Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martyna_112

5 TYDZIEN CIĄŻY - DOLEGLIWOŚCI I OBJAWY

Polecane posty

Gość martyna_112

leci mi 5 tydzien ciaży i czy to normalne ze juz jestem strasznie zmeczona i spie całymi dniami, jeszcze nie wymiotowałam ani razu ale czesto całymi dniami jest mi strasznie niedobrze, mam problem z "wypróznianiem" :P i czesto mam bóle brzucha przewaznie jak nie jem jakis czas to zaraz musze bo brzuch tak mnie boli ze.. jak było z wami w tym okresie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie jestem w 5 tygodniu ciąży i non-stop śpię.Wciąż jestem zmęczona,boli mnie głowa i o byle co płaczę...Bolą mnie piersi i brzuch jak na miesiączkę i w jednej chwili jestem baaardzo głodna ,ale do momentu kiedy jedzenie jest przede mną.Wtedy odechciewa mi się...To moje drugie dzieciątko i wydaje mi się,że mój organizm reagował podobnie.Z tym ,że ja wówczas radziłam sobie lepiej ,bo byłam 10 lat młodsza!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie jestem w 5 tygodniu ciąży i non-stop śpię.Wciąż jestem zmęczona,boli mnie głowa i o byle co płaczę...Bolą mnie piersi i brzuch jak na miesiączkę i w jednej chwili jestem baaardzo głodna ,ale do momentu kiedy jedzenie jest przede mną.Wtedy odechciewa mi się...To moje drugie dzieciątko i wydaje mi się,że mój organizm reagował podobnie.Z tym ,że ja wówczas radziłam sobie lepiej ,bo byłam 10 lat młodsza!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia23
witam:)ja 2 dni temu dowiedziałam sie ze jestem w 5tygodniu ciąży i tak samo jak wy ciagle spie,brzuch mnie boli,głowa,nic mi sie nie chce mam jakas depresje,ciągle leże w wyrku ,mam nadzieje że szybko mi to przejdzie;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od początków ciąży chodziłam po ścianach, jeszcze zanim zrobiłam test. mogłam spać po 20 godzin a jak ciążę potwierdziłam to tyle właśnie spałam. Czasem przesypiałam 3 dni z przerwami, żeby się napić bądź cokolwiek przegryźć.Potem zaczęły się ostre wymioty, praktycznie nic nie jadłam, tylko piłam, wymiotowałam i spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka_666
witam was jestem 1 raz na tymforum ale sie ciesze ze je znalazlam. ja tez jestem w 5 tyg ciazy i strasznie mnie brzuch boli myslalam ze to powod poronienia czy ze cos jest nie tak ale widze ze to normalne :-) glowa tez mnie boli ale nie spie bo musze pracowac i jeszcze nie wymiotuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś byłam u lekarza i też jestem w 5tc:))) Wreszcie upragniona ciąża:))) Też jestem senna,brzuch mnie boli,zwłaszcza wieczorami,ale dostałam luteine wiec może przejdzie,mam lekkie mdłości,już ponad tydzień temu odrzuciło mnie od kawy no i przede wszystkim piersi! Są tak nabrzmiałe i bolące:( Ale cieszę sie,tak ma być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmudka90
kiedy sie konczy okres zapachow i ich wyostrzenia?? bo ja juz mam dosc wymiotoania od tego:( juz nie mam sily:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmudka ja jestem na koncu 10tc i nadal wymiotuje mimo czopkow, zwykle z rana ale mdli mnie caly dzien a lodowka to moj wrog blee tam to wszystko smierdzi teraz pomaga mi kanapka z rana bo jak zjem jakis dooperel to zaraz wymiotuje zadnych biszkoptow,banankow z rana bo od razu lece z siata... tylko sucharek albo dwa albo kanapeczka najlepsze,ze od wody,sokow i picia chce mi sie tez wymiotowac:O cola mi najlepiej wchodzi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie nie narzekam... tylko ten brzuch.... gin polecił mi brac nospe forte! ale biore po pół wiec efekty srednie! do tego duphaston 3x1 bo prezd ciążą mialam plamienia miedzymiesiaczkowe i gin mowi ze dla bezpieczenstwa powinnam to brac..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka_666
dziewczyny wspolczuje tym ktore wymiotuja :-( mi dzis zaczal sie 6 tydz :-) i jak narazie to mdlosci i bol brzucha. mam pytanko czy ktoras wie jak jest z lataniem samolotami i ciaza ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martynko - co do lotów samolotem to decyzję podejmuje lekarz. ja leciałam w 15 i 17 tygodniu, po 6 godzin. lekarka nie widziała przeciwwskazań, lot zniosłam nadzwyczaj dobrze, dużo lepiej niż przed ciążą :) ale tak jak mówię decyzja należy do lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi200
Ja jestem pod koniec 5 tygodnia. Bolą mnie piersi i głowa. Bóle brzucha (jak na okres) odczuwam raczej wieczorem. Poza tym non stop chce mi sie pić, no i często jestem głodna... Ja lecę samolotem za 2 tygodnie. Lekarz powiedział mi, że jeśli lot nie jest masakrycznie długi to nie ma obaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanusia28
Witam wszystkie ciezaroweczki. Ja 3 dni temu dowiedzialam sie, ze bede mamusia. Wlasnie jestem w 5 tygodniu i owszem chce mi sie spac ale tylko w dzien, pozniej wieczorem nie moge usnac. W zasadzie to jem ale tylko ogromne ilosci rano, co jest dla mnie diwne bo nigdy nie lubilam sniadan, a pozniej spie. Mdlosci ogromnych naszczescie nie mam, ale to moze dzieki prenatal complex, ktory polecila mi siostra(podwojna mama), ma on jakies skladniki, ktore pomagaja przyszlym mama przezyc ten pierwszy okres bez wymiotow. Poki co polecam, zobaczymy co bedzie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hanusia28
A zapomnialam wspomniec, piersi mnie tak bola, ze najchetniej bym je odciela i wyrzucila:), szczegolnie po bokach od strony ramion. Okropienstwo, ale przezje wszystko dla tego malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynnka
ja właśnie dzisiaj sie dowiedziałam ze jestem w ciazy... poszlam calkiem nieswiadoma do ginekologa... myslalam ze to przez zmiane klimatu spoznia mi sie okres poniewaz bylam za granica... ale jednak okazalo sie ze nie... ze jest to ciaza... szczerze powiem nie chciana bo jestem w 3 klasie technikum :( a chcialam skonczyc ta szkole... ale mam nadzieje ze jakoś mi sie uda nie tracac roku... najlepsze w tym wszystkim jest to ze nie mam zadnych objawow ... nic na to nei wskazywalo po prostu jestem taka jak zawsze zadnych zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kati27
a ja jestem w 5 tygodniu i 1 dniu ciąży :) i kto tak jeszcze ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podtrzymują brzuch
czy wy nie chodzicie do pracy? Ja też jestem w ciąży i jakoś nie mogę całe dnie spać, bo mam pracę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa 21
tez mam 5tydz, zadnych obaw uciazliwych oprocz sennosci... miedzy 18-20 poprostu mam ochote plakac tak mi sie chce spac a musze niestety pracowac w tych godzinach i jestem nieznosna i okropna wtedy... jem chyba wmiare poki co,zalezy od dnia w zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxa252
Cześć ja też jestem w 5 t.c póki co też jestem senna ,brzuszek też troszke boli od wczoraj biore duphaston, poza tym troszku dziś mnie mdli ,ale nie wymiotuje :) bardzo chce mi sie pić. Dziewczyny co jecie a czego nie , bo jak czytam na internecie to zaniedługo niczego nie tchne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze Wam dziewczynki
życzę wszytskiego najlepszego.... Ja niestety straciłam dzidzię na początku 6 tyg! Sciskam mocno i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez wlasciwie nie ma zadnych objawow, a jestem w 6 tyg ciazy, nieraz mnie pobilewa podbrzusze tak jakbym zaraz miala dostac okres. Bylyscie juz u lekarza na usg?? Ja bylam w sobote i niewiele widzialam, dopiero echo pecherzyka ciazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa 21
a dlaczego stracilas?? to straszne... przykro mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcze Wam dziewczynki
nie wiem dlaczego. mysle, ze wiekszosc kobiet nie poznaje przyczyny... lekarz powiedzial, ze selekcja naturalna i ze sie zdarza bardzo czesto, tylko kobiety nie wiedza, ze sa w ciazy i traktuja poronienie jak spozniona miesiaczke - o kilka dni, tydzien, itd. Stracilismy nasze malenstwo na poczatku pazdziernika. Teraz staramy sie ponownie, wiec 3majcie kciuki ;)) W kazdym razie - duuuuuuuuuuuuuuuuuzo zdrowka dla was wszystkich! Dbajcie o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa 21
zazdroszcze Wam dziewczynki --->> 3mam mocno kciuki, napewno tym razem bedzie wporzadku!:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati27 - jestes tam? :D to musi być naprawde smutne stracić dziecko tak wczesnie. Ale widocznie tak mialo być, natura się nie myli, wie co robi - może zarodek był za słaby, może coś innego było nie tak :( Z dwojga zlego - lepiej teraz, niż za pare miesiecy na przyklad. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa23
o tym ze jestem w ciazy dowiedzialam sie dosc wczesniej bo juz w 2,5 tygodnia. postanowilam zrobic test poniewaz dziwnie sie czulam tzn. bylam wiecznie zmeczona, odrzucalo mnie od papierosow i alkoholu w zasadzie okres nie spoznial mi sie az tak bardzo aby mnie to zaniepokoilo( jakies 2-3 dni)ale postanowilam zrobic test a nastepnie poszlam do lekarza. obecnie jestem w 5 tygodniu i czuje sie okropnie, od kilku dni nic nie jem a jesli juz sie zmusze to szybko wszystko zwracam, caly czas jestem zmeczona i boli mnie brzuch. lekarz uspokaja mnie ze to normalne, mnie jednak martwi fakt ze mam nadczynnosc tarczycy co stanowi wieksze zagrozenie zarowno dla mnie jak i dla dziecka. jestem pod kontrola specjalisty ale chcialam zapytac czy moze ktoras z was ma podobny problem? czy moje obawy sa uzasadnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem w 5 tc.też pobolewa mnie brzuch i bolą pierśi a pozatym wszystko w pozo jak narazie. ewa23 głowa do góry i nie martw sie na zapas bedzie oki narazie nic sie nie dzeje a grunt to spokuj. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_Słoneczko
Witam wszystkich :) Ja się wczoraj dowiedziałam o tym, że będę mamusią :) Jestem w 5 tygodniu ciąży. Ostatnimi czasy czułam się dziwnie. Zawroty głowy, bolące i powiększone piersi, mdłości. Do czasu spodziewanej miesiączki nie robiłam sobie z tego nic. Myślałam, że może coś mi zaszkodziło i dlatego mam mdłości. Niepewność nadeszła jednak z dniem spodziewanej miesiączki. Czekałam i czekałam i nic. Po 3 dniach zrobiłam test. Jednak nic nie wykryło ( tak mi się bynajmniej wydawało ) . Więc byłam przekonana,że niebawem przyjdzie okres. Spóźniał mi się już tydzień. Miałam już zamiar kupić nowy test. Przypomniałam sobie, że mam ten stary. Nie wiem czemu ale wyciągnęłam go i spojrzałam na niego raz jeszcze. Okazało się, że jest druga kreska, czyli jestem w ciąży. Był to dla mnie szok. Nie wiedziałam co powiedzieć. Teraz jestem szczęśliwa, że nosze pod serduszkiem maluszka, którego niebawem będę mogła przytulić. Hmm.. A co do dolegliwości. Ciągle mi się chce spać, wiecznie jestem zmęczona, choć nie robie nic takiego, co mogłoby mnie zmęczyć. Ostatnio mam dziwne zachcianki. Ostatnio na urodzinach wujka jadłam torta i przegryzałam to ogórkiem kiszonym. Wczoraj na sniadanie jadłam kanapkę z musztardą i szynką a do tego śledzia w śmietanie. Hehe troche dziwne połączenie, ale pewnie nie tylko ja to przechodzę :) Życzę wszystkim dużo zdrówka i tego, by sie maluszek dobrze rozwijał, bo to jest przecież najważniejsze :)Jeśli macie jakieś pytania to piszcie. Pomogę, jeśli będę tylko mogła :) Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cali87
Witam wszystkie przyszle mamy :) Ja włąsnie wczoraj robilam sobie test i wyszły dwie kreski..Rozpłakalam sie ze szczescia.Ale juz dzis mam dziwne obawy siedze w tym necie i czytam portale o przyszlych mamach :) Ogólnie czuje sie zle..jest mi nie dobrze jestem senna i strasznie boli mnie brzuch jak na okres i piersi...czy to normlane????? mam humory mam zachcianki strasznie reaguje na zapachy itd.. itd... :) Zastanawiam sie jak Moj facet ze mna dalej wytrzyma... Obliczylam sobie dzis na tym portalu i wyszlo ze niby jestem w 5 tygodniu ciazy.. Mam zamiar isc jutro do ginekologa.. To moja pierwsza ciaza i juz mam wiecej obaw niz radosci z tego powodu.. Boje sie ze moge poronic np bo naczytalam sie o naturalnej selekcji.. i nie wiem co o tym myslec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×