Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość gosiulek73
Dziękuję za odpowiedz.Wiem,że doktor przyjmuje w zakaźnym i Luxmedzie.Właśnie w lUxmedzie wyznaczono wizytę na wrzesień. Siostra niestety nie mieszka w warszawie a sporo km od niej.Trudno więc jechać w ślepo.Kontaktu nie mogę znaleźć z w luxm. nie chcieli podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
Miałeś rację, Bywalcu;) Pierwszy wynik musiał być błędny ponieważ wczorajsze badania jednoznacznie wykazały, że IgG i IgM jest ujemne, a awidność nie mogła zostać ustalona z uwagi na zbyt niską ilość przeciwciał w klasie IgG:) Co ja przeżyłam przez ten jeden zły wynik...:O:O:O Nie muszę chyba tutaj nikomu tłumaczyć. Na szczęście jest dobrze:) Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiulek73 -----> a moze niech siostra sprbuje dostać się wcześniej do innego specjalisty od chorób zakażnych?? W kazdym większym mieście są szpitale z oddzialami takich chorób i przychodnie przyszpitalne. ewa236 ----> strach ma wielkie oczy :) zawsze powtarzam: w takich razach nie nalezy się martwic na zapas ale sprawdzić watpliwości trzeba. ciesze się że wszystko się pomyśłnie wyjaśniło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka Łódż
w Łodzi jest pani profesor Nowakowska która zajmuje się tym tematem Na codzień pracuje w Centrum Zdrowia matki Polki ale tam się do niej nie dostaniecie. Przyjmuje tez prywatnie w klinice PREGMED tu są kontakty: http://www.medyczna.info.pl/?id=6306&n=0,0,4,0,0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulek73
Dziękuję za zainteresowanie.Do Łodzi mamy dużo dalej niestety. Do Lublina bliżej ale czepiłam się tego Kajfasza bo do niego skierował ją gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
Bywalcu, a powiedz jak to jest, że ten pierwszy wynik wyszedł pozytywny? Jak to w ogóle jest możliwe? Wiem też, że w Diagnostyce pierwsze badanie IgM również wyszło pozytywne, a dopiero test weryfikacji na jakimś aparacie referencyjnym wykluczył wynik dodatni. Z tego co wiem w szpitalu, w którym wynik wyszedł pozytywny i w Diagnostyce przy pierwszym badaniu wynik uzyskiwany był na aparatach Roche. Ten aparat jest rzekomo mniej dokładny. Rozumiem, że wykonując badanie tą metodą laboratorium po prostu oszczędza na kosztach, ale cały czas nurtuje mnie to: dlaczego wynik wyszedł pozytywny??? Badanie na toxo robiłam w tym szpitalu niejednokrotnie i dotychczas wynik był zawsze negatywny więc dlaczego teraz coś takiego? Wszystkie badania na toxo w poprzednich ciążach zawsze robiłam na czczo, a teraz po jedzeniu i to jedyna różnica, ale akurat ten fakt chyba nie mógł mieć wpływu na wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie Co chwile spotykam się z inna interpretacja moich wyników i chyba zaraz zwariuje Proszę mi powiedzieć czy mojemu dziecku grożą jakiekolwiek konsekwencje, opisze swój przebieg choroby Pod koniec stycznia tego roku byłam u lekarza myśląc ze to jakaś paskudna grypa węzły chlonne były powiekszone i fatalnie się czułam zrobiłam mnóstwo badań i dopiero gdy Ob wyszło 54 zrobiłam badania na toxo Badanie z 23.03.2011 IgM 3,62 < 0,55 nie wykazuje obecności przeciw ciał 0,55= 0,65 wykazuje przeciwciala IgG 458 IU/ ml < 1 Po tych wynikach dostałam 3 razy dziennie przez 10 dni rowamycyne 24.06.2011 w tym samym lab IgM 1,35 IgG > 650IU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ucieło mi dalsza cześć Badanie z 28.07.2011 IgG 143 IU/ml < 7,2 IgM dodatni ale nie napisali ile Avidnosc IgG 26% proszę o pomoc w interpretacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosilek73
Z radością donoszę że dr.Kajfasz stwierdził że siostra przeszła chorobę przed ciążą.Nie dostała leków i nie kazał więcej robić badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waskerka
Witam mam pytanko do dziewczyn które były na wizycie u dr Nowakowskiej w Łodzi. Ja mam dopiero umówioną wizytę i nie wiem czego się spodziewać. Po poprzednich przejściach z zakaźnikiem mam lekkie obawy teraz co do każdego lekarza :) Rozwiązali przychodnię zakaźną do której chodziłam i nie miałam wyjścia musiałam się gdzieś udać.Padło na tą doktor tylko, że nic o niej nie wiem. Proszę o jakieś informacje :) Jaka ona jest jak wygląda wizyta, czy będę mogła wejść na wizytę z mężem. Jakie ogólnie ma podejście ta kobieta. Z góry wielkie dzięki. P.S. Toxo_pmań odezwij się jak jeszcze tu zaglądasz co tam u Was jak synuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka z Łodzi
prof Nowakowska - super kobieta, bardzo przyjazna, wszystko ci wytłumaczy i jestem pewna, że wejdziesz z mężem. poświęci ci tyle czasu ile potrzeba. 100% profesjonalizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waskerka
Dzięki Ania za tak szybką odpowiedź. Jak czytałam o tej doktor w necie to mam trochę mieszane uczucia.Opinie były różne. Ale musi mnie zobaczyć jakiś specjalista a nie miałam nikogo innego. To będzie wizyta w kierunku toksoplazmozy więc mam nadzieję że żadnego badania ginekologicznego nie będzie :) Bo z tego co wyczytałam to ona nie jest lekarzem od chorób odzwierzęcych tylko ginekologiem tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaromisia
Witam, bardzo proszę o jakiekolwiek wsparcie lub poradę, bo sama już nie daję sobie rady. Od rana zalewam się łzami... :( Jestem w 15 tyg. ciąży. Jakieś 1,5 miesiąca przed ciążą robiłam badanie na toksoplazmozę i wyniki wyszły bardzo dobrze. IgG dodatnie, IgM ujemne. Lekarz stwierdził, że to właściwie załatwia nam sprawę na czas ciąży jeśli chodzi o toksoplazmozę, bo ponoć chorowałam i mam przeciwciała. Rzeczywistość okazała się inna. Wczoraj po raz pierwszy zrobiłam badanie na toxo w ciąży i tu zaskoczenie.... IgG dodatni 191,3 IU/ml - wynik znacznie wyższy niż przed ciążą. IgM dodatni 1,40 index przy normach: wynik ujemny: < 0.800 wynik dodatni: > lub = 1.000 wynik wątpliwy: 0.800 - 1.000 Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Czy podane wyniki powinny mnie bardzo niepokoić? W następnym tygodniu robię badanie jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulek73
Uważam że wszystko jest w porządku ale może Bywalec się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa236 ---- żadna metoda nie jest doskonala i dlatego czasem pojawiają się wyniki IgM falszywie pozytywne. Szukanie odpowiedzina pytanie "dalaczego" jest trudne i mija się z celem. Łatwiej jest potwierdzic (lub znegować ) wyniki w iinym laboratorium do czego zawsze w takich razach zachęcam :) Julka 0522 ------ Jeśłi dobrze rozumioem t=ze stwierdzono w styczniu a w ciaze zaszalaś w lipcu. W takiej sytuaci - o ile nie mamy do czynienia z ajkąś nietypową formą infekcji przewlekłej zagrożenia dla dziecka juz być ie powinno. Dr Kajfasz z pewnoscia sobie z tym poradzi :) Jaromisia ----- istotnie wyniki z przed ciązy świadcza ze t-ze przechodzilaś juz wcześniej i dziecku nic nie grozi. Obecne wysokie miano IgG to zjawisko w ciazy nierzadkie i nie wzbudzające niepokoju. Natomiast nieznacznie pozytywne IgM to najprawdopodbniej blad laboratorium (tż się zdarza o czym bylo wyżej). Warto jednak rozwiać wszelkie watpliwości i zrobić jeszcze awidnosć IgG a gdyby byly dalej to ponowic badania najlepiej w szpitalu zakaźnym. -------------------------------- Kochani! Dziś udaję się na krotki 9-dniowy urlop. Dostep do neta bede miał b. ograniczony albio żaden. Daletgo też w tym czasie raczej nie bvede mógl się udzielać na topiku. Po powrocie postaram się nadrobićęaleglosci :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Bywalec- Dziękuje jestem już po wizycie u Dr Kajfasza I wyglada na to, ze wszystko w porządku . Udanego urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! :) No, no... co to się dzieje... wyglada na to że łatwiej sie dostac na wizytę do dra Kajfasza niz otrzymać odpowiedź na forum od bywalca ;) Chyba po urlopie musze się zaczać bardziej przykładać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka z Łodzi
@Waskerka Prof Nowakowska to ginekolog specjalizująca się w trudnych problemach podczas ciąży w tym borelioza, toksoplazmoza czy cytomegalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ania dziękuję. Więc normalnie mogę do niej iść nie jako do ginekologa tylko do osoby która mi wytłumaczy czy mam tokso nadal czy nie mam i czy moje maleństwo jest już pod tym względem bezpieczne. Strasznie się boję tej wizyty badań i w ogóle do tego dzień wcześniej mam USG u Dr Sieroszewskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaromisia
Dziewczyny, ile czekałyście na wynik badania awidności? Ja dziś powtarzałam badanie Igm oraz Igg w innym laboratorium, ale awidności nie zrobiłam, bo wciąż żywię nadzieje, że poprzednie laboratorium się pomyliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na awidność czeka się około
2-3 dni w DIAGNOSTYCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasiaaaaaaaaa
Witam:) Odzywam się zgodnie z obietnicą. Dla nowych- zakaziłam się toxo w ciąży. Dziecko urodziło się również zakażone. Jak ktoś jest ciekawy niech poczyta wcześniej lub zapraszam na panie w podobnej sytuacji gg 2350439. Dla tych co wiedzą o co chodzi: mały miał mieć po roku odstawione leki ale w Centrum Zdrowia Dziecka kazali brać profilaktycznie inny lek - Fansidar. Również sprowadzany z zagranicy i również cała masa papierków. No i dodatkowy problem - jest obrzydliwy:( Mały nie chce tego w ogóle połykać.Przeniosłam się Do Kielc na leczenie bo w Warszawie byliśmy dotąd na patologii noworodka a mały ma już 1,5 roku. U nas w mieście okazało się że leczą od urodzenia Fansidarem przez rok a potem już nie, więc wszyscy zdziwieni w zakaźnym po co przyszłam. No ale kontrolują skoro Warszawa kazała. A na leku pisze wyraźnie - nie podawać dzieciom poniżej roku. No to nie wiem, w Warszawie chyba jednak lepiej leczą... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toxo-pnań
Witam po długiej abstynencji :) mój synuś jest baaardzo absorbującym bobasem. Mecza nas kolki... :) mały nas chyba wyczul i chyba czasem tez symuluje. We wtorek idziemy z małym do lekarza zakaźnika. Jaś juz mial 2 razy robione usg przezciemieniowe i usg jamy brzusznej poki co jest oki. Rozwija się prawidlowo, w 4 tyg zycia trafil do szpitala, poniewaz mial zmieniane mleko i sie jego maly zoladek troche rozregulowal, na szczescie byl tam tylko 3 dni. Karmilam go piersia tylko 3 tyg, gdyz dostalam mega infekcji gardla z goraczka i zmianami na plucach :( bedzie db dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W 7 tc robiłam badania na toxo. Oba miana ujemne. W 22 tc niespodzianka:(. IgG ujemne a IgM dodatnie (wynik 2...od 1 dodatnie) Dziwne..nie ma kota, nigdy nie jadłam surowego mięsa, nie grzebię w ziemi. Owoce, warzywa myję. W opisie z lab. komentarz: Świeże zachorowanie na toxo lub...nieswoiste przeciwciała u ciężarnych. choruje na Hashimoto, choroba autoimmunologiczna. Mam bardzo wysokie miana przeciwciał przeciwtarczycowych. O co chodzi z tymi nieswoistymi przeciwciałami? czy to toxo czy tarczyca fałszuje wynik. Dziekuję, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musisz powtórzyć wynik
najlepiej w innym laboratorium dobrym laboratorium najlepiej zrób w DIAGNOSTYCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula2134
Cześć odebrałam wyniki i tak: Awidność przeciwciał w kl. IgG 0,44 niska awidność : poniżej 200 graniczna awidność : 0,200 - < 0,300 wysoka awidność powyżej 0,3 - wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy Toksoplazmoza IgG 488,00 wynik ujemny: 8 Badanie wykonano metodą ELFA na aparacie VIDAS Bywalcu czy wynik awidności oznacza, że zachorowałam już dawno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiaaa----> Niestety leczenie toksoplazmozzy wrdzonej to calkiem inna bajka i niewiele w tym temacie móglbym powiedzieć. Zostaje mi tylko zyczyc by wredny pierwotniak nie narobil wile szkdu w organizmie dziecka a najlepiej ni enarobił ich wcale! :) toxo p-nań - ciesze się że wszystko przbiega pomyslnie :) Z ttym symulowanie m to bez przesady. W tym wuieku dziecko jeszcze nie ma umijetnowci aktorskich. Kolki sa autentyczne. Płacz jest cakiem inny od zwykłego.Na szczescie z tego szybko sie wyrasta. Eliza 123456 ----> W tej sytuacji trzeba zrobic też badanie IgG w ok. 10 dni po ostatnim. Jęsli nadal bedzi eujemne - nie ma powodu do obaw. Gdyby wyszedł + sprawa musi się zając specjalista od ch. zajkaźnych bo zbieg tychz e z choroba ukladu immunologicznego to skomplikowany przypadek. Asiula 2134 ---- "wysoka awidność powyżej 0,3 - wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy" Nic dodać nic ujać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×