Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

kaftaniki nie sa takie zle na poczatku bo dziecko raczej sie malo rusza,wiec na pewno wykorzystacie jak macie, a w przypadku nie odpadnietego kikuta pepowiny to sa lepsze niz body. No ale pepuszek szybko odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mialam spiworka do wozka.Zakladalam malemu kombinezonik, na to kocyk i to przykrywanie z wozka,tak przejexdzilismy cala zime. Spiworek to pewnie zamiast kocyka, moze to i wygodniejsze jest bo nie trzeba skladac tylko sie dziecko wsadzi do srodka i z glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey laseczki:) GREEN ja pytałam położną o celulitowe żele itp.powiedziała ze lepiej teraz nie stosowac bo niektore zawieraja skladniki ktore niekorzystnie wplywaja na plod ale mozesz za to zapytac farmaceuty w aptece jakbys chciala to pewnie dobierze ci cos co bedziesz mogla stosowac:) ja nie stosuje choc tez mam tego troche w domu;( ale po urodzeniu bede stosowac tylko nie na piersi oczywiscie ale na uda bo tylek najwazniejszy a mam nie maly teraz hehe:) ELWIRA a dlaczego nie wolno ABSOLUTNIE dopajac ja z doswiadczenia kuzynek itd wiem ze one kupowaly dla dzieci wode ta Gerbera i normalnie dawaly no nie od razu bo wiadomo ze nie trzeba dopajac od pierwszych dni :) bo dzidzia sie najada:) ale po miesiacu :) ja tez nie mialam dzieci tylko slucham wskazowek:) niewiem :) DUNIA ja calkowicie popieram twoje zdanie co do diet nie stosuje zadnej:) i nie mam zamiaru jestesm calkowicie za fitness\'kiem warzywkami i owocami bylam wegetariankom przez 7lat to moze latwiej mi tak mowic;) juz od roku nie jestem;( ale to inna bajka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka ja tez bylam wegetarianka (ale juz nie jestem tzn zaczelam jesc mieso jak zaszlam w ciaze z Olafkiem) ale zastanawiam sie czy nie wrocic do dawnej diety.... a Ty dlaczego zmienilas diete jesli mozna spytac? moja siostra jest weganka, swietnie sie czuje...ale bierze witaminy bo ciezko przy takiej diecie dostarczyc sobie wszystkich niezbednych skladnikow.. co do mojego brzucha to nie wiem czy taki maly, jak siedze sobie teraz na krzesle po turecku to mi normalnie wisi!!!!serio moge zlapac w rece i go podniesc:):P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko, dziewczyny maja racje, jak sie karmi piersia to nie trzeba dopajac dziecka. Na poczatku pokarm jest bardzo wodnisty i to zaspokaja potrzebe picia.Tyle ze trzeba podawac piers na zadanie. Czasem maluch pociagnie pare razy i to mu starczy, znaczy ze chcialo mu sie pic... jak bedziecie w szpitalu to powinnyscie dostac wyprawke z mnostwem ulotek i ksiazeczek, tam powinno byc wszystko na temat laktacji. Wiem ze niektorzy dopajaja dzieci ale naprawde nie trzeba.Ja nieraz bylam przez to krytykowana, ale robilam swoje bo wiedzialam ze robie dobrze. Wszedzie gdzie czytalam w roznych pismach i ksiazkach pisalo zeby nie dopajac, to samo mowili w szkole rodzenia. To dopajanie to dawna szkola. No chyba ze ktos podaje mleko modyfikowane to wtedy oczywiscie trzeba dziecku podawac cos do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daff dluuga historyjka:) ja zaczelam jesc tzn wmuszac na poczatku bo nie bylo latwo oj niebylo ale pewnie wiesz co mowie:) mialam rozne problemy zdrowotne czeste bole glowy zawroty i takie tam... i moj A postawil krzyzyk na moim wegetarianizmie i pomogl mi jakos zaczac jesc miecho... i jakos tak zostalo wiem ze to dobrze bo gdybnym nie jadla nadal mieska to moj synus nie dostalby tego co najwazniejsze, jak go urodze to i tak A nie pozwoliby mi wrocic do tego trybu zycia co kiedys on jest 100% miesozerca:) mi tez juz smakuje , moze nie wszystko ale jest git:) a ty jak sie z tym czujesz jak jesz miesko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to ja zamowilam taki sam tylko z innej firmy o 200 zl tanszy a tez jest z fotelkiem itd z folia ;) Marzenka mozemy sobie podac rece hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to ja zamowilam taki sam tylko z innej firmy o 200 zl tanszy a tez jest z fotelkiem itd z folia ;) Marzenka mozemy sobie podac rece hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to ja zamowilam taki sam tylko z innej firmy o 200 zl tanszy a tez jest z fotelkiem itd z folia ;) Marzenka mozemy sobie podac rece hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to ja zamowilam taki sam tylko z innej firmy o 200 zl tanszy a tez jest z fotelkiem itd z folia ;) Marzenka mozemy sobie podac rece hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
upsss sorka za tyle postow. ale mi caly czas wyskakiwal blad i myslalam ze sie nie dodaja ;/ ehhh:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Mogę do Was dołączyć? :]. Przybywam z grona.. Marta mi powiedziała,że u Was zdrowsza atmosfera jest ;D. Szczerze mówiąc to nie mogę się do końca połapać tutaj o co chodzi z tą kafeterią i co jak do końca działa, trochę tu dziwnie ;D. Mam termin na 27 listopad, w tej chwili 32 tc, będzie chłopiec. Ciąża zagrożona, lecę na podtrzymaniu i mam zakaz chodzenia. W skrócie o mnie;D Agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczatowana Agnieszko jasne, że możesz sie dołączyć serdecznie witamy:) dopissz sie do tabelki:) Patunia ale ja mam zamówiony właśnie taki jak ci link wysłałam i za 490zł bo ja mam fotelik to nie potzrebuje:) ale ty interesa zrobiłaś laska jak 200zl tanszy i z fotelikime GRATULUJE szkoda ze ze szczecina nie jestes bo bym cie na zakupy zabrala jak ty tak wynajdowac potrafisz:) Dzis przed ostatni dzien pracy:) juz zwolnienia sie doczekac nie moge:) Milego dnia dzołchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilko, ja tez zaczeam jesc mieso pod wplywem meza.Kuba jest typowym miesozercom, nic go tak nie uszczesliwia jak kotlet z frytkami:P troche bez sensu tak gotowac dwa obiady..zreszta dla mnie samej nigdy nie chcialo mi sie gotowac, wolalam zjesc serek czy cos takiego... zaczelam jesc mieso, ale zjem tylko chude np z kurczaka lub indyka,wedlin nie jadam, zadnych kielbas, patowek itp. Jedynie z grilla zjem kielbaske ale ciekna i spalona na wegiel , nawet boczek z grilla jadlam i mi smakowal (ale tez spalony):) Moja siostra za to nie jadla miesa nawet w ciazy a wyniki miala swietne, zadnej anemii!! to chyba zalezy od organizmu. Marzenka-Olafa urodzilam na poczatku wrzesnia, wtedy bylo jeszcze baardzo cieplo i nie potrzebowalam kombinezonika. Mialam taki niezbyt gruby polarkowy ale zalozylam mu ze 2x i juz z niego wyrosl.Na zime mial normalny kmbinezon ale juz nie pamietam jaki rozmiar (80 albo 86 juz nie pamietam) ale ten byl troche za duzy, do wozka to jednak nie przeszkadzalo. Tylko ze nie wiem czy mozna sie tym sugerowac bo Olaf byl baaardzo duzym chlopcem!!!na poczatku rosl ponad kilo na miesiac, jak mial 6 mcy to wazyl juz prawie 10kilo:)U nas na wrzesniowkach oprocz Olafa byl tylko jeden taki duzy chlopiec. Olaf na piersi tak rosl i tyl, byl jak kluseczka, do roku-jak zaczal chodzic i wydziwiac z jedzeniem tak zeszczuplal chociaz wciaz jest wysoki,ale zrobil sie drbniejszy, po faldkach nie zostalo sladu.Teraz ma 2 latka i wazy ok 16 kg wracajac do kombinezoniku-najsensowniej chyba kupic 62 ale noworodek na pewno sie w nim utopi...z rozmiaru 56 wyrasta sie doslownie w miesiac. Chyba ze dziecko jest z tych mniejszych to moze dluzej. Ja mam narazie kombinezonik 62 bo innych nie mieli, jeszcze tesciowa kupila drugi ale nie wiem dokladnie jaki rozmiar.Do wozeczka jednak nic nie szkodzi jak bedzie troszke za duzy, raczki i tak lepiej zeby byly schowane. Tak przynajmniej ja sadze:) Witaj Zaczatowana🌻:)mam nadzieje ze teraz jak juz z gorki to nie bedziesz miala zadnych problemow z ciaza dzis mam zlatany dzien...na 11.00 dentystka (brrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!) potem skocze na sklepy musze sobie cos kupic za urodzinowa kaske:) i cos chlopakom na dzien chlopaka:) niech sie ciesza:) potem musze isc z Olafkiem na bilans dwulatka. A jutro wizyta u ginki... wiecie co ja sobie ostatnio tak pozwalalam z podjadaniem...teraz sie boje ze bedzie mi ciezko zmienic nawyki.chyba czas sie wziac za siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko zapomnialam napisac ze ten kombinezon polarkowy dla Olafka byl w rozmiarze 62:) zobaczycie jak dzieci szybko rosna..no szok, na poczatku to doslownie w oczach. Ja wielu ubranek w rozm 56 nie zdazylam maluchowi ani razu ubrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową listopadówkę! Vanilka wracając do dopajania dzidzi ,to przy pełnym karmieniu piersią nie ma takiej potrzeby, bo jak napisała Daff chyba mleko matki zaspokaja zarówno głod jak i pragnienie. Tak też mówią wszelkie poradniki odnośnie karmienia. No ale poradniki swoje a życie czasem swoje...Więc naprawdę nic się nie stanie jeżeli od czasu do czasu podamy dziecku picie, najlepiej słabą herbatkę( kolor słomki) lub jakąś gotową- wybór ogromny. Wiem z doświadczenia że czasem malucha trudno uspokoić- niby najedzony, ma sucho, kolki mu nie dokuczają a płacze rozpaczliwie, wtedy rzeczywiście pomagało podanie picia. Ja dawałam minimalne ilości- 30- 50 ml ale sporadycznie. Mówię tu o pierwszych miesiącach życia. Moja mała poszła do żłobka jak miała 5 miesięcy, musiałam przejść na karmienie mieszane, więc i picie musiało być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już trzeci raz piszę tego posta bo zawsze coś mi się z kompem dzieje i nie chce słać :( byłam w weekend w gdańsku i wzięliśmy z tamtąd całą masę różnych rzeczy dla dzidzi i dla mnie :) ogólnie podróż dość męcząca była, jakieś 6-7 godzin w jedną stronę. niby nie jest aż ta daleko, ale jak człowiek co stację benzynową zobaczy to sikać musi to trochę się przeciąga :P ja chyba też dołączę do grona nieszczęśliwych posiadaczek zozstępów :( jednego maleńkiego zauważyłam wczoraj po lewej stronie brzucha. ale co tam najwyżej nie będę już taka ładna jak kiedyś :P dziś jestem cały dzień w łodzi bo mam masę spraw do załatwienia, pewnie jak do domu przyjadę to padnę na pyszczek :) a i jeszcze jedno moje malutkie znów się przekręciło!!! wędrowniczek mały nie wiem jak on to zrobił ale zrobił na pewno, bo teraz kopie po prawej stronie a czkawkę czuję po lewej, więc tam ma plecki. no obecność tych plecków wskazuje też wielkość kuli wypinającej sie przez skórę :P o właśnie sobie czka ;) daff - najlepsze życzenia urodzinowe!!! trochę spóźnione ale szczere :) a dziś moje urodziny :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Mała Agatko najserdeczniejsze życzonka urodzinkowe najlepiej teraz to szczęśliwego szybkiego i bezbolesnego porodu oraz zdrowej dzidzi i mamy;) a rozstępem si nie przejmuj:) no i nie wiem jak to zrobiłam ale pominęłam takze urodziny Daff więc ze skruchą spóźnione ale najserdeczniejsze też życzonka ślę takie same jak Agatce bo to teraz najlepsze i najważniejsze takie:) 🌼 mój dzidziul też mi czka ale nie potrafię rozpoznać gdzie jest główka a gdzie nóżki:P witamy nową listopadóweczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........Miasto........TC......TERMIN....WAGA.... PŁEĆ lub IMIĘ Milla77.........Warszawa....35......10.10.....57+ 20.......Maciuś Daffodile......Wojkowice....34.......01.11....56+12..... ..Inga/Bianka Joasiella........................34.......01.11.......56 +8.. .....Córka? Patuniaa.......Anglia.........35.......1.11.......60+15. ...... Julia Kasika1........Rzeszów......35.......02.11....64+15..... ...Karolinka mother........Warszawa.....35......04.11....62+11....... . .Kacperek? agniesza26.....Lublin........35......04.11....53+23,5. .. .Olafek ewelka1234....Poznań.......35......05.11....+11........ ..Nadia? Kasiula82.......Cieszyn......34.......06.11....54+10.... ....Amelka happymama....Irlandia.......35.......06.11.....65+11.... .Zuzia Green_Gable...Szczecin......35......06.11....65+dużo.... Mikołaj? MałaMi 80.....Warszawa......34......06.11................Bartuś Ann 31.........Tarnów.........34......08.11......+14........Alic ja karuczek....Warszawa.......34......08.11....+11........ córeczka agnesa1983....Poznań........33.......09.11....57+12..... Kubuś Aneta30.........Kraków.......33.......09.11....53+17.... ..Synek elwira elwira...Rzeszów......33.......10.11.....65+9... córka Jokasta........Gdynia.........33.......11.11.....58+10.. ......Synek C.internautka..Poznań......32........11.11.....56-2+10.. .chłopczyk Marta1983.....Warszawa...33........13.11.....65+12...... Robercik **Vanilka**......Szczecin.....33.......13.11......70.... ......Hubercik fajnaaj..........Białogard....32.......14.11......+13... ......Natalka? MarzenaMol....Wisła.........32.......14 .11.....+12.........Arturek mysza1980.....Warszawa...33.......15.11......59+11...... Zosia Karolinka Linka..Gliwice.....33.......15.11......50+10......Synek Beata1987.......Śląskie......33.......16.11......62+16,5 ....Zuzia pingusia_22......Mielec......33.......16.11......44+7... .....Marika? bonizz........... Opatów.....33.......17.11......66+14........Synek Balbin ...........Warszawa...32.......17.11......69+6........Kubuś KochamMojeSerduszko.Dębica.29....17.11.....60+8........Jagod a lorinka..........Anglia.........32........19.11.....55+1 1........Zuzia dunia26....Kraśnik/Lublin...32i2dni...20.11....duuużo .....Kubuś kaaczuuchaa...Lublin........31........20.11......66..... ....Damian (?) bajag_a........Białystok.....24........20.11.......65... ......Malwina kajtoch.....Dublin/Kraków..27.......20.11......53+10.... ..Córka Anabelkaaa...Garwolin.......32........21.11.....48+14... . wstydliwiak mała_agatka...Łódź.........31........25.11......65-5+10. ...Synek eluś...........Międzyrzecz..29........25.11.....55+6,5.. ....Adaś maminka.1......łódź.........31........27.11.....53+9.... .....Córka Maja_21.........Kielce........30.......29.11.....64-2+10 . .....Wiktorek NICK......MIASTO....Data porodu-TC..poród....waga..długość..imię Marsjanka...Śląskie...19.09.2008-35...SN......2390g ..51cm...TOMUŚ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za życzenia :) zaraz uciekam z necika, wrócę zapewne jutro :) ja zawsze poznaję gdzie maluszek ma poszczególne części ciała. on jest tak ruchliwy że to widać i czuć co właśnie wypina :P teraz też poskakał trochę i się uspokoił. biedak zawsze o tej godzinie jemy śniadanko i leżymy sobie troszkę, a dziś został drastycznie obudzony o 6 rano iw ogóle wszystko jest inaczej niż zawsze :P witam nową koleżankę 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka- wszystkiego naj... naj...naj... Już ty najlepiej wiesz czego sobie życzysz, tak samo zwracam się do Daff, bo też coś chyba przeoczyłam. Coś nieciekawie się dziś czuję, więc chyba pójdę się położyć...a tyle miałam dziś zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko wszystkiego naj naj naj!!!! 6 stki w totka!! i przede wszystkim lekkiego porodu i zdrowego dzidziusia:) Moja corcia tez kopie po prawej a czkawke czuje po lewej -a jest w pozycji glowkowej:) jeszcze raz dziekuje wszystkim za zyczenia:) nie ma to jak miec w koncu 18 lat..:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×