Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Taka sobie jedna -

jaka jest najlepsza metoda antykoncepcji?

Polecane posty

Gość ArtystycznaDuszyczka
Nie mam zaufania do plastrów, bałabym się iść na basen, poza tym przybrudzone nie wyglądają zbyt efektowne po iluś dniach. U mnie najlepiej sprawdzają się Vixpo w systemie 24+4 placebo, bo nie tylko zabezpieczają mnie przed ciążą, ale również łagodzą nieprzyjemne objawy pms i sam przebieg miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola1466
nie ma się co bać basenu- wystarczy dobrze przykleić i plaster nie zmieni położenia, jeśli chodzi nieestetyczną otoczkę to wystarczy patyczek kosmetyczny i oliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grejka2
Pewnie nie używałaś plastrów, że masz taką opinię ;) Bo ja sobie nie wyobrażam innej metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzolka
Właśnie duż dziewczyn ma przeświadczenie, że plastry są mało skuteczne a to nic innego jak bzdury wyssane z palca. Wg mnie to najlepsza i najbezpieczniejsza dla naszego organizmu antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, plaster nie odklei się jak będzie dobrze przyklejony, nie ma takiej opcji. Ja cieszę się, że po lisvy nie tyję, w zasadzie ogóle nie odczuwam , że stosuje jakąś antykoncepcję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola1466, masz rację :) jeśli plaster był prawidłowo przechowywany i przyklejony to powinno być wszystko ok :) bardzo istotne jest, by plastra nie przechowywać w lodówce, nie zamrażać oraz po przyklejeniu przytrzymać ciepłą i suchą dłonią przez 30 sekund, żeby plaster dobrze się przykleił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anastaz_jaaa
Tabletki tabletkami, ale zanim sie zdecydujecie na jakakolwiek metode antykoncpecji to badania to podstawa w każdym przypadku. Ja bralam tabletki nie badałam sie i mam teraz spore problemy z wątrobą i krzepliwością krwi - gdybym sie wcześniej zabdała, na pewno mogłabym cos zmienic. Teraz z hormonalnych metod moge stosować jedynie wkładkę z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaMuminkaa
Nie toleruję wkładki, za to świetnie sprawdza mi się jednoskładnikowy limetic. Jestem karmiącą mamą i ta pigułka nie przenika do pokarmu, więc jest dla nas bezpieczna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na nielykam.pl jest fajnie pokazane jak przykleić plaster , a dla mnie to metoda nie do przebicia, dobrze się czuję nie tyję, dobrałam sobie antykoncepcję w sam raz dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5rdzxswerdft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stretka
Dla mnie najlepsza okazała się jednak tabletka. Lekarz zrobil mi badania i dobrał mi Vibin. Bierze się 21 żółtych tabletek, a potem 7 białych. Ten system pozwala mi nie robiąc przerw nie wypaść z rytmu brania. Jak dla mnie świetna opcja, więc jestem za tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlufka
ja też uważam, że dla mnie najlepsza metodą jest antykoncepcja hormonalna, biorę tabletki elin i jestem bardzo zadowolona, po kilku miesiącach widzę że mam regularny okres, pozbyłam się trądziku i jestem jakoś bardziej spokojna przed okresem, kiedyś totalnie mi odbijało takie miałam napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciała wszczepić sobie implant. Fajnie bo nie rozwala wątroby, nie zapominamy go wziąć, nie trzeba go sobie wciskać do środka ;) Troszkę cena powala ale z drugiej strony w skali roku wszystkie środki są kosztowne. www.100club.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybka śpi
I precyzyjnie nie określić, niestety znam wiele dziewczyn, dla których ta metoda nie była w 100% skuteczna ;) Ja podziękuję, mam już dzieci i wiecej chwilowo nie planuję. Biorę elin, przed ciążami brałam cilest, a to identyczny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też dziękuję za taką metodę-dzieci już nie planuję :) Zabezpieczam się plastrami lisvy i póki co jestem z nich bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się jak to jest z tymi plastrami czy mogę chodzić na solarium i basen? Muszę być pewna na 100% jak to z nimi jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak naprawde też lekarz decyduje, bo zwykle powinien zrobić nam badania i dobrać odpowiednią metodę. Chociazby własnie taką na jaką Ty sie zdecydowałas czyli - wkładke hormonalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, jeśli macie jakieś wątpliwości najlepiej jest skonsultować się z ginekologiem. On na pewno dobierze odpowiednią formę antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie plastry są w tej chwili najlepszą metodą, fajne są bo okrągłe i mało rzucają się w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylluniaa
Najlepsza, to taka indywidualnie dobrana pod kątem zapotrzebowań i fizycznych możliwości. Badania plus wnikliwy wywiad u ginekologa, to powinno poprzedzać wybór metody antykoncepcji. Ja tak miałam ze swoim lekarzem i wspólnie doszliśmy do wniosku, że w moim przypadku wkładka z hormonami będzie najlepsza. Założyłam Levosert i jedna z lepszych decyzji jakie ostatnio podjęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plastry są de best :) Naklejam juz ponad pół roku i minusów nie mają żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MI tez pasują, wcześniej bałam się, że będą mi się odklejać ale nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie musze powiedziec ze to nie jest prawda. Sama teraz mam wkładke Levosert i nie mam zadnego problemu. Zresztą o takich metodach warto jest rozmawiac ze swoim ginekologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Idaliaa
U mnie wkładka też na pierwszym miejscu. Jak porównuje metody, które do tej pory stosowałam to przy takiej wkładce czuje sie najlepiej i nie mam problemow z libido! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęłam woja przygodę z antykoncepcją od plastrów i tak do tej pory mi zostało, z tych okrągłych jestem najbardziej zadowolona, są bardziej dyskretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszymy się, że znalazłaś metodę, z której jesteś zadowolona. Antykoncepcja oprócz skuteczności powinna też zapewniać komfort psychiczny :) A nowoczesne plastry antykoncepcyjne zostały stworzone tak, by chroniły przed zajściem w ciążę skutecznie, dyskretnie i wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylluniaa, masz rację, wizyta u ginekologa jest konieczna w celu dobrania antykoncepcji odpowiadającej oczekiwaniom i indywidualnym potrzebom kobiety. Dziewczyny, pamiętajcie, że warto być całkowicie szczerym podczas rozmowy z lekarzem i poinformować go o wszystkich chorobach, na które się leczycie. Jest to ważne, ponieważ pozwoli skrócic czas testowania różnych metod antykoncepcji i umożliwi dobranie metody najlepszej dla Waszeg o organizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pingwinka
według mnie najlepsze są tabletki antykoncepcyjne, sama je biorę, używam belary, bardzo dobrze się na niej czuję, wyregulował mi się okres, nie jest już taki bolesny a do tego bardzo dobrze wpłynęły na moją cerę, dobrze się na niej czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×