Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oliwka 23

LISTOPAD 2008

Polecane posty

Jokasta to jest udowodnione naukowo, że w te dni co jest pełnia jest dużo porodów, gwałtów, samobójstw. Tak więc nie ma co się uśmiechać tylko w to wierzyć :P Mi mój ginekolog nawet tak zapowiadał że o akurat termin na pełnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do samotności to i ja ją odczuwam :( i to kolejny minus mieszkania tutaj. w Łodzi mogłabym sobie na jakis spacer wyjśc, do parku, centrum handlowego, czy choćby najbliższego sklepu. ale tutaj do sklepu daleko i trzeba ulica iść i nawet pobocza nie ma. i tak siedzę sobie zamknięta w 1 pokoju, całymi dniami sama...dobrze że mam Was to chociaż języka nie zapomnę :P spokojnie na poród w Boże Narodzenie to nie masz szans :P musi wcześniej wyjść :) ja to teoretycznie mogę nawet do 14 grudnia z moim małym tobołkiem chodzić :P ale to już przegięcie by było i w końcu bym urodziła 6 kilogramowego "maluszka" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mąż się cieszy że w jego urodziny urodzę :D Bo termin z OM mam na 13 a lekarz powiedział że maks do tego mogę doliczyć dwa tygodnie więc wychodzi równo 27 listopad urodziny mojego męża :) No i ten ucieszony hehe, ale chyba aż tyle to ja malucha nie przenoszę, chociaż nigdy nic nie wiadomo :) Też czuje się samotnie chociaż z mężem mieszkamy na Mokotowie ale tam nie ma nic fajnego dookoła mnóstwo lumpów chodzi co nie nastraja optymistycznie, do parku trzeba chodzić przez puławską i wogóle jakoś klimat tego miejsca mi się nie udziela ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małgorzato mnie to się nudzi strasznie. Ale gdybym mieszkała u teściów to bym zwariowała bo tam to dopiero nie ma co robic a tak tu u mamy to pogadam sobie z rodzeństwem. Pomoge w lekcjach i jakoś te dni mijają. Marto ja bym chciała aby to było prawda że w pełnie jest dużo orodów. Bo może i mnie weźmie :-). Baderko bardzo dziekujemy za wiadomości bo już wszystkie się martwiłyśmy i trzymamy kciuki za Natanka. Karolinko buziaczki dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nooo ciekawe jak to z ta pelnia bedzie:) oby sie cos ruszylo:) mnie tez wkurzaja codziennie te telefony z pytaniami czy juz urodzilam bezsensu ile mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Agatko napewno będzie kiedyś lepiej. Musisz w to wierzyć a marzenia czasem się spełniają. Dobrze że kupiłaś sobie ten wózek. Bo pamiętam że ktoś mówił tobie że nie potrzebny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos pisał że czuje się brzydka teraz. ja też tak mam. Nie czuję się wogóle atrakcyjna. Waże 82 kg przy wzroście 158 cm. Buzie mam grubą a uda to już nie powiem. Chce urodzić i schudnąć do wagi 56 kg i mi się napewno to uda bo przed pierwszą ciążą ważyłam 55 kg a teraz te 82 czyli tyle samo co mój mąż. Czuję się taką kulką której było by wygodniej kulać się po schodach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilka to ja mam osobę taką co mnie już denerwuje najpierw narzucała imiona dla syna :O Teraz powiedziała że muszę urodzić albo 28.10.2008 albo 11.11.2008 bo jej się te daty podobają :O A wczoraj do mnie dzwoni i pyta czy urodziłam to mówie że nie to mi gada że muszę urodzić 28.11.2008 BOŻĘ!!!!!! Ile można tego słuchać!! Już mnie to dobija. Z rodziny męża rodzeństwo cioteczne co chwile się pytają czy już to ja już mam dość. Już wszystkim powiedziałam że jak urodzę to nie omieszkam poinformować!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatko co do wózka to R kiedyś tak głupio wypalił. pogadaliśmy i okazało się że chodziło mu o to że może zamiast wózka byśmy chustę kupili i w niej malutkiego nosili. ja jestem zdecydowaną zwolenniczką chust, ale wytłumaczyłam mu ze będe po porodzie, ciało jeszcze nie takie, do tego zima i że będę sie bała nosić małego po śniegu i przyznał mi rację. ale powiedział ze kupimy używany, tak żeby resza kasy mogla iść na chustę :) no i tak oto mam swój wymarzony wózek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata to ja teraz też ważę ok 82 kg :( jak na wzrost 166 to dużo przed ciążą ważyłam 58 i tak bym chciała wyglądać po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Agatko ja się cieszę razem z tobą :-). Dobrze że jest coś takiego jak kafeteria bo można sobie porozmawiać z fajnymi dziewczynami :-). Ja wczoraj dostałam smsa czy już maleństwo się pcha na świat. Jakby się pchało to bym w domu nie była tylko w szpitalu. Dziś mi znów wyszła duża ilość czopu i myślę że to już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo ciekawa ile będziemy ważyć tuż po porodzie :-). mam nadzieje że chociaż tak z 7 kg od razy zejdzie ale to się zobaczy. Mnie mój wygląd denerwuje bo już nawet kozaków swoich nie założę bo strasznie mi łydki tez przytyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NAPISALAM SIE I MI WCIEŁO !!!!!!!!!!WRRRRR!!!!!! Ale zaczne od nowa Wiec Beatko ja pisalam ze czuje sie okropnie :( gruba brzydka i wogole tragedia waze 78 kg przy wzroscie 1.65 moze nie ejst tak starsznie ale czuje sie okropnie. Piersi mialam duze a urosly jeszcze o 2 rozmiary wisza mi na brzuchu mam rozstepy i celulit chociaz cala ciaze sie zmarowalam i starałam sie miec jakis ruch. Ubrac tez nie mam sie w co bo wszytsko za male non stop chodze w jednym ubraniu nie moge juz na siebie patrzec jestem blada jak d... i nawet malowac mi sie nei chce bo cos ten makijaz zmini :(:( Jak patrze na te wszytskie laski juz nie mwoie ze szczuplukie ale ladnie ubrane umalowane zadbane i na siebie ktorej z trudem przychodzi zalozenie skarpet juz nei wspominajac o butach to nawet nie chce mi sie nigdzie wyjsc.... Ja chce juz rodzci !!!! i \"jakos\" wygladac na swieta chociaz nie mwoie ze schudne od razu 20kg :P ale chociaz normalnie sie ruszac i ubierac. Ajjj chyba juz kazda z nas dopada depraesja . ale nie ma co sie poddawac jeszcze kilka dni :):) damy rade. A potem razem bedziemy zrzucac z siebie tye kilogramy :) w grupie zawsze lawiej 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja nie mogę założyć skarpet ani majtasków. Mąż musi mi pomagać :) Brzuch wisi mi mniej więcej na psitce i każde schylenie się by gniotło maluszka więc musi mi ktoś pomagać tak samo z zakładaniem spodni :)A zastanawiałam się właśnie jak to jest z tą wagą wód plus malucha :D Na pewno będziemy miały o 3 kg mniej bo nasze maluchy już tyle ważą na 100% :) Później będziemy pisać tu o odchudzaniu.. Na mnie też kozaki już nie wchodzą ;/ w łydkach się nie dopinają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja mam tak samo jak ty. Mam tylko jedne jeansy w które wchodze ale w pasie mam gumkę. mam straszne rozstępy na brzuchu, bokach i udach :-(. Piersi przed ciążą miałam rozmiar miseczki B a teraz C. Ale aż tak wielkie nie są. Tylko mąż mówi że takie klapnięte są a mu się podobają takie podniesione :-). Wiem że mu się już tak nie podobam jak wcześniej bo mi mówił czasem że jestem taka wielka :-(. A ja mu zawsze odpowiadałam że to tylko jego wina bo mnie zapłodnił :-). Ale po porodzie biorę się za siebie. Przynajmiej 20 kg trzeba schudnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Marta ja mam tak samo. Jak mam założyć skarpety to się męczę strasznie bo teraz to nie ma mi kto pomóc. Jednak już jest ciężko w tych ostatnich dniach. No jak wszystkie już urodzą to tematem priorytetowym będzie odchudzanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja chodzę tylko w ogrodniczkach ! Nic na mnie już nie wchodzi wszystkie koszulki odkrywają mi brzucholek hehe. Ja żebym wróciła do mojej wagi to muszę schudnąć 24-25 kg. No i mam nadzieję że z pomocą mojego synka dam radę :D Po porodzie jestem pewna że 5 kg będzie mieć odrazu mniej to zostaje mi już 20 kg do zrzucenia... Później wiadomo nie będę jeść tak dużo i wszystkiego więc schudnę do tego będzie ruch wstawanie w nocy i zmęczenie a od tego to na pewno schudnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta smieszne to co napisalas o tej osobie co tak ci daty narzuca hehe :) sorki ze sie smieje ale wiesz co moja tesciowa tez tak mowi teraz mowila zebym urodzila 10 bo ona ma dwa dni wolnego po swiecie niepodleglosci hehe ale ci ludzie to maja pomysly:) wiesz co ci powiem ze nie dosc ze mamy ten sam termin to jeszcze mamy idealnie ten sam wzrost:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Beatko jakbym mojego slyszała. Tez niby twierdz ze nie ejst tak zle, ale wiem ze mu sie nie podobam. I nawe sex nie bardzo sprawia mi przyjemnosc bo mysle caly czas o tym jak wygladam i co on teraz o mnie mysli jka widzi mnie taka ..... Nigdy nie powiedział ze mu sie nie poodbam ale jak sie moze poodobac 80kg slonik z rozstepami hehe... i piersi tez nie mam az takich ogromnych bo romiar D ale sa takie obwisle jaku "straej" baby. naprawde kojarza mi sie z taka babcia hehe a zwsze mialam taki sliczne jedrne, ciekawe czy kiedys jeszcze takies beda?? jest poporasu tragedia... mam tak samo jedne spodnie an gumce w ktore wchodze... juz patrzec na nie nie moge w dniu poordu je wurzucam bez zastanowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy po porodzie stracisz figurę Nie ma liczby, którą można by uznać za idealny przyrost wagi w ciągu całej ciąży. Kiedyś mówiono, że to 10–12 kg. Ale wszystko zależy od tego, ile ważyłaś wcześniej. Jeśli miałaś niedowagę, możesz przytyć nawet 18 kg, kobiety z wagą normalną mogą przybrać od 11,5 do 16 kg, a te z nadwagą czy otyłe – jedynie 7–11 kg. Twoja waga nie musi zwiększać się równomiernie. Są mamy, które na początku przybierają 5 kg, a potem już niewiele. Inne przez pierwszy trymestr niemal zachowują swoją wagę, by w kolejnych miesiącach to nadrobić. Ważne jest, żebyś stosowała dobrze zbilansowaną dietę. Wtedy ani Tobie, ani dziecku niczego nie zabraknie, a ciężar ciała nie wzrośnie nadmiernie. Jeśli niepokoi Cię to, w jakim tempie przybierasz na wadze, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Ale nigdy podczas ciąży się nie odchudzaj – zrobisz to po porodzie i zakończeniu karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Majachyba wiekszosc z nas ma takie odczucia ze czujemy sie brzydkie nieatrakcyjne grube i wogole jak nastolatki w okresie dojrzewania ale juz niedlugo to minie bo bedziemy mogly wziasc sprawy w swoje rece ale rzeczywiscie to ze wyszly mi rostepy to dla mnie tez nie jest pocieszajace bo ja rowniez caly czas smarowalam i dupa blada wyszly mi w ostatnim miesiacu bo maly bardzo podrosl:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh Vanilka dużo wspólnego mamy :D Ja się nie obrażę mnie też na początku to śmieszyło a teraz wkurza :D Przecież nie da się wybrać samemu daty porodu haha... Ehh coś się senna zrobiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja no to możemy podac sobie ręce. jesteśmy po prostu w tej samej sytuacji. Tylko że ja nie miałam problemów z tym aby się nie kochać tylko mój mąż ostatnio za bardzo nie chciał ale ja wiem że to przez mój wygląd. Ale jak było dzień przed wyjazdem to sie mnie pytał czy jak przyjedzie 21 grudnia czy już bedę mogła się kochać :-). czytałam że z rzucaniem wagi od razu po porodzie to jest różnie. Niektóre tylko 5 kg mniej ważą a niektóre 10 kg. No ale zobaczymy jak będzie to u nas. Pamiętam że po ostatnim porodzie ważyłam tylko 4 kg mniej a dziecko urodziłam 2350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co:) ja czuje sie jak wy ale sex sprawia mi przyjemnosc jakos nie mysle o swoim wygladzie wtedy az tak:) no moj A. tez oczywiscie mnie "oszukuje" ze nie jest wcale zle i ze to normalne ze przytylam w ciazy:) stara sie pocieszyc ale cycochy jak kiedys mialam takie fajne to teraz mam ogromne na koncu D... A macie jakies pomysly na rostepy po porodzie? kolezanka ktora juz rodzila 2 latka tmu polecla mi contactubex jaki mowi ze jej baardzo pomoglo ze zminimalizowalo je ich widok i wogole ze smarowala od razu po porodzie:) ciekawe co nie? ale mowila ze to z 60zl kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak schudnąć po ciąży Średni wzrost wagi w czasie ciąży zawiera się pomiędzy 11 a 16 kilogramami. W czasie porody kobiety zrzucając od 5 do 7 kilo, pozostawiając do zrzucenia po porodzie od 5 do 10 kilo. Dodatkowo niektóre kobiety mogą przytyć dodatkowe 4, 5 kilo podczas ciązy co oznacza dla nich większą ilość kilogramów do zrzucenia w okresie po porodowym. Czy możliwe jest zrzucenie wagi i przywrócenie figury po urodzeniu dziecka Urodzenie dziecka nie oznacza, że musisz mieć nadwagę. Duża ilość matek odzyskuje swoją normalną wagę i figurę w czasie od 8do 12 miesięcy po porodzie. To prawda, że potrzeba czasu aby twoje ciało wróciło do normalności, ale nie trzeba panikować. Należyu odżywiać się właściwie, być aktywną i pozwolić aby natura zrobiła resztę. Nie spiesz się z dietą po porodzie Jeśli nie karmiłaś piersią nie spiesz się ze stosowaniem diet. Zamiast tego przez pierwsze 3 miesiące po porodzie skoncentruj się na zdrowym jedzeniu oraz rozwinięciue swojego własnego planu ćwiczeniowego. Następnie kiedy twoje ciało zacznie się regenerować i kiedy wróciło normalne miesięczkowanie, zacznij niskotłuszczowy plan zrzucenia wagi a wyniki przyjdą z czasem. Ile czasu potrzeba aby wrócić do normalnej wagi Jeśi podczas ciąży nie przytyłaś więcej niż rekomendowane 10-14 kg, będziesz w stanie wrócić do wagi przed ciążą w ciągu 8 miesięcy. Powinnaś być w stanie zrzucać maksimum 0,5 kilo tygodniowo bez wpływu na jakość mleka, czy jego ilość. To może wydawać się powoli, ale naprawdę nie można zrzucić wagi szybciej jednocześnie prowadząc zdrowy tryb życia. Karmienie piersią może pomóc w zrzuceniu wagi, przynajmniej w ciągu 12 miesięcy po porodzie. Według specjalistów proces karmienia piersią zwalnia dużą liczbe hormonów z ciała kobiety co z kolei pozwala macicy do powrotu do stanu przed ciążą. Jednak nie licz na to, że karmienie piersią spowoduje natychmiastowy spadek wagi w okresie po porodowym. Bardzo często zdarza się, że waga spada dopiero po zaprzestaniu karmienia piersią. Mimo, że karmienie piersią pomoże ci w zrzuceniu wagi nie oznacza to, że z tego powodu możesz się przejadać, w przeciwnym wypadku zamiast zrzucić wagę, przytyjesz. Dwa największe błędy jakie można popełnić to jedzenie niezdrowego jedzenia lub zastosowanie ciężkiej diety. Oba pomysły gwarantują przytycie czy utratę zdrowia. Jeśli karmisz piersią nie ma powodu dla którego nie możesz przystąpić do diety niskotłuszczowej, ale nie powinno się sdzodzić poniżej 1800 kalorii dziennie, podczas karmienia. Miej pewność, że jedzenie, które spożywasz jest pożywne. Ćwiczenia pomagają w zrzuceniu wagi w okresie po porodowym. Pozwolą na uwolnienie od stesu, zminimalizują po porodową depresję i dodadzą energii do życia. Ćwiczenia nie zakłócą twojej zdolności do karmienia piersią. Ustaw sobie plan ćwiczeń, jak na przykład 10 minut ćwiczeń każdego dnia, następnie zwiększaj powoli czas ćwiczeń do 30 minut dziennie. Najlepszy okres na rozpoczęcie ćwiczeń to około 5,6 tygodni po porodzie. Wcześniejsze rozpoczęcie ćwiczeń jest niezdrowe, chyba że prowadzone pod okiem specjalisty. Uwaga! Zawsze konsultuj ropoczęcie ćwiczeń ze swoim lekarzem. Wskazówki Bądź realistką - mamy, które wyznaczają sobie realne cele radzą sobie o wiele lepiej. Bądź cierpliwa- odczekaj minimum 3 miesiące zanim zastosujesz jakąkolwiek dietę, skonsultuj to zawsze ze swoim lekarzem. Daj sobie minimum 8 miesięcy do powrotu do normalnej wagi. Unikaj dziwnych diet - zacznij od niskotłuszczowej zdrowej diety. Skorzystaj z pomocy - zaangażuj swojego partnera bądź znajome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata ja swojego mężusia przez kilka dni nie mogłam dopuścić bo nachodziłą mnie ochota a jak on już przychodził do łóżeczka to mnie senność brała i zasypiałam. Ale ostatnie dwie nocki zaszaleliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko dobre pytanie zadal twój mąż:) cos mialam powiedziec i zapomnialam hehe:D Marta a jaki jest miesiac twoich urodzin moze sie okaze ze mamy jeszcze wiecej wspolnego:) ale by bylo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio rozmawiełam z ginekologiem o rozstępach to mi mówił że jak przyjdę na wizytę kontrolna po 4 tygodnich to coś na to zaradzimy. ja mam nadzieję że mi to pomoże. Bo ja mam fioletowe rozstępy i bardzo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×