopki szly bez prezenia i baczki slychac jak nawet spi! co do karmienia piersia moj maly jest tyko na cysiu i tez czesto sie budzi podjesc sobie tak co 2h, nawet na spiucha spi!!ciezko jest bo trudno co kolwiek zrobic w domu jak tak maly non stop chce cysia i tylko na raczkach by siedzial nieraz potrafi 5h nie spac i tylko grymasi i trzeba pozycje zmieniac wtedy jest zadowolony i go nosic dyrdac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja mala ciagle spi a budzi sie tylko na jedzenie przy tym kwili sobie ze jest glodna :) no i po jedzeniu dostaje smoka zmiana pieluchy i do spania pomarudzi sobie i zasypia wiec nie narzekam bo jest spokojnym dzieckiem. wszyscy mowia ze wynagradza mi ciezki porod :) a psikusy jakie mi robi... zmienialam wczoraj pieluche i nabombala do swiezej to zaczelam zakladac kolejna i do tej drugiej tez nabombala malpka moja kochana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki mam wiadomosc od naszej DUNI!! dzis o 13,35 dunia urodzila synka 3700.ledwo zyje ale jest szczesliwa mama i cieszy sie ze ma to juz za soba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia GRATULACJE !!! 🌻 Ja też odstawiłam herbatkę koperkową i jest lepiej.Nie ma co z tym koprem przesadzać. Green może zmień mleko małemu na ten bebilon confort.Polecam. Moja mała jak jest na polu to cały czas śpi,nawet 3 godziny,a jak tylko wejdziemy do domu to w ryk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego ten koper tak odradzacie? ja zaczelam dopajac od wczoraj herbatka koperkowa bo moja mala jest tylko na modyfikowanym wczoraj ladnie robila kupki w nocy tez ale ostatnia zrobila o 7 rano i do tej pory nic moze to byc wina herbatki..? GRATULACJE DLA DUNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka, Dunia gratulacje:-) Marika też pije od wczoraj herbatkę koperkową i jak narazie kupkę robi normalnie i wszystko jest w porządku. Dopajam ją tez mlekiem Bebillon 1 bo cyc jej nie wystarcza, zresztą mam je tak poranione, że w moim przypadku butelka to błogosławieństwo. Dzisiejszą noc bardzo ładnie przespała, jak zjadła o 21 butelkę tak obudziła się dopiero o 4 w nocy, dostała cyca i pospała do 7:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej malej po moyfikowanym zaczely wychodic plesniawki i mam jakis aphtin na to i gencjane w roztworze wodnym na noc.a herbate koperkowa dalam mojej malej tylko raz i miala po niej taka srakiete ze hej :) wiec polozna powiedziala ze narazie mam jej dawac glukoze 1 lyzeczke na 100ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej jak narazie nic nie wychodzi, skóra też sie jej już dużo ładniejsza zrobiła, juz nie jest taka sucha. A co do herbatki to ja daje po troszeczku- narazie na czubk lyżeczki na 30 ml. Aha a pupę smaruje zwykłym kremem bambino i odparzenia poschodziły, a miała dość duże w szpitalu. Sudokrem jej nie pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężarna internautko przepisał mi Azalie, tu możesz poczytać, można brać karmiąc piersią: http://www.stylistka.pl/zdrowie/intymnie/azalia-nowosc-w-antykoncepcji-dla-kobiet-karmiacych My już po ortopedzie, na szczęscie wszystko dobrze . . Dodatkowo zrobił jej usg wszystkich narządów i głowki. mam tylko zwiększyć witaminę D do 2 kropli. Dziś to mała wisi cały dzień na cycu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×