Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość bulbba
mi ginekolog teraz przepisał tabletki vibin mini bo to moja pierwsza antykoncepcja w życiu i powiedział, że na start będą najlepsze bo zawierają niewielką ilośc hormonów, zdecydowanie mniej niż inne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez stosuje belare -na szczescie to szybkowchlanialne tabletki o niskiej zawartosci hormonow dzieki czemu nie mam zadnych skutkow ubocznych :) dla mnie najlepsza opcja, bo dobrana dzieki badaniom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie za to wkładka levosert bardzo dobrze się sprawdza. Przede wszystkim - zniknęły te okropne bóle, z którymi męczyłam się całe życie przy okresie. No i ta wygoda - spokój tak naprawdę na kilka lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutulek
u mnie z kolei sprawdziły się tabletki, biorę Vibin, kiedyś zdarzało mi sie zapominać o pigułkach, więc lekarz zmienił mi na ten system z Vibinem. Teraz biorę ciągiem, więc trudniej o pigułce zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilijanka
Wkładka u mnie odpada, za duży koszt, a nie wiem jak bym ją tolerowała, bo niestety nie każde hormony mi służą. Z pigułkami, mimo badań i szczegółowego wywiadu, trafiłam dopiero za trzecim razem. Biorę Elin i naprawdę na nich się dobrze czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja od sierpnia biorę vines, ginekolog mi zmieniła na te z moich poprzednich tabletek, podobno mają najmniej hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos wcześniej napisał, że wkładka to duzy koszt...i ja sie z tym nie zgadzam za swoja łacznie z załozeniem placilam 600 zl. Przy czym teraz mam głowe spokojna o recepty i kase . Dziewczyny ja to serio przeliczyłam to wychodzi nawet taniej niz gumka. Te już według mnie są stanowczo za drogie a przeciez chronia nie tylko przed ciąża ale i chorobami wenerycznymi o ktore dziś nietrudno :( Powinny byc tansze tym bardziej jak ktos czesto odbywa stosunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza metoda.. no ta, ktora dobierze nam lekarz po badaniach. W sumie czy powinnismy w ogole jakas inna stosowac? antykoncepcja to jednak hormony, ktore maja wplyw na nasz organizm. U mnie po badaniach zostala dobrana belara, bardzo dobrze sie na niej czuje, nie mam skutkow ubocznych. Ma tez mala zawartosc hormonow, dzieki czemu nie ingeruj***ardzo w gospodarke hormonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeeessiiee
Ja mam vibin, wcześniej próbowałam z innymi, ale się nie sprawdziły. Póki co jestem zadowolona, sprawdzają się, nie odczuwam efektów ubocznych, więc jest ok. Balam się, że waga mi pójdzie w górę albo libido spadnie do zera, ale nic takiego się nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wlasnie tez stosuje wspomniana juz belare i mam wrazenie, ze bardzo poprawil mi sie stan cery przy jej stosowaniu. Czy tez mialyscie takie odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trinika
Ja dopiero zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne (kończę pierwsze opakowanie Vibin mini) ale odpukać w niemalowane, czuję się fantastycznie, zero skutków ubocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonadsa
Znam te pigułki, chociaż ja mam ten zwykły vibin. Też się dobrze na nich czuję, zero skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uberka
ja mam vibin mini dostałam ja na start jak pierwsze tabletki, zdecydowałam sie bo zawierają zdecydowanie mniej hormonów niż inna antykoncepcja a na tym bardzo mi zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stosuję metodę objawowo-termiczną. Do pomocy mam cyclotest - komputer cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetka34
Słyszałam o tej metodzie jednak sprawdzi sie jedynie przy regularnym cyklu. W przypadku jesli jest się chorym na PCOS nie daje to rezultatu. Poza tym wiele kobiet ma nieregularne miesiączki i u nich równiez będzie to problemem. Jesli nie tabletki to polecam prezerwatywy. Nie mają zadnych efektów ubocznych a obecnie można znaleźć bardzo cieniutkie tak ,ze nie będziemy czuli bariery. Aktualnie dobre promocje na Durexa ma rodzina zdrowia; https://zamowienia.rodzinazdrowia.pl/prezerwatywy-a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorkina
Też biorę od niedawna Vibin mini, ogólnie jest ok, odpowiada mi ic system stosowania, nie mam efektów ubocznych, zobaczymy jak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gulieta
A co to za system stosowania? Zaciekawiłaś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podobnie jak jedna dziewczyna wyżej mam cyclotest, konkretnie myway. Nie zamieniłabym go na nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam metodę objawowo-termiczną. Nie ma skutków ubocznych i dzięki niej lepiej poznaję siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yorkina
Jeśli chodzi o system stosowania Vibin mini, to jest to 21+7 (hormony + tabletki placebo) dzięki czemu nie ma opcji, że pominie się tabletkę. Dla mnie to spore ułatwienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolgirl89
Metoda objawowo-termiczna jest dobra chyba tylko dla kobiet z cyklem jak w zegarku i takich, które mają mnóstwo wolnego czasu i bardzo regularny tryb życia. U mnie odpada, chociażby ze względu na nieregularne godziny pracy i np. nie da sie mierzyć temperatury. Wolę pigułki, biorę vibin, na nich czuję się bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość animetka
A czy się różni ten vibin od mini? Bo piszecie dwie nazwy i nie wiem czy to jest to samo czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się dopiero po pewnym czasie dowiedziałam że przy antykoncepcji jestesmy bardziej narażone na infekcje i warto stosować takie preparaty które pomagają utrzymać odpowiednie pH i florę, na przykład Invag - tak samo jest na przykład po stosowaniu antybiotyków. Też wtedy nasza flora jest w gorszym stanie i ryzyko infekcji większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Najlepsza metoda antykoncepcji,to wstrzemiezliwosc seksualna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kulesza89
Dziewczyny, ja polecam Wam Vixpo. Dla mnie to najlepsze tabletki antykoncepcyjne. Od kiedy lekarz mi je zapisał to jestem zupełnie innym człowiekiem! Przede wszystkim skończyły się problemy z PMS. Teraz mogę w pełni cieszyć się życiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam Cyclotest - w pełni naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razzarazem
I raczej niepewne, no chyba, ze ktoś ma cykle jak w zegarku i bardzo regularny tryb życia. Ja nie mam. Pigułki są dla mnie idealną opcją, biorę vibin, czuję się naprawdę świetnie. Poza pierwszym miesiącem, kiedy jakies lekkie plamienia się zdarzyły, nie mam żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodyta

www.wiadomoto.pl/antykoncepcja-kontrola-plodnosci-narodzin-metody-lub-srodki-zapobiegajace-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiona23

Polecam Cyclotest MyWay- komputer cyklu- pozwala na podstawie ukazywania płodnych dni- kontrolować swój cykl. Dla mnie jest to rewelacyjna forma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×