Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ....finka

CHOROBY KOBIECE----porady

Polecane posty

o skutecznosci dzialania tych ziol ktore dostalam od pana doktora napisze za 2 miesiace bo tak dlugo musze je pic. pozdrawiam serdecznie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze taka rada co do akupresury. Akupresura naprawde dziala dlatego ZANIM ROZPOCZNIECIE MASOWAC JAKIKOLWIEK PUNKT REFLEKSYJNY SKONSULTUJCIE TO ZE SPECJALISTA!!! moze przesadzam ale np. Z AKUPRESURA W CZASIE CIAZY TRZEBA BARDZO UWAZAC I NAJLEPIEJ NIE MASOWAC ANI MACICY ANI JAJNIKOW, ANI JAJOWODOW! masaz tych punktow refleksyjnych moze miec fatalne skutki... i np. wywolac przedwczesny porod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HMJFBDFH
co na cysty jajnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Finko :) Fajny topik zalozylas :) Ja mam od ponad 3 miesiecy przewlekle zapalenie przydatkow. Bralam antybiotyki, pomagaly ale mialam ciagle nawroty. Pozniej przerzucialam sie na zestaw ziol wg Ojca Klimuszki na zapalenie przydatkow. Pilam przez miesiac, teraz zrobilam przerwe bo slyszalam ze trzeba robic tygodniowe przerwy po miesiacu. Pomagaly, widzialam poprawe, ale nadal nie jestem wyleczona. Ostatnio mialam nawrot po spacerze, na ktorym mnie zawialo troche. Chcialam sie w sumie zapytac, czy te oklady z kapusty mozna zastapic okladami plastrami z borowiny. Bo jakos nie chce mi sie ta kapusta bawic, zbyt uciazliwe, nie wytrwam.. I drugie pytanie: czy znasz w rzeczywistosci kogos, kto wyleczyl sie zapalenia przydatkow tylko ziolami? Bo ja jednak obawiam sie ze moga sie okazac niewystarczajace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szumara, czy to znaczy ze na te wizyte trzeba przywiezc ze soba probke porannego moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie na stopach sa punkty jajnikow i jajowodow? ewentualnie macicy? I jak dluugo i czesto trzeba je masowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia, tak na wizyte do tego lekarza trza przyniesc probke porannego moczu, tak okolo 1/4 szklanki wystarczy. A do cyst na jajnikach to jeszcze zapytam ale cos mi swita ze moja kuzynka cysty wyleczyla wsmarowujac propolis w podbrzusze i chyba oklady z olejku rycynowego na noc i uwaga wiem ze jadla cale ogryzki z jablek, smieszne ale pomoglo (nie wiem czy tez miala zapalenie przydatkow ale wiem ze bardzo cierpiala z powodu mocnego bolu w podbrzuszu); Zapytam ja o szczegoly leczenia i napisze. Co do akupresury polecam dobra ksiazke "Refleksologia w leczeniu bolow kregoslupa" Ann Gillanders, tam jest ogolnie pokazane jak masowac kazdy punkt refleksyjny stopy i jak powinna wygladac sesja takiego masazu. A narzady rodne sa na str 62,63. Warto troche o tym poczytac. Ksiazka kosztuje 30zl, jesli sie nie chce jej kupowac mozna poczytac w ksiegarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szumara, dzieki za info :) Tylko ja cyst (mam nadzieje) nie mam. Natomiast podostra-przewlekla postac zapalenia przydatkow. Podobna te najtrudniej wyleczyc. Juz czwarty miesiac sie mecze.. :o Do tego lekarza byloby mi daleko troche... A on dobiera te mieszanki ziol jakos indywidualnie pod katem calosciowej diagnozy? Tak jak na przyklad robia to homeopaci. Powiem szczerze, gdyby nie pewna kuracja na bazie ziol ktora aktualnie przeprowadzam (ale na co innego)i wolalbym nie przerywac, poszlabym do homeopaty. Niestety niestety ziol w tym samym czasie nie mozna zazywac. A ja obecnie robie kuracje oczyszczania jelit. Mysle ze to samo moze mi juz troche pomoc, bo przydatki sa obok, wiec oczyszczenie jelit przynajmniej ograniczy naplyw toksyn do przydatkow. Wahalam sie czy nie przerwac i nie isc do homeopaty, ale teraz mysle sobie, ze moze sie jednak jeszcze podczyszcze bo to rowniez w ostatecznym efekcie moze pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szumara, ja jestem z Warszawy. Czy tam nie znasz jakiegos podobnego zielarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szumara, zastanawiam sie nad tym propolisem. Chyba sprobuje :) Tylko... w jakiej postaci i ilu procentowy propolis ona wcierala? W masci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZAPALENIE JAJNIKOW ,PRZYDATKOW---wylecza nasiadowki nad para (garnek wstawic do sedesu)z kilku łyzek zioł np ;krwawnika ,nagietka,szałwi.Dodatkowo mozna przedtem rozgotowac tez siemie lniane a pozniej dosypac wymienione zioła.Nasiadowki stosowac 3x w tygodniu albo codziennnie najlepiej na noc.Pic nalewke z nagietka- naturalny antybiotyk 2x dziennnie łyzeczke przez 3 tygodnie.Z okładow na brzuch jesli nie okłady z lisci kapusty to oklady na noc z plastra borowiny-bez dodatkowego ogrzewania.Przepis sprawdzony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
NASIADOWKI ---ziola z nasiadowek (garnek ) przechowywac w lodowce na nastepna nasiadowke -dosypujac zioł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Finka :) Na pewno kupie sobie te plastry. mam tez plynna borowine ale nie wiem jak ja stosowac, zeby nie pobrudzic wszystkiego w nocy. Co do nasiadowek, to nie wiem... jakos nie mam przekonania ze to moze byc skuteczne. Nie twierdze, ze nie jest, ale ja jakos jestem nieprzekonana. Bo na jakiej zasadzie to dziala? Moze dziala na zapalenie pochwy ale czy na przydatki tez? No i bede dalej pic ziola jednak. Do tego jednak sprobuje terapie propolisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
NASIADOWKI ---"W zapaleniu jajnikow,przydatkow moze czasamijuz jedna nasiadowka z krwawnika wystarczyc do wyleczenia"--pisze M Treben -zielarka w swoich ksiazkach .Zaleca tez dr Gornicka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
....finka GRZYBICA POCHWY--dr Gornicka proponuje kupic gotowe tampony OB ,rozgotowac cebule do miekosci .W ostudzonej mazi cebulowej moczyc tampon ,na jego czubek dodac odrobine masci propolisowej ,zakladac tampon dopochwowo na noc .Cebula musi byc swiezo gotowana kazdego dnia .Po kilku dniach powinna Pani pozbyc sie upartego grzyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
HIRSUTYZM ---zbedne włoski sa objawem zmian hormonalnych .Poprawic prace jajnikow popijajac nalewke z nagietka 2x dziennie łyzeczke .Dodatkowo zazywac mieszanke zioł ;50 gjasnoty białej ,5o g koniczyny białej,100 g nagietka. Zioła zemlec z cukrem,zazywac 2x dziennnie po 1 łyzeczce,popic ciepła woda .Takze pomocna bedzie akupresura stop ;punkty jajnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FINKAAAAAAAAAAAAAAAA
Zarzuć COŚ na poty.....takie klimakteryjne poty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIA, Lekarz o ktorym pisalam doobiera ziola na podstawie wczesniejszej diagnozy z moczu. Moja mama ma zapalenie przydatkow i pare innych schorzen dlatego dobral jej ziola tak by wyleczyc to co wymaga natychmiastowego leczenia a wiec zapalenia... Jesli nie mozesz pic ziol to moze wlasnie porady finki o nasiadowkach sa dla Ciebie. Dzieki ten artykul o propolisie jest bardzo ciekawy! nie mam pojecia jaki propolis stosowala moja kuzynka, ja sie dowiem to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
ZAPALENIE PRZYDATKOW---mieszanka do irygacji (zamiast nasiadowek ) na str 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Przekwitanie-str 1.......Poty -pic szałwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Klimakterium---mieszanka ziolowa z szałwia na str 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szumara, moge pic ziola :) Chwilowo nie moge uzywac homeopatii. To nie to samo. Daj znac jak postepuje leczenie u twojej mamy. Ja wlasnie szukam w necie dobrych preparatow propolisowych. A nastroj mam...sredni. Jestem juz zmeczona tym wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) zamowilam wlasnie w jakiejs Pasiece w gorach 30% nalewke z propolisu (to wyjatkowo mocna), 10% balsam propolisowy - (tez chyba najsilniejsze stezenie), mleczko propolisowe w miodzie - wyczytalam ze oprocz ogolnie wzmacniajacego dzialania stymuluje prace jajnikow :) (doslownie leczy niewydolnosc jajnikow) oraz...i tu sama wynalazlam: masc z JADU PSZCZELEGO. Wczytujac sie odnalazlam info, ze jad pszczeli leczy takze zapalenie przydatkow i jego dzialanie jest wyjatkowo silne. Przypomnialo mi sie tez przy okazji, ze jest lek homeopatyczny z jadu pszczelego ktorym leczy sie wlasnie to schorzenie. Niestety nie znalazlam globulek propolisowcyh robionych na bazie masla kakaowego :( Sa inne, ale podobno to wlasnie te, sa uzywane w zap. przydatkow. Na razie chyba wiec nie bede kupowac plastrow borowinowych, bo sprobuje smarowc brzuch tymi masciami. Nie wiem jeszcze jak i ktora. A moze na noc jadem a na dzien propolisem? Dodatkowo bede pic 3 razy dziennie te nalewke z propolisu a rano lyzeczka miodu z mleczkiem pszczelim :) Aha, no i wznowilam picie mieszanki ziolowej ojca Klimuszko na przydatki. Zastanowie sie nad nasiadowkami, choc nie wiem mam jakis opor. Moze dlatego, ze wciaz brak mi przekonania. Moze gdyby ktos kto sie nasiadowkami wyleczyl z zapaleniu przydatkow o tym napisal, mialabym wieksze przekonanie :) A na koniec wklejam wam linka do strony o dzialaniu surowcow pszczelarskich, jest tam rowniez strona na temat jadu pszcol :) http://www.apiterapia.biz/propolis_choroby.html http://www.apiterapia.biz/jad_leczenie.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych"), antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego Wszystko po 50 gr.: Szyszka chmielu ziele przywrotnika ziele krwawnika liść ruty ziele nostrzyka żółtego kwiat lawendy kłącze tataraku kwiat nagietka owoc róży Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem. Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Kazda kobieta powinna robic nasiadowki od czasu do czasu -zapobiegawczo .Sszczegolnie po przeziebieniach ,zeby zapobiec zapaleniu jajnikow ,przydatkow i innym choroba kobiecym . Ja robie ,moja corka,znajome......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×