Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość niepewna28
ja rvamycyne bralam jeszcze na porodowce o 7 a dziecko o 11 sie urodzilo i od razu karmilam, pozniej juz nie bralam toxo pan, nie mialam zadnych badan poza badaniem sluchu ale to bylo w szpitalu, nikt nam nic nie mowil o dadatkowych badaniach jedynie zeby powtorzyc badanie i jak beda spadac przeciwciala to na tym koniec, ktos was kierowal do okulisty i neurologa czy sama poszlas, i czemu tyle razy mial usg przezciemieniowe, nawet nie wiem co to i po co sie je robi, jak czytam ze odwiedzilas tylu lekarzy to to sie troche denerwuje ze nam nikt nic nie mowil i sama o nic w tym kierunku nie zrobilam, wg lekarzy po co obic badania skoro igg spadaja, eh sama juz nie wiem.. pozdrawiam was cieplutko, dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość toxo-pnań
Ja instrukcje gdzie i po co do jakiego lekarza isc z synkiem dostalam opuszczajac szpital po porodzie. Na usg przezciemieniowe nalegalam zeby zrobili mu jeszcze w szpitalu, czy nie ma zadnych zmian w mozgu. Na badanie dna oka tez nas skierowala pediatra po porodzie. Na Cala dalsza lawine konsultacji skierowala nas pediatra z przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO JA AGNIESZKA 15
Witam. Mam pytanie odnośnie toksoplazmozy.A moje wyniki przedstawiają się nastepująco: 10.08.2009 IGG-43 Igm- 2,46 Awidność graniczna 0,30 06.10.2009 Igg-14,3 Igm-5,36 Awidność niska 08.01.2010 IGG - 10,7 Igm 4,28 23.04.2010 Awidność wysoka -61,96 22.10.2010 Igg -8,8 Igm-5,2 14.01.2011 Awidność wysoka 60,28 09.09.2011 Igg 8,7 Igm 5,53 Awidność wysoka 65,10 (oczywiście wszyskie wyniki IGG i IGM sś dodatnie Chcę usłyszeć kolejną opinię, o którą bardzo proszę, bo ginekolodzy i zakaźnicy, u których byłam, mają różne zdania na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TO JA AGNIESZKA 15
Czy bezpiecznie jest planowanie ciąży i czy w czasie ciąży powinnam brać rowamycynę po takich wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
POMOCY! Wynik dziś iGg - negatywny, iGM- POZYTYWNY!!! Co to oznacza??!?! Jestem przerażona ;((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
błagam bywalcu czy ktoś z wiedzą na ten temat pomózcie :( o takiej konfiguracji nic w necie nie ma. Dodam , ze w razie czego leki dostane dopiero po 16 tc ;( Dotychczas usg wygladaly w porzadku;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
boże to nie mozliwe!!!!!!!! mialam pelno kotow 1,5 roku temu, od tej pory zero kontakltu, wszystko myte przed jedzeniem , zero surowego miesa no jak to mozliwe!!!!!! ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
a jaki masz wynik IgM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
Ehh.. jestem za granicą. Tu wogóle nie robią badań na toxo. Ze wzgledu na te koty poprosilam specjalnie o wykoannie ich. Oczywiscie to bylo 5 tygodni temu!! dopiero dzis dostalam infrmacje o tym ze iGG ujemne, igM pozytywne :/ I kolejna krew pobrana i znowu 3 tygodnie czekania i ew wtedy leki!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
no ale jaki jest ten wynik? to przecież istotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
nie rozumiem:O krew miałaś pobraną 5 tygodni temu i dopiero dziś dostałaś wyniki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
Tak jest w tym pojebanym kraju, dlatego nie rozumiem zupełnie takiego postepowania!! bylam pewna, ze juz dawno przebyta byla przy tylu kotach.. A teraz znowu czekanie to jest chore i psychicznie sie chyba wykoncze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
nie dostalam wyniki w mojej ksiazce ciazy jest tylko to o pozytywnym i negatywnym nic pozatym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
to dziwne, że nie podano Ci wyniku ani norm to równie dobrze może być pomyłka więc tak istotny jest sam wynik na kolejne wyniki nie możesz tak długo czekać a od kotów zarazić się jest naprawdę trudno sama mam koty od 25 lat i nigdy toxo nie przechodziłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
Kompetencja służby zdrowia w tym kraju mnie już powala.. Ogolnie jest w ksiazce wydruk sprawozdania z wynykiami badania krwi. Tam adnotacja ,. ze "Toxo iGg antibody detected". TO skoro lekarka mowila, ze jedno pozytywne drugie negatywne- to myslalam, ze to pozytyw a iGm negatyw- wiec ok przebyte a oni jeszcze raz chca sprawdzic. Potem dopiero czytam w ksiazce zapiski , ze telefonicznie poinformowano, ze iGN pozytywny a iGG negatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czyli świeżuteńkie zakażenie
powtórz te badania jak najszybciej jeśli ponownie tylko IgM wyjdzie pozytywne, to zażądaj wyników wraz z normami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
dzis wzieli znowu krew wyniki za 3 tygodnie..to jest jakies nieporozumienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
lece do pl wszystko sprawdzic by zaczac brac jak najszybciej antybiotyk.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i bardzo słusznie
jeśli masz taka możliwość, to przyjedź i zrób badania, bo wyniki masz z dnia na dzień powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienienie
Juz jestem w PL, dostam wyniki igg i igm po paru godzinach ale 10 dni czekania na awidnosc :( No i obecne wyniki wskazuja na przebyta infekcje i teoretycznie ciezko by ze swieżutenkiej infekcji 5 tygodni temu zdarzylo wzrosnac i spasc do obecnego poziomu. Ale to teoria i wszystko sie okaze po wynikach awidnosci :( ehh za jakie grzechy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z cieżkim sercem wraca marnotrawny ojciec załzyciel tego wątku ;) Wybaczcie ale zycie w realu mnie przygniotło i zaniedbalem swoje wirtualne hobby. Jutro (wlaściwie juz dziś) jeśli znów coś nie stanie na przszkodzie postaram się zajrzec i odpowiedziec na posty ktore się jeszcze nie zdezakualizowały. Teraz odpowiem tylko: o nienienie ------> Prawdopodobnie lboratorium w ktorym robilas pierwsze badania bylo marne albo coś pokręciło. Jełsi obecnie IgG jest + a IgM - to wszystko jest OK i tylko niepotrzebnie napędzono Ci stracha. choć to zdarza sie też czasem u nas. Nie ma mozliwości aby w 5 tygodni od wczesnej infekcji (na co wskazywaly pierwsze wyniki) Igm spdlo do wartości ujemnych. To trwa minimum 4 miesiace a najczęsceij 8-12 a nawet dłużej. W te sytuacji awidność IgG juz nic ie wniesie. Nawet gdyby wyszła niska - o niczym to nie świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I oczywiscie - jeśli polskie wyniki są wiarygodne - antybiotyku brac nie ma potrzeby!. Dla pelnej pewnosci mozesz najwyzej powtorzyć badania IgG i IgM w laboratorium szpitale zakaźnego. Te się raczej nie mylą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odrabiamy zaległości: witaj bywalcu ----tak, obecnie nie ma juz potrzeby robc badań na toxo chociaz iektorzy lekarze niedowierzając starym badaniom zlecaja je ponownie. Mozna je wiec zrobic ale konieczności nie ma. Jeśli chodzi o rózyczkę to podobne jak przy innych chorobach zakaxnych bada się też poziom przeciwcial IgM bo samo IgGmówi tylko czy był kontakt zchorobą lub szzepienie czy też nie. niepewna28 ---- najprawdopodobniej jest tak jak mówili w szpitalu - że dziecko ma Twoje przeciwciala IgG które zanikają w ciągu pierwszego roku zycia. Dla pewnosci można zrobić badania po skończeniu przez dziecko roku. I oczywiście obserwować czy ze wzrokiem i sluchem wszystko jest OK. toxo pnań ---- cieszę sieże Wasze perypetir z toxo skonczyly się pomyślnie :) madzialena uksw ------- O zadnym "urażeniu" nie ma mowy! :) To jest forum dyskusyjne gdzie wymieniamy informacje, doswiadczenia i poglądy. Chodziło mi tylko o to że ja nie 'ssrraszę" a jedynie zachecam przed podjeciem decyzji do zrobienia bilansu potencjalnych korzyści i zagrożeń związanych z tym zabiegiem. Oczywiscie decyzjekażdy musi podjąć sam. nora123 ------> Tak, rovamycyna podczas ciazy nie przeszkadza w karmieniu. Z chwila rozpoczęcia porodu nie ma już celu brać antybiotyk. Jeśłi jednak był on wziety na jego początku równiez nie ma przeciwwskazań do karmienia zaraz po porodzie :) Ja Agnieszka 15 -----> przykro mi ale moja odpowiedź zapewne Cie rozczaruje. Mamy do czynienia z b. nietypowym przypadkiem i nie dziwię się ze lakarze sa w kropce. O ile wszystkie wyniki sa poprawne zagadką jest utrzymywanie sie przez tak długi czas (ponad 2 lata) dodatniego IgM. Moze to byc wynikiem tzw. zakażenia przewlekłego (b. rzdkie przypadki) lub innej anomalii. Sugerowalbym zrobienie testu na AIDS aby wykluczyć te przyczynę. Potem lekarze powinni sięgnąc po inne metody diagnostyczne w szczególnosci test PCR który pozwoli rozstrzygnąć czy pasożyt może być niebezpieczny dla dziecka w przypadku ciązy. Informacje na temat tej metody znajdziesz m.in. tu: http://infekcje.mp.pl/problemywpraktyce/okiemeksperta/show.html?id=51606 Więcej informacji pomoże Ci zdobyc mój dobry przyjaciel pan Google :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
O ciesze sie bywalcu, ze pojawiłes sie na watku! Moje wyniki z wczoraj dokładnie to: igG 27,00 UA/ml (ujemny 8 ) igM o,10 Index (ujemny 0,65 ) Jak wspominalam nie mam dokladnych wynikow pierwszego badania z UK ktore te 6 juz teraz tygodni temu były rzekomo igG -, igM + :( Ginekolog moj tutaj jednak zlecil awidnośc bez niego nikt w tym zakaźnym nie da mi pewnosci 100%, ze to stara infekcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
Jezu ale mi dziwnie ucięło normy :/ igG normy ujemny >4, watpliwy 4-8, dodatni >8 igM normy: ujwmny = 0,65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
No przysiegam nie wiem czy to tylko ja widze, ze ucina mi te cyfry w postach! igM ujemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
nie no nie mam komentarza : ujemny ponizej 0.55 watpliwy od 0.55 do 0.65 i pozytyw powyzej 0.65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o nienienie ------> "Ginekolog moj tutaj jednak zlecil awidnośc bez niego nikt w tym zakaźnym nie da mi pewnosci 100%, ze to stara infekcja.." A ja dam! :) O ile tylko ostatnie wyniki są pewne. Dlatego warto je potwierdzić w laboratorium szpitala zakaźnego jeśli byly robione gdzie indziej. Wynik awidności IgG może (choć nie musi) to potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nienienie
Dziękuje Ci ogromnie!! :) Prosze napisz mi tylko kiedy ta awidność "może" powtwierdzić wcześniejszy wynik a kiedy "nie musi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×