Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Up,ale się uśmiałam z tego Twojego ciasta :) Nic to, nie przejmuj się.Tak bywa,że jak się bardzo chce coś dobrego zrobić, to nie wychodzi. Za mną chodzi kopiec kreta... Szklana, ja na bezsenność nie cierpię, lecz na skurcze, niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up - hehe nie poddawaj się! Wywietrz mieszkanie, nie będzie zapachu ale szarloteczka może będzie :) Acha i twoja ginka nie przewrażliwiona bo mój też od razu kazał przychodzić i badał. :) Rosołek - sorki z tą bezsennością :) ale skurcze to chyba jeszcze gorzej... miałam raz, doktorek zapisał mi magne B6 i aspargin i odpukać już nie miałam potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola - ja tak mam od tygodnia, tzn. ruchy są delikatniejsze, niż sprzed tygodnia. W środę byłam na kontroli więc zaraz moje obawy przekazałam lekarce, zbadała, zrobiła KTG i wszystko okazało się OK. Wczoraj jak się rano (10.00 :) ) obudziłam nie czułam córci tak jak co rana, próbowałam ją obudzić przez pół godzinki i nic, aż w końcu mała księżniczka odpowiedziała na moje pukanie. Ojj zdenerwowałam się wtedy bardzo!... A jeśli chodzi o noce to są raczej spokojne, nie budzi mnie, jest grzeczna. A jak się obudzę na siku, budzi się razem ze mną i wierci się w brzuszku abym ją czuła - mój mały aniołeczek :)) Te spokojniejsze ruchy tłumaczę sobie tym, że jest odwrócona główką do dołu (nie wiem czy ma to jakiś związek), może ma to jakieś znaczenie!? nie wiem???? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola co do ruchow to zalezy od ulozenia dziecka od budowy ciala kobiety rowniez ;-) ja tez tak mam potrafie 2 dni nie czuc ruchow tzn ruszy sie raz moze 2 razy w ciagu dnia jeszcze tak delikatnie . ale umnie wszystko wporzadku wiec jak z dzidzia ok to sie nie martw kaze wtedy mezowi przykladac ucho do brzusia i nasluchiwac wtedy mi mowi ze cos tam pluka sobie hihih i wiem ze jest ok pozdrawiam ;-) tak szklana wiem ze nikt mnie pomija ale nikt sie nie odniosl do tego co namazalam tu przez caly dzien oprocz mamy 3 . wiec poczulam sie pominienta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up ja rowniez z usmiechcem czytalam to co napisalas o ciescie ;-) ale mysle ze ci sie w koncu udalo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff. Szarlotka nawet sie udala!!! Troche za slodka zrobilam (za duzo cukru w cukrze??) ale ogolnie w porzo. Ale co sie narobilo przy tym to masakra :) Buziaki!!! Ide spac, bo mnie wszystko boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam ze w południe zniknęłam bez słowa, ale niespodziewanie przyjechała koleżanka a później musiałam pędzić na zajecia na aplikacji Szklana nasze mebelki tez juz stoja skrecona – teraz dumam nad kolorami, tez planuje zribic jakies malunki na ścianie, kiedys podawałam wam linka do stronki z tapetami – podobaja mis ie narysowana takie proste króliki (śmieszne takie w kaftanikach, bardzo prosta kreska) i w tle kółeczka, ale nie wiem jak z kolorami tła , tzn scian, bo kółeczka (wzglednei kwiatki) nie beda na całosci. o to ja tez strzele fotke w weekend i swój brzucholek sfotografuje przy okazji. Podoba mi sie pomysł z zzo czy innym luksusem w prezencie :) ja nie wiem jak to u nas jest z przecięciem pepowiny, ale jak bedzie ryzyko konfliktu serologicznego (ja ma 0 rh -) to odcinają dość szybko. Co do bezsenności to i mnie nie omija – niestety, już sie nawet do tego przyzwyczaiłam... wczoraj zażyłam ta malusieńka łyżeczkę hydroxyzyny,ale to na mnie nie działa... Haydi witaj – mnie sie podoba Adrian :) sami zastanawialiśmy sie nad Adrianną, ale chyba stanie na Gabrysi :) przykro mi z powodu kotka – człowiek tak sie przywiązuje, ja nawet nie chce myślec ze mogłoby zabraknąć mojego ukochanego psiaka. Rosołku mam nadziję ze poczytalaś co napisalam o twardniejacym brzuszku w nocy bo ja mam to samo i konsultowałam z ginem. Przyszla Mamo niewątpliwie w Niemczech warunki w szpitalach i służba zdrowia sa o niebo lepsze, ale bez przesady z tym zacofaniem – czym innym warunki oferowane pacjentom a czym innym wiedza (polacy należa do dobrze wyksztalconych) – rozsadek przede wszystkim i zdrowe podejscie, a trendy sie zmieniają i ta jak dziewczyny pisały co dom (nie kraj) to obyczaj i w polsce i w niemczech i wszedzie indziej sa rózne poglady – mysle ze niektórzy niemiecy położnicy również moga miec inna opinie w temacie – często rożne, odmienne opinie słyszy sie w róznych szkołach nawet w tym samym miescie. witam nowa koleżanke Nie chce nikogo pomijac - wszystko poczytałam ale nie mam sil odnieśc sie do każdego posta, nie czyje kregosłupa od tego siedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nic nie upiekłam za to w drodze powrotnej do domu kupiłam pyszna kremówkę i zaraz ja zjem :D Urzeduje sama bo męża odstawiłam do miasta - umówiłs ie z kolegami - nie wiem tylko gdzie spokojnie siada bo dzis pewnie kupa ludzi w miescie. ja segreguje ciuszki bo znów dostał mi sie spadek i juz całkiem sporo tego :) koniec kupowania małych - teraz juz tylko wyjsciowe albo takie bardziej "dorosłe" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorko super filmik! Wzruszyłam się :-) a jaki piękny noworodek, sliczny chłopiec – pozazdrościć! Zdjęcie z maską jest the best :D wszystkie zdjęcia brzuszków śliczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz mama
Witajcie przyszłe Mamusie;) zerknijcie na przdmiot który wystawiam na allegro.Jest do ,,domowe,,ktg do podsłuchiwania serduszka maleńswtwa.Super sprawa ! goraco polecam.Zobaczcie i oceńcie same przepraszam zeprzeszkodziłam i zycze cudownych chwil w dwupaczku) http://allegro.pl/item493923355_domowe_ktg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka poprawek. bo dopatrzyłam się błędów :-)) Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......28......25.01.09.. ... +8,5/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........31...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek gryzmoł........30....Warszawa.......17.....01.02.09. ...................? igmik............26....pomorskie.......30....01.02.09.. .........+6/Pola piksip...........29....śląskie.........27.....01.02. 09..........+4,5/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek belucci.........28...niedaleko wawy.. .20....?.02.09......+4...synek i ? sabotażystka….30.....warszawa.....19.....02.02. 09....................? kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek gruel............20....East Kilbride....18.....02.02.09.............+3 .....? fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........30.....02.02.09.. ...+10..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia claribelka......21....lubuskie..........21.....04.02.09. ............synek? rosołek.........26....lubuskie.........31.....05.02.09. .....+5/córeczka agnesita........20....śląskie...........17.....05.02.09. .......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie.....25.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? LafyTaffy.......24...kolbuszowa......18......07.02.09... ..........synek Szklana Głowa.27...mazowieck......28..... 07.02.09....+12!/córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+4,3/ ???? mandzia.........28....łódzkie.........28.....08.02.09.. ....+7/córeczka salwia..........28...wrocław........31.......08.02.09... ...+15/synek malinova......35....śląskie...........31......09.02.09 ........+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Andzia1234...31....warszawa........21.....09.02.09..... .+6/córeczka Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córec zka Ewi785.........30....Lubuskie.......15.... 6-12.02.09.....................? lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09....................? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............27......14.02.09 ....+11/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........30.....08.02.09 ...........+10/syn doddotka......25.....wielkopolskie...26....12.02.09.. .......+10..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+11co rcia PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .29..16.02.09..+7/Niespodzianka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek viola nowa na forum...23...mazowieckie...29..17.02.08....+12/Maja Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..29....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........23 ....Częstochowa......27....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey............27....Warszawa..........28.....22.02.0 9.. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........28.....26.02.09. .......+9/synek monis30........29.....Warszawa........25......27.02.09.. ....+9/Agusia alicja111.......27.....WLKP. .............27.....27.02.09 ......+10/Emilka myszkinson.....26....Gdańsk.........22.....28.02.2009... .+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorem:) Ja po wizycie u lekarza, Mloda Maja rosnie, 1,5kg, 39 cm , matko gogancik mi rosnie;) Uwielbiam Was czytac ale powiem Wam jedno - - nie bojcie sie porodu, najgorsze jest czekanie, ja urodzilam 9 dni po terminie...w pn wielkanocny, smialam sie, ze jajami przywalilam Malego i w koncu wyszedl:D ale porod to cos pieknego, jakkolwiek to brzmi, bli - al ejets to bol do wytrzymania!! - Widze jesdna dosc duza roznice programowa;) w Pl i De - Przyszla Mama juz pisala - zeby kapac dziecko 2 razy w tyg, bo sie florre zniszczy... Tak mi w szkole rozenia mowili, potem polozna a ja ja przekonywalam na szkole Polska:D:D moje osobiste zdanie jest, ze codzienna kapiel jest suuper i jak najbardziej za - dlaczego? Dziecko nie odroznia dnia i nocy, a wlasnie taka kapiel codzienie o np 19 pozwala mu sie przystosowac i zasygnalizowac, o mama kapie, potem mleczko i noc....dzieci jak nic kochaja rutyne, schemat dnia do znudzenia- spanie, jedzenie, spacer, jedzenie, kapiel i noc.. - dziecko po calym dniu jest spocone, przy kazdej prawie zmiany pieluchy robi kupe, poci sie okropnie, a takie pluskanie w wodzie zabiega jak najbardziej higieniczny.... - flore bakteryjna owszem zabijaja wszelkie kosmetyki - szampony, plyny, mydleka, oliwki, plyny do mycia ciala i inne sztaby....czysta woda, odrobina ojlatum, troszeczke wody w wanience i sam na sam z Tata.....cudowny rytual ojca i dziecka....ich chwile...no i tatusiowe sie czuja potrzebni:) - tak wiec moje zdanie - szkola polska jak najbardziej za, kapac codziennie, ale w min. kosmetykow[genialne jest Ojlatum) ...a i polozna na koncu skapitulowala i przyznala mi racje:D:D Wogole mialam z Niemieckimi poloznymi dyskusje;) PIerwsza ta o kapieli ..druga - moiwe, ze mam 1200 km i 3 miesieczne dziecko, i ze za dluga podroz dla niemowlaka bo w foteliku moze max 4h, a ona mi na to - ma pani duze auto, przypnie pani wozek i w wozku moze spac?!!!!! Na trasie, przy predkosci na austotradzie sredniej 150km\\h... rece mi opadly, tak wiec PrzyszlaMamo - tez sluichaj je z duza dawka ostroznosci:) Kurcze nie odpisze kazdej z osobna, bo za duzo tego:) twardniejacy brzuch - macica sie stawia i uczy sie skurczy ze to tak malo gramatycznie powiem:;) nie masujecie brzucha i bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co do czapeczek - jestem za szkola Niemiecka:D ale jaja., jedna granica panstwa a takie rozne metody:D:D Jest faktem, ze jak ma dziecko w pokoju tak ok 18-20 stopni spi lepiej, wogole w chlodnym spi sie lepiej, widzialam to po Jasiencji. czapeczke zakladalam na chwileczke, ale potem wyrodna matka zrezygnowala:D Rekawiczki - taa zeby sie nie drapalo, ale jak obcielam paznokcie nie mialo czym i tez z rekawiczek zrezygnowalam:) Po moim doswiadczeniu z pierwszym dziecieciem wiem, ze dziecko odczuwa temp. jak my, wystarczy jedna warstwa wiecej... Czasami jak widze w supermarketach takie malenkie dzieci pozawijane w czapki, kombinezony to mi az pot po plecach spywa, przeciez ine sie tez poca....najlepszy wskaznik to krak - jak za cieplo spocony, jak zimny to za zimno, przegrzanie dziecka to ciezka sprawa - od choroby do zaburzen snu itp. a matki maja takie syndromy, a to kocyczek, a to skarpetki itp:D I dokladnie - instynkt jest najwazniejszy:) Dobranoc, mam nadzieje, ze jakas rada Wam sie przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorko takie rady jak najbardziej wskazane :) lubię twoje opinie. Segregacja ciuszków zakończona (ależ mnie prania czeka, a co gorsze prasowania, ale dla tej małej iskiereczki - mogę wszystko) zmykam do łóżeczka KOLOROWYCH SNÓW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka masz zdrowe podejście. No tak drugie dziecko... Ja ma koleżankę z drugim teraz malutkim i z jej rad będę korzystać. Już mi dużo pokazała. Ona też ma racjonalne podejście i jej córeczki są zdrowe i zadowolone więc przykład można brać :) Bardzo fajnie wytłumaczyłaś sprawę kąpieli i mnie też przekonałaś :) Te chwilę z tata... Mo∆ M już jest przez naczony do kąpania i bardzo się cieszy. Wanienkę ostatnio oglądaliśmy i on nagle mówi, że on wybiera bo on będzie kąpał i sbie chce wybrać sprzęt... :) No to się nie upierałam :) Niech ma taką wanienkę jaką chce :) Up wierzyłam że ta szarlotka się jednak uda :) napawdę trudno ką zepsuć ku mojej ogromnej radości :) Mia to sobie pooglądamy zdjęcia pokoików i może jakieś wspołne inspiracje... :) Twoje króliki w kaftanikach brzmią bardzo przyjażnie... Ja bym chciała jeszcze calineczkę w ramie na ścianie :) No bo ta nazwa robocza zawsze będzie dla nas ważna... :) NIedługo koleżanka artystka z asp będzie nam malować po ścianie w domu grafikę i może ona jeszcze coś podpowie do pokoiku. U mnie w szpitalu jest tak, że pępowinę przecinają jak przestaje tętnić i dziecko ma szanse samo przestawić się na oddychanie płucami. Bardzo mi się o podoba że dzidek nie ma takiego szoku oddechowego. To jest super. Acha i jeszcze żeby go oczka nie bolały rodzi się w przygaszonym świetle a nie jak na sali operacyjnej. Lubię te metody, są jakieś takie ludzkie. dobranoc brzuchatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie że dopiero się odzywam ale dlugo spalam a potem caly dzien lezalam w lozeczku wg przykazań lekarza. Dzisiaj czuję się juz dobrze, brzuszek stwardniał mi tylko raz biorę magnez i nospę. U mnie ta skracająca się szyjka to chyba efekt niestety przegrody macicy którą posiadam :(. Co do ruchów mojej małej to jest różnie. Dzisiaj ją czułam cały dzień. Może to dlatego że leżę. Jak byłam aktywniejsza mała ruszała się bardzo mało. Miała dni cichsze i aktywniejsze. Moja malutka jest ułożona główką do dołu i nie czuję jakiś super kopniaków ale czuję że się rusza. A jak dłużej nie daje znać o sobie to proszę męża żeby posłuchał czy mała \"bulgula\" jak bulgula to jestem spokojna. Na moje szturchanie brzuchem nie reaguje. Totalna ignorancja. Albo jest uparta albo strachliwa :) Pozdrawiam i do rana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;-) Sikorka twoje rady sa poprostu bezcenne jak dobrze cie tu miec ;-) ja tez tak do tego podchodze nawet kolezanki lakrz pediatra od dzieciakow mowil zeby nie przegrzewac dzieciakow zeby normalnie wietrzyc mieszkanie (pokoje ) zeby nie bylo duszno itd temp do 20 st,c ;-) mo rowneiz sie wydaje ze co do kapania to nie dokonca chodzi o kapanie dzieci 2 razy w tygodniu bo nie wyobrzam siebie kapiacej sie 2 r* w tygodniu hiii tylko o stosowanie kosmetykow . przemycie dziecka (oplukanie) woda nie zaszkodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe kiedy bede miec KTG dziecka , kurde tak sobie mysle ze fajnie by bylo miec malego na swieta ze soba ;-) no ale coz nowy rok tez sie zacznie pieknie ;-) teraz ma wizyty tzn zaczynaja mi ise co 2 tygodnie i po 36 pewnie co tydzien ;-) powiedzial ze jak przyjade 15 to dokladnie zmierzymy dzidziusia zwazymy itd , juz nie moge sie doczekac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki Jestem u rodziców. Przeczytałam, co naskrobałyście ale niestety nie odniosę się do każdej. Up albo miałaś nieszczelną formę albo złe jabłka, najlepsze są szare renety bo nie mają tyle soku albo następnym razem jak je utrzesz i zobaczysz, że jest dużo soku, to po prostu go wyciśnij. A z moim uchem niby wszystko ale ale dalej pobolewa jak się nic nie zmieni to po niedzieli mam się pokazać. Udanego weekendu kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Up super,ze ciasto jednak sie udalo,ja zamierzam je zrobic jutro Balbinka ja rownierz mam wizyte 15,wiec bedziemy szly razem:) Mia oszczedzaj kregoslup zeby tak mocno nie bolal Zaraz sie wybieram do sklepow z rzeczami dla maluszkow, odwiedze askot,baby maxx i ikea zeby wybrac i kupic komode i lozeczko i w koncu zdecydowac sie na wozek, narazie mysle o chicco ale moze jeszcze cos innego wypatrze pozdrawim Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki. Miałam wczoraj dać znać jak wizyta u lekarza ale nie miałam już siły ani ochoty. Tak niby wszystko ok tylko stwierdził, że niunia jest trochę za malutka i mam więcej treściwych rzeczy jeść i witaminy łykać a odstawiłam je z miesiąc temu bo położna stwierdziła, że mam już za duży brzuch a to nie wynikało z wielkości dzidzi tylko od tych wód bo nieco za dużo ich no i nadal mam uważać. Dostałam l4 tym razem do 17 grudnia i wtedy też mam kolejną wizytę no a pod koniec grudnia mam znów USG robić żeby sprawdzić czy kruszynka przybrała na wadze. Zmartwiło mnie to trochę :-( Do tego doszły jeszcze nieporozumienia w domu, ja to chyba nie mogę sobie normalnie spokojnie żyć kurde ciągle coś. Tak jak część dziewczyn zabrałam się już za segregowanie ubranek i szykowanie ich już bo czasu coraz mniej a ja coraz gorzej się czuję, więc wolę mieć to szybko za sobą. Sporo ubranek wykorzystam po synku ponieważ tak do 3 miesiąca miał takie uniwersalne, część dokupiłam. Brakuje mi jeszcze kombinezon, pościel do łóżeczka upatrzyłam sobie na allegro, prawie 300zł kosztuje trochę drogo ale tak mnie zauroczyła, że muszę ją mieć. Wózek też chcę nowy bo poprzedniego już się pozbyłam, myślałam o tym z fotelikiem. Niby nie dużo do kupienia zostało ale czasu też niewiele, ja liczę to tak, że 2 wypłaty :-) a święta za pasem. Mam nadzieję, że zdążę. A najważniejsze że pracodawca wreszcie zlituje się i wypłaci zaległe pieniążki bo do tej pory już 3 miesiąc jestem bez dochodu ech... Życzę Wam miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Asia nie martw sie, dzidzia urosnie ile powinna. Moze po prostu taka kruszynka bedzie. Ja urodzilam coreczke malutka (2900g) dwa tygodnie wczesniej, czyli o terminie. Ale to taka malutka pijaweczka byla ;P i jak sie przyssala do cycusia, to masakra!!! Szybciutko urosla. tez sie musze wziac za porzadkowanie ubranek po corci. Troche juz segregowalam, ale jeszcze nie wszystkie. No i musze jeszcze wyprac. Sikorka w pelni sie zgadzam z toba w kwestii rytuałów. Jestem ich wielka zwolenniczka. My kapalismy z mezem razem. Kazdy mial swoje obowiazki: on myl dzidzie, trzymal ja w wanience, ja polewalam gowke. Pozniej ja sie nia zajmowalam (wycieranie, oliwkowanie itd) a w tym czasie maz sprzatal po kapieli. I nie uzywalismy niec przez pierwsze tygodnie, tylko wode. Tez nie ubieralismy czapeczki po domu, tylko po kapieli. I rzeczywiscie: kapalismy ja codziennie o 18.30. Pozniej ja karmilam i do spanka. Efekt byl taki, ze gdy miala 3 miesiace i pojechalismy na wakacje, przesypiala od kapieli do ok 24 bez przerwy. Pozniej sie budzila na jedzonko. I tak jej zostalo, tylko ten czas sie przedluzal. Mam nadzieje ze synus tez sie taki bedzie ;) Dzieki dziewczyny, ze trzymalyscie kciuki za moja szarlotke. Wlsanie sobie upalilam kawal i zajadam :P Nastepnym razem bedzie lepiej. Milego weekendu! Ide zupke koperkowa gotowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka ja 11 mam usg 3d a wizytę wcześniej, Ja nie mam usg na każdej wizycie bo chodzę do innych lekarzy... jeden od tego a drugi od tego. Co do Ktg to ja też nie miałam jeszcze i nic nie słyszałam kiedy będę mieć.. Też bym chciała mieć malutką już w święta. Ojej! stop! chyba jednak nie! niech siedzi do lutego tam! Odwołuję to! :) Asia26 - ja nie wiem ile moja waży :( ostatnio miałam usg 10 listopada i ważyła wtedy 1,03kg :) Następne usg mam w 32tc czyli 11 grudnia. Czy to za żadko czy ok według was? Asia kurde każda ma teraz zmartwienia...już chyba taki etap się zaczął. My robimy się poddenerwowane, jest nam coraz ciężej, martwimy się czy dotrwamy do 37 tc a inne że znów będą w ciąży do 42 i tak w koło. I ciągle zamarwamy się czy dzidzia nie za mała nie za duża... Ech. Ja mam te skurcze i chyba w poniedziałek wezmę silniejsze leki bo teraz wyprosiłam lekarza, żeby jeszcze poczekać... Na razie leżę i odpoczywam bo jak chodzę to twardnieje brzuchol. Też powinnam niedługo poprac ubranka... hmmm i kupić to wszystko co zostało. Przeraża mnie to. Pezenty, święta i tyle wydatków dla dzidka jeszcze. Nie jest lekko moje panie, ale wszystko się ułoży i na spokojnie tylko trzeba bo inaczej to nic się nie ułoży : Sylwia - udanych zakupów! Igmik - trzymam kciuki za ucho twoje żeby nie bolało :( myślę o tobie zajadając szarlotkę Igmika :) Moniś - ja mam teraz tak że jak leżę to jest ok a jak wstaję to brzuch twardnieje. ale tych wstrętnych skuczy już nie mam ... odpukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam ze spaceru,przy okazji kupilam sobie magnez,bo mi sie skonczyl.Kurcze,u nas wszystkie sklepy w sobote tylko do 12 czynne,bez auta to tragedia,jak cos zapomnisz kupic,to koniec,ale dzis moj maz pojechal rozkrecic te skrzynie i zobaczyc co tam sie rozwalilo,wiec jest szansa,ze juz wkrotce autko bedzie sprawne.Tylko z czesciami problem tutaj,w PL sa,ale ciagnac z Polski?No nie wiem,jak nie bedzie wyjscia,to sie sprowadzi. Widze,ze dyskusja rozgorzala na temat wyzszosci Niemiec nad Polska;) Chyba sie Przyszla mama troche zachlysnela zachodem:) Ja mieszkam tu 11 lat,cale swoje dorosle zycie i co wam moge powiedziec,to to,ze sa rzeczy lepsze w DE,sa lepsze w PL-sa nowinki,ktore wchodza na niemiecki rynek,a w Polsce sa znane od dawna,jest tez odwrotnie oczywiscie,ale nie widze jakis specjalnych roznic-i jak to pisala up-nie sadze,zeby ktos po przyjezdzie tutaj doznal szoku kulturowego;) No ok,a dzis robie na obiad zrazy calkiem po polsku,bo snily mi sie wczoraj:) A tak poza tym..przyznam sie wam,ze dla mnie Polska ma swoj niepowtarzalny klimat i nie umiem tego odnalezc tutaj. Asia 26-a czy ty przypadkiem nie palisz?Cos mi sie tak kojarzy.Moze dlatego twoj dzidek mniejszy niz powinien byc?Rzucamy,rzucamy faje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio lekarz powiedział że robi usg specjalnie dla mnie, bo on ma wszystko pomierzone i powiedział że co miesiac nie trzeba. 3D - zrobie w 31 tygodniu, czyli przed świetami, zamierzam rodzince puścić płytę z moją małą po kolacji wigilijnej:D będzie niespodzianka że hej, babcie się popłaczą. myślę cały czas nad imieniem ale chyba zostanie pierwsze....... Jagienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianna - Jagienka! śliczne!!! Uwielbiam! My mamy Anielka, Michalinka, Franciszka i zdecydujemy jak się urodzi. Na poczatku będzie calineczka :) Pimboli ty też u niemca :) ? No patrz jak tam u was gorzej... u nas w sobotę sklepy dłużej otwarte heheh :) żartuję. wszędzie jest dobrze gdzie masz swoj dom i bliskie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana-pewnie,ze pod tym wzgledem gorzej,wcale sie nie wypieram;) 10km dalej sklep otwarty w sobote do 21,ale teraz bez auta zapomnij.A w niedziele wszystko zamkniete-tego wam zazdroszcze wlasnie,ze w niedziele sobie mozecie skoczyc do sklepu jak czegos zapomnicie,a ja nic..A najgorzej jak mi sie zachce czegos konkretnego(najczesciej czekolady;),a tu niestety-czekaj do poniedzialku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorko dzięki za porady!!! Nie ma to jak doświadczone mamusie  Asia maleństo na pewno urośnie, ma w końcu jeszcze mnóstwo czasu, więc głowa do góry i zdrowa dietka  Balbinko i Szklana ja tez bym chciała dzidziołka już na Święta, ale to za wcześnie, niech sobie jeszcze posiedzi w brzusiu mamy (tam ma najlepiej ) Szklana ja miałam tylko 3 USG a kolejne będę miała dopiero po Świętach, mój lekarz mówił, że jak wyniki itp. są oki to on nie widzi potrzeby częstszych USG. Ja mu wierzę i nie robię, chociaż mnie korci, bo fajnie jest zobaczyć niunie choć przez kilka minut  Igmik wracaj szybko do zdrowia!! Adrianna fajny pomysł na prezent gwiazdkowy dla wszystkich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie ładnie ze strony mojego komputerka zamiast usmiechnietych buziek wstawił znaki zapytania !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×