Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Na innym forum czytałam, że jak dziewczynie zabrakło, to pielęgniarki dały jej podszewkę do poduszki, bo nie miały podkładów, więc widomo czegoś takiego mnie przeraża, lepiej za dużo niż za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na innym forum czytałam, że jak dziewczynie zabrakło, to pielęgniarki dały jej podszewkę do poduszki, bo nie miały podkładów, więc widomo czegoś takiego mnie przeraża, lepiej za dużo niż za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia26 - apropos tego,że przybywam z grona, no mogłam wyjaśnić zdeka ;D. Na www.grono.net jest też forum listopadówek 2008 i do tej pory tylko tam siedziałam ale tak zachwalane to Wasze forum, że miła atmosferka i w ogólę więc stwierdziłam,że dołączę i do Was;)))) Z rozstępami to się nie martwcie tak bardzo, ja jestem w drugiej ciąży a rozstępy mam od podstawówki, kwestia genetyczna niestety. Wystarczyło zawachania wagi 1-2 kg i porobiły się te okropności.. Po pierwszej ciąży jeszcze bardziej mnie obdażyło a teraz to już mi to wisi:PP. Na brzuchu nie mam...i modlę się tylko o to żeby tak zostało ;))))). Wcześniej gdzieś rzuciło mi się w oczy,że pisałyście o Streptococcus agalactiae, czy któraś z Was ma z tą paskudą lepszą znajomość? Bo ja niestety tak i trochę jestem w obawach.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w poznaniu jest do oporu podkladow i tak samo pieluszek jednorazowych ja na szczescie musze tylko zabrac krem dla dzidzi i chusteczki nawilzajace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym szpitalu inne zwyczaje. W ogóle to czytam teraz o tym jak to jest na niektórych oddziałach poporodowych, że w niektórych miejscach całe rodziny mogą przychodzić w odwiedziny i siedzieć cały dzień w sali gdzie leży kilka kobiet. Dla mnie to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nopodkłady się przydadzą nawet dla malucha później :) Dlatego zawsze można więcej kupić drogie one nie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabelkaaa dokladnie w kazdym szpitalu to co innego:) mi tak dzidek cisnie na przepone ze moj maz co chwile mowi misiek nie chrap sama sie normalnie budze jak tak niezle nieraz zaciagne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniesza26 a ja wyśmiałam dzisiaj mojego męża jak powiedział mi, że chrapię w nocy. Może i mi się tak zaczyna robić :) Marta1983 masz racje, w sumie te belli są jako podkłady także dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anabelka conajmniej jakby to oni nie chrapali nie? :P Niech siebie posłuchają :D Ja czasem jak zachrapie to się budzę :) Ale to muszę być bardzo zmęczona żeby tak chrapać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczatowana to ja mam \"przyjemność\" mieć tego streptoliusa:P i nigdy bym się o nim nie dowiedziała gdyby nie badanie bo nic mi tam nigdy nie dolegało,żadne nawet zapalenie,pieczenie czy grzybice,nic a nic zupełnie nie daje to cholerstwo objawów i też się martwiłam ale ost.gin mój mnie uspokoił i jeżeli ten posiew który robiłam tydzień temu wyjdzie znowu na nie tak że są liczne to mam dostać jakiś miesiąc przed porodem zastrzyk aby i wtedy jest wszystko ok:) a o tym gronie nie słyszałam wcale :P no i ciekawa jestem jak to robiłaś że ważyłaś 49kg do tego doczytałam że już przecież rodziłaś,dlatego jestem pełna podziwu :) tych podkładów poporodowych też jeszcze nie kupiłam a mam nadzieję,że mimo swoich rozmiarów są jakieś ze skrzydełkami lub może tu lepiej pasuje ze skrzydłami:D ? bo jak nie ma takich to będzie dla mnie masakra bo ja nie umiałam chodzić w takich bez skrzydełek i ufajdam się że szok:O a ja w środę jadę na USG4D :) i już doczekać się nie mogę:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia26 jakbym mogla chodzic to bysmy sie spiknely w lublinie:)ale niestey jeszcze z tydzien musze polezec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Czy Wasi lekarze jak podają wage i długość Waszego maleństwa to oni to jakoś specjalistycznie ważą mimo to, że dziecko jest w brzuchu :o? Czy po prostu podają wagę za pomocą tygodnia jakie pokaze USG? ...bo mój lekarz np. na usg widzi, który tydzień ... ma do tego usg jakąś tam tabelke interpretującą jego wyniki i tak mi mówi. Zastanawiam się na ile jest to prawdopodobne? i czy też tak macie? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbin a Ty do ktorego tyg. masz lezec?? ale powiem wam jak tak sie dzis przeszlam i przejechalam samochodem to mi od razu banan na buzi od rana nie schodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia26 polecam Ci te, co prawda nie mają skrzydełek, ale są fajnie dopasowane z taką gumeczką jakby w środku, że przylegają do wewnętrznej częsci ud, tylko, że ja za małe kupiłam, na trochę później, od razu po porodzie to raczej w tym rozmiarze MAXI, a ja wzięłam mini, bo wydawało mi się, że 14x 27 wystarczy, ale nie. Jakbyście te kupowały to duże MAXI 45 x 20, mam nadzieje, że w normalnej aptece też są, bo te co mam, to na allegro zamawiałam. I kupiłam jeszcze sobie takie podkłady do przewijania dla dzieci, żeby sobie w razie czego podłożyć na łóżko w szpitalu, bo słyszałam, że z tą zmianą pościeli to tam różnie jest :/ więc i Wam polecam zakupić na wszelki wypadek, kosztują grosze, a zawsze się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez maja taka tabelke i mi podaja.. ale bez usg.. kurcze ja sie zaczynam martwic bo w sierpniu mialam infekcje pochwy jakies bakterie i dali mi tabletki clotrimazole i sie wyleczylam jak narazie spokoj ale nie wiem czy juz ok bo od tamtej pory mi nie robili wymazu ani nic.. ehh.. i pewnie juz nie zrobia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patuniaaa ja też miałam, ale to wyszło w cytologii, żadnych obojawów kompletnie nie miała i dostałam globulki gynofemidazol, bo podobno jakiś grzybek i też mi nie zrobili ponownie badania, żeby sprawdzić, czy się tego pozbyłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra :( zapytam na nastepnej wizycie czy moga mi zrobic.. ale nie wiem bo juz 35 tydzien wiec czy nie za pozno na badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem karolinko jak to jest moja gin mierzy pokolei wszystko u dzidka potem podaje mi wymiary na jaki tydzien wyglada a na koncu mowi ze wazy tyle i tyle ale to tak jest 200g +/- ale mowi ze zazwyczaj zanizaja troszke pomiary, aby ten obreb co mierza nie wychodzilo za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o no prosze z cytologi tez sie mozna dowiedziec...ktos tu kiedys pisal ze nie mozna jak sie pytalam a jednak mozna wykryc...naszczescie nie mam zadnych grzybkow w dupce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka26 szkoda że nie mamy podobnych terminów bo może byśmy nawet na tej samej sali leżały;) Anabelkaaa matko a co to za podkłady że tyle kosztują???:P myślałam że ceny tych książek telef.ekstra maxi są porównywalne do podpasek a tu blisko 40zeta za 30sztuk:P no ale dla komfortu trzeba sobie nie żałować choć blisko pieluchy dla dzidzi za to by kupił :D a te usg to z tabelek wg tygodnia???nie możliwe mi się to coś wydaje hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia26, w pierwszej ciąży na początku ważyłam 48 kg a tuż przed porodem 58 kg, po wyjściu ze szpitala ( 5 dni) zostały mi tylko 2 kg ;)). Urodziłam w 36 tc. Ja ogólnie jestem chuda i poza brzuchem to nic mi nie przybyło;). Podajcie mi stronkę z tymi zdjęciami Waszymi to i swoje wrzucę ;))). A co do tej bakterii to ja się dowiedziałam też ostatnio bo zrobiła mi lekarka wymaz...i okazało się, że mam tę bakterię. Dostałam globulki i lekarka mi powiedziała,że mimo iż się teraz z tego wyleczę to przed porodem może się to nawrócić. Więc tuż przed porodem dostanę szczepionkę żeby dziecko się nie zaraziło.. Problem w tym,że ja jestem uczulona na penicylinę i z tego co wyczytałam to np. wankomycyna czy coś takiego co jest zastępstwem tego antybiotyku bez penicyliny ma bardzo dużo skutków ubocznych i nie można tego brać podczas karmienia piersią. Boje się, że przez to cholerstwo całe nie będę mogła karmić dziecka :(. Mam nadzieję, że teraz jak będę 20-ego na wizycie następnej to powtórzą mi ten wymaz?? Tylko się boję, że nie zdążę odebrać wyników i urodzę wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacztowana sprawdź swoją pocztę mailową:) wysłałam Ci ten adres naszej stronki ze zdjątkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:). Właśnie próbuję wrzucić fotkę ale to strasznie się długo ładuje...tak ma być czy mi coś nie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, nie załadowała się strona. Zmniejszyłam fotki do 230 kb może wejdzie, czy jeszcze mniejsze trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh.. ja dzisiaj znowu zaczelam odczuwac jakies swedzenie mam nadzieje ze mi sie to nie nawraca i smaruje mascia clotrimazole.. ale jak nie przejdzie to bede musiala isc chyba na wymaz ale czy mi zrobia w 35 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anabelko nie przejmuj sie malym brzusem, niektore kobietki takie maja co wcale nie znaczy ze urodzisz male dziecko:) Milla ja jestem ciekawa jak Ty sobie radzisz z dwojeczka:) a co dopiero trojeczka:) musisz byc nieźle zorganizowana, a moze jeszcze ktos Ci pomaga?? Chyba bez pomocy to ciezko...ja sie boje czy podolam...najgorszy bedzie pierwszy rok zanim Olaf pojdzie do pzredszkola. Ale i tak sie ciesze ze Olaf bedzie starszy o 2 lata a nie np rok, bo miec dwojke takich maluszko to dopiero musi byc niezla jazda!!! A taki 2latek juz sie sam czyms zajmie, duzo rozumie itd. Mother zdrowka zycze🌻 Ewelka, ja jestem ciekawa jak moja ginka zareaguje na pytanie o ten posiew...jak bede chciala to chyba musi mnie skierowac no nie??mam nadzieje... nie fajnie tak chodzic do beznadziejnego gina..no bo zmieniac tak pod koniec ciazy to bez sensu, z 2 str sie wkurzac ze lekarz nas olewa... moja ostatnia wizyta u ginki zostala odwolana bo lekarce cos wypadlo ale ponoc dzwonili do wszystkich pacjentek i przekladali, tylko mojego nr nie mieli:O ale pani polozna zapytala czy wszystko w porzadku, jak sie czuje itd..zreszta moja lekarka zawsze mowi-jak tylko cos mnie zaniepokoi to mam do niej dzwonic. Bardzo fajna babeczka. Wiecie o co sie chce jej zapytac po porodzie?(jesli bedzie taka potrzeba)o waginoplastyke:) bo zastanawiam sie w jakim stanie bede miala pusi po 2 porodach:P ja nie znosze GRONA. Kiedys tam bylam bo dostalam zaproszenie od znajomej...weszlam na jakies forum i zostalam zjebana i zbluzgana, ze mam sobie wlasne forum zalozyc.:O trafilam na jakies zarozumiale towarzystwo wiec zrezygnowalam z tej imprezy.. Marta,miesiac przed porodem lekarka przewidziala ze urodze dziecko ok 3200-3300, chyba ze \"dostanie cugu i zacznie szybko rosnac\" no i dostal tego cugu:) w ciagu ostatnich 4 tygodni ciazy przbral prawie 1200g:) hihi wiec nigdy nie wiadomo:) ale mimo ze nie byl maly (3750g) to porod mialam szybki i bez komplikacji, a kolezanka rodzac corcie 2900 g strasznie sie nameczyla. a rozstepy to niestety-hormonki i geny!!!! hormony sprawiaja ze tkanka laczna sie zrywa...i wtedy zadne smarowanie nie pomoze:(:(:( Anabelko ja mam 3 pizamki. Jakby braklo to maz zawsze zdazy dokupic.aha, plus pizamka do porodu czyli w sumie 4 sztuki. moj synus mnie tak obsikiwal przy przewijaniu ze musialam codziennie zmieniac pizamke! mam nadzieje ze dziewczynki nie siusiaja az tak daleko hihi;) jesli spedzisz w szpitalu standardowe 3 dni to 2 pizamki powinny starczyc. Chyba ze gdzies sie uplamisz itp. pieluch poporodowych kupilam 2 paki. Tez mozna dokupic jak cos, nawet w szpitalnym sklepiku widzialam. Ja je uzywalam tylko 2 dni i tyle mi wtedy starczylo. Ale wiem ze niektore kobietki musza ich uzywac dluzej. aha, u nas w szpitalu daja podklady, ale takie z ligniny.Przeciez szpital powinien zapewnic takie rzeczy. Jak wyladowalam w poprzedniej ciazy z powodu plamienia to pielegniara przyniosla mi tone ligniny hihi na szczescie mialam swoje wkladki:P Agniesza duzy ten Twoj synus:) co do odwiedzin w szpitalu to u nas tez przychodzily rodzinki ...byl pokoj dla gosci obok ale i tak przylazily..zwlaszcza do takiej jednej dziewczyny, bo normalnie to 1-2 osoby..a tam cala wataha :O na szczescie sala byla duza a lozka tylko 3, wiec ja w swoim kaciku sie odwrocilam do nich dupa i karmilam swoje dziecko bez problemu:) Dunia te podklady sa bez skrzydelek:) trzeba bedzie jak najwiecej w lozku przesiedziec hihi Karolinko moj lekarz ocenial wage plodu nie wg tabelki tylko wg wymiarow m.in.brzuszka, glowy , nozek itd. Dlatego waga moze sie wahac o jakies 300g +- bo nie da sie tego idealnie wyliczyc. Tzn sam sprzet na ktorym on robil to badanie to wyliczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pitole co to wyskoczylo w moim poscie tam gdzie podawalam wage dziecka!!???? czy Wy tez to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×