Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość gługoszka
Ja z kolei bałabym sie wydawać kupę kasy na wkładkę, na którą nie wiem jak zareaguję, bo potem co? po 3 miesiącach wyciągam i kasa w błoto. Wolę pigułki, gdyby mi nie służyły to po prostu zmieniam na inne i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ossicca
A ja uważam, że najprędzej dobrą metodę dobierzemy z lekarzem. Co z tego, że będę chciała to czy tamto, jeżeli nie jest to wskazane dla organizmu? U mnie w ten sposób odpadł implant i zostałam przy pigułkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gługoszka każdy robi jak mu wygodniej, nie mówię że tabletki są złe ale w moim przypadku zadecydowała wygoda i komfort psychiczny a jak już wcześniej brałaś antykoncepcję hormonalną i ją dobrze tolerowałaś to i tak samo dobrze będziesz tolerowała wkładkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza metoda to szklanka zimnej wody. Przed czy po ? Nie - zamiast seksu. Wszystko inne ma albo dzialania uboczne albo jest niepewne. Konsekwencje braku seksu sa tez nie az tak przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto pisał? facet? Napisz bardziej po polsku, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie konsumować piz.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z osoba, która napisała, ze o tym jaka antykoncepcja będzie dla nas najlepsza decyduje lekarz po zrobieniu badań. Mam wkładkę levosert jak koleżanka wyżej i żadnych skutków ubocznych. Po tabletkach źle się czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz porozmawiać? Telefon Zaufania (58) 6 915 915 i netporadnia.pl Godziny kontaktu: od 18.00 do 23.00 Oferujemy bezpieczną przestrzeń rozmowy. Jesteśmy po to by towarzyszyć i wspierać Cię w poszukiwaniu rozwiązań. Jeśli się z nami skontaktujesz, uzyskasz wsparcie emocjonalne. Wyznajemy zasadę, że „droga do mądrej decyzji prowadzi przez wiele pytań”. Porady w Netporadni są bezpłatne. Koszt rozmowy w Telefonie Zaufania w zależności od operatora, wg stawek na telefon stacjonarny. Gwarantujemy pełną dyskrecję. Zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzkaef
Nie ma najlepszej metody antykoncepcji, bo każdy organizm jest inny i nie ma jednej uniwersalnej metody, która będzie odpowiadać wszystkim kobietom. Ja ostatnio z mężem sporo rozmawiam na temat wazektomii i uważam, że to może być całkiem dobre rozwiązanie, bo nie obciąża zdrowia kobiety i jest raczej prostym bezbolesnym zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prościej kupić wibrator niż robić z człowieka niby bliskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kristea
Też nie rozumiem pytania na forum, która metoda jest najlepsza. Dziewczyny, najlepszą metodę antykoncepcji dobierze Wam lekarz, koniec i kropka. Nie bójcie się ginekologów, serio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jak dla mnie - Sympto Plus (program do analizy cyklu) plus prezerwatywa w dniach płodnych.Zero skutków ubocznych, do tego tanio-no, i ma się większą wiedzę o własnym ciele.Można też stosować razem z prezerwatywą mikroskop owulacyjny ze śliny.Prosto i szybko pokazuje, kiedy można zajść w ciążę i kiedy trzeba się zabezpieczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Dla biorących pigułki.Gdybym już zdecydowała się na hormony, wybrałabym minipigułkę (Cerazette).Zawiera tylko jeden hormon (progesteron) więc ma mniej działań ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waria
Kwestia taka, co dobierze nam lekarz. Bo my sobie gdybać i wymyślać możemy, a tak naprawdę wyjdzie w badaniach co będzie najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yses
Rany, dziewczyny! Pamiętajcie, że najlepszą metodą antykoncepcji dla Was jest ta, którą doradzi i ewentualnie przepisze Wam lekarz! nic nie sugerujcie, niech sam zdecyduje, na podstawie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirruta
Dokładnie tak jest, ale to nie znaczy, że nie można pogadać kto i co i dlaczego. :) Ja na przykład w ten sposób trafiłam na info o vixpo łagodzących objawy pms i okazały się trafione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cloodie
@Mirruta a jak one działają, że jest taki efekt? Ja właśnie bardzo źle znoszę i zaciekawiło to mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drewnacka
mi po tabletkach Vixpo bardzo poprawiła się cera, jak ktoś ma problemy z trądzikiem tot e tabletki naprawdę bardzo pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dopiero zaczynam, od 1,5 miesiąca biorę tabletki vines i też się naczytałam różnych rzeczy, większość to mit bo u mnie nie wystąpiło nic z tego co podawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uniwersalna dla wszystkich kobiet to zaszycie pochwy.Natomiast dla kazdej jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki10
Najlepsza to nie wiem, bo każdy na hormony reaguje inaczej, ale jedną z bardziej skutecznych to tabletki antykoncepcyjne i inne hormonalne środki. Ja szczerze zanim zaczęłam stosować antykoncepcje, to bardzo sie bałam czy mi nie zaszkodzi. Szukałam takiej najmniej inwazyjnej. Wyczytałam, że pigułki Vibes, są jednymi z nielicznych tabletek, które mają tak niską dawkę hormonów. Mogę się z tym zgodzić, bo na razie skutków ubocznych nie mam, a stosuję 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolkabugla
nie ma czegos takiego jak najlepsza forma. antykoncepcja powinna byc dobrana na podstawie badan hormonalnych wykonanych przez lekarza - wtedy dobrze dobrana jest najlepsza. nim zaczelam stosowac belare - tabletki ktore w koncu przepisano mi po badaniach- mialam rozne przeboje z antykoncepcja. tylam niesamowicie, tradzik robil swoje, libido lecialo na leb na szyje. przy kazdych tabletkach mialam jakies problemy...teraz na szczescie mam spokoj, ale nie wyobrazam sobie przechodzic przez to drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, dla każdej z nas praktycznie inna forma jest lepsza, ja chciałam plastry a okazało się że muszę i wrócić do tabletek bo je źle tolerowałam, teraz ginekolog zapisała mi vines, biorę 2 miesiące i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba iść do lekarza i wtedy można wybrać najlepszą metodę bo sami nie możemy Ci polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, najpierw trzeba zrobić badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytując: "Jaki jest najlepszy środek antykoncepcyjny? Środek d*py, hehehe" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej się wybrac do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsza antykoncepcja zależy od organizmu kobiety, nie każda będzie dobra dla każdej kobiety. Mnie wiele osób polecało wkladki, no ale mój organizm tego nie przyjął i był bardzo oslabiony. Ostatecznie zaczęłam stosować antykoncepcję w postaci tabletek belara i po nich nie widzę żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję niskohormonalną antykoncepcję, mianowicie pigułki Vines... Są bardzo skuteczne, pomimo małej dawko hormonów, no i jeszcze do tego mój pms jest złagodzony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×