Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona mama4545

pomocie bo nie wiem co robic...

Polecane posty

Gość zmartwiona mama4545

coreczka ma 2,5 przechodzi grype zolądkowo jelitową i nic nie chce jesc tylko pije ale ma biegunke i boje sie ze padnie z sil bez jedzenia nic nie chce nawet chrupek kukurydzianych .. co mam jej dac bo juz sma anie wiem dzis rano zjadła jedynie 1 malutki taki serek cos jak danonki... tylko mniejsze i nie wiem moze jej wystarczy... ;(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ma 2,5 miesiąca czy 2,5 roku? Jeśli to drugie, to nie martw się. NAjważniejsze, że pije. W przypadku mojego dziecka pediatra uspokajał, że jeśli ze dwa dni dziecko nie będzie jadło to nie dozna uszczerbku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2,5 czego??? jeśli lat- to małe dzieci przy tego typu dolegliwościach nie chą jesc - organizm wie co robi- daj małej dużo pić, daj smekte, spróbuj podawać do picia sok marchewkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama4545
2,5 roku no bylam u lekarza mowila ze nic ma secjalnych leków na to musi samo zleciec ... :( ale mimo wszystko sie martwie ze ma taka biegunkę... a moze moge jej dac baananka?? moze troche pomoze... bo poza smekta nic jej nie podaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam kiedyś grypę żołądkową i uwierz, naprawdę nie chce się wtedy jeść. Dobrze, że pije chociaż. Po 3 dniach przeważnie przechodzi i wszystko wraca do normy, nic nie powinno się stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z babankiem bym uważała- leiej podawac marchewkę w soku- działa toszkę zatwardzająco - jak i=nie chce jesć nie zmuszaj -zołądek nie ma teraz ochoty trawić czegokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banan jak najbardziej, wskazany przy wszelkic dolegliwościach żołądkowych. Dwa-trzy dni i powinno być lepiej. Nie dalej jak w styczniu mieliśmy tę chorobę wszyscy w domu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama4545
yhm.. no dobrze dzieki za porady... no zjadła dzis ten jeden serek... więc nie jest tak ze nic... cala noc z niedzieli na poniedzialek wymiotowała ustalo a teraz biegunka więc nie wiem moze to juz zmierza ku koncowi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wirusa nic mlecznego ,moja mała kiedys przechodziła i lezelismy w szpitalu.Lekaz zabronił i to stanowczo Marchewka i to ze słoiczka ale to dopiero jak bedzie przechodziło . Dobrze że pije i nie zwraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama4545
ojej a ja jej dalam serek.... :(:(:( moze po tym ja tak przeczyscilo bo dzis jakos duzo wiecej biegunki... ech... :( czyli kupie soczek marchewkowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hola hola- możliwe- ja osobiście nigdy nie dawałam bo nikt mi o tym nie mówił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pricnpolo
My tydzień temu przechodizliśmy rotowirusa.Najgorzej było przez 3 dni a potem coraz lepiej.W sumie męczyliśmy się 9 dni.Też były wymioty i biegunka. Grunt że dziecko bardzo dużo pije to szansa że się nie odwodni a że nie je to nic się jej nie stanie.Taka głodówka dobrze jej zrobi oraz nic dziwnego że nie ma apetytu jak się biedna tak męczy. Mi lekarka powiedziała zero smecty bo ona chamuje biegunki a przy rotowirusach chodzi o to by bakterie sobie wypłyneły,zero sokow , nabiału,mięty i innych ziołowych herbatek. Mógl synek jeśc zupy ale te lekko strawne,bez śmietany,nic smażonego jeśli już to gotowane mięso lub ryby. Mieliśmy dawać dziecku ORSALIT (płyn nawadniający podczas biegunki i wymitów) oraz LACIDOBABY probiotyk+prebiotyk. Oba leki są bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dodam na temat tych leków mimo że są paskudne w smaku (ten pierwszy to sama sól) to przynajmniej było zero wymiotów a co do biegunki to były stolce luźne ale raz dziennie a nie kilkanaście w ciągu godziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama4545
mam w domu ten plyn nawiadaniajacy ale coreczka nie chce go pic mowi ze niedobry... przeciez sila jej nie podam... no zobaczymy pije duzo herbatki slodkiem jak lekarz mowila zobaczymy do wieczora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmartwiona mamo grype zoladkową z tego co mi wiadomo się leczy. nie leczy się rotawirusa. nie dawaj dziecku danonków! Ugotuj ryż i podaj z gotowanymi jablkami. Ugotuj marchewke i daj dziecku albo najlepiej to nagotuj malej marchwianki. Obierz marchew zetrzyj na tarce go gara zalej wodą i 2 godz ma sie gotować. Dolewaj tylko wody zeby sie nie spalilo. na koniec zmiksuj i takie jej podawaj. Jesli nie chce nic pic procz herbatki to kup w aptece elektrolity w proszku i dosyp do herbaty. są bezsmakowe i mala ich niewyczuje. raz dziennie sie je podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też nie chciał pić ale w ciagu pól godizny cyrkowałam tak by wypił przeszło pół szklanki.Udawało się :) On czuł że coś z nim nie tak to mówiłam że brzuszek nie będzie bolał,że kupek nie będzie, że jest dużym chłopczykiem i pokazał że nie boi się wypić ,albo właczyłam teletubisie jego ulubioną bajke i mówiłam żeby pokazal im jakim jest dzielnym chłopczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mama4545
MaMani to może dzis jeszcze nich pije herbatkę a moze jutro jej ugotuje tego ryzu bo nie wiem czy zje... a jak dzis ugotuje to jutro juz beda nie dobre. moze zrobie troszke ryz z jablaki powinno jej smakowac. biedna jest taka ma oczka podkrązone. ech... no ale poki co kupek nie widac... więc moze jakas poprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dziecko nie chce nic pic a tym bardziej Gastrolitu bo jest paskudny, to mozna Coca-Cole tylko dobrze odgazowana, odzywia bo ma kupe cukru i dziala lagodnie przeciwbiegunkowo, oczywiscie nie dawac niemowlaczkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Danonki na biegunke ?? :O kto ci tak doradził?? Kisiel (ale nie z torebki tylko robiony z soczku) Marchwianka , chrupki kukurydziane. Mleka absolutnie , rosołek też średniawy pomysł bo rosołek lubi być tłusty. Musi być dieta !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Marchwianka może być z ryżem jeszcze lepiej bo zatrzymuje biegunke. Nifuroksazyd u nas sie sprawdził :) I lakcid Forte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Jeszcze raz ja :D qrka wodna SUPER POMYSŁ !! Ciepła odgazowana cola :) Dzięki niej nie odwodniliśmy sie ale ona najlepsza jest na wymioty :) W sumie na biegunke chyba też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza rada-zero jedzenia przez dien ,tylko przegotowana woda i trzy razy dziennie szczypta soli na jezyk-100 procent gwarancji,że przejdxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Binas
Nifuroksazyd jest na receptę i dobrze, bo nie podaje się go na zakażenie wirusowe (a takim jest rota i grypa żołąd.) tylko na zakażenia typowo bakteryjne. I ocenia to lekarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×