Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość gość
Mammutka, a co u Ciebie? Udało Ci się załatwić lekarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lęk
Dziewczyny pomóżcie, mam takie pytanie otóż mam strasznie suche ręce (od ciągłego mycia) przez to pozadzierane skórki, które dziś trochę poobcinałam cążkam, przez co wiadomo powstały gdzie nie gdzie takie mikrourazy.Kilka godzin później poszłam wyjąć z zamrażarki schab na jutro na obiad, rozpieczętowalam z torebki nie dotykając zbytnio mięsa tylko tej torebki.Umylam dokładnie ręce ale zastanawiam się czy przez te mikrourazy mogłam się zarazić, czytałam na tym forum wypowiedź bywalca, że rana musi być duża i duża ilość pierwotniaka przedostać się do krwiobiegu.Jak uważacie mam się czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mrozenie zabija pierwotniaka wiec nie, nie zarazilas sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daan, ja mam identyczną sytuację jak Ty, rok temu wykryto u mnie toksoplazmozę, byłam leczona trzema seriami antybiotyków, obecnie mam wysoką awidność, przy wciąż dodatnim IGG i IGM. Lekarz stwierdził, że można starać się o dziecko, bo widać, że infekcja jest "stara", no ale obawy pozostały. Podobno Igm dodatnie mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy a nawet lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inalola
Dziewczyny, czy któraś z Was miała może wysypke( krosty) przy braniu Rovemecyne? Mnie strasznie wysypuje twarz, plecy, biust. W ulotce leku jest napisne w dzialwnich nie pozadanych, i tak myśle czy nie od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inalola, mi po ok. 2 miesiącach wysypało dłonie i na udach, w poradni patologii ciąży doktor kazała mi pić wapno. W sumie wapna nie piłam, a antybiotyk dalej zażywalam i po 2 tyg zeszło. Bardziej wydaje mi się, że mnie zasypało po owocach naszpikowanych chemią bo miałam fazę na truskawki, śliwki, maliny. Do tej pory nic już nie mam. Powiem Ci, że może u Ciebie przyczyna też się okaże inna, bo szkoda by bylo gdybyś musiała odstawić leki. Daj znać czy udało się pokonać wysypkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
IgM ujemny IgG 0.1 (norma: ujemny <1.6) to znaczy, ze nie jestem zarazona i nigdy nie byłam? W domu mam dwa koty w tym jeden kot zarazony, ma postac oczna (on ma IgG 1024, IgM 256). Całe życie przebywam z kotami i wygląda na to, ze trudno sie od nich jednak zarazic ;) Powinnam powtórzyć jeszcze raz badania za jakies 2-3 tygodnie? Wczoraj przez przypadek ten chory kot mnie zadrapal, ale chyba tak sie zarazic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Proszę o interpretację mojego przypadku. Dwa tygodnie temu zrobiłam badania na toxoplasmoze. Wyniki: IgG 123,30 IU/ml - dodatni Igm 0,7 Index - dodatni (dodatni powyżej 0,6). Zrobiłam awidność przeciwciał: 0,43 - wysoka. W dniu dzisiejszym po dwóch tygodniach powtórzyłam badania na toxoplasmoze. Wyniki: IgG 100,2 IU/ml Igm 1,09 Skąd może wynikać wzrost IgM przy wysokiej awidności? Czy mam się martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
Witam, Wczoraj odebrałam wyniki badań z toksoplazmozy. W przypadku pierwszej ciąży jej nie miałam. W drugiej okazuje się że niestety tak. Wynik przedstawia się następująco. Igm- 1,13 Więc dodatni Igg- 145 też dodatni. Lekarz kazał się nie martwić przyjechać za kilka dni na normalną wizytę. Uważam, że nie powinnam czekać.. jestem w 7 tygodniu ciąży. Zrobiłam dzisiaj awidnosc igg ale na wynik muszę czekać do 7 dni roboczych. Nie wiem co robić. Mam takie nerwy na siebie że nie pomyślałam o tym przed staraniem się. Proszę o jakąkolwiek informację osoby która miała podobnie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredka773 W 6 tyg. odebrałam bardzo podobne wyniki do Twoich. Zrobiłam awidność i wyszła wysoka. Nie martw się na zapas, może to być stare zachorowanie, tym bardziej że miano przeciwciał nie jest zbyt wysokie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
Dziękuję za odzew. Staram się nie martwić. Zadzwoniłam do lekarza dzisiaj i jadę na wizytę jednak. Powiedział że mogę przyjechać. Napisz proszę czy brałaś coś przy podobnych wynikach?..czekała cię wizyta w poradni zakaznej?..I czy już urodzilas?. Mam nadzieję że mogę zadać takie pytania. Z góry dziękuję za odpowiedź. Chce wiedzieć co zrobić jeśli lekarz inaczej podejdzie do tego niż np twój :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To świeże wyniki i świeża sprawa. Mój ginekolog stwierdził, że awidność jest jednoznaczna, mamy do czynienia ze starym zachorowaniem. Uznał, że nie ma konieczności konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych, żadnych leków też nie biorę. Napisz proszę co poradził Twój lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
Rozumiem. Ja mam wizytę dzisiaj o 17:20. Odezwę się jak wrócę do domu. Ja na awidnosc muszę czekać więc mój zapewne mi coś da bym brała do czasu ostatecznego wyniku. Zobaczymy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
A więc tak. Antybiotyku jednak lekarz mi nie dał. Mam powtórzyć badanie za tydzień. W zależności od tego jaki będzie wynik igg podejmie decyzję o włączeniu lub nie antybiotyku. Kazał się nie przejmować i poczekać cierpliwie. Jest daleki od tego by sądzić że mam to od niedawna. Jeśli będę miała więcej informacji na pewno się nimi podzielę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki za wysoką awidność u Ciebie. Daj znać jak poznasz wyniki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny prawie 30 tydzień u mnie ale już wymyślam coraz to nowe paranoję.Dziś jadłam lody nowość śmietanowo-truskawkowe z kawałkami truskawek w środku (takie w pojemniku)i tak sobie teraz myślę czy te truskawki w lodach mogły zawierać tokso? Bardzo się martwię proszę o odpowiedź co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnośnie truskawkek w lodach to pewnie nic Ci nie będzie, bo toksoplazmoza ginie podczas mnożenia tylko sprawdź po jakim czasie i w jakiej tmp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredka773 również trzymam kciuki za wysoką awidność :) i nie martw się na zapas bo pewnie będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
Mam taką nadzieję dziewczyny. Dziękuję. Dam znać jak będę znała wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 11
Toksopanikara, jak się czuję synek? Wyszliscie już ze szpitala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mile wzruszony że nadal są osoby ktorym chce się przekopać wątek w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu z toxo i które (pomimo że jego ojciec-założyciel ;) - czyli ja) bywa tu ju z sporadycznie znajdują na nim wsparcie :) Drugim powodem mojego wzruszenia jest.... Jeśli chcecie wiedieć co to wejdźcie na 1 stronę i spójrzcie na datę postu założycielskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj minęło 10 lat od założenia postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktos mi moze odpisać na moj poprzedni post czy mozna sie zarazic toksoplazmoza od zadrapania przez kota chorego na tokso? Nikt nic nie wie? Czytalam, ze droga zarazenia to droga pokarmowa, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny niedługo zwariuje całkiem obecnie 29+1 tc, dałam mojemu psu, który żyje wolno na podwórku skrawki mięsa wołowego surowego, wcześniej mrożonego ok 1 msc.Piesek ucieszony zjadł ja chodziłam po podwórku, po czym polizał mnie po ręku i tak jakby zarysował skórę kłem.Od razu poleciałam to umyć i odkazić.Nawet nie piekło przy odkazaniu, ani nie bylo krwi, po 20 min nie było nawet śladu w tym miejscu, ale ja i tak się boję czy mogło dojść do zarażenia tokso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie lekko zadrapal kot, lekko ale do krwi, ktory ma toksoplazmoze (weterynarz zalecil leczenie) i teraz tez nie wiem czy moglam sie zarazic czy nie ehhh :( akurat robiłam badania i wyszło, ze nigdy nie miałam i nie jestem chora i pech chciał, ze po kilku dniach od odebrania wyniku mnie zadrapal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kredka773
Witam ponownie, Otrzymalam wyniki z toksoplazmozy. Igm 1,24 powyżej 1 wynik dodatni. Igg 36 powyżej 8 dodatni Awidnosc igg 0,18 (niska) powyżej 0,2 graniczna. Jutro mam wizytę w poradni chorób zakaźnych. Jednak dzisiaj pojechałam do swojego ginekologa. Zrobił usg. Niestety pecherzyk urósł tylko 2mm, zarodek chyba nawet zmalał. Echa serca nie ma i już nie mam na co liczyć. W piątek jadę na powtórzenie usg i skierowanie na zabieg. Czy przyczyna mogła być tokso?. Tego nie wiem. Jestem załamana i w tej sytuacji w ktorej się znalazłam cieszę się że mam w domu swoją 4latke. Dodaje mi sił by z tym się zmierzyć. 1 ciąża przebiegała bez żadnych komplikacji. W tej od czasu do czasu pojawiał się śluz zabarwiony czasem na brunatny kolor bez krwi. I zawsze działo się to wtedy gdy bolał mnie lewy jajnik. Jednak zmian w usg nieprawidłowych nie było. Stało się to nagle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kredka773, przykro mi, że wracasz do nas z takimi smutnymi wiadomościami :( Wierzę, że los Ci wynagrodzi tą stratę :* Być może szpital zleci dodatkowe badania by sprawdzić, czy dzidziuś był już zarażony :( Trzymaj się kochana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie. W 8tc. Wyniki na toxo igg 15,5= dodatnie, igm 0,6=watpliwy, robiona awidnosc 0,47= wysoka, teraz 33 tc. powtórka badań na toxo igg dodatnie i igm 0,6 wątpliwe? Możliwe tam długo utrzymujące się przeciwciała igm? Czy powtorne zakażenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×