Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna_112

5 TYDZIEN CIĄŻY - DOLEGLIWOŚCI I OBJAWY

Polecane posty

Gość gośćmajojka
czesć ja to wogóle mam dziwną sytuacje ,bo 18 maja trafilam do szpitala z bólem brzucha i mialam krwawienia jak na miesiączkę .Musiałam czekać na badanie hormonu HCG i wyszedł 110 ,lekarka stwierdziła ,że to za mało ....ciąża -poronienie ,ale robiłam test i wyszło ,że tak ,choć ta druga T -słabo widoczna.Zostałam w szpitalu i dwa dni póózniej znowu badanie HCG -174 ,lekarz stwierdził ,że mało sie podnosi jak na ten tydzień -jego zdanie to poroniłam .Ale i tak byli w szoku ,bo za dwa dni HCG -195 .Mają dwie obcje poroniłam ,albo zbyt mało hormon sie podnosi ,ale ja im powiedziałam ,że wiem ,że nie jestem 4 czy 5 tydzień tylko zaledwie 2 tyg.To zmieniło bieg wydarzeń -nie podpisałam łyżeczkowanie -czekam .Dzis wiem że dopiero zaczełam 5tydz i tak samo wciąż odczuwam ból brzucha choć mniejszy i nie plamie ,ale za to piersi -to nabrzmiałe i bolące a brodawki jak druty stojące niekiedy. TERAZ 6 czerwca ide do poradni gin po skierowanie na horm HCG i zobaczymy dalej .Powiem wam ,że zbierznosc lekarzy jest rózna trzej gin i każdy twierdzi co innego -sam ordynator jest przekonany no może nie w 100% ,ale był gotów mnie wyczyścić -poronienie .To takie smutne ....nawet jak plamicie na początku to nie oznacza ,że poroniłyście -to moja 3 ciaża i za każdy razem zagrozona ,choć pierwszą poroniłam 12 tyg ....to wcale nie oznacza końca !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blawatek25
Hej dziewczyny , ja wlasnie dwa dni temu dowiedzialam sie ze jestem w 5 tyg i gdyby nie to ze nie mam okresu i test wyszedl pozytywny to nic innego na ciaze nie wskazuje. Zero jakichkolwiek objawow! Piersi wcale mnie nie bola, nic a nic, wymiotowac mi sie nie chce ,zadnych mdlosci- no poprostu nic! Oczytalam sie na forach ze w 5 tyg jest juz cala masa objawow i az sie zaczynam martwic. Czy ktoras miala badz ma tak jak ja?! Dzieki i pozdrawiam wszystkie forumowiczki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena86
Witam! tak czytam i czytam i szukam odpowiedzi ale nie mogę znaleźć... otóż po 3 dniach spodziewanego@ nadeszła tylko bardziej skapa niż zwykle i trwała 2 dni... przed nia bolały mnie tylko sutki i mialam straszne klucia w okolicach jajnikow, pachwin. Jak skończyła się@ dostałam zapalenie pecherza i zaczęły mnie boleć piersi i podbrzusze czasem zaboli. Robiłam test ciazowy paskowy i po 2min pojawiła sie plamka w miejscu testowym i po 5 min znikła. Dziś kończę brać urofuraginum. Czy to możliwe że to miało wpływ na wynik testu? Ciazy nie wykluczam bo staramy się o dziecko. Byłby to 5 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podekscytowana_mama
Cześć, również jestem w 5 tygodniu ciąży. Do lekarza idę w poniedziałek. Co do objawów również czasem mam apetyt, czasem nie, często mam ochotę spać, nie wychodzić z domu, mam ból brzucha, ale jestem spokojna, bo widzę, że nie tylko ja mam coś takiego jakbym miała zaraz dostać okresu. Dodatkowo ciągle oddaje mocz, a no i zgaga :) Pozdrawiam Was i między nami nie mogę się doczekać już zobaczenia mojego szkraba na USG. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiaaa97
Ja też jestem w piatym tygodniu ;) Jak narazie bolą mnie tylko piersi i wlasnie przez to skusiłam się na zrobienie testu. Nigdy nie bolaly mnie piersi nawet przed okresem. Prócz tego uczucie jak by ktoś ciągnął mnie za jajniki. Za trzy tygodnie mam wizytę czy wszystko jest w porządku ;) to moja pierwsza ciąża i mam nadzieję że wszystko bedzie dobrze. Najgorzej martwi mnie palenie , strasznie mnie do niego ciągnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie przyszłe mamusie :) Przyznam, że mnie trochę uspokoiłyście. Też jestem w 5 tygodniu i boli mnie brzuch no i inne objawy Proponuje jednak Wam, aby przejść się do lekarza z bólem brzucha. Byłam u swojego dwa dni temu bo 1,5 roku staraliśmy się o dziecko i na dodatek brałam leki, które przygotowywały mnie do kolejnego badania. Jak zobaczyłam 2 kreski 2 dni temu to trochę spanikowałam z powodu tych leków i od razu pojechałam do lekarza. Powiedział mi, że leki były nie groźne, ale niedobrze że mnie boli brzuch. Lekarz przepisał mi Luteine i zwiększoną dawkę kwasu foliowego na ewentualne podtrzymanie ciąży. Zleciła mi również badanie Beta HCG w poniedziałek jedno ( potwierdzona ciąża) i dzisiaj musiałam powtórzyć. Jeżeli wynik utrzyma się na podobnej wysokości, bądź spadnie mam odłożyć leki i czekać na okres. Trochę brutalnie ale tak mi właśnie to przekazała. Czekam jak na szpilkach bo za ok 1,5h wynik. Dziewczyny dmuchajcie na zimne... Postaram się napisać za 1,5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc a jaka miałas pierwsza abete? mnie tez brzuch boli alemoj lekarz mowi ze to dlatego ze macica sie powieksza. to jest chwilowy bol, nie sa to skórcze przede wszytskim. Napisz jaka miałas pierwsza bete w 5 tyg :) ja teraz jestem w 5 tyg i 2 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w poniedziałek betę miałam na poziomie 82,68 a dzisiejszy wynik to 215,7 :) więc fasolka rozwija się bardzo dobrze :). możliwe, że to z powodu macicy te bóle, no ale dowiem się to dopiero w przyszły czwartek, bo wtedy lekarz wyznaczył mi wizytę USG. Ja jeszcze nie brałam no-spe, ale podobno jest bezpieczna jeżeli już nie będziecie mogły wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja robilam dwa testy wyszly pozytywnne poszlam do lekarza a on mi ze tutaj jeszcze nic nie widac z tego co wynika to w poniedzialek (jutro)zaczynam piaty tydzien strasznie sie denerwuje a nastepna wizyta dopiero w piatek czy jest tutaj jakas dziewczyna ktora tez tak ma lub miala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze ze jestem bardzo zmeczona senna bola mnie jajniki i piersi ale lekarz stwierdzil ze to normalne wiec jeszcze to jakos mi pomaga az tak bardzo sie nie stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć gosc. Nie martw się ja również byłam u lekarza za wcześnie. Pomimo wszystkim symptomom i dwóm kreskom lekarz kazał mi zrobić badanie beta HCG z krwi ( dwukrotnie- jak pisałam we wcześniejszym poście). Czekam od poprzedniego poniedziałku, jutro mam wyznaczoną wizytę na pierwsze zobaczenie fasolki. Już się nie mogę doczekać :). Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie, czy te bóle brzucha ustępują w miarę szybko czy będą mnie męczyć przez całą ciążę? Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja rowniez jestem w piatym tyg ;) niestety pierwsza ciaze poronilam 28 stycznia 2015 to byl 6 tc ku mojemu zdziwieniu zaskoczylo w drygim cyklu ;) i martwie sie zeby teraz sie to nie powtorzylo:/ pierwsza bete zrobilam 25 marca i wyszło 19 nastepna powtorzylam 3 kwietnia i juz bylo 6100 czy dobrze przyrasta ?? Lekarz dopiero 8 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godulkaa
Cześć wszystkie 5 tygodniówki:) Ja też jestem w 5 Hbd, dziś robiłam betę HCG ale wyniki dopiero po 15.00 To mój 3 maluszek, mam już 10 i 5 latka. NIe pamiętam już jak to było w tamtych ciażach, ale teraz bolą mnie piersi choć np wczoraj wieczorem odpuściły a dziś od rana znowu mocno. Jedyne co mnie trochę niepokoi to prawie stałe bóle w podbrzuszu. Jak już będę miała wyniki z bety to umawiam sie do lekarza, i tak za szybko nie ma sensu bo nic na USG może nie być widać - tam miałam w drugiej ciąży i bardzo się tym zestresowałam. Poza tym odrzuciło mnie od kawy i od sezamu który normalnie uwielbiam. Powodzenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :), gratuluje Wam i sobie tez :) po prawie roku starań udało sie i jestem w 5 tc :):) niesamowite szczęście , mam do Was pytanie : po owulacji do dnia wczorajszego miałam strasznie nabrzmuale piersi a dzisiaj " opadły " :), czy jest to niepokojące , czy to czasami tak bywa :)??? Życzę nam powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Godulkaa
Hej czasem tak bywa, jest to bardz indywidualna sprawa. Zobaczysz jutro znów będą boleć. Mi czasu w ciągu dnia się to zmienia. Wchodzę juz w 7 tydzień i teraz już bolą w ogóle mniej ale są większe hub a cały rozmiar. Trzymaj się. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki
Witam,ja podejrzewam ze moge byc w ciazy,czuje sie wlasnie tak jak rok temu we wrzesniu kiedy zaszlam w moja druga ciaze-niestety stracilam coreczke w marcu byl to 30tydzien,teraz od poczatku czerwca zaczelismy sie starac kolejny raz o malenstewo,od dwoch tygodni boli mnie brzuch jak na okres,ciagle chodze spiaca i zmeczona,odrzuca mnie od kawy i mam taki metaliczny posmak w ustach,mimo ze mnie strasznie mdli to apetyt na jedzenie mam duzy. W sobote jesli nie dostane okresu biegne do apteki po test,juz sie doczkac nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×