Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

DROGIE KOLEZANKI DORADZCIE MI MOJ SYNUS 6 TYG NIE CHCE WOGOLE SYPIAC JEST TAKIM MALYM RAPTUSEM I ZLOSNIKIEM CZY SO JAKIES HERBATKI CO BY GO TROCHE WYCISZYLY I POMOGLY SPAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, byłz połozna i wiem wszystko. Mała ma kolke ale taką bardzo delikatnąa i dlatego prawdopodobnie tak pręży się przy jedzeniu.Ma też katarek, byłam u lekarza i przepisał kropelki homeopatyczne- w poniedziałek kontrola a do tej pory zero spacerków. Te krostki na całej twarzy to potowki, prawdopodobnie od tego ze przed spacerem posmarowalam kremem(nivea na kazda pogode) ai za grubo ubrałam tak że się spociłai od tego potóweczki, też mam masc i może przejdzie. Mam tz kryzys laktacyjny i mam pic herbatkę z hippa ii wogole duzo płynów. Martynka dlatego moze tez sie denerwować b opod koniec malo leci. teraz przy karmienia jak zaczela wypluwac cyca a potem szukac to dalam drugiego, a jak juz widzilam ze sie bawi a nie ssie to smka, 3 minuty placzu a potem spokoj i po pol godz. usnela) ciekawe na jka dlugo=. Korzystam ye spi i tez ide spac. Juy samopoczucie lepsze dziękuję, wam za wsparcie. Acha polożna kazała tylk piersią karmić. Ja w nocy karmiłam przez silikonowe osłnki bo mała nie mogła złapać jak miałam pełniejsze piersi. Co do wydzieliny to ja 5 tyg. po porodzie nadal ją mam ehh ale ja to wogóle miałam jazdę, bardzo długo obficie krwawiłam, 2 razy zszedł mi skrzep prawie jak dłoń duży i pojechałam do szpitala ale powiedzieli ze wszystko ok. Szew mi sie nie chciał goic, 1 mi sie rozwalil i dopiero teraz sie zagoiłam. Wogóle z moim porodem to była jazda ale to dużo opowiedania. Zycze wam spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia serce mi się kraje jak czytam o tej pupci Gabuni :( To po prostu straszne, że taj ją załatwiły te chusteczki... Mam nadzieję, że to się szybko zagoi. No i Tobie życzę wytrwałości, bo przecież tyle masz teraz do zrobienia przy tej pupce... Buziaki dla Was!!! A u mnie spokój, chociaż dziś Kubuś był niespokojny przed kąpielą i później nie mół zasnąć przez ok godzinę... Wcześniej mu się to nie zdarzało. No i popłakał sobie dziś dosyć sporo... Ale nie narzekam, bo w tej chwili śpią moje dzieci i mogę sobie poleżeć i obejrzeć ycd :) Dziewczyny jecie surowe jabłka?? Mam taaaaaaką ochotę, a boję się... W ogóle się boję jeść, a głodna jestem cały czas praktycznie... Po prostu jedząc już myślę, że za chwilę będę głodna.... Masakra jaki zasys. Mam jeszcze brzuszek trochę i jak tak dalej pójdzie to nie zdąży zniknąć, ba, zacznie sie powiększać /: Dlatego PrzyszlaMamo zazrdoszczę ci płaskiego brzuszka... Ok, idę się rozkoszować chwilą spokoju. Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czarna są herbatki z malisą z hipp, ale nie wiem od kiedy można podawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane wieczorową porą. Od kiedy mamy poukłądany plan dnia życie jest przyjemne :) Co prawda dzisiejszy wybryk mężulka nieco rozregulował dzień ale udało się zasnąć o 21. Po butli Franka była niespokojna i dałąm jej cyca i jadła jeszcze 15 minut i usnęła. Jakie to słodkie :) Może ona ma teraz ten moment, że więcej chce jeść? Dziś dużo razy ja przystawiałam, i moje sutki się zahartowały lepiej :) i fajnie było :) Idę do M się przytulić bo już grzeczny już :) Zobaczymy jak będzie dziś w nocy.. tfu tfu :) Buziak i dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiuszka005
up83 kurcze to co ty dziewczyno jesz ze pytasz czy jablka mozesz jesc jak to najbezpieczniejsze z owocow??? przeciez karmiac piersia mozna jesc wszystko nie ma co sie nakrecac chyba ze dziecko ma skaze bialkowa to wtedy dieta, mozna na poczatku uwazac z kapusta jakimis wydymajacymi warzywami ja karmilam przez rok i jadlam doslownie wszystko , wiec dziewczyny nie stresujcie sie bo dziecko bardziej raguje na ten wasz stres niz jedzenie, sa dzieci ktore maja kolki i nic juz na to nie poradzicie:))) powodzenia fajnie wam ze juz jestescie po ja jesczze czekam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiuszka005
up83 kurcze to co ty dziewczyno jesz ze pytasz czy jablka mozesz jesc jak to najbezpieczniejsze z owocow??? przeciez karmiac piersia mozna jesc wszystko nie ma co sie nakrecac chyba ze dziecko ma skaze bialkowa to wtedy dieta, mozna na poczatku uwazac z kapusta jakimis wydymajacymi warzywami ja karmilam przez rok i jadlam doslownie wszystko , wiec dziewczyny nie stresujcie sie bo dziecko bardziej raguje na ten wasz stres niz jedzenie, sa dzieci ktore maja kolki i nic juz na to nie poradzicie:))) powodzenia fajnie wam ze juz jestescie po ja jesczze czekam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jablek to mojej malej troche szkodza - chwilowo ja wzdyma tak jak i mnie ;) ta a jem tylko upieczone z ryzem - juz nie bede bo teraz jestem pewna ze jej szkodza a juz myslalam ze zjem surowe jabluszko - trzeba sprobowac i obserwowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia bardzo mi wspolczuje tobie i malenkiej mam nadzieje ze szybko sie polepszy i nie bedzie tak cierpiec bo nie ma nic gorszego jak patrzec na cierpienie wlasnego malenstwa. Ja jem rozne owoce nawet grejfrut pomarancze kiwi truskawki jesc mozna wszystko tylko trzeba obserwowac czy nie pojawia sie jakas alergia a jablka sa najbezpieczniejsze .cytrusy i truskawki sa najsilniejszymi alergenami tak samo jak pomidory wiec z tym ostroznie .ja nawet bigos jadlam 1 porcje i bylo wszystko ok nie ma co przesadzac jak malemu jest dobrze to mozna jesc wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie wszyscy mówia ze jabłka sa ok i ja juz sama nie wiem ale wyraznie małej wczoraj mała po kapieli co złapało - ja wczesniej jadłam czesto ryz z jabłkami i był okres ze mala cos bolało - wg mnie brzuch a wczoraj chwila prezenia i salwa bakhyba po tych jabłkach. ja jadłam musli z orzechami i piłam herbate z cytryna i nic sie nie działo - jak wyglada reakcja alergiczna? jak tylko skonczy sie nasz aktualny problem bede sukcesywnie próbowac nowosci - najbardziej mi zalezy na owocach. a jak z zupa ogórkowa, mozna ogórki kiszone? a pierogi ruskie? bo nam mama dzis przywiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! co do diety to ja też mam ciągle dylematy :( już sama nie wiem co można a co nie a nie chcę przecież zaszkodzić dziecku Polecam stronkę z masażem na kolkę, u mnie działa (wcześniej też masowałam ale tylko ruchami kolistymi) : http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,4032206,Masaz_na_kolke.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was moje kochane. U mnie nocka super, dawno nie bylam tak wypoczęta. Moj maż sie sprawił na 6. Usnęłyśmy z Martynką ok 21( mala ze mną w łóżkuu) i powiedziałam mężowi zeby ją dał do łóżeczka jak będzie szedł spać. Obudziła się o 23.30ale tylko 5 minut possala cyca i spala dalej, w łóżeczku, potem ok 2.30,ale ja nawet nie wstawałam, tylko maż podał mi ja do łózka, znów possała na śnie 5-7 minut i spala dalej, a potem pobudka o 5 i znow kilka minut i spała juz z nami do 8. Tak e kja nawet na karmieniu kimałam trochhe wiec sie wyspałam jak nie wiem co. Teraz aniołek jadł na 3 raty od 8 do 9.30 właściwie a potem włożyłam ją do łóżeczka poszam się umyć, wracam a ona śpi w najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Dziekuje za gratulacje IGMIK masz rację miała być Agusia, ale jak tylko ją zobaczyłam to to imię zupełnie do niej nie pasowało. Postanowiliśmy z mężem że będzie Weronika. U Nas na razie wszystko ok. Dzisiaj i jutro jestem sama z małą i na razie jakoś sobie radzę. W sobotę przyjeżdza teściowa i może uda Nam się z mężem gdzieś razem wyskoczyć. Mam pytanko do mam kąpiących w emulsji do kąpieli Oliatum. Czy po kąpieli smarujecie maluszki oliwką lub jakimś kremem. Bo niestety mam problem z suchą skórką malutkiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do jabłek to ja jem tarte bo podobno lepiej przyswajalne( połóżna tak powiedziała). Ja bardzo uważam co jem, na razie wszystko gotowane. Ale zaowocowało to tym, że mam już 1 kg. mniej niż przed ciążą a przytyłam 16 kg, z tym ,że byłam grubaskiem i chcę eszcze 10-12 zrzucić. mia 82 mamy smoczek avent ale nie zawsze go chce, czasem sie denerwuje jak jej go daję a czasem tak go łapie i ciągnie jak nie wiem co, tyle że jej czesto wypada i wedy jest wkurzona., ale zauwazyłam że sobie potrafi rąćzką przytrzymać czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaraczowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia30, ja kąpię w oilatum i oliwką smaruję tylko pod paszkami, pod kolankami pod szyjką- wiesz tae fałdki a tak to nie smaruje niczym( tylko pupkę i pachwinki.) Strasznie mi się podoba imię Weronika i moja Martynka ma tak na 2 imię , chciałam na pierwsze ale mamy nazwisko na "c" i mąż stwierdził że dziecko nie może mieć inicjałów " WC"- echhhh musiałam ustąpić tej pokrętnej logice:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaraczowy Gość
Znowu odparzenia! Już nie wiem co robić?? Dbamy o pupcie, zmieniamy pieluszki a tu ciągle te odparzenia! A do mycia pupki używacie wody przegotowanej, ciepłej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaraczowy Gość
Dziewczyny, żadna z Was nie ma już krwawienia poporodowego? ( plamienia)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też te straszne odparzenie , już przechodziło i znowu się pogorszyło, ja myję w przegotowanej wodzie letniej i smaruję sudocremem, lekarz polecił jakieś maśći vitelo czy coś takiego ale bedą dopiero na jutro u mnie w aptece. Kazał też smarować też z tej serii kremem potówki, zobaczymy jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaraczowy Gość
I mnie dopadł kryzys laktacyjny, od 2 dni Mała ssie cyca a tam tak mało leci:( Mówicie, że karmi jest dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Jestesmy po wizycie u pediatry. Kuba waży już 4030!!! Po prostu szok!!! No i zdrowiutki chlopak. Za trzy tygodnie do szczepienia. Odnośnie do tych jabłek to jadłam tylko gotowane. Tak mi zaleciła położna. Po prostu słucham rad mądrzejszych od siebie w tej kwestii... Babcia mojej koleżanki też twierdziła, że ona to jadła nawet kapustę i dziecko urosło zdrowe ;) Tak że to - tak jak inne rzeczy - kwestia indywidualna. A kolki też się mogą nasilać przy nieprawidłowej diecie. dagusia to super, że się wyspaliście :) Może malutka złapie taki rytmik i będzie w porzo :) Mia pierogi ruskie jak najbardziej, ale bez cebuli :) Naleśnieki, kluski to wszystko można... Monis dobrze, że sobie radzicie fajnie. Heh, a jeszcze nie dawno pisałyśmy sobie, że wszyscy urodzą, a my będziemy czekać :) My też kąpiemy w oilatum i - tak jak dagusia - oliwki używamy w miejscach zgięć (pod szyją, pachwinki, pod pachami) choc położna mówiła, że jak w oilatum kąpiemy, to nie trzeba smarować... Ale lepiej wygląda jego skóra jak smarujemy... Aha, no i dzisiaj pediatra nam powiedziała, żebyśmy kupili po prostu olejek parafinowy i tego dodawali do kąpieli. On kosztuje 3 zł i działa tak samo jak Oilatum... W sumie fakt - Oilatum czuć bardzo parafiną... Spróbujemy. Pomarańczowy ja mam jeszcze plamienia takie, czasem torchę krwi jeszcze, ale to może trwać nawet miesiąc... Ja jestem trzy tygdonie po, więc spoko. A czemu pytasz?? Coś cię niepokoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przeczytajcie co napisalam o odparzeniach – nie ma zartow! Jak nie ma ran to odpuscie gelcjane i pimafucort, który jest zreszta na recepte.lecido baby tez bym nie podawala bez zalecenia lekarza. Mycie pod bierzaca woda ja myje tak ze gaba wisi na mojej rece – lezy na moim prawym przedramieniu klatka piersiowa a ja dłonia obejmuje jej lewa paszke – głowka w dol i nozki a pupa wypieta pod kranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kąpię w Oilatum i później już niczym nie smaruję, ale rano miejsca gdzie skórka się łuszczy smaruje kremem oilatum soft i efekt widać było już po kilku pierwszych stosowaniach także polecam Pomarańczowy ja mam ciągle plamienia ale już bardzo mało, jutro idę do gin i zobaczę czy wszystko wróciło do normy :) Ja karmi piję tak co 3 dzień i piję czasami herbatkę hipp i na brak pokarmu nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozna jesc nawet cebule ale w malych ilosciach mysle ze ta odrobina do pierogow nie powinna zaszkodzic chyba ze mala ma mocne bole brzuszka.moj maly nie ma kolek a ja jem wszystko oprocz fasoli alkoholu tunczyka czosnku .cebule zjem ale w bardzo malych ilosciach i nie czesto moj maly nie ma wcale odparzen pupe podciaramy chuseczkami nawilzajacymi mialam kilka i najlepsze sa z lidla nazywaja sie cien sensitiv i sa mokre i testowane i maja ocene bardzo dobry bo ja kupuje wlasnie te testwoane rzeczy mialam juz chusteczki penaten po nich wyszly mu krostki i sa suche strasznie hipp sa w porzadku ale nie takie mokre jak z lidla a pampersa nie mialam jescze .pieluszki uzywamy pampers baby dry mini sa lepsze niz new baby bo new baby ta ceratka sie przykleja do pupy jak ma mokro czy kupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszlaMamo problem w tym, ze wszystkie (a juz na pewno pampers) sa testowane dermatologicznie, maja pozytywne opinie Instytutu Matki i Dziecka itd. a mimo to niektóre dzieci cierpią przez nie. My mamy nivea soft i właściwie są ok, ale też sceptycznie podchodzę do nich i nie używam często. Tzn po kupie myję pupkę w wodzie zwykłej... No, czasem w nocy używam chusteczek, ale staram się nie. A jeśli chodzi o pieluszki to każdy ma inne oczekiwania i wymagania. My córcię na pampersach wychowaliśmy i teraz też ich używamy. Dla nas są sprawdzone i jesteśmy zadowoleni. No i nigdy nie było żadnych odparzeń, ale to też nie jest do końca kwestia produktu, tylko wrażliwości skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tak na szybko... z moja laktacja sie udalo!popedzilam!wczoraj po powrocie do odmku od lekarza (co oznaczalo 4h drzemke malucha)musialam odciagnac mleczko bo eksplozja byla gwarantowana i co sie okzalo ?120 z jednej piersi!!!!!11hip hip hurra!teraz malutka ssie jedna piers ise najada! polecam herbatki z herbapolu odciaganie i piwko karmi! a u neurologa wczoraj dowiedzielismy sie ,ze malutek nasz jest za malutki na szczepionki(choc wedlug wagi domowej i rachowania Cudownego mala wazy juz 3700)i kazali nam ja zaszczepic za ponowne 6 tyg...cos dziwne mi sie to wydaje...i jakos mam ochote pojsc jeszcze do innego lekarza.dostalismy nowe instrukcje noszenia naszego skarba i mamy zakaz kladzenia jej na brzuszku bo ma niewielka asymetrie(w sensie nie w budowie ciala a w ruchach)i tyle...tylko brak szczepien mnie martwi.Wazko twoja malizna yez ma takie zalecenia>?? odezwe sie pozniej buziolki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie wiem co zrobić z tym ulewaniem. Myślałam, że trochę przeszło a tu po jedzeniu( oczywiście ponad godzinę na raty) ulała i to obficie 5 razy tak że 3 razy ją przebierałam. Po butli tak nie ulewa( nawet wcale tylko przy beku). Położn kazała tylko cycem karmić ale ja mam wrażenie że ona się meczy przy tym cycu, chyab nie leci tak jakby chciała. Mamy które dokarmiają butlą - jak to było u was, czemu zaczełyście dokarmiac. Straszna jest nagonka zeby samą piersię karmić ,ale czasmi się nie da. Jeszcze pytanko dla mam których dzieci tylko cyca jedzą- jakie sa kupy?? Czy jest w nich taki ciąnący sie jakby śluz( wygląda jak śpiki- sory ale nie wiem jak obrazowo opisac???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Czytam w miare regularnie ale jakos brakuje mi czasu zeby pisac Moj Szymus jeszcze nie ma stalch por spania i jedzenia wiec ciezko mi sie czasem zorganizowac.W dzien je tak co 3 czasem co 2,5 godz a w nocy co 4 lub 6 wiec nie jest zle.W dzien malo spi i pozno usypia na noc bo ok 22-23 a od 20 zazwyczaj mrudzi.Dzisiaj idziemy do okulisty mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok:) Mia bardzo Ci wspolczuje odparznej pupci Gabi-🌼dla Was Dagusia ja nie widze sluzu w kupkach malego-jest dosc rzadka i zolta i moj maluszek bardzo zadko ulewa po cycku zazwyczaj jak mu sie nie odbije i to tylko troszke, a co lekarka mowila ci na te ulewania? Szklana super,ze u Was coraz lepiej:) co do jablek to ja tez je jem ale tak co drugi,trzeci dzien i z malym brzuszkiem wszystko jest oki:) banany tez jem ale rzadziej innych owocow nie jem ale bym chciala wiec niedlugo zaczne cos wprowadzac Pomaraczowy Gościu ja w niedziele bede 4 tyg po porodzie tez jeszcze mam te plamienia ja uzywam chusteczek \'dzidzius\' i \'pampersa\' i nie ma odparzen wiec to rzeczywiscie zalezy od skory maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×