Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pau.la

Starajace sie o pierwszego dzidziusia?

Polecane posty

hej ja tez sie staralam ze 2 lata o dzidziusia . w miedzy czasie 2 razy poronilam ale od kilku dni jestem szczesliwa bo znow sie udalo i wierze ze tym razem uda mi sie dotrzymac do konca xxmadziaraxx---czesc slonce!!! 👄 przesylam wam fluidki ciazowe - lapcie i "zarazajcie sie" :-P ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** **** ******************************************************** ****

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haydi
Olawd Gratuluję Ci bardzo! Też bym chciała zobaczyć te wyczekiwane dwie kreski. No nic, poczekamy, zobaczymy. Oby dzidziuś w brzuszku się dobrze rozwijał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olawd gratuluje z całego serca!!!!!!!!! napisz jakie masz objawy ,byłaś u lekarza, czy test na razie ukazał 2 upragnione kreski???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Wszystkim. Też się do Was dołączę. Fajnie że jest nowy-stary topik bo większość starych topików jest zaawansowana i dziewczyny na nich się znają od dłuższego czasu i pomijają nowe osoby, nie włączają ich do rozmowy. Ja staram się o dzidziusia od 5 mcy. Wiem to krótko ale jestem "szczęśliwą" posiadaczką PCOS i przez ten strach że mi się nie uda to każdy cykl jest dla mnie długi jak rok. Da-gu-sia powiedz mi w jakich dawkach brałaś Metformax że tak ładnie jajeczkowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrunia25
Witam. To i ja się przyłącze do wątku. Jesteśmy z mężem pół roku po ślubie i chyba czas na dziecko. Od następnego mięsiąca zaczynamy starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robi sie nas coraz wiecej. Fajowo. Witaj Catie:-) Witamy cie serdecznie w naszej grupie i zapraszamy na pogaduszki. Do wszystkich tych co zaluja tabletek antykoncepcyjnych – na pewno maja one jakis niekorzystny wplyw na gospodarke hormonalna ale nie martwilabym sie na zapas. Nie obwiniajcie sie za to. Takie same problemy maja kobiety co braly tabletki jak i te co nie braly. Nie ma na to reguly. Ja nigdy nie bralam i generlnie jestem okazem zdrowia. Dobrze sie odzywiam i jestem aktywna. Nie pale i raczej do pijacych tez nie naleze. I co? Tez nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sandrunia, Serdecznie witamy cie na naszym temacie i trzymamy kciuki. Czy zaczynasz od czerwca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też długo brałam tabletki i gdybym mogła cofnąć czas....ale nie mogę. Ale teraz zdecydowanie odradzam wszystkim. Też nie piję alkoholu i nie palę. Trzeba przygotować czyste mieszkanko (czyli brzuszek) dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika77
Witam, dołączam się i ja:-) To mój pierwszy miesiąc starań, z niecierpliwością czekam na efekty... Też czytałam podobne topiki ale fajnie że powstał świeży - razem raźniej:-) Pozdrawiam wszystkie przyszłe (mam nadzieje Mamy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrunia25
Jeszcze w sumie nie zaczynaliśmy planowania, zabezpieczaliśmy się albo wybieraliśmy dni niepłodne. Ale czas chyba zacząć starania. Byłam pare dni temu u gina, mam małą infekcję grzybiczną, przepisał mi leki. Więc myślę,że powinnam się najpierw wyleczyć a dopiero potem zachodzić w ciąże. Za 2 tyg. pojde na badanie kontrolne (ale coś czuje ze lek- Gynazol) niewiele pomaga więc pewnie mi inne przepisze. :( Jak tylko wylecze zapalenie od razu zabieramy się za majstrowanie dzidziusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale nas dużo. Fajnie wiedzieć że nie jest się samą i móc sobie pogadać z kimś kto rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, Witaj na naszym temacie. Tak jak powiedzialas - Razem razniej. Wieczorem postaram sie zrobic taka mala liste starajacych sie przyszlych mamus;-) Podpatrzylam to na innym forum:-) Czy ktoras wie jak sie tu robi kwiatki i serduszka? Bo ja nie bardzo sie w tym orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie wiem jak chyba umiem tylko buźki. ;) Albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandrunia zdecydowanie najpierw trzeba sie wyleczyc. Ale byc moze uda ci sie zalapac na nastepny cykl. Niektorzy twierdz ze podobno czerwiec, lipiec i serpien to najlepszy czas na poczecie malenstwa. Dziewczyny jezeli wasze imie wyswietla sie na czerwono to znaczy ze musicie je sobie zarezerwowac. Lepiej to zrobcie bo czasami ludzie podszywaja sie pod innych i wypisuja rozne glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika77
Super pomysł ztą tabelką:-) może napiszcie jeszcze skąd jesteście i ile macie lat? Ja mam 31 i jestem z Wrocławia. 28.05 zamierzam zrobić test o ile oczywiście wcześniej nie przyjdzie @ a Wy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ze Slupska. Lat 28. Obecnie mieszkam w Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrunia25
Mam na imie Sandra, jestem z Siedlec,mam 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę na Jersey. Pau.la powiedz czy w Irlandii też mają takich beznadziejnych lekarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie, Jak do tej pory, na szczescie, nie mialam okazji poznac zbyt wielu lekarzy. Raz tylko poszlam po leki na alergie bo mi sie skonczyly. A lekarz dal mi wszystko co chcialam na pol roku z gory nawet nie sprawdzajac czy nie klamie i czy naprawde ich potrzebuje. Slyszalam tez ze opieka kobiet w ciazy jest tu baardzo inna od tej w Polsce. Z grubsza: prawie zadnych badan, mocz sprawdzaja papierkiem, nie ma badania ginekologicznego, gin poloznika po raz pierwszy widzisz w 4 mies!, masz 1 lub 2 nadania USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catie- ja brałam metformax 500 2 razy dziennie i właściwie od razu jak zaczęłam go brać miałam owulację-na razie niestety bezowocną, jekarz powiedział ,zę jak tym razem się nie udało to włączamy leki na stymulowanie-trochę się boję, ale też wiążę z tym spore nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie dziewczyny czy oprócz kwasu foliowego coś jeszcze trzeba brać? Robiłyście jakieś badania wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, zmieniłam nick z nika77 na czarny za radą Założycielki topiku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pau.la to co piszesz to prawda. Tu w ogóle się nie przejmują i ciążarne nie mają takiej opieki jak w Polsce. Ale czy tak naprawdę ciężarna musi być badana co 2,3 tygodnie? Może to lepiej, mniej stresu Da-gu-sia ja biorę Glucophage XR 500mg raz dziennie ale myślę że to mało. Zażywam od września i zero efektów. Ostatni cykl bezowulacyjny. Teraz czekam na @ i zbieram kolejny raz siły i nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore tylko kwas foliowy. Slyszalam ze niektore kobiety biora - olej z wiesiolka, zelazo, magnez. Badania robilam w styczniu: morfologia krwi, krzepliwosc, cukier, mocz, cytomegalia, toksoplazmoza, cytologia + badanie gin. , usg brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haydi
A ja mam 21 lat i jestem z Gliwic. Też biorę tylko kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrunia25
Ja też już od ponad roku biorę kwas foliowy ale kupiłam też complex różnych witamin. Dodatkowo nie piję alkoholu lub w bardzo małych dawkach. Wiadomo,że papierosy też wykluczone (całe szczęście,że nigdy nie paliłam bo chyba było by trudno rzucić). Parę dni temu byłam na kontroli u ginekologa (pierwsza wizyta)a by sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bengalska_kicia
Witam Dziewczynki My też z Mężem staramy się o dzidzię. Rzuciłam pigułki po 9 latach regularnego(prawie) przyjmowania. Od 2 tygodni jestem"czysta"na swoich hormonach ;-) Mam nadzieję,ze jak najszybciej organizm przestawi się na typowo ciążowe hormony ;-) Staramy się z całych sił. Biore kwas foliwoy i magnez z witaminą B6-tak zalecił gin.Robiłam morfologię,TSH i toxo. Wszystko w porządku. Kiedyś podejrzewano u mnie PCO,ale tak naprawdę diagnoza się nie potwierdziła. Jedynym objawem jest struktura torbielowa jajnika,ani nie jestem otyła,ani nie mam trądziku,ani nie mam nadmiernego owłosienia itd. Obecny lekarz (a było ich wielu juz) powiedział,że mam sie nie zadręczać tylko kochać !! Posłuchałam. Kobitki damy radę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też trzymam za nas wszystkie kciuki. Moja kochana doktor teź powiedziała żeby się kochać.... no i brać leki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×