Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość DzikiBez
teraz-tokso- gratuluje zdrowego synka, teraz możesz troszkę odetchnąć zabka- ja jestem takim przypadkiem, właśnie jestem w 3 mc. zobacz na moje wyniki z str. 136 ale to że są pozytywne igM mój zakaźnik nie uważa że choroba się uaktywniła po prostu mój układ immunologiczny tak może reagować na ciąże produkując "fałszywie" dodatnie IgM, dokładniej napisze 03.12 bo wtedy będe miała wizyte u zakaźnika a on będzie to jeszcze konsultował ze szpitalem klinicznym, ale myśle ze Twój zakaźnik moze lepiej się na tym znać niż ginekolog bo oni nie zawsze poprawnie interpretują wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniaszek i co sie u Ciebie stało z tym guzkiem? Zniknął? Bolał Cię?Bo mnie przy dodtyku czy przekręcaniu głowy boli, szczerze wolałąbym zeby to było od toxo a nie znów jakaś nowa choroba infekcja czy nie daj Boże ząb, bo żaden ząb mnie nie boli... A dentysta do zęba nie wejdzie potrzeba rtg, a w ciąży robić nie wolno, ja chyba zwariuję... toxo- gratuluje zdrowego synka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
bolał mnie troszke przy dotyku, mam go do dzisiaj tak naprawde ale juz jest malutki a był naprawde wielki , bylo go widac golym okiem jak odchyliłam głowe do tyłu, pod brodą... nie wiem od czego to bylo, mam lekka prochnice w zebie wiec moze od tego a moze od kataru ktory tez mialam albo i od toxo , ciezko stwierdzic... a jesli chodzi o zeby to ja wlasnie je lecze, bo duzo infekcji jest wlasnie od zebow, moj gin kazal je poleczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek jak tam już po usg? Ja mam kontrole i usg w czwartek zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny miałam dzis wizyte w poradni chorób odzwierzęcych.Jestem troche spokojniejsza,dr mnie uspokoiła,powiedziała,że jeśli w usg nie ma zmian to trzeba się tylko cieszyć i nie zadręczać się tą toksoplazmozą.Antybiotyk mam brać tak jak brałam 21 dni i 14 dni przerwy, powiedziała,że nie zaszkodzi nawet jeśli jest to stare zakażenie.Zrobiłam także awidność,wiem,że troche za pózno bo ja od 11 tygodnia ciąży biorę rowamycynę a teraz już jest 23 tydzień ale lekarz wcześniej powiedziała,żebym nie robiła tej awidności bo to i tak nic nie zmieni bo i tak antybiotyk.Czekam teraz na wyniki i staram sie uspokoić.Trzeba myśleć pozytywnie..A mam jeszcze pytanie odnośnie awidności,im wyższa tym zakażenie starsze tak?ale mniejwięcej jak stare ,można to jakoś określić jak bede miała już wynik.pozdrawiam i 3 mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny doradźcie:) Jestem w 17 tyg ciąży. Pierwsze wyniki kilka tyg temu IgG 35, potem 39 teraz 122 czyli wszystkie powyżej normy. IgM-ujemne. Awidność 70 % - do 70% niska, 70-79-graniczna, 79> wysoka. Jedna wizyta u zakaźnika i niby jest ok. Moja gin nie chciała sama się podjąć leczenia więc dziś znowu byłam w poradni i mam receptę na Rova . Cykl brania 2tyg/2tyg. Miała któraś z Was podobną sytuację? Dlaczego ginekolodzy boją się podjąć samodzielnie decyzję o włączeniu leczenia. Przy poprzedniej wizycie wspominała coś o amniopunkcji. Idę w środę na wizytę -zobaczymy co powie. Ps. powtórne badanie IgG i awidności za dwa tyg. Jak chociaż trochę awidność wzrośnie przerywamy leczenie-słowa zakaźnika/Poznań-Przybysz/ Napiszcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Nareszcie po wizycie.Na USG wszystko wporzadku,dzidzia rosnie prawidlowo,wad naszczescie zadnych nie widac aczkolwiek maluch tak brykal i sie odwracal ze lekarz mial problem zeby zrobic pomiary...takze jestem spokojniejsza mimo ze toxo nad nami caly czas wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe dlaczego niektóre dziewczyny mają przerwę w braniu rova, a my bierzemy ciągle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
321- ja w ogóle nie rozumiem dlaczego masz brać antybiotyk, przy ujemnym IgM? Wiesz rowamycyna niby szkodliwa nie jest ale obojętna też nie. Na Twoim miejscu zdecydowanie skonsultowała bym to z innym lekarzem, możesz przecież poprosić ginekologa o skierowanie na patologie ciąży. Wiesz naprawdę nie słyszałam żeby leczyć tokso przy ujemnym IgM, a awidność nie ma tu nic do znaczenia u 3/4 osób wychodzi niska. A jak twój zakaźnik uzasadnił podanie antybiotyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaszek mówiłam ze będzie ok u mnie tez właśnie tak brykal :) a o płci coś wiadomo czy za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spiderka właśnie niewiem od czego to zależy ale u mnie zakaznik tez sie najpierw zastanawiał jak mam już przyjmować ale zdecydował ze ciągiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Nie bylo szan zeby okreslil plec,za bardzo fikal.a powiedzcie co dokladnie mialyscie sprawdzane na tym usg?bo w porownaniu do moich kolezanek wydaje mi sie ze biedne te moje usg bylo,kolezanki mialy z obszdrnym opisem na kartce co i jak a u mnie nie za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja pamietam to najważniejsze jest sprawdzenie czy wszystkie narządy są na miejscu, czy jest kość nosowa i sprawdzenie przeziernosci karku oprócz tego myśle ze dla nas jest ważna waga płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Kosc nosowa i przyziernosc karku byla sprawdzona.hmmm... ja nawet nie wiem ile moja dzidzia wazy,wiem tylko ile mierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
moniaszek- u kobiet z tokso sprawdza się jeszcze (i to jest bardzo ważne) czy nie ma zwapnień w główce i narządach (wątroba, nerki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na zwalniania to chyba jeszcze zawczesnie to chyba w tym drugim usg tak mi sie wydaje. A masz wpisane na kartce ktory tydzień ciazy i dzień a rzeczywiście w którym jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
aniap- pisze tak, ale faktycznie nie wiem w którym tc. jest moniaszek, jeszcze kiedy wykształci się dobrze łożysko to sprawdza się czy tam nie ma zwapnień (ale do najwcześniej po 17 tc a pewnie i później)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Jestem w 13tyg wiec zwapnienia beda pewnie sprawdzane na kolejnym usg,dzieki dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie forumowiczki! 🖐️ Wybaczcie, ale ze wzgledu na późną porę i spore zmęczenie ustosunkuje się tylko do niektorych postów. o teraz toxo ------> serdecznie gratuluję synka i wygranej walki z toxo! 🖐️ 🌻 Istotnie, przy wcześnie wyktytym zagrożeniu i zastosowaniu kuraci prawdopodobieństwo komplikacji znacznie spada. Taki jest sens badań profilaktycznych i .... istnienia tego wątku :) Żabka11 ------> rację ma zakaźnik. Dodatnie IgM po wcześniej przebytaj t-zie to najczęściej efekt zakłócenia wyników lub blędu laboratorium. 321 ----> B. WAŻNE!!!! ---- Wzrost IgG podczas ciąży przy ujemnym IgM i w dodatku wysokiej awidności (troche dziwne normy bo przeważnie wysoka jest przy pona 30%, ale możelaboratorium stosuje jakąś rzadką metodę badania) - NIE JEST NICZYM NIEPOKOJĄCYM!!!! Infekcję w fazie niebezpiecznej dla dziecka masz już za sobą i obecnie antybiotyk uważam za całkowicie zbędny. Gdyby coś złego miało się stać to w poczatkach ciąży ale wówczas skończyłoby się to poronieniem lub poważnymi wadami widocznymi na usg. Skoro nic takiego się nie stało to wszystko jest OK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamylaka----> ogolni pani dr ma rację! Z awidnością jest tak: wysoka świadczy że infekcja miala miejsce co namniej 4 m-ce przred badaniami. Natomiast niska o niczym nie świadczy - zakażenie może być stare lub świeże. Wynik niski nie świadczy więc o świeżym zakażeniu a jedyne nie pozwala go wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumiem ,ze jesli mam wyleczona tokso, oczywiscie IgG są bo juz zawsze beda, to nie mam sie czym martwic i spokojnie zachodzic w wciaze.... rozumiem ze te IGG w moim organizmie nie sa grozne dla płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek1979
Witam, bardzo proszę o interpretację moich wyników. Jestem w 16 tygodniu ciąży. W 8tc robiłam badania i przedstawiały się następująco: IGG 29 IU/ml (wartości referencyjne 0,0 - 4,0) IGM 0,07 S/CO (wartości referencyjne 0,00 - 0,65) Wczoraj byłam u lekarza i dostałam skierowania znowu na te badania, dla pewności, ale jeszcze nie byłam. Na usg było wszystko dobrze. W 13tc miałam usg genetyczne, na którym wszystko było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DzikiBez
Kwiatek- tokso masz już za sobą (dodatnie IgG, ujemne IgM) nic Ci nie grozi od strony tokso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz_tokso
Bywalcu - jeszcze Tobie wielkie dzięki za to że jest ten wątek i że Ty jesteś :):):) Byłeś pierwszą osobą, która mnie choć trochę uspokoiła na początku choroby.. Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuP: czy Ty powtarzałaś juz badania? Pamiętasz mi to IGG dość dużo wzrosło, i lekarz mi powiedział dzisiaj że wygląda to na ostrą toksoplazmozę z tym że nie do rozstrzygnięcia czy w trakcie ciąży czy tuż przed. Ja się z tą toxo wykończę psychicznie, a jeszcze pół roku czekania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka od kiedy wiesz ze masz toxo i ile juz bierzesz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka od kiedy wiesz ze masz toxo i ile juz bierzesz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaszek
Spiderka od kiedy wiesz ze masz toxo i ile juz bierzesz leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×