Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość michalina1987
bywlec moze pomozesz mi jesli chodzi o toksokaroze (toxocara cansis) moje wyniki normy powyzej 11 jest dodatni 1 badanie igg 32,93 ntu 2 badanie igg 36,80 ntu 3 badanie igg 26,60 ntu jaki wpływ ma toksokaroza na płod jestem w 20 tygodniu zadnych objwow awidnosci nigdzie nie badają juz pytalam w wielu labolatoriach co mam o tym myslec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc!jestem tu nowa, przeczytałam już dużo na temat toxo, ale nadal mam wątpliwości, moje pierwsze wyniki w 9tyg igg dodatni 39.20 (=>3,0 dodatni) igm też dodatni 0,675 (=>0,600 dodatni) więc gin kazała zrobić mi awidność przeciwciał igg, w między czasie zrobiłam kolejne badania dwa tygodnie po pierwszych czekając na wynik awidności, wyszły igg dodatni 36,40 (=>3,0 dodatni) a igm wątpliwy 0,559 (0,500-0,599 wątpliwy, =>0,600 dodatni). wyniki z awidności: wysoka 70% i czy to znaczy że nie muszę się już martwić o dzidziusia?bo wyniki z awidności świadczą ze infekcja była ponad 3 miesiące temu?czyli przed ciążą, dodam, że od dzieciństwa mam kontakt z kotami.dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam wszystkie troskliwe mamy, trzeba myśleć pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i przepraszam za dluga absncję. mmazi --- Igm na granicy dodatnej przy wysokiej awidności świadczy o infekcji przerbyej przed ciązą. Nie ma powodu do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A&J
Witam jestem tu nowa ale licze na małe wsparcie z Waszej strony bo przeczytaniu kilkudziesięciu stron i widze, ze jesteście zorientowani w temacie, który mnie trapi. Ja w ciągu ostatniego tygodnia przeczytałam wszystko co się dało na temat toksoplazmozy i wydaje mi się, ze mogę być już spokojna a jednak nie potrafię. A teraz napiszę co mnie trapi: 12 lipca odebrałam wyniki na toxo IgG 10,6 dodatni (wg. lab. dodatni od >3) IgM 0,59 wątpliwy (wg. lab do 0,599 wątpliwy a od >6 dodatni) W 11 tygodniu ciaży byłam u lekarza i dostałam rovemecyne 2xdziennie 1 dawka po 3000 jedn, na 10 dni ale wyniki nie dawały mi spokoju i 26 lipca zrobiłam ponownie badania ale w innym raboratorium dokładając do IgG i IgM awidność i wyniki następujące IgG 311,1 dodatni (wg. lab. dodatni od >30) IgM 0,67 dodatni (wg. lab od >6 dodatni) Awidność 67,8% wysoka (wg. lab. od 60% wysoka) Co o tym sądzicie czy toxo złapałam będąc już w ciąży czy przed z góy dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bywalec1od toxo
Sytuacja podobna jak u poprzedniczki. Wysoka awidnosć przy IgM w pobliżu granicy normy świadczy o zakażeniu przbytym przed ciąża. Pokaz nowe wynki lekarzowi bo najprawdopodbniej po ich otrzymaniui zaleci odstawienie antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula2134
Cześć proszę o pomoc... Moje wyniki to: IgG - ilościowo >250,0 IU/ml 8,0 wynik dodatni IgM - jakościowo Wynik reaktywny (+) Index 2,32 niereaktywny (-) < 0,8 wątpliwy 0,8 - 1,0 reaktywny (+) >=1,0 Jestem w 6 tygodniu ciąży... Proszę pomóżcie czy to jest groźne dla maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula2134
Proszę odpowiedzcie mi coś..... Już brakuje mi łez.... martwie sie o maleństwo... Mam w domu dwa koty- jeden od jakiegoś czasu wychodził na dwór (wiem że jest małe prawdopodobieństwo zarażenia się od kotów - kuwetę sprząta mąż). Wizytę u gina mam dopiero 09.08.2011 (nawet prywatnie ciężko sie dostać) Przy odbiorze wyników zmolestowałam pielęgniarkę, aby zinterpretowała mi wyniki. Oczywiście nie chciała, bo nie wolno im robić takich rzeczy. Jednak udało się i powiedziała, że jedno zakażenie jest stare, ale powstało drugie!!! Czy to jest możliwe???Czy ono zagraża mojemu dziecku?? Moje wyniki powyżej.... Proszę powiedzcie co myślicie.. To czekanie mnie wykończy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A&amp;J
Bywalec 1 dziękuje za odpowiedź, pocieszyła mnie i dała światełko w tunelu ale zastanawia mnie tak duży przyrost IgG pomiędzy pierwszym a drugim badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula2134----- te wynuiki wskazuja na MOZLIWOŚĆĆ twajacego zakazenia. Ale mozliwe jest też że faza niebbezpiezna juz się zakończyla. Do radkości nie należą też falszywie pozytywne wyniki IgM. Tak czy owak - sprawę trzeb koniecznie wyjaśnić! Twoja ciąza jest w bardzo wczesnej fazie ktorej infekcja matki b. rzadko przenosi się na dziecko wiec jeśli nie ma możliwości przyśc pieszenia wizyty możesz zaczekać do 9-go. Koniecznie pokaż wyniki lekarzowi. Konieczne bedzie zrobienie badań awidności i prawdopodobnie powtorzenie IgG i IgM. Jeśli ginekolog sobie z tym nie poradzi musisz udać się do specjalisty chorób zakaźnych. I koniecznie zachowaj spokój! Zagrożenie jest na razie niewielkie ale zlekceważyć go - zgodnie z tytułem naszego wątku - nie można. A&J ----> wynikow liczbowych badan z róznych laboratoriow nie można ze soba porównywać! Rózne normy wskazuja an ato że byly robione innymi odczynnikami, byc może iinymi metodami. Obaa mówia jedno: infekcję przechodzilas stosunkowo niedawno ale jeszcze przed ciazą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula2134
bywalcu dziękuję Ci bardzo za tak dobre słowo :) Widzę światełko w tunelu :) Na pewno odezwę się jeszcze i napisze jak wszystko się potoczy dalej. Jestem pewna, że będzie dobrze - boje się, ale czuje że będzie za kilka miesięcy z nami piękny bobas, musi być i koniec kropka. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A&amp;J
Bywalec jeszcze raz dzięki dziś byłam u rodzinnego po skierowanie do poradni zakaźnej i jutro dzwonię i się umawiam, mam nadzieje, że uda mi sie w tym tygodniu załatwić wizytę, odezwę się po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
odebrałam wynik i niestety dodatni 1,2 przy normie do 1,0 jestem w 7 tc czy jest jakaś szansa na to, że nie stracę ciąży? można to jakoś leczyć teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
IgM 1,2 nie robiłam teraz IgG ponieważ wiem, że nie chorowałam nigdy wcześniej na toxoplazmozę (IgG robiłam w poprzedniej ciąży)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa236 ---- podajesz b. mało informacji! Jeśli dobrze rozumiem : podczas pierwszej ciązy mialś wyniki ujemne; teraz robilas samo IgM i wyszló lekko na plusie. Jaki byl odstep miedzy ciażami?? - b. ważne pytanie. Sadze że wobec MOŻLIWOŚCI infekcji w toku (patrz moja odowiedź asiulu 2134 z 1.08) powinnaś teraz zrobić pelne badania (IgG+IgM+awidnosć IgG) najlepiej w szpitalu zakaźnym i wyniki sonsultować ze specjalistą. Ciaża jest b. wczesna więc zagrożenie wyktyte na jej poczatku (jęsli dalsze badania je potwierdzą) pozwala na podjęcie dzialań skutecznie chroniących dziecko przed toksoplazmozą! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
Dziękuję za szybki odzew:) Zatem tak: obecnie jestem w 8tc ciąży, to moja 3 ciąża pierwsze dziecko urodziłam w 2008 roku drugie w sierpniu 2010 roku ostatnie badanie IgM robiłam w maju 2010 roku i było oczywiście ujemne dziś zrobię badanie na awidność w DIAGNOSTYCE, bo miejscowość w jakiej mieszkam daje tylko taką możliwość, a nie chcę marnować czasu i w związku z tym mam pytanie czy na wynik awidności czeka się wszędzie od 3-5 dni? czy jest szansa, że wynik będzie szybciej jeśli zrobię go w szpitalu zakaźnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
Bywalcu, właśnie odebrałam wyniki robione w innym szpitalu i obydwa IgG i IgM są UJEMNE. Nie wiem co teraz myśleć i robić? Zrobiłam również badanie na awidność w Diagnostyce, ale na wynik się czeka kilka dni jak już wspominałam i teraz zastanawiam się czy poczekać na ten wynik czy lecieć jutro na kolejne badania w tym laboratorium, gdzie wynik wyszedł pozytywny albo do jeszcze innego? Czy ten wynik na awidność powinien rozwiać wszelkie wątpliwości? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
witam, bardzo proszę o pomocw interpetacji wyników!!!! toxo IgG = 5,09 IU/ml normy: wynik ujemny lub=30.0 wynik wątpliwy 1.0-30.0 toxo IgM 12,19 index normy: wynik ujemny lub=1.0 wynik wątpliwy 0.8-1.0 nie wiem co o tych wynikach mylsec, oba robione techniką ECLIA....nie moge na ten temat w necie za duzo informacji znalesc.....jestem zarazona czy nie.....jesli tak to czy to jest swieze zarazneie, czy tez dawno nabyte? blagam odpowiedzcie................:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
zapomniałam dopisac jeszcze normy dla wyników dodatnich: toxo IgG = 5,09 IU/ml normy: wynik ujemny lub=30.0 wynik wątpliwy 1.0-30.0 toxo IgM 12,19 index normy: wynik ujemny lub=1.0 wynik wątpliwy 0.8-1.0 technika ECLIA bede wdzieczna za jakąkolwiek odpowiedz, lekarza mam dopiero we wtorek....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wbrew swoim zwyczajom nie zachowam kolejnoścui odpowiedzi bo sprawa żabki jest najpilniejsza. Żabko, Twoje Wyniki sa bardzo niepokojące! O ile oczywiście jesteś w ciązy bo tego nie piszesz (który tc?) Ujemne IgG i dodatnie, wielokrotnie przekraczając e norme IgM wskazuje na sam początek infekcji. To oczywiście jeszcze nie oznacza niczego złego dla dziecka ale zagrożenie jest realne. Doradzałbymm jak najszybszy kontakt z lekarzem (najlepiej zakaźnikiem) i powtorzenie badan w innym laboratorium w celu sprawdzenie czy nie zaszl pomylka. Na pozostale posty odpowiem nieco poxźiej bo teraz nie dysponuje czasem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
dziękuję za odpowiedz, tylko teraz zauwazyłam ze cos z moim postem jest nie tak, bowiem normy mi sie wszytskie nie wpisaly,wiec pisze jeszcze raz: moje wyniki: toxo IGG 5,09 normy to: wynik ujemny < 1.0 wynik dodatni > lub = 30.0 wynik wątpliwy 1.0 - 30.0 toxo IgM 12,19 Index normy to: wynik ujemny lub = 1.0 wynik wątpliwy 0.8 -1.0 czy to cos zmienia czy nadal wychodzi ze jestem swiezo zarazona? ps. nie jestem w ciazy,nie mniej jednak robilam te badania z racji powiększonych węzłów chłonnych i guzków pod uchem.... z gór dziekuje za szybk adopowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabka11
wydnik doodatni dla Toxo IgM to > lub = 1.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A&amp;J
Witam ja juz po wizycie u lekarza chorób zakaźnych i potwierdził bywalcu twoje zdanie, ze to najprawdopodobniej zakażenie z przed ciaży ale najlepiej zebym skonsultowała to jeszcze ze specjalista z tej dziedziny i dał mi namiary na babkę z katowic ale to juz wizyta prywatna, przebadał mnie bardzo dokładnie - wszystkie węzły i wszysto oki ale jeden pod pacha mam powiększony i mam tego sobie pilnować (zastanawiam się czy nie mogło coś zostać po zapaleniu piersi z pierwszego karmienia) dostałam jeszcze na usg jamy brzusznej nawet udało mi sie dziś zrobić i też wszystko oki, mam jescze ALAT zrobić i iść do niego ponownie na konsultacje, a i słyszał jakieś szmery przy sercu i dostałam skirowanie do kardiologa takze przebadam się w zdłuż i szerz:). No i zastanawiam się teraz czy mam isć jeszce na te dodatkowe konsultacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa 236----- najprawdopodbniej wunik IgM pierwszego badania byl fałszywie dodatni. Skoro IgG jest też ujemny to sprawa jest jasna: toxo nie przechodzilaś i nie przechodzisz. Musisz zachować środki ostrożności by nie zachorować podczas ciazy :) Żabka -----> uffff..... kamień spadl mi z serca gdy napisalaś że nie jesteś w ciązy! :) bo wszystko wskazuje na to że to że wlaśnie zachorowałaś na toksoplazmoze w wersji objawowej. Broń Boze teraz nie zachodź! Musisz najpierw to przechorować. O formie leczenia zdecuje lekarz na podstawie natężenia objawow. A&J ---- moim zdaniem nie ma potrzeby korzystać z usługi zakaźnika ale decyzja należy do Ciebie. Musisz natomiast zadbać o swoje stan swoejgo zdrowia w aspektach o ktorych napisalaś by do porodu był on jak najlepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa236
Byłam właśnie zrobić badanie na IgG i IgM w Diagnostyce i pani w laboratorium zasugerowała, że ten wczorajszy wynik ujemny mógł zależeć od czułości aparatu:( To rzeczywiście logiczne, niestety:( Bo IgG przecież wychodzi dodatnie nieco później niż IgM, a wynik IgM 1,2 był wręcz graniczny i być może robiony inną metodą w innym laboratorium jeszcze nie wyszedł, bo czułość była inna. Trochę się tym wszystkim podłamałam:( Czy ta awidność robiona wczoraj w ogóle wyjdzie jeśli to świeże zakażenie? I czy ten dzisiejszy wynik IgM nie powinien już wyjść na pewno pozytywny jeśli do zakażenia faktycznie doszło? Jak to jest? Jak szybko zmieniają się wartości przy świeżym zakażeniu toxo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Organsa
Witam wszystkich Jestem w 32 tygodniu ciąży. W 28 wykryto u mnie ostrą toksoplazmozę. Po wizycie w szpitalu i amniopunkcji okazało się iż płód nie jest zarażony. Od tego czasu biorę Rov 3 * 3 mln j.m. Do tego w szpitalu wykryto u mnie także przeciwciała IgM (+) cytomegalii byłam zdruzgotana że spotykały mnie dwie takie infekcję na raz !!!!!!!!! Co prawda cytomegalia miała wysoką awidność ( choroba starsza niż 4 miesiące) ale ja w ciąży rozpoczynałam 7 miesiąc !!!! Przeszłam badania wiremii na cytomegalię . I tu proszę krew, osocze, mocz - UJEMNE znaczy się niema wirusa. Według lekarzy IgM (+) cytomegaili mogły się reaktywować ze starej infekcji w wyniku infekcji Toxo. Dodatkowo zbadali także pobrany wcześniej płym owodniowy tym razem także w kierunku cytomegalii- wynik także ujemny !!! Trochę odetchnełam... Ale z niecierliwością czekam aż przyjdzie na świat moja mała Zosia i wierzę że wszystko będzie dobrze !!!!!! Jesli macie takie problemy i szukacie dobrego lekarza to polecam Dr hab. n. med.Dorotę Nowakowską przyjmuje w Łodzi na ul. 1 go Maja 24/26. Opiekowała się mną w Centrum Zdrowia Matki Polki teraz chodzę właśnie na 1-go maja do jej gabinetu. Dla mnie specjalista w tej dziedzinie. Lekarz który wszystko wam wytłumaczy, zleci wszystkie potrzebne badania. Na wizycie można pytać o wszystko i wszystko zostaje wytłumaczone dokładnie i powoli. JA jestem naprawdę zadowolona !!! Życzę wszystkim dużo zdrowia , wiary pogody ducha , napewno się odezwę jak urodzi się moje maleństwo !!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulek73
Witam.Moja siostra jest w 7,8tyg.ciąży.Dziś odebrała wyniki. IgG 89,norma 80 IgM 2,42,norma 0,65 awidność 0,475 >=0,3 Jest przerażona. Ma skontaktować się z dr.Kajfaszem ale wyznaczyli jej wizytę na wrzesień. Co o tym myślicie? Macie jakiś kontakt do dr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiulek73
Źle napisałam. Norma nie 80 tylko 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 236 ----> gdybyś - jak sugerujesz była na samym poczatku infekcji podczas piewrwszych badań (w mnie b. mąło prawdopodobne) to wynik dzisiejszego IgM bedzi eznacznie wyższ, przynajnmiej kilkukrotnie przekraczajacy norme +. Organsa ---> pozostaje tylko zyczycby wszystko sie pomyśłnie zakończylo :) gosiulek73 -----> Wynik awidnosci wskazuje na to że infekcja miala miejsce jeszcze przed ciążą i prawdopodbnie nie jest juz w fazie niebezpiecznej dla dziecka. Sadze że badania trzeba powtórzyć w odstepie 3 tygodni od poprzednich. Dodatni ale niezbyt wysoki poziom IgG wydaje się to potweirdzać. ale oczywiscie spraę powiniem zbadać specjalista. Wiem że dr Kajfasz pracuje w warszawskim szpitalu zakaźnym na Wolskiej i chcyba w jakiejś przychodni przyjmuje prywatnie ale namiaru nie mam. Spróbuj znaleźć w necie przes wyszkiwarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×