Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Ja mam CTG od 26tc przy kazdej wizycie,ostatnio co 2 tygodnie,teraz juz co tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na każdej wizycie to mam robione usg no i jakieś pomiary też ale nie wiem czy to ktg. jest to moja druga ciąża ale w pierwszej to miałam ktg robione w szpitalu jak leżałam na patologii codziennie a teraz to lekarz nic nie mówił o tym badaniu,. a kiedy jest ono zalecane ? jak są jakies problemy z serduszkiem czy oddechem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam zapytać. czy jak na wkładce od ok 2 tygodni znajduję niewielkie ilości gęstego śluzu ale bez krwi tylko taki albo przeźroczysty albo biały albo żóltawy to zależy to może to czop odchodzić tak po kawałeczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie,CTG to standart w trzecim trymestrze,mozna szybko wylapac jakies nieprawidlowosci w serduszku dziecka. Jak nie wiesz czy to co masz robione to CTG?Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem bo robi mi usg i nic nie mówi a jak pytam to odpowiada że wszystko w porządku. zreszta mówię że z nim się dogadać to trzeba słownik medyczny mieć żeby zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a serduszko to badał właśnie na usg. więc to może to. podczas pierwszej ciąży to jak mi robili ktg to zakładali mi na brzuch takie urządzenie okrągłe na pasku i trzeba było leżeć przez godzinę i czekać .a teraz to nie wiem, może w jakiś inny sposób to się wykonuje, dlatego pytam bo ja pierwsze dziecko rodziłam 12 lat temu więc myślę że technika poszła trochę do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na każdej wizycie mam odsłuchiwane serduszko, ale to nie jest ktg. Nie ma żadnych wydruków itd. Myślę, że może o to chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up tak zdarza sie że lekarze odmawiają L-4 po 38 tygodniu ponieważ ciąża jest donoszona i można rodzić, natomiast rzeczywiście przepisy mówią że można wykorzystać dwa tygodnie urlopu macierzyńskiego przed porodem. Wszystko zależy od lekarza, jeżeli nie ginekolog to mozna iść do lekarza rodzinnego i też zwolnienie od niego będzie ważne. Mi lekarz wystawił do terminu porodu ale wczesniej zapytał czy sobie nie wziełam juz macierzyńskiego, podobno ZUS ich z tego rozlicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha,rozumiem.No to wlasnie CTG jest jak ci zakladaja takie cos na brzuch i potem aparat drukuje wykres-jak pracuje serduszko i czy sa czynnosci skurczowe macicy.U mnie to badanie trwa ok.pol godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Malinowa. Czyli w razie czego można do internisty sie udać... Heh takie to dziwne... Mama 17 luty mam cos krótkiego o ktg. KTG, czyli kardiotokogram, to zapis czynności serca płodu i czynności skurczowej macicy. Wykonuje się go w uzasadnionych przypadkach (np. podejrzenia przedwczesnych skurczów lub zaburzeń czynności serca płodu) w drugiej połowie ciąży, po 25. tygodniu. Wykonuje się je jedynie w razie potrzeby. KTG jest powszechnie stosowane w czasie porodu do oceny stanu płodu i nasilenia skurczów porodowych. Służy też, wraz z USG, do oceny stanu płodu po terminie porodu i wtedy wykonywane jest co 2-3 dni. Częstość wykonywania KTG zależy od wskazań w danym przypadku i w danej chwili. Badanie to jest nieszkodliwe, więc może być powtarzane stosownie do potrzeb. Widocznie to zależy od lekarza i jego upodobań... jak wiele rzeczy z resztą... jeden czasem już by wywołał poród, inny zrobił cesarkę, a trzeci odeśle do domu... Tam mi się wydaje... Ale może przesadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UP-83 Nie daj sobie odebrać tych 2 tygodni macierzyńskiego zawsze to 2 tygodnie dłużej z dzieckiem o pieniądzach nie wspomniając a co będzie jak sie przenosi też o 2 tygodnie to wtedy miesiąc macierzyńskiego w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale teraz mi nie zakładał tego urządzenia tylko w poprzedniej ciąży. a teraz robi usg i oglada serduszko na monitorze no i słucha oczywiście. więc może to jest takie badanie zamiast tego ktg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem,mysle,ze tak jak pisze up-wszystko zalezy od lekarza.Najlepiej sie go zapytaj o to na wizycie. Ja jestem spokojniejsza jak mam to badanie robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki up-83. wiele mi to wyjaśniło. jestem spokojniejsza. a serduszko przez usg to pięknie widać jak się kurczy i rozkurcza. coś pięknego. jestem taka rozczulona, że chyba bym wszystkie dzieci przytulała naraz. jak ja się już nie mogę doczekać. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam robionego KTG, na każdej wizycie mam robione USG i mój ginek sprawdza tętno małej detektorem. Up naprawdę masz jakieś zdolności hihihi Szklana to się namęczyłaś i strachu najadłaś. Ale w następnym tygodniu będziesz już z calineczką więc głowa do góry. Rosołek i kluska witamy z powrotem. Dobrze ze wszystko jest dobrze. Dopiero zaczynam 36 tydzień a brzuszek mi opadł. Jeszcze tydzień temu był jak piłeczka i było mi ciężko oddychać. Dziwne, ale od samego początku dno macicy było wyżej o 2 tygodnie. Coś w tym musi być. Wczoraj chyba było niskie ciśnienie, bo i ja czułam się kiepsko i mała była leniwa ale juz zaczyna nadrabiać. A jak szłam spać to bawiła się ze mn,ą w kotka i myszkę. Jak przykładałam dłoń do brzucha to cisza, jak tylko zabierałam rękę to seria kopów i tak kilka razy. Ale miała zabawę. Moja kochana wredota. Mężuś przygotował obiadek. Idę niamać. Odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie jak to jest z wynagrodzeniem w czasie urlopu macierzyńskego? Jest 100% czy mniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Wpadłam tylko się przywitać. Witam nowe przyszłe mamusie na forum. Ważko Anastazja to śliczna dziewczynka. Chorowitki wracać do zdrowia. U nas na razie dobrze, tfu, tfu. Malutkiej troszeczkę oczko ropieje ale przemywamy solą fizjologiczną i jest lepiej. Szwy mam zdjęte. Rana troszeczkę dokucza ale już jest dobrze. Miłego wieczoru życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś macierzyński to 100% wynagrodzenia, tak samo jak zasiłek chorobowy w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGMIK dziękuję Ci za odpowiedz :) Dobrze, że u Was wszystko w porządku i oby tak dalej :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba na prawdę wszystkie poszły rodzić. Ja melduję, że jeszcze absolutnie nie :) Dzisiaj po raz trzeci mam taki ból jak na okres co ok 2 godziny i trwa kilka minut. Czy to są te skurcze przepowiadające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze przepowiadające charakteryzują się tym, że są nieregularne, występują w ostatnich tygodniach ciąży ich częstość zwiększa się wraz z coraz bliższym terminem porodu, są to 1- 2 skurcze, które występują w ciągu 10 minut. Skurcze przepowiadające, u kobiet, które rodzą pierwszy raz powodują wstawianie się główki do kanału rodnego (tzw. skurcze wstawiające).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dodam że skurcze rozpoczynające poród postępują z godziny na godzinę zwiększając częstotliwość i siłę, towarzyszy im uczucie rozpierania, ból pleców czy brzucha. Ja od kilku dni oprócz tego twardnienia brzucha mam ciagle duszności mimo obnizenia brzucha, moze to ze złych wyników krwi nie wiem juz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kilka razy dziennie takie bolesne kłucia w pochwie (z reguły jak chodzę) i tak około 10-15 skurczów dziennie (twardnienia brzucha oraz czasem pobolewanie w dole brzucha a\'la okresowe).Lekarka powiedziała,że główka nisko i dziecko prze.Mam brać magnez i no-spę i leżeć jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, gratulacje sla Haydi:) ja dzis po wizycie. Lekarz stwierdzil, ze jestem gotowa do porodu - w sensie szyjka i macica i moze on nastapic w kazdym momencie. Rozwarcie nie powiekszylo sie nadal 1,5 cm. Brzuch mi jeszcze nie opadl, a skurcze sa bardzo nieregularne. Sama nie wiem, co o tym myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje kochane Brzuchatki i Mamuski. napisałyscie i jak ja mam to wszystko przeczytac w godzinke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajona miło że udało mi sie wywołac Cię do tablicy :) już niedługo, to juz końcówka – zleci raz dwa! Szklana ale Cię wymęczyło rano na tych wizytach. Dobrze ze ta lekarka potwierdziła słuszność decyzji Twojego lekarza – możesz byc tym bardziej spokojna. Czyli od jutra piszesz do nas ze szpitala? No i czekamy na Calineczkę :) powodzenia! Trzymam kciuki zeby wszystko sie szybko rozwiązało i żeby Cię tam nie wymęczyli. Co do macierzynskiego, to również słyszałam, ze nawet jak sie ma zwolnienie, to dwa tyg przez porodem liczy sie juz macierzyński – to musi z przepisów zusowskich wynikac (bo nie z kodeksu pracy) – jakies to bez sensu, ale ja sie na tym akurat niestety nie znam – ubezpieczenia społeczne to działka której nie dzierże – mało opłacalna działaka więc nie jestem zorientowana, a z nauki do egzaminów to juz nie pamiętam tego szczegółu hehe :P ale macierzynski pałtny w 100% tak jak Igmik pisała. Dziewczynki wszystko poczytałam co od południa naskrobałyście, ale nie mam sił na wszystko odpisac – wybaczcie... plisss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×