Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość gość
witam bardzo proszę o interpretacje wyników, jestem w 9 tygodniu ciązy badanie z dnia 3.03.2014 IGM 3,440 przy normach : wynik ujemny < 0,50, wynik wątpliwy 0,50 - 0, 59 , wynik dodatni 0,60 i powyżej IGG - 29,20 przy normach - wynik ujemny < 1,6, wynik wątpliwy 1,6 - 2,9 , wynik dodatni 3,0 i powyżej drugie badanie z dnia 4.03 ( w innym labolatorium) IGM - 4,02 przy normac****emny 0,0 - 0,5, wątpliwy 05-06, dodatni > 0,6 IGG - 53,7 - przy normach*****ujemny 0-2, wątpliwy 2-3, dodatni > 3 Awidnośc zrobiona w drugim labolatorium w dniu 6,03 55%, przy normach 0-40 % niska , 40-59% szara strefa , 60 -100 % wysoka. Bardzo proszę o interpretację .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
Dzięki Dorota_82 za odpowiedź. Czekam na informację, co Ci powiedzieli na konsultacji. Odnośnie metody jaką były wykonywane badania nie mam informacji, ponieważ nie zostały one umieszczone na badaniach :( Nie tylko Ciebie denerwuje podejście do kobiet w ciąży z toksoplazmozą. Ja przez chwilę miałam wrażenie, że wszyscy to bagatelizują i postępują według schematu, nie dając nic od siebie żeby pomóc pacjentce dowiedzieć się prawdy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
"gość" najlepszym rozwiązaniem byłoby skonsultować wyniki z ginekologiem oraz lekarzem zakaźnikiem. Napisz może do tej Pani, której link podaję poniżej: http://forum.parenting.pl/diagnosta-laboratoryjny/2920739,toxoplazmoza-wyniki-awidnosci-graniczne,4 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia265
Monia toksoplazmoza :-) dziekuję za zainteresowanie , napiszę na pewno. Byłam juz z wynikami u lekarza zakaźnika i mojego ginekologa prowadzacego. Wyniki nie sa jednoznaczne , natomiast Pani zakaźnik stwierdziła ze to raczej stare zarażenie, ale mimo wszystko włączyła rovamecynę na razie na 3 tyg, potem mam powtórzyć awidność i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna3083
Dzis dzwonie za wynikami awidnosc i iga, ale przeczuwam najgorsze bo ostatnio lapie infekcje i ogolnie zle sie czuje, moze to przemeczenie i stres moze moj babel cos z przedszkola naniosl.objawy to maly bol gardla wczesniej ucha prZy przelykaniu bol co jakis czas pachwin ale to moze macica mktora sie rozrasta. Ogolnie nic mi sie nie chce i jeszcze do tego katar lejacy wczoraj wymiotowalam. Jak bede miec wynik dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Kajfasz super specjalista? Traktuje pacjentki jak śmieci, nie obchodzi go ze jestes w ciazy, ze mieszkasz daleko, bedzie cie ganial bo mu sie tak podoba, umawia sie na konkretna godzine a przychodzi jak mus ie podoba i jeszcze te jego rozmowy przez telefon z kolegami w trakcie przyjmowania pacjentek. Byłam w 7 msc ciazy powiedzialam mu na ostatniej wizycie ze nie dam rady sie stawic na nastepna wizyte bo ciezko przechodze ciaze i takie dojazdy 8h sa bardzo meczace, wiec szanowny doktorek zaproponowal mi zeby ktos za mnie za 2 tyg odebral wyniki wiec tak tez zrobilam, ale oczywiscie on o tym zapomnial i odeslala ta osobe w cholere, a mnie zostawil w trakcie leczenie bez wiedzy co sie dzieje i nowych antybiotykow , i to jest lekarz? Nigdy nie spotkalam sie z takim lekcewazeniem pacjentow a tym bardziej kobiet w zaawansowanej ciazy! I co najlepsze numeru do niego nikt nie ma :) Czyli jednak morał taki ze wiekszosc kobiet nie lkecewazy tego tylko ich durni lekarza maja gdzies pacjentki! Oczywiscie nie wspomne o tym ze musialam na niego czekac 4h na schodach w budynku sluzbowym i po powrocie złapałam zapalenie pecherza i znow leczenie. Takich lekarzy pownno sie zwalniac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś miała biegunkę i bóle brzucha po rovamycynie?? Monia Toksoplazmoza super że maluszek jest zdrowy i nie zaraził się tym dziadostwem :) Co do Dr Kajfasza to była na prywatnej wizycie u niego i zadowolona też nie byłam, trzeba było od niego wyciągać informacje i jakiś taki mało kontaktowy z pacjentem i niesympatyczny. Kazał zgłosić się do szpitala zakaźnego w poniedziałek ale godziny już nie podał i trafiłam na innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
anoda89 ja przez pierwsze 3, czy 4 dni miałam trochę problemów jelitowych, typu biegunka i bóle brzucha, ale ja zawsze źle znosiłam antybiotyki :(więc wcale mnie to nie dziwiło. Zwiększyłam tylko ilość "osłonki" do 3 razy dziennie i jest ok. Odnośnie lekarzy i podejścia do pacjentek to tak już jest, że przeważnie traktują nas jak przedmioty !!! Ja w zakaźnym trafiłam na dr Gołędowską - niby ok lekarka, miła, przyjemna, coś tam mi nawet powiedziała, ale według mnie było to mało o wiele za mało :( Więcej dowiedziałam się na dodatkowym usg połówkowym od dr Roszkowskiego - omówił mi temat toxo dokładnie. Poza tym w WSzZwW byłam na dodatkowej wizycie (skończyła mi się rova a do wizyty planowanej miałam jeszcze tydzień) u dr Tomaszewskiej. Jak dla mnie super babka, konkretna, mimo że nie jestem jej pacjentką powiedziała mi w 10 min więcej niż wiedziałam po wszystkich dotychczasowych wizytach u mojej Pani dr. Omówiła kwestię porodu i odp na każde moje pytanie. Powtórzę się, ale jak dla mnie super babka i lekarka !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamy ! Jestem położną w trakcie pisania pracy magisterskiej i baaardzo Was proszę o pomoc. Jeśli macie chwilkę wypełnijcie poniższą ankietę, a jeżeli jest gdzieś obok Was przyszły dumny tata to proszę namówcie Go żeby również to zrobił. z góry dziękuje za pomoc i powodzenia !!! http://www.ankietka.pl/ankieta/138126/wiedza-przyszlych-rodzicow-na-temat-inwazyjnej-inieinwazyjnej-diagnostyki-prenatalnej.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg13131313
ja brałąm rowamycynę przez 5 miesięcy i nic nie odczuwałam,,,,,jako osłonę brałąm dicoflor 60 jedną tabletkę dziennie, podobno z osłony jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
meg13131313 powiedz mi czy po tak długim braniu rovam. Ty później nie miałaś jakiś problemów zdrowotnych? Jakby nie patrzył to 5 miesięcy ( w moim zapowiada się że 6m-cy) brania antybiotyku może zrobić jakieś spustoszenie w organizmie matki. Zastanawiam się jeszcze jak jest z karmieniem dziecka, czy tak długotrwałe leczenie nie jest przeszkodą do karmienia maleństwa piersią? Mi dicoflor 60 niestety nie pasował i to przy nim czułam się najgorzej. Teraz biorę BIOTYK i jest ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to co jakiś czas pojawia się biegunka a od 2 tyg w nocy boli mnie brzuch i rano obowiązkowo zaliczam łazienkę i po kilku min przechodzi więc się zastanawiam czy to nie przez rova takie mam jazdy. W poniedziałek idę do szpitala bo nie wiedzą skąd te nocne bóle. Sama siebie tak załatwiłam bo na początku żadnej osłonki nie brałam, normalnie kretynka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
anoda89 trzymam kciuki i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W szpitalu zbadają i odeślą do domciu w miarę szybko. Dopytaj ich tam przy okazji jakie konsekwencje dla nas może mieć tak długie branie rovam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna3083
Witam, Moje wyniki z pobranej dn. 27.02.2014 krwi na toxo: Igg 215, Igm 15 oba dodatnie (luxmed) zlecono mi awidność i Iga pobrane 06.03.2014 (alab) wynik na awidność dn.19.03----> 0,20 TV normy <0,200 niska awidność, 0,200<=indeks<0,300- graniczna awidność, >=0,300 wysoka. Jesli sie nie myle mam graniczną wynik na IgA dostałam dopiero dziś - wątpliwy, czyli zaleca się pobranie po 2-3tygodniach. moje pytanie czy za te 2-3 tygodnie ma powtórzyć Igm i Igg czy IgA a może też awidność. Wizyta u prowadzącej w przyszłą środę po wyniku awidności nie przepisała żadnego leku antybiotyku stwierdziła na moje pytanie o wynik że dobry. Co do czynników, które powodują toxo kota mają rodzice niewychodzącego głaskam go od około 10 lat codziennie lub raz na miesiąc, mięsa surowego nie jadam no chyba ze kosztowałam do mielonego (niepamiętam), mam działkę w ub. roku grzebałam często w ziemi i jeszcze nawet w październiku tuz przed lub tuż po zajściu. Warzywa jadam ale zawsze umyte. Niewiem mozliwe że ktoś mnie zakichał. :(:(:( Prosze o odpowiedz w związku z wynikami. Wole wiedze niż niewiedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara1019
Ponowiłam po ponad 3 tyg. badania i wyniki wyszły mi podobne igg- 320 troszkę mi się obniżyło igm- 0.994 trochę mi się podwyższyło awidność za tydzień po wizycie u gin. . Znowuż wyniki na pograniczu ,ale krew mi zamrozili i z niej zrobią mi awidność ,o ile będzie potrzeba jej robienia . Boże ta okropna niepewność.Nawet nie wytłumaczono mi co to oznacza . Wygląda na to , że to jakaś stara historia , ale ja już nie wiem dlaczego igm mi się podwyższyło minimalnie, a igg obniżyło. Gdyby to była świeża sprawa igm poszłoby przynajmniej o dwa razy w górę wciągu tych 3 tyg. Monia toksoplazmoza pociesz i pogłaszcz mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
Tamara1019 nie denerwuj się to nic nie pomoże a zaszkodzi maleństwu. Ja czekam do lipca i wierzę, że mały będzie zdrowy !!! Jak pisałam wcześniej w moim przypadku po miesiącu od wykrycia choroby moje wyniki wyglądają następująco: IgM 0,98 (dodatni) - spadło z IgM 1,3 dodatni IgG 398 (dodatni) - spadło z IgG 505 dodatni IgG avidity 0,186 (niska) - wzrosło IgG avidity 0,166 niska W moim przypadku wciąż twierdzą, że to świeża sprawa i biorę tą wstrętną rowam. Piszesz że igm powinno wzrosnąć jeśli to świeża sprawa a u mnie jest odwrotnie. Tamara wydaje mi się, że te Twoje wyniki są zbliżone do moich, poczekaj na wynik awidności - zobaczymy co pokaże. A co z amniopunkcją, zalecali Ci czy nie ? Mnie bardzo uspokoił ujemny wynik i dodał sił na dalszą walkę z tym paskudztwem. Kolejną wizytę u zakaźnika mam dopiero 08 maja więc niestety nie wiem co tam się dzieje z tymi wskaźnikami, a z tego co wiem to nie ma sensu robić dodatkowych badań w innym laboratorium bo każde ma inne normy :( Pamiętaj proszę ... przede wszystkim bądź dobrej myśli, wiem, doskonale wiem, że to nie jest łatwe bo sama przez to przechodziłam, ale pozytywne myślenie i wiara w lepsze jutro czynią cuda :) Trzymaj się kochana :) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamara1019
Dziękuję Monia toksoplazmoza kazali mi się nie martwić ale czemu to tak długo trwa? Nie można było odrazu zrobić tej awidności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
... no właśnie dziwi mnie to że dla jasności sytuacji i Twojego spokoju nie zrobili Ci tego badania razem z igg i igm. Będzie ok, bądź dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde a mi z zakaźnym powiedzieli że już nie muszę się u nich pokazywać ani robić badań tylko brać rova do końca ciąży:/ Nie wiem czy od razu po porodzie mam przestać brać leki czy jak?? Hmmm może przed porodem się przejdę do zakaźnika i zapytam jak to ma wyglądać, chociaż w szpitalu powinni wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
anoda89, a który to u Ciebie jest już tydzień ? U mnie 25 tydz. Ja również zastanawiam się do którego momentu bierze się rowam. Zastanawia mnie to bo myślę, co w tej sytuacji z karmieniem piersią skoro tyle czasu bierzemy antybiotyk :( W sumie zapomniałam ostatnio zapytać o to na wizycie, ale już sobie przygotowałam kilka pytań i jak będę w maju to o wszystko dopytam. Poza tym Pani dr. powiedziała, że omówimy kwestię porodu i badań dziecka po porodzie. Muszę jeszcze dopytać o to, czy po porodzie sama siebie mam jeszcze kontrolować, czy tylko małego. Ja obecnie jestem na etapie wyboru szpitala, w którym będę rodziła bo zarówno zakaźnik, jak i mój gin. prowadzący doradzają mi poród w Wawie - niestety u mnie w szpitalu nie ma możliwości zrobienia wszystkich zalecanych małemu po porodzie badań. Nie ma porządnego okulisty, ani neurologa :( Mówisz, że w szpitalu powinni wiedzieć jak postępować z matką, która przechodziła w ciąży tokso...hmm pewnie tak, choć ja nie jestem do końca tego pewna bo w moim takich przypadków porodów z tokso mają średnio rocznie aż około 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
Halo halo meg13131313 zaglądasz tu do nas ??? Może Ty zaspokoisz naszą ciekawość i powiesz nam jak to jest z braniem tej rowam.? Bierze się ją do dnia porodu ? Mnie jeszcze zastanawia jak to jest z karmieniem piersią, można - skoro tyle czasu bierze się antybiotyk? Napisz nam jeszcze, czy Ty siebie po porodzie jeszcze kontrolowałaś w kierunku tokso, czy już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia Toksoplazmoza u mnie już 28 tc z haczkiem ;) ja też będę rodzić w Warszawie i też zastanawiam się który szpital wybrać, może któraś z dziewczyn poleciłaby jakiś? Zastanawiam się nad Orłowskim, szpital jak z PRL ale podobno mają super lekarzy i sprzęt. Jeśli chodzi o karmienie piersią przy tak długim stosowaniu leku to też dla mnie tajemnica, nie mam pojęcia ale chyba normalnie się karmi. Znajoma miała toxo w ciąży to może jej dopytam ale to taka znajoma znajomej więc kontakt zerowy. Wydaje mi się że karmiła normalnie. Jeśli zajrzy jakaś mama po toxo może bym nam wyjaśniła co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
Mi na usg połówkowym dr Roszkowski również polecał szpital Orłowskiego i uprzedzał że jest on jakby z PRL-u :D Mój gin. proponuje mi Instytut Matki i Dziecka, po pierwsze najbliżej jak dla mnie i twierdzi, że też mają dobrą opiekę. Dopytywałam już kilku znajomych dziewczyn na temat IMiD które tam rodziły i nie narzekały. Poza tym koleżanka pracuje w Medicover (jako konsultantka, czy jakoś tak...) i twierdzi, że w naszej sytuacji w rankingu szpitali to albo Szpital św. Zofii, albo IMiD. Mam nadzieję, że ktoś nam coś podpowie bo jak czytam fora na temat szpitali to chyba w żadnym nie chciałabym rodzić :( Według mnie to jak jest dobrze to wszędzie jest dobrze, a jak coś ma być źle to wszędzie będzie :( Na mój szpital powiatowy też strasznie narzekają a ja złego słowa nie mogę powiedzieć bo urodziłam w 1h 30 min i praktycznie bez większych bóli, a opiekę miałam super. Jakbyś coś wiedziała o tych warszawskich szpitalach to daj znać :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia Toksoplazmoza ja też czytałam na forach o szpitalach Warszawskich i przez to sobie w głowie namieszałam, najlepsze opinie miał Orłowski jakiś najmniej na niego narzekali a jak już było coś nie tak to najczęściej to że stary szpital i brzydko. Chyba nie wygląd a opieka jest najważniejsza. Na początku myślałam o Św. Zofii ale podobno ciężko się tam dostać i położne różne. Jeśli mogę wiedzieć to w jakim szpitalu rodziłaś wcześniej bo ja też z pod Wawy jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia toksoplazmoza
.. o św. Zofii też różnie mówią :( Ja to jednak albo IMiD albo Orłowskiego. Wcześniej rodziłam w Sochaczewie. A Ty do jakiego szpitala należysz ? Tak poprostu chcesz rodzić w Wawie, czy też Ci tak zalecili (doradzili)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze względu na toksoplazmozę wolę rodzić w Warszawie żeby mały miał jak najlepszą opiekę i mam złe wspomnienia ze swoim miejscowym szpitalem. Chociaż tu blisko i mąż miałby bliżej ale trudno to tylko kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem w 13 tyg ciąży i okazało się, że mam toksoplazmozę. Lekarz zalecił mi leczenie rovamycine i kazał powtórzyć badanie ponieważ wyniki był wysoki IgG 356,8 natomiast IgM dodatnie. Powiedzcie mi co świadczy ten wynik bo lekarz jeszcze nic mi nie powiedział bo czeka na drugi wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam podobny wynik igg a igm 2 z haczniek już dokładnie nie pamiętam no i też biorę rova. Musisz sobie zrobić awidość bo tak to ciężko stwierdzić czy to stare czy świeże zakażenie. Nie martw się na zapas, będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jestem w 16tyg ciąży i od 6 tyg powtarzam badania na toxo pierwsze wyszły: igG:0,128 igM: 0.82 a po trzech tyg igG:0,112 igM: 0,73 strasznie się martwię bo dopiero wczoraj zakaznik przepisał mi antybiotyk i czy nie mogło dojsc do zakazenia dziecka. Czy te wyniki mogą świadczyć o tym że przechodziłam to przed ciążą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara1019
Wreszcie doczekałam się moich wyników na awidność . :Moja awidność przeciwciał wynosi 0,41(czy to znaczy 0,4 ?) =0,300 Wysoka awidność powyżej 0,3 wyklucza zakażenie w ciągu 3-4 msc. Badanie wykonano ELFA na aparacie vidas (totalnie się nie znam) Toksoplazmoza IgG wyszło mi 78,00 IU/ml .Z tej samej tylko zamrożonej krwi co ostatnie badanie ,A TAM BYŁO 320 IU/ml Chyba zniosę jajko zanim urodzę dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×