Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gonia1987

KIEDY? ILE? CO??? - MAMY NA POMOC!

Polecane posty

Dziś byłam z moim 4 miesięcznym synkiem na szczepieniu i pani doktor kazała mi już dokarmiać małego. Waży 7600 - jest bardzo duży i podobno potrzebuje więcej niż inne dzieci w jego wieku. do tej pory karmiłam go tylko piersią. Planuję wprowadzić kleik ryżowy na noc i zupkę. W jakim odstępie czasu można wprowadzić do diety dziecka te produkty? jak przyrządzić pierwszą zupkę??? I kiedy wy zaczęłyście dokarmiać dzieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zaczęła jeść "inne" jedzonko tak mniej więcej w wieku Twojego... i my zaczęliśmy od zupek (lekarz na początek zalecał owoce/soki, ale mała za nic nie chciała tego jeść)i u nas były to na samym początku dania słoiczkowe, zaczęliśmy od jednoskładnikowych. Mojej na początku najbardziej podchodziła marchewkowa z ryżem z bobovity. Po jakimś tygodniu zaczęła dostawać kaszki i kleiki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po co masz go dokarmiać? toć na cycku się dobrze rozwija jak widac możesz mu wprowadzić coś dla urozmaicenia, zupkę lub owoce w śladowych ilościach, żeby poznał nowe smaki. Ale kleik? Po co? Żeby był jeszcze grubszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jak mial 4 mies wazyl 7,960 i lekarka powiedziala ze to duzo, kazala odstawic kaszke w dzien i podawac tylko na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem jeszcze mamą, ale skoro nikt nic nie pisze, to mogę Ci powiedzieć jak mam napisane w książce "Będziemy rodzicami" (autor:Barbara Nees-Delaval). "Jeżeli przyrost ciężaru ciała jest dobry lub wystarczający, nie wcześniej niż 5 miesiącu życia, zamiast jednego karmienia piersią wprowadzamy posiłek bezmleczny: początkowo (przez kilka dni) kaszę (np. kukurydzianą), przetarty ryż na wywarze z jarzyn, a potem zupę jarzynową."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek w wieku pol roku wazyl prawie 10 kg wiec tez byl duzy. Pelne 5 mcy karmilam go tylko piersia. Potem zaczelam od dan w sloiczkach-tych od 4 mca. Zaczynalismy od 3 lyzeczek dziennie, potem zwiekszalam porcje. jesli maly dobrze przybiera i jest zdrowy to nie widze sensu go dokarmiac..piers powinna starczyc do 5-6 mca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za rady:) Ale mojemu synusiowi od ok tygodnia cycuś chyba przestaje starczać - wcześniej jadł tylko z jednej piersi. Teraz za każdym razem opróżnia dwie i zaczyna kwękać. Muszę go czymś szybko zabawić żeby zapomniał o jedzeniu. wcześniej jadł co 3 godz. - teraz domaga się cyca nawet co godzinę. I ostatnia sprawa - wcześniej przesypiał całą noc, a teraz się budzi. I nie jest gruby - jak ktoś napisał - jest po prostu długi - ma 75 cm i \"ubity\" - żadnych fałdek na brzuniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, u nas było podobnie... moja Dominika była bardzo do przodu jesli chodzi o wzrost i wagę i odkąd zaczęliśmy dokarmianie przestała byc marudna i niezadowolona jak po samym cycusiu... inna sprawa, że ja wracałam do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nadal chce podtrzymać karmienie - chcę karmić dopóki mały nie skończy roku - wiem, może to głupie, ale ja jakoś wierzę, że pierś uodparnia, poza tym uwielbiam te chwile kiedy mały przytula się do cyca i tak słodko ssie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi udało sie karmić do końca 7 miesiąca małej, choć też chciałam do roczku... niestety mała sama sie "odstawiła":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamiętam jak wprowadziłam mojemu najstarszemu synowi butelkę na noc bo też miałam wrażenie,że sie nie najada i dlatego się tak często budzi,młody opędzlował całą butlę,słodko zasnął po czym po 2 godzinach się obudził gotowy do ssania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze jedno pytanko - ile zupki dać mu na początek? 2-3 łyżki i wprowadzać więcej każdego dnia? i czy dzidziuś je tylko ten wywar z marchwi i ziemniaczka czy zetrzeć wszystko na papkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początek niewielkie ilości, tak jak piszesz i lepiej papkę półpłynną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Goniu :) Widze, ze chcesz dokarmiac malego :) Ja wprowadzilabym na poczatek warzywko, bo jak Wojtusiowi slodki smak owocu przypadnie do gustu to moze nie chciec zjesc warzywka. No i na noc jakas kaszke, mozesz poprostu zagescic Twoje mleczko i mysle, ze maly bedzie lepiej Ci spal. Ja nie uwazam, ze Wojtus to grubasek. Musze przyznac, ze moj maly tez dostaje na noc kasze od dwoch dni :) On za to za malo przybieral i musimy dokarmiac, ale cycusia daje jeszcze :) Ciezko mi zrezygnowac tak jak Ty mowisz to takie slodkie jak maly sie przytuli do cycusia. Kocham to :) Goniu zostawilam jeszcze dla Ciebie wiadomosc na topiku Cukierkowej o snie :) Kurde musimy zalozyc wspolny topik, a nie tak przypadkowo sie spotykac :) Buziaczki dla Wojtusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracając do pani doktor to się zastanawiam dlaczego kazała Ci dokarmiać dziecko bo jeżeli jest duzy tzn ,że dobrze przybiera na wadze a dokarmia się te dzieci co nie przybieraja albo przybierają w ciągu miesiąca za mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli26
chodzi o to,ze dziecko jest duże i potrzebuje wiecej zjeść. Mamy to samo, dziecko ma 3,5 mies i mleczko z piersi już jej nie wystarcza, nawet butlę wypije 150 ml i jeszcze jej mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×