Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Rosołku, Iskierka ma rację, to nie jest widzimisię dyr. U nas jest z funduszu socjalnego. Wysokośc zależy od dochodu na członka rodziny. Ja dostałąm na te święta 300 zł, ale u nas trzeba przedstawic fakturę za zakupy na taka kwotę i dostajemy zwrot kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama3 - przepraszam , jakos opacznie Cie zrozumialam:) jestem taka rozkojarzona, nawet czytanie ze zrozumieniem mi ciezko przychodzi, o mojej sklerozie nie wspomne, hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierko, nie musisz mnie przepraszać, bo ja się nie gniewam i nic się nie stało. Ja też rozkojarzona jestem bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie święta miały wyglądać inaczej. Rodzina męża chciała nam się zwalić na głowę w wiglilię. A jest ich 12 osób! Jasne zarzekali się, że pomogą i zapewne by pomogli przywożąc każdy coś do jedzenia tylko, że po kolacji to ja bym sprzątała. No i wstyd się przyznać - nie mam ochoty na gości. Wolę być tylko z mężem lub pojechać do kogoś. Szybko więc dałam im do zrozumienia, że wigilii w tym roku napewno nie urządzamy, poza tym mamy zaproszenie do mojej babci i tam pojedziemy. Pierwszy dzień świąt pewnie pojedziemy do mojej mamy a potem do męża siostry. Natomiast drugi dzień chciałabym spędzić na lenistwie, tylko z miśkiem. Tym bardziej, że będą to pierwsze święta \"na swoim\" i ostatnie tylko we dwoje. Ale nie wiem czy nam się to uda. A co do sprzątania to napewno pomoże mi napewno moja kochana mama, okna, firany itp. Z resztą sobie poradzę. Co do talonów u nas też dają w zależności od dochodów na członka rodziny. I dostaje każdy, jeden mniej drugi więcej, ale każdy. Dodatkowo na każde dziecko dają po 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lutóweczki! Muszę Was opuścić - idę robić ruskie pierogi, a potem po syna do przedszkola. Zajrzę wieczorem lub dopiero jutro. Buziaki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinko dobrze,że jak zdawalas prawo jazdy to bylas skupiona :) bo z tego co pamietam to Ty wlasnie wymyslilas nasze nowe haselko?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Balbinka jest niezła z tym hasłem. Mamo3 podeślij mi ze 4 pierożki plisssss. A ja wczoraj zrobiłam 2 prania malutkich ubranek i ledwo mi się na suszarkę zmieściły. Niby takie małe, hehehe. może zacznę już w week je prasować. Tak jakoś mnie naszło. Tylko ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo jak już wcześniej pisałam prasowanie nie należy do moich ulubionych zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie klucie to ja tez mam czasami wiec chyba normalne ejst zapytam sie 11go czy wy kupujecie prezenty tesciowej tesciowi i rodzenstwu meza jesli jedziecie do nich na wigilie?? chyba by wypadalo cos kupic tylko nie wiem co hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mamo kupujemy prezenty dla wszystkich którzy będą na wigili. Rosołku chyba nie oddam Ci tej przyjemności, pierwszy raz ja mogę poprasować ale jak Polcia mi się urodzi i będę zmęczona to podeślę Ci pracowanko :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co kupujecie swoim mężczyznom pod choinkę? Ja nie mam pomysłu,ustaliliśmy,że nie robimy sobie prezentów w tym roku,bo najfajniejszy mam w brzuchu i bez sensu kupować sobie wzajemnie coś na siłę. Ale tak myślę, czy nie będzie mu przykro....w końcu faceci to takie dzieciaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła, nie martw sie. Porozmawiaj moze o swoich obawach z mezem.To zawsze momaga, Co do porodu to juz raczej ne rodzis sie 12 godzin. Jak ida wody lub zaczyna sie rozwarcie dostaje sie zastrzyk na przyspieszenie.Czytam grudniowki i listopadowki i one tak wlasnie mialy.Moje znajome tez. Ja wiem ze tez dostane. Mysle ze w Niemczech to juz na bank bedzie + magiczne znieczulenie do kregosłupka. Bol bedzie tak okropny ze bedziemy w stanie udusic za to znieczulenie.Glowka do gory. Poradzimy sobie. Jak cos zostaje zawsze cesarka. Masz dobry szpital wiec mozesz byc spokojna. A no i super polozna. IGMIK. Kobietki w ciazy przewazne wygladaja slicznie. Jestesmy sliczne i BASTA!! Zlobek, ja Wam powiem ze sie zastanawiam. Nie mam zaufania do niani. Zreszta jak ja znajde tutaj ruska nianie. Ona jest inaczej wychowana i wogole. Szok. Wole juz oddac do złobka. Kathey, ciesze sie ze masz takiego wspanialego meza. Dobrze ze Ciebie wspiera i ze jestes taka dzielna babeczka. Teraz sobie odpoczywaj ile wlezie.No i moze tez bedziesz spac do 12 jak ja. Mama3 ale mialas tydzien. Dbaj o siebie i walcz z cukrem. Reszta sie nie stersuj. Sa jeszcze wsrd nas obiboki co nic nie robia w zwiazku z dzieckiem.Podoba mi sie to miejsce w szafie na butki Niuni. Musi byc to bardzo ładny widok. Butki synka, Wasze i Waszej przyszłej Niuni. Balbinka, no Twoje podejscie mi sie bardzo podoba. Walic to :) !!! Zuch z Ciebie.To prawko pewnie tez trzyma co?? :) Rosołku, pewnie wszystkie zaczniemy rodzic w nocy albo nad ranem. Kurcze wiec sie nie wyspimy. Twoj maz ma racje. Trzeba tylko czytac mile artykuły w necie. Pomaranczowy, ale mnie rozbawilas. Sorki nie gniewaj sie ale placz ciezarnej jest taki słodki. Jutor tez sie bedziesz z siebie smiac. Moje okna tez beda nie umyte.Walic to!! Umyje na wielkanoc.Zdrowie jest najwazniejsze. Wlasnie, macie jakies orginalne pomysły na prezenty dla mezów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłam 2 bluzy i koszulkę, jak poszłam kupować spodnie ciążowe.. a sama nie ukrywam że czekam na jakiś konkretniejszy prezent:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamówiłam książkę "Jak być tatą". Mieliśmy nie robić sobie prezentów ale ja powiedziałam, że drobiazg mu dam to on, że w takim razie on mi też. A wczoraj coś pobąkiwał, że może zamiast prezenów to byśmy sobie kupili jeden duży wspólny-telewizor. Pewnie się zdecydujemy i ja zostane bez prezentu od niego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazko ja mu caly czas zawracam glowie ze sie boje .im blizej tym sie wiecej boje ale i tez ciesze .narazie sprobuje te mysli odemnie odciagnac i nie myslec zdecyduje lekarka jak bede rodzic .jesli sie odworoci glowka do dolu to nastawiam sie na porod w wodzie jak bedzie bolalo to wychodze i biore pda i rodze na lozku hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK, hehehhe.Ten telewizor to wlasnie prezent dla meza. Po porodzie bedziesz miala malo czasu na ogladanie.Wiesz kto w domu trzyma pilota?? U mnie to musze ustalac dzien "bez" telewizora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane. Iskierko - skurcze przepowiadające to są włąśnie twardnienia brzucha i to kłucie tam... to nie wiem czy to ma z tym związek. Nie wiem co napisać. jakoś dziś nie mam siły ani weny. Jest u mnie pani do sprzątania, pierwszy raz. Starszanie długo gadała zanim się zabrała do pracy (ponad 2h...) i mnie zmęczyła potwornie. A w ogóle to mi jest głupio, że ona sprzata a ja leżę sobie. Wiem że to nic zlego i ktoś już musi mi pomóc w domu bo M ogarnia ale dużo pracuje i jeszcze musi sprzątać i już go chciałam odciążyć i mieć go dla siebie też trochę bo jeszcze zakupy robi.. ale jakoś tak mi niezręcznie że ja młoda leżę a ona w wieku mojej mamy i sprząta... Idę dziś do fryzjerka a potem przychodzi do mnie przyjaciołka ale jakoś mnie to nie cieszy wcale. Jestem okropna, nie lubię siebie takiej marudzącej starsznie a normalnie nie mogę przestać! przepraszam że wam nie odpisuję ale mam dziś nastrój - bez kija nie podchodź i jestem chyba dość samolubna. Jak mi przejdzie to napiszę :( Jezu jak to napisałam to sobie uświadomiłam że powinnam wszystko skasować bo jak to o mnie świadczy - maruda i narzekacz a tak naprawdę bez powodu. Ale ryzykuję i wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak posprzatalam kuchnie . łazienke i pokoje ,poodkurzane dywaniki hihhhhhhii jeszcze pomyje podlogi ale narazie brak weny haahhhha a i zmienic posciel musze ;-) ale maz moze zmieni jak przyjdzie ;-) dokladnie zawesze bylam roztrzepana hihii z tym haslem to mi w krew weszlo jeszcze sama je wymyslilam ale mam tyle hasel ikont swoich i meza i do wszystkiego ja pamietam hasel hiihi nie wspominajac pinow do kart haaaa wyslalam na maila moje ostanie wypociny rysunkowe zobaczymy jak to pojdzie bo naszlo mnie na rysowanie znow moe troche pocisne olowkiem b uwielbiam w olowku mazgrac sprawia mi to wielka radosc ;-) po niedzieli musze kupic sobie blok rysunkowy ten duzy a3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka - nie ma co masz talent! Naprawdę bardzo łądne pieski! Bedziesz mogła kacperkowi coś namalować i z nim też :) i na bank będzie cię prosił o pomoc przy rysunkach do szkoły! :) chyba że odziedziczy talent po mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laski jak tak patrze na te wasze fotki hihiiii to mi sie smiac chce powaznie ;-) ale dla tego ze jak czytam widac moje 17 kg Haidi , asia ty tez nie no dziewczyny wszystkie wygladacie piknie wogole nie widac po was tych kilogramow , powaznie zajebiste laseczki ... tak patrzac na wasze wpisy co do kilogramow,rozstepo to ja to powinnam wogole wziasc zazucic na siebie worek wyciasc na oczy i zapitalac na zakupy hihhhihi jestescie boskie i takie slodziutkie jak narzekacie i tak was kocham ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doddotka
Nick............wiek....woj............. tc......data porodu......+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......32......25.01.09.. ... +10/córcia karenk..........33....łódzkie...........25.. ...28. 01.09........+7/synek Kluska=)........26....łódzkie..........33...02.02.09... .+9/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie....25....31.01-04.02.09 ........synek igmik............26....pomorskie.......32....01.02.09.. .........+8/Pola piksip...........29....śląskie...........31.....01.02. 09..........+6/córka LUTÓWKA......24....świętokrz.......23.....04.02.09...... +1,20..synek kasiula29.......29....Frankfurt........30.....02 .02.09........+7...synek fusyta......33....podlaskie.......30.....02.02.09 ....+17!!!/babsztylek *iwonka*......28....lubelskie.........32.....02.02.09.. ...+12..córeczka Monia...........22....lubelskie.........28.....04.02.09. ......+10...córcia basienia........27....śląskie.........32......04.02.09. ......+10..córeczka rosołek.........26....lubuskie.........32.....05.02.09. .....+7/córeczka Karella.........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.. ......+7 ..Jaś ? Szklana Głowa.27...warszawa...... 31..... 07.02.09....+14!..córeczka katia-84........24....małopol./Krk....27....08.02.09.... ..+6/ ???? salwia..........28....wroclaw.........30.....08.02.09... ....+15/synek malinova......35....śląskie............31......09.02.09 .......+8,5 córcia? Mia 82.........26....podkarpackie....30..... 09.02.09......+7 / córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..28...ok.09.02.09.... .+6/synek Mama3.........39....świętokrzys...29.....10.02.09 ..........+5/córcia Olka_..........28......kuj-pom.......28......10.02.09 .............+7,5 /? adulka.......31....podkarpackie....28....11.02.09. . ....+12 /córeczka asia 26 łódzkie..26...łódzkie.......28....11.02.09.......+6,5/córecz ka lamamma......30....Pomorskie......19......12.02.09... .......Mania/ek? *Iskierka*......28....wlkp...............23..... 14.02.09........+3/synek Wazka.........29....Rosja.............30......14.02.09 ....+15/Malyszka julka2384.....24.....lubuskie..........26.....15.02.09 ............+7/syn doddotka......25.....wielkopolskie...30....12.02.09.. .......+12,5..synek Nadia277.......27.....śląskie...........27....15.02.09 ..........+7/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe........27.....16.02.09........+12Maj a PrzyszlaMama23...MannheimDE..... .30..16.02.09..+7/Niespodzianka Haydi.........22......Gliwice...........29....16.02.09.. .......+16/synuś viola nowa.....23.....Mazowieckie....29...17.02.09........+12/Maja Pimboli.........27....Schwarzwald/DE..30....18.02.09... ..+6/Nadine balbiina ........24 ....Częstochowa.....30....18.02.09......+5/Kacper kasia130285...24....małopolskie........27.....21.02.09.. .+5/Sebastian Kathey.........27....Warszawa.......28.....22.02.09 .. ...+7/córeczka kamasutra......21.... wielkopolskie.....27....23.02.09.......+13/synek dota25..........29.....pomorskie.........21.....24.02.09 .................? halasliwa.......27.....Warszawa.........27.....25.02.09. .........+12...? Zabajona.......31.....warm.maz.......24.....26.02.09.... .....+6/synek konwalia9......28..... Dublin.............24.....26.02.09........+3synek up-83...........25......Kraków..........28......26.02.0 9........+9/synek monis30........29.....Warszawa........27......27.02.09. ....+10/Agusia alicja 111 .....27.....WLKP..............27......27.02.09......+10/Emil ka myszkinson ...26.....Gdańsk..........27.......27.02.09.......+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się ze Szklaną-śliczne rysunki. W wolnych chwilach będziesz miała czym się zająć. Szklana wizyta u fryzjera i ploty z przyjaciółką na pewno poprawią Ci humorek.Czasem niewiele trzeba, by ciężarówka poczuła się lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana, wrocisz od fryca i zobaczysz swiat w innych bardziej radosnych kolorkach :)Reszta sie nie martw. Ta pani zarobi wiecej pieniazkow na swieta. To bardzo duzo/ Balbina, Ty normalnie mnie zadzwiasz. Pracus z Ciebie. Slowa uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doddotka
się zaktualizowałam bo noie pisałam jakiś czas:) chwilowo u mnie średnio- przedwczoraj miałam ściągnięty paznokiec, bo zrobił mi się zastrzał, zęby się sypią i stomatolog na tapecie. poza tym wczoraj dowiedziałam sie o podejrzeniu cukrzycy i musze powtórzyc badania (bo na szpital narazie się nie zgodziłam) no i lekka anemia (ale to raczej w ciazy norma). na dodatek mój pierworodny głowę ułozył już baardzo nisko i musze leżec, bo to trochę wcześnie. ehhh...ale dolegliwosci, normalnie po tym wszytskim poród to będzie małe miki:) trochę z tym leżeniem jest mi nie po drodze, bo urządzamy nasze nowe mieszkanko i teraz wszytsko na głowie męża. aaa...bo pytałam już wczoraj, może wiecie co jesc w cukrzycy można? wiem, że słodycze odpadają ( oh no!!!), ale nie do końca orientuję się w cukrzycowej diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana dzikeuje ;-) zamierzam pocwiczyc bo jak sie urodzi synus to mu walne fotosa a z fotosa szkic w olowku na kartke ramke i na sciane hihiih zreszta mama gdzies taki ciag teraz do rysowania hihiihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki na was zawsze można liczyć! :) Juz mam mały uśmiech... :) Szykuję się do fryzek na 15 więc muszę zawiajć. Odezwę po i foto wane sobie z brzuszkiem i uczesana... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dziekuje slicznie ;-) basiu znalazla cos takiego na necie wkleje ci tu : Jezeli chodzi o diete to podstawe powinny stanowic ciemne pieczywo, makarony, kasze, ryz i ziemniaki ale wszystko w ilosciach rozsadnych a nie jak dla dwoch osob na raz. Owoce do 5 porcji dziennie i rozlozone w czasie tzn. nie za jendym posiedzeniem ale w ciagu calego dnia. Dalej, wystrzegac sie smazeliny a jesli juz to smazymy na oliwie z oliwek. Najlepiej piec i dusic na parze. Miesa? oczywiscie, ale nie tluste wiec najlepiej drob. Dalej absolutny ban na slodkie soki owocowe! Nie nie nie bo to jakby 5 pomaranczy w jednej szklance. Co do slodyczy, ograniczyc do maximum (to jednak zalezy od indywidualnych przypadkow - zaraz opowiem). Jesli chodzi o ustawienie diety to najwazniejsze zeby sie nie glodzic bo w ten sposob grozi nam wilczy apetyt i pozarcie OGROMNEJ porcji czego nie wolno! Ogolnie: male, lekkie posilki 5, 6 razy dziennie popijane woda albo nie slodkim czyms. Miedzy posilkami najbezpieczniej przegryzac orzechami, serem, krakersami slonymi. Ja trzymam te diete i badam cukier 4 razy dziennie. Jest OK, cukier jak najbardziej w normie. Slodyczy tez nie odmawiam sobie kompletnie ale zawsze mam wybor: albo poslodze kawe albo zjem kawalek biszkopta (bez masy oczywiscie)lub gorzkiej czekolady za ktora przepadam. wypowiedz 2 : mi wolno jeść 2 owoce dziennie, 4 posiłki, 150g bagietki lub 6 kromek chleba( rozłożonych na 3 razy), 2 razy po 4 łyzki stołowe ryżu, makaronu lub 2 ziemniaki, 2 razy po 100 g mięsa , dużo zielonych warzyw, zero słodyczy, pic wodę i gorzką herbatę, łyżkę oleju z oliwek, 2 jogurt naturalne... wypowiedz 3 : najbardziej chyba trafna Chodzi o to, aby nauczyć się liczyć prawidłowo ilość wymienników węglowodanowych i badać sobie glikemię (poszukajcie w necie tabel WW). Oczywiście, że są produkty, których generalnie trzeba unikać ale tak naprawdę te wszystkie diety przygotowywane to taki skrót dla osób nie wprawionych. Trzymanie diety cukrzycowej jest bardzo proste, bo po tygodniu liczenia WW człowiek jest w stanie poznać tabele i reakcje swojego organizmu tak, że jest, może i powinien jeść wszystko w odpowiednich dla niego ilościach. Restrykcyjna dieta pt. jem tylko to czy tamto bo tak mi lekarz napisał na kartce wcale nie jest dobra bo musi być zróżnicowana. Polecam czytanie tabel WW, liczenie ich w swoich posiłkach, kontrolę glikemii i dzięki temu możliwość jedzenia praktycznie wszystkiego + tabelka WW SWIETNA SPRAWA http://www.cukrzyca.akcjasos.pl/?a=tabele_ww&tabww=pieczywo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×