Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość gość
Ja bym bardziej obstawiala, że igm się utrzymuje. Nie raz czytałam, że potrafi być dodatnie nawet kilka, kilkanaście miesięcy od zachorowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny na początku ciąży zrobiłam tokso igm ujemny i igg ujemny, powtarzam badanie co 3- 4yg na każdą wizytę u lekarza ale tylko igm czy to dobrze, czy powinnam robić oba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej może ktoś będzie w stanie mi pomóc.Dziś podlewajac kwiatki w domu takie doniczkowe oczywiście przelałam i pełno wody z ziemią było na parapecie, starałam ręcznikiem jednorazowym, ale tak teraz sobie myślę, że chyba nie umyłam rąk.Myslicie, że mogłam się zarazić tokso przez taką doniczkową ziemie?Kota nie mam ziemia w kwiatki oryginalna od kupienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toksopanikara co u Was? Jak zdrowie Synka? Mammutka, a u Was? Ile jeszcze do porodu? Udało się załatwić lekarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toksopanikara
Witajcie.Moj synek ma sie dobrze je,śpi,rośnie,ma kolki,płacze i rozwija sie chba jak każdy niemowlak. Bierze leki i chyba dlatego tez ma dużo większe bóle brzucha. Jest mega kochany i cudowny i mimo tego co przeżyliśmy już nic bym nie zmieniła. 13 maja mamy chrzest ac24 wizytę kontrolną w Centrum. Żyję nadzieją że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaama777
Witam serdecznie, widziałam, że wcześniej w wątku była informacja na temat dr Małgorzaty Paul. Niestety nie mogę nigdzie w necie znaleźć namiarów do niej na prywatną wizytę. Czy ktoś ma może takie namiary? Szukam dobrego lekarza od boreliozy i tą Panią doktor mi polecono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pomocy!Odkąd wkroczyłam w 3 trymestr teraz 33 tydz moja obsesja na temat tokso bardzo się pogłębiła, chyba tez przez to że zrobiło się ciepło a mieszkam na wsi.Wydaje mi się, że wszędzie w domu mogę się zarazić bo np mąż robił coś w ogródku i rąk dobrze nie umył.A nie wspomnę, ze u koleżanki też w ciąży która nie ma przeciwciał są koty, które przebywają cały czas na dworze, tarzaja się przed domem na trawie, ja omijam je szerokim łukiem ale obawiam się, że dotkne czegoś u nich i się zaraże.Poradzcie coś, jak to na prawdę jest z tymi kotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
Hej, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wynikow... 22 tc! Dzisiaj nawet zakaznik nie byl do konca pewien, kazal powtorzyc, ale antybiotyk przepisal. A ja jestem roztrzesiona ta niewiedza i czekaniem. 9 tc Igg ujemne, igm ujemne 21 tc igg 19.70 (powyzej 3 reaktywne), igm ujemne (metoda cobas) 22 tc igg 10.80 (reaktywny od 8.8) igm ujemne, awidnosc igg- nieoznaczony wynik z powodu niskiej aktywnosci przeciwcial igg. (Metoda clia) I badz tu madry, help, pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość rr
Chciałam się z Wami podzielić swoim doświadczeniem. Zaraziłam się toksoplazmozą w ciąży. Robiłam badania przed planowaną ciążą i w pierwszym trimestrze i wyniki igg i igm były ujemne. A w drugim trimestrze powtórka badania i wszystko dodatnia, awidność niska. Przeżyłam koszmar. Od razu włączono mi rovamycyne. Zgodziłam się na amniopunkcje i o zgrozo wyszedł wynik dodatni. Dziecko miało mieć toxoplazmoze wrodzoną. Była tylko nadzieja że będzie to postać bezobjawowa bo usg i rezonans wyszły dobrze. Włączono mi jeszczcze fansidar i kwas folinowy. Rodziłam naturalnie. Dziecko dostało 10 w skali Apgar. Tydzień leżałyśmy w klinice. Były robione różne badania u córeczki: przeciwciał Igg, Igm, Iga i badanie wester blot naszych przeciwciał. Dodatkowo badania okulistyczne i neurologiczne różne usg. Nikt nie mógł uwierzyć w to że wszystkie wyniki wychodziły ujemne. TAK!!! Córka urodziła się zdrowa. Wszyscy mówili że jesteśmy dziwnym przypadkiem. Udało się! Wiem ile to kosztuje nerwów i stresu ale cóż wszystko jest do przeżycia... Gdyby Ktoś kiedyś potrzebował jakiejś pomocy to zostawiam maila: fajnarenia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Witajcie. O toksoplazmozie dowiedzialam sie w 8tc. Rovamycyne biore od 10tc. Aktulanie jestem w 14tc. Kilkukrotne powtarzanie badan, lekarz chorob zakaznych, a w koncu trafilam do prof. Nowakowskiej w Lodzi. Przeszlam batalie z ginekologiem, ktory nie chcial mi przepisac Rowamycyny, bo "jest toksyczna" i ze do 16tc nie przejdzie toksoplazmoza, bo "lozysko jeszcze nie dziala" - oczywiscie zmienilam lekarza. Znalazlam zakaznika, ktory pokierowal nnie do Pani Profesor. Bardzo chcialam ją polecić. Jedyny lekarz, ktoremu zaufalam i ktory patrzy na mnie calosciowo. Pani doktor powiedziała, ze mam 2 procentowe zagrozenie, ze toksoplazmoza przejdzie do dziecka, ale z racji tego, ze jednak male ale jest bede miec amniopunkcje. Bardzo mnie to uspokoilo. Znacie jakies przypadki kiedy zarazenie w tak wczesnej ciąży (do 4 tyg- diagnoza lekarza) tokso przeszla do maluszka? Chcialabym juz calkiem sie nie martwic ale to 2 procent siedzi w glowie. Pozdrawiam Was wszystkie mamusie i trzymam kciuki, zeby Nasze skarby byly calkiem zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paul80eqwr
Hej, proszę o pomoc w interpretacji wyników: 9 tc Igg ujemne, igm ujemne 21 tc igg 19.70 (powyzej 3 reaktywne), igm ujemne (metoda cobas) 22 tc igg 10.80 (reaktywny od 8.8) igm ujemne, awidnosc igg- nieoznaczony wynik z powodu niskiej aktywnosci przeciwcial igg. (Metoda clia) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toksopanikara bardzo się cieszę, że się odezwałaś i to z takimi dobrymi wiadomościami. Często ostatnio myślałam o Twoim Synku bo nic nie pisałaś i bałam się, że z malutkim są jakieś problemy. Oczywiście nadal będę z Wami myślami, żeby badania wyszły dobrze i mały zdrowo rosnął. Ukachaj Synka od wirtualnych cioć :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
DO BYWALEC 1: Witaj, z racji tego, ze będę mieć amniopinkcje (opisalam swoja sytuacje jakies 3 posty wyzej) zapoznalam się z Twoim zdaniem i nurtuje mnie strasznie jedna rzecz. Jak to jest z możliwością przejscia toksoplazmozy w czasie amniopunkcji. Jakie jest ryzyko jeśli zarazilam sie na poczatku ciazy, amnio bede mieć po 17tyg. Do tej pory bylam zdecydowana na amnio ale nabralam obaw. Co jeszcze moze przejsc na dziecko w czasie zabiegu. Jakie badania powinnam wykonac. Proszę odpowiedz mi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOWA K, wiele Ci nie pomogę na pytanie, które zadałaś, ale też miałam wykryta toksoplazmoze na samym początku, antybiotyk biorę od 8tc. Obecnie 31 tc, byłam zdecydowana na amniopunkcje, ale za namową bliskich zrezygnowałam, bałam się skutków. I wiesz co? Im bliżej porodu tym bardziej żałuję, tym bardziej się boję, że córka jest chora, a ja jej nie pomogłam (przy pozytywnym wyniku zmieniają leki). Dziewczyny z forum się zdecydowały i przynajmniej wiedzą na czym stoją. Ja pod żadnym pozorem nie namawiam na tą decyzję czy inną, bo każdy musi to czuć wewnetrznie. Mi np jeszcze badania polówkowe nie za dobrze wyszły, a lekarz już nie zgodził się na amniopunkcje, mówiąc że jest za późno :( Wiem, że to ciężka decyzja, ale na pewno podejmiesz właściwą dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOWA K, napiszesz jeszcze jakie miałaś wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Witaj, Mialam robione: Pierwsze badanie: Igg 16,8 gdzie dodatni powyzej 3 Igm 2,96 gdzie dodatni powyzej 0,6 Drugie badanie bylo w tym samym labolatorium tydzien później Igg 29,1 Igm 3,51 Awidnosc: wynik nie mogl byc oszacowany ze wzgledu na niskie miano igg. ( dostalam informacje od mojej Pani doktor, ze takie sytuacje sie zdarzaja przy swiezym zakazeniu) 3 badanie- szpital chorob zakaznych w Lodzi Igg 37,1 gdzie dodatni od 8,8 Igm 29,3 gdzie dodatni powyzej 6 Iga 1,1 gdzie dodatni powyzej 1 Awidnosc 0,042 gdzie wysoka od 0,3 (nie pomylilam przecinka 0,042), a niska ponizej 0,2 czyli b.niska 4 badanie Igg 121 gdzie dodatni powyzej 8 Igm2,38 gdzie dodatni powyżej 0,65 Awidnosc 0,04 gdzie niska ponizej 0,2. Rovamicyne 3x3mln Zalecana amniopuncja Male zagrozenia przejscia na plod ( zarazenie do 4tyg ciazy) Kilkukrotne usg, aczkolwiek usg nie jest narzedziem do stwiedzania toxoplazmozy u dziecka. Czy powyzsze informacje są czytelne? Wydaje mi sie, ze tak. Nie pisalam norm na ujemne czy watpliwe, bo zawsze igm i igg dodatnie, a awidnosc niska. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
NOWA K --- wierze, ze bedzie dobrze, skoro male ryzyko przejscia na plod. Trzymamy kciuki! Mi tez awidnosci nie oznaczyli (pisalam wyniki kilka postow wyzej), mowisz ze przy swiezym zarazeniu tak jest, z tym ze ja mam ciagle Igm ujemne.. I nie wiem co myslec, czekam na 3wynik. Jestem w 23tc, to na amniopunkcje tez juz za pozno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOWA K, faktycznie na robili Ci tych badań, ja miałam tylko po powtórne, żeby potwierdzić. Przyznam szczerze, że nie wiem co Ci doradzić. Mi lekarze mówili, że jeżeli faktycznie doszło do zakażenia na początku ciąży, to jest wysokie ryzyko, że ciąża się nie utrzyma ze względu na wady. Z USG nie wychodziły, żadne niepokojące uwidocznione wady charakterystyczne dla TOKSO, jednak zostaje mi tylko wierzyć, że do zakażenia dziecka nie doszło. Myślę, że u Ciebie jest na prawdę małe ryzyko zakażenia, jednak to od Was zależy czy chcecie to wiedzieć na pewno. Bądź dobrej myśli, że wszystko będzie w porządku, koniecznie dawaj znać co u Was i jaką decyzje podjęłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pau72146, ja byłam w 21+6 i powiedzieli mi, że już za późno :/ Z tego co tu dziewczyny pisały to miały nawet później robioną, więc albo to zależy od ośrodka, albo od lekarza jakie ma zasady. Myślę, że Tobie powinni zrobić jeżeli wyniki by się nie poprawiły, bo to by oznaczało, że do zakażenia doszło w czasie ciąży. Kiedy będziesz mieć jeszcze jakieś badania? Daj znać czy się poprawiły. Bo z tego co widzę to igg ma tendencję spadkową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Pau72146 oraz gość do tej pory bylam zdecydowana na amnio. Uznalam 2 procent ryzyka poronienia za male. Jesli chodziloby o wady genetyczne to byl nie zdecudowala sie, ale jednak chodzi o toksoplazmoze, na która mozna leczyc dziecko jeszcze przed urodzeniem (informacja od lekarza). Zbil mnie z tropu bywalec1 podajac info, ze toksoplazmoza moze podczas amnio przejsc do dziecka. Czekam na jego odpowiedz. A moze ktos z tu obecnych wie cos w tym temacie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXBA
Facet "ginekolog amator" straszy kobiety w ciazy, to dopiero chamstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOWA K Zapytaj innego ginekologa, popytaj koleżanek które rodziły co wiedza. Mi tez powiedziano, ze mam tokso i zostawil mi wolna reke bo powiedzial, ze leki moga wplynac na dziecko w niekorzystnie. Uznalam, ze bedzie lepiej jak nie bede nic brala. Dziecko jest zdrowe, nie ma tokso. Ale to sprawa indywidualna, na pewno nie mozna czerpac info od pseudo-znawcow z internetu. Wiele osob nie ma czystych intencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
Moj 3 wynik jest w zasadzie podobny: igm ujemne, igg 23.50, wzroslo podowjnie od oatatniego badania, przy czym porwonujac 1 miano, tylko o 4... A nie 4 razy jak mnie przekonywal zakaznik. Czy ten wynik jasno wskazuje na swieze zakazenie w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Pau721... ja mam wszędzie igm dodatnie rosnace. Igg dodatnie jest ok przy igm ujemnym. Poczytaj moze jak zachowują sie igg i igm podczas zachorowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Igg dodatnie przy ujemnym igm świadczy o przebytym zakażeniu, i było by to dobre, gdyby nie to, że w pierwszych badaniach oba były ujemne. Myślę, że ciężko to zinterpretować nawet lekarzom i pewnie dlatego zalecili antybiotyk, ja gdybym była w podobnej sytuacji na pewno wolałabym go brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pau72146, w sumie w Twoim przypadku dobrze by było gdyby zrobili Ci badanie igm podając konkretną wartość. Ja np miałam raz ponad 3 po 4 miesiacach 1,5 (nie pamiętam tak zupełnie dokładnie), oba są dodatnie, ale widać, że spadają te wartości. A u Ciebie może np wzrasta igm, ale ciągle jest na poziomie ujemnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
Dzieki za odpowiedz, IgM nieznacznie spada z 0,5 do 0,4. Lekarz zakaznik dzis stwierdzil jednak ze nie wyklucza zarazenia, zwlaszcza ze nastapila serokonwersja IgG, choc dalej jest na niskim poziomie- 23.50. Nie rosnie 4 krotnie jak powinno... Powiedzial, ze IgM nie musi byc dodatni, by mieć zarazenie, a IgG rosnie bardzo wolno... Straszyl amniopunkcja, sama juz nie wiem... Chyba zasiegne porady innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pau72149, jak tylko masz możliwość to koniecznie spróbuj iść do innego, zobaczysz co doradzi i będziesz spokojniejsza bo co dwie głowy to nie jedna. Koniecznie daj znać jak się coś dowiesz bo naprawdę dziwny przypadek :) Trzymam kciuki za dobre wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pau72146
Dzięki za kciuki! Przydaly sie- pan dr bardzo szczegolowo mi objasnil, ze IgG ma tendencje do bycia falszywie dodatnim czasami w ciazy, moje wyniki nie wskazuja na swieze zarazenie, igM skoro ujemne, obserwowac tendencje czy rosna za 3 tyg. Uspokoil mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pau72... Super wiadomość, na pewno wszystko skończy się tylko na strachu :) Czy antybiotyk w takim razie masz odstawić? Daj znać w późniejszym czasie jak te kontrolne badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×