Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bywalec1

TOKSOPLAZMOZA - nie lekceważcie tego zagrożenia!!!!!!

Polecane posty

Gość gość09
#obumarciepłodu Proszę o pomoc, zatrzymama ciąza płód obumarł czynna toksoplazmoza w ciąży wyniki :IgG 124,8 + ,a IgM 2,28 + . Po zabiegu łyżeczkowania wyniki :awidność : 0,36(wysoka awidność >=0,300). Mam też wyniki histopatoligiczne: Fragment doczesnej ,częściowo martwiczo0 krwotocznie zmienionej ,ogniskowo naciekanej przez trofblast, skupienia unaczynionych kosmków ciąży wczesnej, fragmenty endometrium późnowydzielniczego. Co znaczą te wyniki,co dalej? Kiedy można starać się od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość zalamana
Hej wszystkim . Mój synek już na świecie, miał robione od razu po urodzeniu badanie dna oka wyszło ok, usg główki również ok , badanie słuchu ok . Pobrali mu krew i tu nie wiem bardzo igg 50 IgM 0, 07 jedni lekarze mówili że przejął tylko przeciwciała a jedna dała skierowanie za 2 tyg do Czdz do Międzylesie. Czy ktoś się orientuje jak to jest z przejęciem tych przeciwciał ode mnie . NOWA K co u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Gość załamana My już razem, ale nadal w szpitalu. U małej sluch ok. Igg 20, igm ujemne, usg główki pokazało większą echogenicznosc????? Pojutrze kolejne usg zrobione będzie przez jakiegoś specjalistę. Po wyjściu kontrola z krwi za 2 tyg, neurolog, okulista, i słuch w 3 mies. Tyle z tego co wiem. Trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Gosc zalamana. U nas w badanii tuz po urodzeniu wynik dziecka igg 125 IGM ujemmy. Dno oka ok, usg przezciemieniowe ok, sluch ok. Pojechalismy do Lodzi do szpitala chorob zakaznycj bo mnie jako matce cos nie dawalo spokoju... Pobrali krew ode mnie i corki ..3 tyg czekania i niestety. Corcia ma wrodzona toksoplazmoze.... obecnie 2 miesiac leczenia za nami. Leczone bedziemy napewno do ukonczenia przez corke 1 roku zycia a co dalej zobaczymy. Najwiekszy problem mamy z zakupem lekow... Gdyby ktos wiedzial gdzie dostac Daraprim i Adiazine (Sulfadiazine) prosze o kontak to bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Kasiulka89 jakie wyszły Ci wyniki w zakaznym w Lodzi? Jak się tam zarejestrowalas? Ja nie mogę dodzwonic się już 2 dzień. Na jakiej podstawie stwierdzono toksoplazmozie wrodzona? Napisz coś więcej. Czemu masz problem z dostępnością leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiutka89
W łodzi wyniki wykonywane sa inna metoda ( metoda prozkowa) i nie robia ich na miejscu tylko wysylaja do Warszawy. Porownuje sie w tych wynikach moje przeciwciala i dziecka. Dokladnie tez sie na tym nie znam. Ja dzwonilam do szpitala Chorob zakaznych, pasozytniczych i odzwierzecych na ul. Kniaziewicza. Tam zreszta pokierowala nas nasza Pani dr pediatra. Przyjecie nastapilo w ciagu kilku dni od mojego kontaktu z nimi. 1 wizyta to zwykle badanie i pobranie krwi ode mnie i Malej. I puscili nas do domu. Problem z lekami jest taki ze sa one w tej chwili nie dostepne w polsce a i nawet w europie..... a ja nie chce przerwac corce leczenia to jakis koszmar. ...:( gdybys chciala cos jeszcze wiedziec pisz postaram sie odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Kasiulka89 dziekuje, ze odpisalas. Po jakim czasie skontrolowalas dziecko? Masakra z tymi lekami... nawet nie chce sobie wyobrazac co przezywasz. Nastraszylas mnie. Ja rodzilam w Matce Polce w Lodzi ze wzgledu na to ze robia tam badania i myslalam ze ujemny igg i iga poswiadczaja zdrowie dziecka, a dalsze kontrole to formalność, a tu jednak nie. Dalej nie mogę się dodzwonić do tego szpitala. Masakra jakaś bo mam tam 150km. Na jakie badania kontrolne lub wizyty kierujesz się w najbliższym czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Tez nie jestem miejscowa. Do lodzi mam 120km. Ja badalam u nich dziecko po miesiacu od urodzenia. Dziwne ze nie dostalas skierowania z Matki polki do poradni chorob zakaznych. My dostalismy wlasnie po urodzeniu skierowanie do audiologicznej przychodni, okulistycznej i chorob zakaznych. Mielismy jechac do Kalisza bo tutaj nam najblizej ale pediatra polecila mi Lodz. Tutaj masz nr do Lodzi tam gdzie my jezdzimy 42 251 60 18 na ul Kniaziewicza. Bo jak dobrze rozumiem (nie czytalam wszystkich postow) Ty zarazilas sie toxo w ciazy. Zadzwon tam wytlumacz wszystko i zobaczysz co powiedza. Napewno bedzie Ci potrzebne skierowanie do szpitala od Waszego pediatry jesli beda kazali Wam przyjechac. A Wy w jakim jestescie teraz wieku. Moja corcia skonczyla 4 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiutka89
My po miesiacu czasu od urodzenia przebadalimy corke u audiologa- badanie podstawowe, u okulisty - badanie dna oka, bioderka - ale to typowe badanie. Pozniej w wieku dwa i pol miesiaca corka miala badanie sluchi ABR - badanie pnia mozgu czy dzwieki ktore odbiera docieraja do mozgu ( dziecko na tym badaniu muso spac) . Za miesiac (czyli po skonczemiu 5 miesiecy ) pojade zbadac malej jeszcze raz oczki -powtorne badanie dna oka oraz czy nie ma zeza. I w 7 miesiacu znowu do audiologa na podstawowe badanie sluchu. U nas wszyatko z oczkami i sluchem ok ale zalecili zeby to kontrolowac. Tak wyglada nasza historia jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Kasiulka89 Dziś dowiedziałam się, że muszę mieć skierowanie na oddział do szpitala. Pobyt ma być 1 dniowy. Do okulisty też wybieram się ale prywatnie, powtórzę też usg przezciemiaczkowe i po nim.di neurologa się zapisze. Zobaczę co w szpitalu powiedzą. Czyli u Ciebie ta to co jest ale na szczęście nie objawiła się w żaden sposób. A te leki, które stosujesz daje jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Prawde powiedziawszy nie zaobserwowalam by leki ktore przyjmuje corka dawaly jakies skutki uboczne- ale to nie znaczy ze ich nie ma. U nas pierwsza wizyta na oddziale to tez byla jedno dniowa. Pozniej przy nastepnej bylysmy na 3 dni. Teraz znowu jedziemy w grudniu. A Wy kiedy macie sie stawic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Kadiutka89 mam dzwonić w pon i się umówić na termin. Co ile jeździsz do tego szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika123455
Witajcie dziewczyny Kasiutka89 czy moglabys mi opowiedziec kiedy zarazilas sie toksoplazmoza? W ciazy? Ja obecnie jestem w 24 tygodniu ciazy. W lutym tego roku poronilam w 6 tygodniu, wyszla toksoplazmoza igg igm dodatnie. Leczylam sie antybiotykami. W czerwcu zrobilam awidnosc, wyszla wysoka, igm zaczelo spadac . Ginekolog powiedzial ze moge zaczac sie starac znowu o dziecko. Jak narazie jest wszystko wporzadku, na usg nie wyszlo nieprawidlowosci. Ale mi to spokoju nie daje. Nadal mam igm dodatnie jest nisko ponad norme ake jest. Igg mam wysoko dodatnie. Lekarze twierdza ze to stare zakazenie ale ja caly czas sie boje ze nie biorac zadnych lekow przejdzie choroba na dzidzie i urodzi sie z wrodzona toksoplazmoza :( Pozdrawiam was milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Nika123455 ja zarazilam sie toxo w trakcie ciazy pomiedzy 2 a 3 trymestrem ( dokladnie nie wiem bo awidnosc tez nie wskaze kiedy dokladnie doszlo do zakazenia). Nie umiem odpowiedziec Ci czy juz mozesz sie starac o dziecko bo po prostu tego nie wiem. Wiem ze przeciwciala w klasie igg pozostana juz do konca zycia dodatnie u tych osob ktore zarazily sie toxo. NOWA K my jezdzimy co 4 -5 tygodni do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA K
Kasiutka89 miałaś robiona amniopunkcje w ciazy czy było już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 12
Witam zrobiłam wyniki toxoplazmozy w 10 tyg ciazy igg: 515 ( powyżej 3 dodatni) Igm : 1.5 ( powyżej 0.8 dodatni) Byłam na konsultacji u dr .Paul stwierdziła że to stare zakazenie. Czy udać się do niego zakaznika bo dodatnie igm oznacza świeże zakazenie. Pomocy. Dodam że awidnosc graniczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika123455
Kasiulka dziekuje za odpowiedz. Ja nie staram sie o dziecko, bo jestem juz w ciąży :) 24 tydzien. Mam nadzieje ze moje wyniki nie wpłyną na dZiecko. Lekarze mówia ze to stare zakażenie, a Ignacy dodatnie utrzymuje sie juz prawie rok, ale awidnosc mam wysoka. Nikt rovamycyna mnie leczyć nie chce, mam nadzieje ze maja racje.. Gościu: ja mam toxo igg i img dodatnie, i 3 lekarzy mowi to samo ze nie leczyć bo stare zakażenie. Tyle ze ja mam awidnosc wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika123455 Mogę wiedzieć u jakich zakaznikow byłaś bo ja nie wiem co mam zrobic w takiej sytuacji i jakie są twoje wyniki igg i igm podobne do moich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika1234555
Niewiem czy Cie to urzadzi bo ja bylam u siebie na podkarpaciu u jednego, ktory powiedzial mi to samo co 2 innych ginekologow. Nie pamietam dokladnie norm ale wiem ze igg mialam wysoko ponad norme( cos kolo 500) wskazujace ze to stare zakazenie, a igm najpierw mialam 0,90 a pozniej 0,70 ( od 0,60 byl wynik watpliwy) takze tez zaczelo mi spadac. Awidnosc 0,45 ( od 0,30 awidnosc wysoka- zachorowanie starsze niz 4 miesiace). Lekarze mi powiedzieli ze wyglada im to na stara infekcje, a pozytywny wynik igm moze urzymywac sie i pare lat , a ja juz jestem kolo 30-stki takze nie usmiechalo mi sie czekac niewiadomo ile. Lekarze dali zielone swiatlo, mowili ze nie grozi nic dzidzi bo to stare zakazenie. Obecnie nic sie nie dzieje, na usg zadnych zmian. Oby tak zostalo. Nie lecze sie niczym, nie biore rovamycyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toksopanikara
Kasiutka89 skad wiesz ze leki sa niedostepne w Europie? Kurcze zmartwilas mnie bo mam swiezy wniosek o refundacje i zapotrzebowanie na adiazine i. Teraz sie zastanawiam co dalej. Do tej pory jakos udawalo sie zdobyc leki ale teraz pewno moze byc problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Toksopanikara. My tez mamy wniosek na zgode o import docelowy na leki i od wrzesnia ciagle nie mozna go zrealizowac bo lekow brak. Leczymy sie tym samym zapewne bo Adiazine i Daraprimem.... ja szukam juz w Hiszpani, Niemczech, Czechach, Anglii,Belgi, Holandi, nawet na Ukrainie- nigdzie ich nie ma na chwile obecna. Francja czyli producent wstrzymala sprzedaz leku.... to jakis koszmar bo lekow dla corki mam do 11 grudnia... nie wiem co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika1234555 U mnie po następnych badaniach po ok 6 tygodniach igg zmalalo z 550 do 450 A igm wzrosło z 1.500 do 1.600 nie wiem czy taka sytuacja jest korzystna czy nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika1234555
Gosciu mi tez na samym pcozatku skakalo, pozniej zaczelo spadac. Jak z Twoja awidnoscia? Robilas teraz ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nika1234555 Awidnosc jest graniczna więc nie wiem na jakiej podstawie lekarz stwierdził że doszło do zakażenia przed ciążą, tym bardziej że oba współczynniki dodatnie. Dlugo przed zakażeniem te współczynniki tobie tak skakały? Obecnie jestem w 17 tyg i martwię się że powinnam brać tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toksopanikara
No to pieknie. My mielismy zapotrzebowanie z lipca realizowane od sierpnia i wtedy jakims cudem udalo sie zdobyc leki . Ja w sumie nawet nie wiem jak sie to robi bo u mnie zawsze ściąga to apteka. Ja mam w sumie jeszcze tylko 2 opakowania po 20 tabletek i tez wiecej nie mam, z tym ze moj maly ma juz skonczone 8 miesiecy tak ze juz mamy blizej do konca. Zobaczymy co mi teraz powiedza w centrum zdrowia dziecka ale mam nadzeje ze te leki jakoś uda sie zdobyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
U mnie tez zajmuje sie tym apteka ale gdy zauwazylam ze cos jest nie tak bo za dlugo to wszystko trwalo...to zaczelam sie tym sama bardziej interesowac...pytam po znajomych , dzwonie gdzie moge bo u nas sytuacja na ostrzu noza... Jesli nie zdobede leku to wisi nad glowa ze przerwac leczenie bedziemy musiaaly. a nie wiesz skad Wam poprzednio sciagali z jakiego kraju. Szukam jakiegokolwiek tropu. Wogole ile placilas za jedno opakowanie adiazyny ? Jesli moge zapytac. Skad wogole jestescie. Jak u Twojego syna czy sa jakies objawy tej toxo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nija1234555
Gosciu: Ja dowiedzialam sie o toksoplazmozie po poronieniu w 6 tygodniu. Przeleczylam sie miesiac czasu zaraz po poronieniu antybiotykiem. Ale nie pomoglo mi to nic. Nadal pozytywne wyniki tyle ze awidnosc wysoka i radzilam sie 3 lekarzy kazdy mowi ze to stare zakazenie. Igg mialam raczej na tym samym poziomie, a igm najpierw mialam mniej a po antybiotyku jeszcze wiecej! Dopiero pozniej zaczelo spadac. Ja na twoim miejscu poradzilabym sie innego lekarza. Najlepiej wlasnie chorob zakaznych. U mnie na nfz kolejki gigantyczne, prywatnie sie szybko dostalam. Mysle ze to by bylo najlepsze rozwiazanie dla Ciebie. Poradzic sie innego lekarza. Przynajmniej bedziesz spokojniejsza. Moze idz powtorz badania do innego labolatorium? Razem z awidnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toxoplazmoza to naprawdę ciężkie zagadnienie bo może tak być że zarazilam się na początku albo kilka miesięcy przed te współczynniki mogą długo się utrzymywać , Pani którą stwierdziła że nie zarazilam się w ciazy jest podobno jednym lepszym zakaznikiem od toxo ciężarnych w Polsce dużo osób ja poleca ale też stwierdziliśmy się udać jeszcze do Warszawy żeby upewnić się w poniedziałek będę dzwonić tylko martwię się że to już może być za późno . U zakaznika u którego była w Bydgoszczy powiedziała że jeśli bym zarazilam się na początku to poronilabym prawdopodobnie nie wiem ile w tym wszystkim prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiutka89
Ja moze powiem jak bylo w naszym wypadku otoz W styczniu igg 0.18. Igm 0.176. -oba wyniki ujemne Kwiecien Igm 1.25 - wynik dodatni Maj (juz bralam rovamycyne) Awidnosc 0.11, toxo Igg 137,00 Toxo Igm 1.01 czyli dodatnia ale juz zaczela spadac Czerwiec Awidnosc 0.18 Toxo Igg 106.00 Toxo Igm 0.80 Corca niestety urodzila sie z wrodzona toxoplazmoza... Zawsze lepiej poradzic sie w 2 miejscach i popytac roznych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika1234555
Dokladnie gosciu idz i poradz sie jeszcze innego lekarza. Nie zaszkodzi ci to, a bedziesz spokojniejsza. I nie zamartwiaj sie, chociaz latwo mi to mowic tez nie raz mysle czy z dzieckiem wporzadku no ale lekarze chyba wiedza co robia mam nadzieje. Daj mi znac jak bedziesz po wizycie co Ci lekarz powiedzial bo sama jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×