Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Karolinko to prawda. Tylko np ja mam w Mozilli takie coś, że jak wchodzę na nową stronę i się loguję to on mnie pyta czy zapamiętać. Ja daję, że tak. Ale jak dam, że nie to on już się nigdy o to nie zapyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po drugim spacerku, mały usypia :) u nas od rana śnieży :) no bo przecież mało już tego śniegu leży i taki skawalony jest to przyda się troszkę świeżego puchu :P Franek z początku nie był zadowolony, ale po chwili się przyzwyczaił i pięknie sobie chodził i prznosił śnieg z jednej strony parkingu na drugą. tak chodził w te i z powrotem :D i uciekał przede mną! co ciekawe uciekał choć za rączkę go trzymałam, bo sam nadal się boi! więc trzyamm za rączkę, a on ucieka i sie cieszy jak go gonię :P głuptasek mały!!! własnie Duniu ja tez za każdym razem musze się logować jak na kafe wchodzę, więc dla mnie to bez różnicy jest. Karolinko w domu Franek zawsze na boso biega, nigdy w kapciach. na dworze juz sie nauczył w bucikach chodzić :) a co do Twoich myśli to miałam dokładnie takie same przy Franusiu. ciągle miałam nadzieję ze to pomyłka, z nadzieją chodziłam do toalety sprawdzać czy okres jednak dostałam. ale wszystko się zmieniło jak zobaczyłam ta małą bijącą kropeczkę na usg i usłyszałam bicie serduszka mojego szkrabika. od tamtej pory dzień po dniu kocham go coraz mocniej! normalnie aż mi łzy w oczach staja jak teraz to piszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko moja w domu to na boso. Żadnych butów jej założyć się nie da bo jest ryk. Na dworze to w butach, ale jak przychodzimy z dworku to od razu muszę jej ściągać. A moje dziecko już śpi 1h 20 min. Posprzątałam już to co miałam, zupa wstawiona i nawet włoski umyłam. Po obiedzie wychodzimy na dwór. U nas też pada śnieg. A niby w piątek, sobotę i niedzielę ma być w dzień od minus 12 do minus 16 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Szczerze to też wiem (tzn. pewności nie mam), że pewna osoba czyta to nasze forum (moje wpisy) i też nie zawsze mogę napisać co bym chciała np. na temat teściowej :P haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie i takie głosy jak ten Karolinki czy Beaty utwierdzają mnie w przekonaniu ze zamknięte forum bedzie ok :) tutaj nikt nie ma pewności że nie czyta go mama, teściowa, siostra, koleżanka z pracy czy mąż :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie i dziewczyny o to chodzi. A nie które moje wpisy mogły by troszkę namieszać a ja chcę żyć spokojnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Nie wiem czy mój głos się liczy - jako nowej - ale jakby co, to ja tak jak Dunia jestem neutralna i tak mnie dopiszcie. Teraz z innej parafii: w piątek Weronika jakoś tak nieszczęśliwie upadła na pupę stojąc koło krzesła. Efekt - rozcięta dolna warga i masa krwi. I tu zaczyna się moje wkręcanie, bo skoro rozcięła sobie dolną wargę na zewnątrz, to dlaczego miała krew w ustach??!?!! W dodatku wczoraj zauważyłam, że na brzuszku na wysokości zeberma siniaczka takiego małego jak łepek od szpilki, ale dzisiaj jest już troszk większy. No i oczywiście po nitce do kłębka - czy ona mogła sobie coś w środku uszkodzić? Nawet nie jestem pewna czy uderzyła się, jak ją oglądałam to w buzi niby nic nie ma, ale nie bardzo pozwala sobie zajrzeć. No i co z tym brzuchem? Kurde krzesło było wyściełane a ze stojącej pozycji na pupę upadała już 100 razy.. Jak myślicie mogło się coś poważniejszego stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
nick....................za/przeciw Beata1987............ZA KaroLinka.............ZA lorinka.................ZA mała_agatka..........ZA dunia...............neutralna Nika................neutralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Nika - Natan też często upada na pupę. Uważam, że to normalne, takie dzieci są żywe no i uczą się chodzic, ale obserwuj tego siniaka no i małą :) Wasze dzieci (te chodzące) chodzą tak ładnie, normalnie? Bo Natan nadal tak szeroko stawiając nogi i te ręce jeszcze do przodu wyciąga. Tzn wygląda jak taki chodzący maluch, ale nie chodzi tak jak np. ja :P wiecie o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronika nigdy nie wyciąga rąk przed siebie, bo zawsze coś targa ze sobą. Ostatnio trzeba jej picie w dwa kubki szykować i z obydwoma naraz chodzi, ale taszczy sowją taką 40cm lale. Można paść ze śmiechu. Jeśli chodzi o technikę chodzenia to ja się śmieję, że Młoda chodzi jak zombi. Na takich jakby prostych nogach i z boku na bok. Tak, jak napisałaś Karolinka - jak bobas. Z tym siniakem to ja chyba umre ze strachu. Jedyne co mnie pociesza to, to że jakby coś w środku było nie tak to raczej byłby chyba krwiak. Ech Karolinka a wiesz o tym, że teraz musisz być u lekarza przed 10 tyg i musisz mieć wypełnianą karte ciąży, bo becikowego nie dostaniesz? Jeśli czasem nie jesteś zarejestrowana w urzędzie przcy a się tam wybierasz, to lepiej odczekaj jeszcze trochę. To wtedy dostaniesz od nich macierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko GRATULACJE - na razie jeszcze jesteś w szoku bo spadło to jak grom z jasnego nieba, daj sobie trochę czasu na przystosowanie się do nowej sytuacji, Wiesz normalnie Ci zazdroszczę:) Co do nowego forum to ja za mało się udzielam żeby decydować- będzie jak zdecydujecie. Z jednym się zgadzam - strach tu czasem coś napisać. Jeszcze jak starałam się o dziecko pisałam na jednym takim topiku na kafeterii i zostałam namierzona przez koleżanki z pracy, teraz juz jestem ostrożna. Moja mała dziś spać nie chciała, zasneła 2 godz później niż zwykle. I dalej mamy biegunkę, choć dziś ciut lepsza kupa. Posadziłam ją dziś na wagę i 8400, normalnie szok aż się popłakałam. I tak słabo przybiera na wadze a przez biegunkę jeszcze schudła (wcześniej 8800). Jak pójdziemy do lekarza to na bank do szpitala wysle. Na razie od wczoraj lekkostrawna dieta ja i ona i mam nadzieję że będzie lepiej. A moja mała jeszcze nie chodzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Lenka pierwszy miesiąc chodziła z rękoma do przodu i bardzo pokracznie. Mowilam na nia, ze jest lunatykiem :) Teraz nadal chodzi nieporadnie i czasem sie przewroci, ale juz nie musi pomagac sobie rekoma przy chodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zmiany forum - dostosuje sie do wiekszosci, nie udzielam sie az tak duzo tutaj, zeby moc decydowac. Wiec mozecie mnie wpisac jako neutralna. Ale mam nadzieje, ze jak zdecydujecie sie na zmiane, to nie zapomnicie o dziewczynach, ktore rzadziej sie udzielaja i pozwolicie nam byc dalej z wami. ja bym chetnie wiecej pisala, ale po powrocie do pracy kiepsko u mnie z czasem. Teraz mam urlop w tym tygodniu i od razu inaczej, moge byc wiecej tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chodzenia to mały niby już dawno postawił pierwszy kroczek sam, ale nadal boi się puścić. puszcza sie na krótkie dystanse, np stoi przy łóżeczku, upatrzy sobie zabawkę, cieszy sie i sapie strasznie, ugina kolana i puszcza sie. biegnie dosłownie trzymając rączki wyciągniete, nóżki szeroko rozstawione i dobiega ze 2-3 metry do zabawki i leci na pyszczek! czasem uda mu się zatrzymać i stanąć tak, ale częściej pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick........................za/przeciw Beata1987................ZA KarolonkaLinka..........ZA lorinka....................ZA mała-agatka.............ZA dunia..................neutralna Nika...................neutralna Agniesza26.............ZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny które rzadko sie udzielają - proszę Was jeżeli macie jakieś zdanie na temat przeprowadzki wypowiedzcie je! jest ono dla nas wszystkich bardzo ważne!!! ja wiem i rozumiem doskonale to ze nie każda z nas ma czas żeby wchodzić tu codziennie i pisać, ale skoro z nami jesteście to jesteście dla nas ważne i wasze zdanie też się liczy tak samo jak tych ktore klikają codziennie. więc jeśli chcecie coś powiedzieć to powiedzcie! wpisuję osoby neutralne. nick........................za/przeciw Beata1987................ZA KarolonkaLinka..........ZA lorinka....................ZA mała-agatka.............ZA dunia..................neutralna Nika...................neutralna Agniesza26.............ZA maminka.............neutralna wpisałam maminkę. andzia ty jesteś za??? proszę wypowiedzcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick........................za/przeciw Beata1987................ZA KarolonkaLinka..........ZA lorinka....................ZA mała-agatka.............ZA dunia..................neutralna Nika...................neutralna Agniesza26.............ZA maminka.............neutralna andzia...............neutralna Czytam i czytam o biegunkach i kupach i moja mała od jakiegoś czasu robi czasem szarą kupę, właśnie przeczytałam że to świadczy o problemach z wątrobą. Normalnie załamka:( Zaraz mąż wróci i znów powie że naczytałam się internetu i się wkręcam. Coś źle się nam ten rok zaczął. Idę robić obiad bo zaraz mała wstanie głodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wasze dzieci tez często zaliczają kolizje? tzn chodzi mi oto, ze Weronika dosć często sie uderza i niestety najczesciej w glowe. I jeszcze mam pytanie: czy dzieciaczki chodza sobie cały czas swobodnie po mieszkaniu czy wsadzacie je do kojców, łóżeczek itp i tylko na jakiś czas puszczacie na wolność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia już nie czytaj tyle o tych kupach! :P u nas różnie to wygląda. zwykle kupa jest taka jak to co jadł dzień wczesniej. jak się naje buraków to jest burakowa, jak się naje marchwi to pełno w niej marchewki, jak szpianaku to jest szaro-zielono-szpinakowa :P szkoda mi tej twojej malutkiej! biedna się męczy z tą biegunką! nika co do puszczania wolno malucha to u mnie mały cały dzień jest "na wolności" do kojca wkładam go tylko jak muszę iść na dłużej do toalety, albo muszę ziemniaki/makaron czy coś tam innego odcedzić i nie chcę zeby mi sie przyplątał do nóg :P a tak to biega sobie po całym domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kolizji no cóż co dzień nowy siniak, guz, czy przycięty paluszek. niestey musiałabym wsyztsko gumą pooklejać żeby on się nie uderzał1 nawet jak chodze za nim krok w krok to on i tak potrafi sobie coś zrobić! ostatnio przyciął paluszki szufladą w kuchni. wie ze nie wolno mu tymi szufladami sie bawić a jak się bawi to ma trzymać tak zeby paluchów nie przyciąć, więc jak już przyciął to tylko popatrzył na mnie, otworzył szufladę, wyjął paluszki i nawet nie zapłakał :P wiedział ze nie wolno, więc po co płakać lepiej udac ze nic nie było to mam "nunu" nie zrobi :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. ja dziś mam wolne, byłam u Gina po tabsy a mi zaproponowali jakąś dokładniejszą cytologię bo w tym roku skończę 25 lat to się już na jakiś tam program złapię, to przy okazji skorzystałam. Ostatnio robiłam w lutym zeszłego roku. A co do tabletek anty to brałam po urodzeniu Aleksa kilka miesięcy bo bałam się tak od razu zajść w ciąże, potem odstwaiłam (naszą główną metodą antykoncepcyjną był przerywany chyba przez 5 lat tak się zabezpieczaliśmy i nie zawiodła nas ta metoda) więc teraz też używam jej, a tabletki muszę teraz wziąć tylko po to żeby okresu nie dostać- 2 opakowania bez przerwy, bo miała bym @ wtedy co mam termin na chirurgiczne usuwanie ósemki, a nie wolno wtedy krwawić Poza tym ustaliłam małemu termin do ortopedy a sobie do dermatologa Właśnie- może Ty Dunia się orientujesz jako kosmetyczka, co mi może być... otóz na wakacjach byliśmy w górach i tam nad wodą się opalałam- a wiadomo że w górach słońce jest bardzo mocne. Skóra mi nie schodziła ale miałam czerwoną twarz i do tej pory mam takie jakby czerwone policzki, z daleka tego nie widać ale z bliska- masakra!!! i mam wrażliwą buzię np. po kąpieli mam takie wypieki. ciekawe czy da się coś z tym zrobić... Karolinko jak się czujesz?? Mam nadzieję że już lepiej? Jakoś cały dzień o Tobie myślę. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick........................za/przeciw Beata1987................ZA KarolonkaLinka..........ZA lorinka....................ZA mała-agatka.............ZA dunia..................neutralna Nika...................neutralna Agniesza26.............ZA maminka.............neutralna andzia...............neutralna kajtoch..............neutralna U nas kolizje należą do rzadkości, chodzi już pewnie od dawna, cały czas na wybiegu, chyba że sama chce poczytać książeczki, to wkładam ją do łóżeczka, w kojcu nie wytrzyma nawet pół minuty. Jest bardzo ostrożna jeśli chodzi o szuflady, szafki czy drzwi; zresztą jak tylko widzę, że istnieje możliwość przycięcia palców mówię 'paluchy' i od razu je odsuwa od krawędzi:) Teraz wygoniłam M z nią na chwilkę na śnieg, mimo że jest -8 stopni, bo ani przed spaniem, ani po spaniu nie tknęła zupy, w sumie już od 6 godzin nie je, może jak się nałyka świeżego powietrza to jej wróci apetyt:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Nika nie jestem zarejestrowana jako bezrobotna, a chyba powinnam? Jak to teraz zrobić aby skorzystać? Mamy ubezpieczenie u męża... No Natan też tak wlaśnie chodzi na takich sztywniejszych nogach... na boki jak zombi :D ale biegiem już zaczyna chodzić... Jak będą traktowane te neutralne głosy ? Jak obojętnie ? :D jeśli będzie np. 15 ZA i 15 neutralnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gorzej będzie jak będzie 14 TAK a 15 neutralnych i gdzie wtedy przeżucić te neutralne na NIE czy na TAK;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz mam internet :-). Moja nie chodziła nigdy z wyciągniętymi rączkami. Ale nogi szeroko ma. Czasem padnie na pupę, ale czasem jeszcze raczkuje. Co do kolizji to ma dość często, ale nie jest aż tak źle. U nas też kupy okropne. Nie wiem od czego zacząć. Jakie jej badanie zrobić. Wystarczy na pasożyty czy jak? Z tymi głosami to ja też za bardzo nie wiem. Może będziemy liczyć, że neutralny to 1/2 Za i 1/2 PRZECIW? :-D Moja jest cały czas na wolności. W łóżeczku jest tylko jak śpi. Karolinko wydaje mi się, że aby dostać becikowe nie musisz być zarejestrowana w urzędzie pracy. Ale może poczytaj sobie w internecie na ten temat.Tylko musisz być u ginekologa przed 10 tygodniem ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko tu masz dokumenty, które są Tobie potrzebne do becikowego 1. Do wniosku o becikowe dołączamy następujące dokumenty: dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o becikowe 2. skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; 3. pisemne oświadczenie, że na dziecko nie zostało wcześniej pobrane becikowe np. przez drugiego z rodziców). 4. zaświadczenie lekarskie o opiece medycznej od 10 tygodnia ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick........................za/przeciw Beata1987................ZA KarolonkaLinka..........ZA lorinka....................ZA mała-agatka.............ZA dunia..................neutralna Nika...................neutralna Agniesza26.............ZA maminka.............neutralna andzia...............neutralna kajtoch..............neutralna **ewelka**...........neutralna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też cały czas na wolności, biega na czworaka. Otwiera szafki i ściąga wszystko z pólek, rozsuwa też szafę ścienną, raz chciała z niej odkurzacz wyciągnąć, rurka spadła jej na głowę i teraz nie rusza:) Otwiera szafę i pokazuje na odkurzacz wołając brum brum żeby wyciągnąć i odkurzać a ona wtedy lata za odkurzaczem i się cieszy. U nas kupy były śliczne, zepsuły się między Bożym Narodzeniem a nowym rokiem i chyba wiem dlaczego. Ja głupia matka zaczęłam jeść smażone. Ale brzuszek jej po tym nie bolał więc myślałam że będzie ok. Od tygodnia nie jem smażonego, ale kupy dalej brzydkie, od dwóch dni dieta lekko stawna - mam nadzieję że pomoże. Beatko u Was brzydkie to jakie? U nas brzydkie to rzadka papka błyszcząca i czasem śluz. I kupy objętościowo wielkie - jakby wszystko przez nią przelatywało. Ja myślałam żeby jej próby wątrobowe zrobić i jeszcze takie badanie na trzustkę - to się jakiś enzym bada. Agatko - u nas też kupy kolorowe ale tym się nie przejmuję, tylko czasem ta szara kupa jest i nie wiem po czym to może być. Dziś chyba lepiej bo wieczorem kupy nie zrobiła wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie to bez sensu jest, że trzeba się zgłosić przed 10tyg. ciąży, żeby dostać becikowe! Moja teściowa z pierwszym dzieckiem miała normalnie 4miesiące okres i nie wiedziała, że jest w ciąży-to teraz by z tego powodu nie dostała becikowego!różne są przecież przypadki! ale z drugiej strony ile dziewczyn najnormalniej nie chodzi do lekarza w ciąży!sama się o tym przekonałam rodząc. Mój Olaf chodzi prościutko nie kiwa się na boki, ale mojej siostry synek już się właśnie kiwa na boczki! co do wypadków to miał kilka ale raczej się nie wywraca!chodzi pomału mimo, że chodzi już bardzo dobrze!nie jest jakiś na tym punkcie narwany nie lata, bo mojej siory syn o mój Boże nadążyć się nie da (pisałam wam kiedyś -"cyrk za darmo":P) Nikka 33- mój Olaf też się kiedyś stuknął nie widziałam w buzi, żadnej ranki a miał krew!wargi są mocno ukrwione wystarczy malutkie draśnięcie którego my możemy nie zauważyłyśmy a krwi będzie sporo!a ząbki są jeszcze ostre!także myślę, że może lekko się zraniła Twoja mała! Andzia masz prześliczną córeczkę - ma w sobie coś takiego co na pewno w przyszłości będzie przyciągało płeć przeciwną!więc trzeba jej brata, żeby przeprowadzał konkretną selekcję:P Kajtoch Twoja mała jest naprawdę spora mój Olaf jest wysoki ale wydaje mi się ze zdjęć, że twoja Blanka jest wyższa:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia_M mój Olaf miał identyczne kupy!maziste z dużą ilością śluzu zawsze zielone!u nas też rzadko ale nieraz trafiła się taka nie wiadomo jaka kopa ni to szary ni to zielono-biały jakaś taka dziwna była! wszyscy mówili, że to przez alergie takie kupy !zawsze było ich sporo w pieluszce i zawsze 3-4 dziennie nieraz więcej!czarne grudki się zdarzały i nieraz czarne niteczki! ale u nas było to spowodowane nie alergią tylko jak się okazuje bakteriami w organizmie. dziecko robiąc takie kupy przypominające biegunki (bo to nie jest biegunka) chce się pozbyć z organizmu bakterii! od kiedy mały jest zaszczepiony od pneumokoków i katar radykalnie się zmniejszył mały robi raz dziennie zbitą elegancką kupę!(ja miałam obsesje na punkcie kup mojego małego)jak teraz patrze na jego kupę z rana w nocniku to mój mąż aż słuchać nie może takie ochy achy wygłaszam:)aż mi powiedział- zrób zdjęcie i wrzuć na naszą klasę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×