Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZlotaAnia

Unieważnienie ślubu kościelnego

Polecane posty

Gość haerna
każdy mówi, że jego małżeństwo jest nieważne jeśli tak jest jak wszyscy ludzie mówią tzn. że może z 5% małżeństw jest zawiera ważnie, to przecież bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achh
jasne, ze bez sensu. A dorabianie całej ideologii do tego ma sens? Ja piszę co czuję i co wiem na podstawie wyczytanych informacji, ale nie mam zamiaru nic z tym robić, wiec w sumie to nieważne co myślę o tej ważności. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat Kościelny
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dinusik Ci dobrze radzi
nie ma adwokatów kościelnych to kolejna hiena, która chce z Ciebie zedrzeć kasę w sądach biskupich i tak zapłacisz grube pieniądze i tak będziesz czekać, bo kolejki straszliwe i tylko 20 osób z uprawnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik1212
Ja mam unieważnienie juz jakies 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uniewaznienie?????
a co wam unieważniono? Mandat za złe parkowanie? Bo o ile mi wiadomo, małżeństwa nie można unieważnić, co najwyzej uznac, ze było zawarte nieważnie, czyli ze w ogóle małżenstwa nie było. Prostaczki, już wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak Prostaku
wytłumaczyłeś to w bardzo prosty sposób :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się dlaczego zawsze się tak wszyscy czepiają słownictwa, wiadomo przecież o co danej osobie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, że rano był program o stwierdzeniu nieważności i jako tytuł na jedynce naszej był test i użyte stwierdzenie "rozwód kościelny" w cudzysłowiu włąśnie i wypowiadał się ksiądz i jakoś mu to nie przeszkadzało, wyjaśnił co i jak ale się nie pienił jak to normalnie tutaj bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnus
Mam takie male pytanko: zlozylam pozew jakies dwa miesiace temu, zostal przyjety...i cisza. Czy ktos moze ma pojecie, ile trzeba czekac, az to wszystko ruszy? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj są różne wypowiedzi, jedni piszą, że zaczęło się szybko a inni, że czekali miesiącami więc to chyba zależy od sądu ale może napisze ci ktoś kto to przechodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnus
Dzieki taka j. Prosze innych o wypowiedz. Czy ktos moze mial sprawe zalozona w Sadzie Biskupim w Kielcach? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, w przypadku zapytań z dziedziny kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa: a.bolesta@op.pl 12-636-65-41 (od godz. 19.30 do godz. 20.00) A. Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak ktoś ma pytania dot. stwierdzenia nieważności małżeństwa to proszę o telefon 607-841-951 albo o maila z prośbą o przesłanie formularza wstępnego michal.poczmanski@poradniakanoniczna.com.pl. Wtedy zbadam sprawę i powiem, czy w ogóle są możliwości dla procesu. Badanie wstępne jest darmowe. zapraszam też na www.poradniakanoniczna.com.pl - tam więcej o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Michał Poczmański prawnik-kanonista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie o tym jak facet wziął ślub kościelny z babeczką, która zataiła przed nim fakt, że z poprzednim partnerem była w ciąży i usunęła dziecko i potem miała problem z zajściem w ciążę, dwa razy poroniła, on oczywiście nie wiedział a wcześniejszej aborcji. Czy takie coś jest wystarczające do starania się o unieważnienie małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie o tym jak facet wziął ślub kościelny z babeczką, która zataiła przed nim fakt, że z poprzednim partnerem była w ciąży i usunęła dziecko i potem miała problem z zajściem w ciążę, dwa razy poroniła, on oczywiście nie wiedział a wcześniejszej aborcji. Czy takie coś jest wystarczające do starania się o unieważnienie małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
podstępne wprowadzenie w błąd, ale warto pogłębić też inne przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owszem, są przesłanki
trzeba tylko mieć PRAWDZIWE dowody, nie tylko podejrzenia czy pomówienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesień2010
ja złożyłam pozew w maju b.r. w Sądzie warszawskim. Wiem, że mój były mąż nie chce brać udziału w sprawie. Podstawą do stwierdzenia nieważności jest romans mojego byłego męża, który trwał już w czasie narzeczeństwa. Sytuacja była taka, że zaszłam przed ślubem z ciążę, i on po roku trwania małżeństwa zostawił mnie, mówiąc, że gdyby nie moja ciąża, to by nigdy ze mną się nie ożenił. Twierdzi, że tak wypadało, tak mu kazali rodzice, to się biedny musiał ze mną związać. Czy ktoś ma informacje, na temat długości prowadzenia sprawy w podobnym przypadku? W lipcu dostałam pismo dot. zawiązania sporu. Od tej pory cicho sza. Jeśli ktoś może, bardzo proszę o kontakt na adres mailowy - jesien2010@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adwokat Kościelny
Profesjonalna pomoc w sprawach o nieważność małżeństwa. tel. 661 437 833 j_ko2@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzycha
ktoś mi może powiedzieć jak to w końcu jest?? bo szukam na necie, czytam... i znajduje sprzeczne informacje: -jesli jedna osoba wnosi o uniewazneinei małż. i dostaje to automatycznie dostaje unioeważnienei druga?? jak to jest, czyja wina, czy ma to znaczenie? mam 2 inf sprzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unieważnia się sakrament, 100 razy juz to było powiedziane był 1 sakrament małzeństwa i zostaje unieważniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dobrze zapłacisz
to unieważnią nawet biblijny werset... spoko, tylko kaskę pozbieraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzycha
ok oktez tak czytałam i wiem, ze uniewaznia się małżeństwo i rozsądnym jest fakjt, ze małżeństwo to 2 osoby wiec sytuacja powinna być jasna ...... ale podobno sa jakies wyjątki... że może dostac uniewaznienie jedna osoba :O moj były skąłda pozew pzreciwko mnie, ja nie chce w tym uczestniczyc , mam zamiar nie stawiac się na sprawy (słusznie?). Czy w takim przypadku ja równiez dostane uniewaznienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzycha
nie mam zamiaru dac na to ani grosza :O nie zalezy mi na tym bo to kłamstwo samo w sobie. Jesli małżeństwo było waznie zawarte to jaki powód jest by je uniewaznic. Mój były oczywiscie poda coś z palca wyssane - ze nie chciałam miec dzieci, nieskonsumowane małzenstwo, niedojrzałość,... tak podejrzewam bo tego NIE DA sie udowodnic :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze raz powtórzyć? bo nie wiem, co jeszcze na ten jeden prosty temat można powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×