Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fit26

pojedyncze pytania

Polecane posty

powzej wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne moze nie miec przelozenia jesli do tej pory glodzilas sie czy stosowalas diety drakonskie. jesli tak bylo - jak juz wspomnialem - do takiego poziomu powinnas dochodzic powoli. program wyslalem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko...jestem na diecie stillmana (planuje 10 dni) i nie moge w ogole jesc weglowodanow...ale musze uzupelniac np magnez itp...czy takie tabletki rozpuszczalne w wodzie (musujace) zawieraja weglowodany?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiekszoscnapojow musujacych w tabletkach slodzonych jest aspartamem, choc zawieraja pewien dodatek fruktozy. pewne ilosci (minimalne) weglowodanow wiec sie pojawią. zwraca jednak uwage, ze forma magnezu ktora uzyta jets jakos skldnik tego typu preparatow to forma nieorganiczna i ma ograniczoną przyswajalnosc. lepiej zakupic chelatowny pierwiastek (np asparaginian magnezu - filomag, asmag, magnefar albo tez mleczan magnezu np maglek). wybralas sobie wyjatkowo monotonną i restrykcyjną dietę, moim zdaniem to spoosb raczej malo zdrowy. mieso silnie zakwasza, dodatek warzyw bylby tutaj obowiazkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Fit :) pomocy mam taka sprawe... otoz przytylo mi sie jakies 7 kg, ktore bardzo chce zrzucic. chcialabym tez w miare szybko widziec rezultaty - nie ukrywam. pytanie mam takie: mam zamiar zastosowac diete, wktorej obiad i kolacja (o sniadaniu za chwile) to porcja warzyw i ryba (lub miesko). czyli filet plus mrozonka, lub duza salatka razy dwa. do tego zapewne jakas mala przekaska bialkowa po sniadaniu lub i nie. i teraz kwestia zasadnicza. otoz mowisz ze dieta musi byc dobrana do potrzeb. ja sie zgadzam, poniewaz widze jak ciezko mi rezygnowac z czegos. kiedys (cztery lata temu) dluuuuuuuugo sie odchudzalam, niskoweglowodanowo i chyba moj organizm sie buntuje. chcialabym wobec tego wprowadzic sobie takie dosc luzne sniadanka. znaczy jakis pumpernikiel z czyms, albo platki z jogurtem, tak zeby sie najesc i usatysfakcjonowac. duzo i zdrowo ale i z weglowodanami. czy porcja porannych weglowodanow i kalorii spowolni odchudzanie? nie mam tu na mysli jakiejs przesady ale dla mnie kazda ilosc pieczywa czy platkow to rarytas - owoc zakazany i dlatego mam opory. prosze powiedz czy to mi spowolni chudniecie? czy naprawde bede chudla wolniej niz gdyby to byl posilek bialkowy? szczerze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie właśnie
Ja na śniadanie jem pół bułki pełnoziarnistej (tyle mojego pieczywa) i sama nie wiem - jedni radzą ograniczać węglowodany, inni polecają pieczywo pełnoziarniste. Jaka jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fixacja
a co dobrze zjesc na wieczor? co jest najlepsze? jpieczywo raczej na noc nie no to co? a lubie jablko zjesc wieczorem nawet po kolacji, czy to moze byc? czy szkodzi diecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fatu - zalezy ile bedzie tych wegli. moim zdanie calkowita rezygnacja z weglowodanow to przesada. nalezy je natomiast ograniczac. na porcje weglowodanow mozemy sobie pozolic wtedy gdy posilek je zawierajacy poprzedza lub lepiej - jest nastepstwem jakiejs aktywnosci fizycznej. problem z weglowodanami polega na tym, ze stymulują one odpowiedz insulinową, a wieksza aktywnosc tego hormonu utrudnia odchudzanie. czy mozesz sobie pozwolic na sniadanko z weglami - tak. choc jesli ma byc to wieksza porcja wegli, to raczej rozlozylbym ją w czasie, na inne posilki. poza tym nalezy pamietac, ze dieta niskoweglowodanowa powinna uwzgledniac tluszcz porkarmowy jako zrodlo energii. calkowita kalorycznosc diety powinna byc uzalezniona od indywidualnych potrzeb, ale zbyt duzy minus kaloryczny, nawet przy relatywnie sporym spozyciu bialek trzeba wyurownac tluszczami, gdyz w innym wypadku bedzie nastepowac spowolnienie przemiany materii. tak na marginesie radze, by nie ograniczac się do trzech posilkow w ciagu dnia. 4 - to absolutne minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie właśnie - ja radze ograniczac spozywanie weglowodanow do takich zrodel jak ciemne pieczywo, ciemne makarony i dziki ryz oraz warzyw. chodzi o to by uwazac z weglami, a te ktore sie spozywa - pochodzily z produktow o niskiej glikemii. czyli w/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fixacja - na wieczor dobrze zjesc lekki posilek bialkowo-warzywny, czyli np salatke z twarogu/ryby/miesa i warzyw. lepiej jednak nie jesc produktow smazonych czy wysokoprzetworzonych. jablko mozna potraktowac jako przekaske. choc jest bogatym zrodlem weglowodanow (9 - 14g na 100g owocu), to jednak indeks glikemiczny nie jest specjalnie wysoki. owoce w ogole są waznym skladnikiem diety, niestety na scislych redukcjach nie mozna z nimi przesadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc fit! mam pytanie:ile % bialka powinno zawierac w moim jadlospisie wg,Twojego zdania?waze 58kg przy 160cm,sport nieregularnie uprawiam chociaz dzisiaj kupilam karnet na aero wiec obiecuje poprawe:)dodam,ze uwielbiam weglowodany,pieczywo,makarony itd.Pruboje sie tego wyzbyc i jesc jak najwiecej dan bialkowych:jajka,drob,szynke,serki(co jeszcze zawiera duzo bialka apropo?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok 1.5 - 2g bialka na kilogram masy ciala. walka z przyzwyczajeniami zywiniowymi to dlugi i trudny proces. rob to stopniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za dopowiedz:) A teraz jak przytyc?Moj chlopak chce przytyc,bo jest bardzo szczuply i ma lekka niedowage:(Aczkolwiek je duzo,codziennie słodycze i to w ilosciah hurtowych;) zwlaszcza na noc:D ale jego metabolizm jest za sparawny;)jak doprowadzic organizm do anabolizmu?Co powinien jesc,co robic zeby przytyc przynajmniej 3-4kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie - czy chlopak cwiczy? Najskutecznijszym sposobem jest postawienie na dietę wysokoweglowodanową. Jesli faktycznie nie jest sie w stanie jesc wiecej, nalezy zaopatrzyc sie w odzywki i suplementy przyspieszajace proces zwiekszania wagi. W gruncie rzeczy na tzw \"mase\" rowniez potrzeban jest dieta. Regularne, wysokokaloryczne posilki. Przynajmniej 4g weglowodanow na kilogram masy ciala (a czesto i wiecej), nie mozna natomiast przesadzac z bialkiem, gdyz ono moze jeszcze podkrecic metabolizm. Nalezy zadbac o pewne iloci tluszczu, gdyz ma on ponad dwa razy wiecej kalorii niz bialko czy weglowodany. Czlowiek ów powinien postawic na umiarkowanie wysoką glikemie posilkow. POwinien zastanowic sie jakie posilki mu najlepiej \"wchodzą\". Byc moze rowniez pomocny bylby preparat dodatkowo zwiekszajacy apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pożywna śniadanie według ciebeie to jakie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja właśnie nei wiem co mam jeść by dostarczało mi jak najwięcej energi a nie tuczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam111
hej! mam pytanie jak to jest z tym alkocholem ? tuczy czy nie tuczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niop niop
no wlasnie. ja tak strasznie lubie piwo... czy moge sobie na nie pozwolic choc 2 razy w tyg w duzych ilosciach niesety?? podobno nie tyje sie jesli sie nie je podczas i po piciu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ białko podkreca metabolizm i nie doprowadza do spalania mięśni więc mam pytanie. Czy nie ćwicząc prawie nic mogę w czasie odchudzania pić odzywki białkowe na bazie serwatki. Podobno są smaczne - dla mnie ważne. Np. rano zamiast kawy. Tylko żeby kalorii za dużo nie miały. Jeśli myslisz że moge to jakie polecasz. Mam po 40 ostatnio straszny skok wagi - ok. 67-68 kg. Chce zrzucić 7-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekss
no ja wlasnie przytylem 4 kg od piwa ,pilem codziennie po pare ladnych piwa przez miesiac i nie jadlem nic do tego piwa,tez sie zastanawiam jak to jest z tym alkoholem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dodam że nie przepadam za mięsem a uwielbiam nabiał, jogurty itp. Wolałabym taki koktajl niz mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekss
Fita chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guetta - dklad sniadania powinien zalezec od typu diety na ktorej jestesmy, od aktywnosci dziennej, wagi. Ja zazwyczaj jem jajka, warzywa, jesli nie jestem na redukcji - to rowniez chleb z maslem ;) czasem jablko. Jajka sa dlatego dobrym pomyslem, gdyz na dlugo zapewniaja uczucie sytosci. W badaniach na ludziach wykazano, ze osoby ktore rano jadly jajka - mniej w ciagu dnia podjadaly niz osoby ktore rano jadly platki na mleku (taka sama kalorycznosc). Jesli ma nie tuczyc a dostarczac jak najwiecej kalorii/energii - to sniaanie powinno byc w takim razie oparte na tluszczu - bo ten jest najbardzioej kaloryczny, pewnej ilosci bialek, oraz warzyw. Ale nie wiem czy napewno o cos takiego chodzi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam111 - alkohol to puste kalorie. alkohol przyczynic sie moze do nadwagi. wiele napojow alkoholwych jest dodatkowo dosladzanych. piwo np ma indeks glikemiczny ponad 100, czyliw eicej niz glukoza... ;) alkohol pity w malych ilosciach jest jednak korzystny dla zdrowia. zwlaszcza dla mezczyzn. u kobiet sytuacja nie wyglada tak kolorowo. niop niop - upijanie się jest nikorzystne tak z punktu widzenia przemian metabolicznych, jak i ogolnie pojetego stanu zdrowia. nie mowie ze jestem swiety - przedstawiam jedynie obraz sytuacji. czy sie tyje od alkoholu czy nie zalezy od wielu czynnikow. żule spod sklepu nie tyją - bo faktycznie nie widzialem ich jeszcze z bulką czy bananem przy piwku, co najwzyej z tlącym sie papierosem. ich glownym pokarmem jest alkohol - i sa zazwyczaj szczupli, wrecz wyniszczeni... ja jednak odradzam post przy piciu, bo picie ma wtedy duzo gorsze skutki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilla2008 - mozesz pic szejki bialkowe. bialka serwatkow faktycznie sa smaczne, dobrze kupic jakąs pozycje zza oceanu - smaki typu cistko z kremem, czy smak lodow waniliowych robi wrazenie. co do kalorycznosci - to przeciez zawsze 1g bialka bedzie mial okolo 4kcal. Kazde bialko ma taką samą kaloryznosc i nie ma mniej lub bardziej kalorycznych bialek. kawy bialko nie zastapi ;) tomekss - alk tuczy. ale czasem trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fit jak widac jest i czuwa, ale ma tez prace i inne obowiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy stosowanie L-karnity przy diecie i wysilku fizycznym przynosi takie dobre skutki? czy to kolejna podpucha specjalistów od reklamy? pozdrawiam Pana Kopalnię Wiedzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeksss
dzieki!! to lepiej chyba juz wypic drinka z cola light,albo tonikiem niz piwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×