Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Jak jest-macierzyński rozpoczyna się od dnia porodu, średnia jest za 12 m-cy, za jaki miesiąc dostajesz świadczenie dowiesz się w zusie, jak dostaniesz przelew to tam będzie napisane\"świadczenie zus\" a nie macierzyński czy chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salwia, ja mam ten sam problem z dzieciatkiem, zasypia tylko przy cycku, a jak ja odkladam do lozeczka to po 5 minutach sie wierci i budzi... Nie zostawiam jej samej w lozeczku jak zaczyna plakac, bo sie nie uspokoi i szkoda mi jej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita6757
lutowki prosze help!!! mam termin porodu na wtorek, od poltorej godziny czuje regularne bole co 10 min jak na okres.nie wiem czy to skurcze bo az tak mocno nie boli, taki silny bol okresowy, kory trwa kilka sekund ale jak pisze powtarza sie juz 1,5 godziny. pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaa
myślę kochana że to jest to i że właśnie się zaczyna... wkrótce skurcze powinny być bardzo intensywne. Powodzenia i szybkiego rozwiązania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita6757
a kiedy do szpitala? chyba lepiej przeczekac noc w domu? ani czop mi nie odszedl ani wody.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita6757
a kiedy do szpitala? chyba lepiej przeczekac noc w domu? ani czop mi nie odszedl ani wody.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita Jedź do szpitala,zrobią Ci KTG i stwierdzą czy poród się zaczyna czy nie.Nie czekaj całą noc,bo dziecku coś się może stać - lepiej niech się lekarze określą co zrobić.Ja miałam regularne skurcze co 5 minut i po zrobieniu KTG,badania gin. oraz USG zadecydowali o natychmiastowym cieciu cesarskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita6757
kurcze przestraszylam sie teraz. maz wraca z pracy dopiero po 24 wiec poczekam na niego. juz dwie godziny boli ale nie az tak mocno wiec zastanawim sie czy to TO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwiuszek30
dziewczyny mam pytanie chodzilyscie do szkoly rodzenia???? czytalyscie cokolwiek o karmieniu piersia??? widze ze wiekszosc z was z tym ma problemy ale na wlasnie zyczenie, pokarm nigdy nie jest zachudy, nie znika, trzeba tylko dziecko przystawiac i niemozan dokarmiac i niebedziecie mialy zadnych problemow, wszystko zalezy od was samych , nie ma znaczenia czy mama miala pokarm czy nie bo kazda go ma tyle ze dziecko trzeba przystawiac i niedokarmiac bo to zabuza cala laktacje, wiec nie martwcie sie tylko karmcie cycusiem , to ze piersi tez robia sie bardziej miekkie to normalne jak sie normuje pokarm :))) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede chwalic sie, ale pomalowalam wlosy dzis i wygladam o niebo lepiej:) wzielam kapiel w nowym plynie do kapieli, ubralam dzinsy, bluzke (mieszcze sie w ciuchy sprzed ciazy) i czuje sie piekniejsza mamusia:) Ktos napisal o karmieniu piersia, ja karmie piersia ile sie da, czasami az maluszek usnie, a jak jest niespokojny to wtedy poddaje sie i leci butelka. Z cycusia synek ani mysli zrezygnowac, jak chce cyca to nawet butelka go nie zadawala. Takze jedziemy na cycu i butelce, czasami tylko cyc czasami tylko butelka, czasami jedno i drugie. Nie bede sie rozpieszczac nad karmieniem, moj dzidzia dostaje i moje mleczko i czasami sztuczne. I wszyscy sa zadowoleni a maluch (najwazniejsze) rosnie i przybiera na wadze prawidlowo. Mia 82 ten twoj M to tekstem strzelil hehe smialabym sie w nieboglosy. Moj na szczescie nic takiego nie powiedzial, chociaz czasami udaje, ze nie slyszy placzu malego i spi w najlepsze, jakby mogl to koldre zaciagnalby na glowe (moe zyje w przekonaniu, ze nie wypada jeszcze), na razie to przemilcze, ale wypale jak mnie wkurzy na maxa:) Wlasnie teraz spi w najlepsze i tym chrapaniem boje sie, ze maluszka obudzi. Ale dobrze niech sie wyspi to bedzie mial kto do synka wstawac;) Mykam teraz zjesc kolacje i wykonam skok do lozka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwiuszku masz sporo racji – piersi maja zmieknac, ale nie podoba mi sie Twój ton a poczatkowej czesciu postu – nie powinnas w taki sposób atakowac, a wrecz zarzucac dziewczynom ze maja to na własne zyczenie. Ja uwazam ze nie powinno sie dokarmiac i swój kryzysik laktacyjnt przetrwałam i ani myslałam o butli, ale dziewczyny (przynajmniej wiekszosc), które podaja sztuczne mleko nie robia tego lekkomyslnie tylko na zalecenie połonej czy lekarza. I jeszcze jedno – i na prawde nie chce byc złosliwa – jak sie czyta o karmieniu piersia to i na omówienie tzw kryzysu laktacyjnego sie czlowiek natyka, a rady połoznych na szkole rodzenia sa rózne – jeszcze w ciazy doszłysmy z dziewczynami do wniosku ze co szkoła to troche inna opinia. Super ze ktos z poza forum włacza sie do dyskusji i udziela rad, które ,moga pomoc – ale prosze o jedno – porzuccie oskarzycielski ton. anita moze juz jest mamusia - powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam powazne pytanie i bede wdzieczna za wszelkie opinie – również od pozaforumowych pomarańczek :) jak wyglada biegunka u dzieci? Nasza Gaba ma odparzenia (omówie to pózniej i powiem jak zaczelismy leczyc bo wczoraj dzwonilam do pediatry-koszmar z ta pupka :( ) i jak wietrzyła pupcie to zrobiła mega kupala – zaczeło sie to wystrzałem z dupci – z baczkiem wyszły, wylewały sie wodniste kleksiki w kolorze musztardy, dalej nie widziałam bo podłozylam pieluszke – przepraszam za te szczegóły ale inaczej nie bedzie wiadomo o co chodzi – kolor prawidłowy, ale mam watpliwosci co do konsystencji bo to byl płynny wystrzał jak biegunka u dorosłego – czy maluchy karmione piersia tak maja, czy jednak cos moze byc nie tak? Jak to weszło w peluche to wygladało jak zawsze – ale takie troche lepkie i tu sie zastanawiam co to znaczy sluzowata kupa... byc moze mala od dawna ma zbyt rzadką kupe i stad te okropne odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna owieczko widze ze czujesz sie ja nowonarodzona :) moj M tez czasem udaje ze nie slyszy placzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki:) jestem mama razy 3:) malenstwo urodzilo sie 2 marca. wazylo 3,550kg i mierzylo 50 cm. nie pisalam bo troche powoli dochodzilam do siebie. porod szkoda mowic, lekarze konowaly.. pozniej wszystko opisze. aaaa karmie piersia ,ale mu nie wystarcza wiec dokarmiam. buziole kobietki, jak znajde chwilke to nadrobie zaleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻WSZYSTKIEGO NAJ Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA!!!SAMYCH USMIECHÓW!🌻🌻🌻 Ja dziś świętuje podwójnie, kolejny roczek już 27 wszedł na kark!;) M pamiętał i właśnie skończyłam śniadnko w łóżku!❤️ Strasznie mi przykro, że nie mam kiedy nadrobić czytania ani popisać z Wami, ale od początku marca już pracuje wracam o 16 i wtedy każdą wolną chwilę chcę spędzać z Mają! W poniedziałek była tragedia jak miałam wyjść z domku i ją zostawić pierwszy raz to tak płakałam, że głowa mała,z 10 razy się od drzwi cofałam, teraz już troszke lepiej ale zawsze serce peka jak sie z nia żegnam:( Pokarm odciągam i jak jestem w pracy to Teściowa karmi ja z butelki a później jak wracam to ja karmię ją piersią. Już jestem spokojniejsza,bo butla nie wpłynęła na nią źle i nadal chce jeść z piersi. W wolnej chwili zajrzę, wybaczcie ze nie nawiązuję do postów,pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLIWIUSZEK30
przepraszam niechcialam was atakowac nic z tych rzeczy , tylko trudno nie meic problemow z laktacja jak sie dokarmia , przeciez jak jest popyt to i podaz rosnie i w cyckach nie ma czego brakowac , tylko trzeba przetrwac poczatek a nie isc odrazu na łatwizne, no ale to moje zdanie :) zycze wam powodzenia, ja tez niedlugo zostane mama poraz 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Dziewczyny - najlepsze na odparzenia - przemywać pupę wacikami namoczonymi w wodzie z maką ziemniaczną. Wytrzeć do sucha i posypać suchą maką ziemniaczaną jak zasypka. Już na drugi dzień widać efekty. My odstawilismy sudocrem i używamy do pupci właśnie to co opisałam i ewentualnie betanen. Do ciała mleczko Nivea i skórka tez już nie jest taka sucha. Tylko nie wiem co na twarz, bo czoło Małej wygląda okropnie, skóra jej chodzi i nie wiem czym mam smarowac. Krem nivea na każdą pogodę nie dziala. Macie jakieś pomysły. Też czasami czujecie się źle i wydaje Wam się, że jesteście złymi mamami. Ja mam czasem dołki, zwłaszcza jak Mała płacze i nie wiem co jej jest:( Ze spaniem jest coraz gorzej, bo jak ją nakarmię i mi uśni przy cycu, to jak ją wemę do odbicia to się budzi i nie chce spać tylko płacze. Chyba hormony mi szaleją dzisiaj!!! Wszystkiego naj z kozaji Naszego Święta!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowy Gościu, moje dziecię ma podobne problemy ze skórą na czółku, łuszczy się totalnie, szczególnie na środku czółka tam, gdzis kończą się włoski (lub zaczynają:)) Ja smaruję kremem Bambino i pomaga, w ogóle ten krem jest bardzo dobry, bo likwiduje podrażnienia i zaczerwienienia, nawet potówki :) Mia, jakieś 3 tygodnie temu pytałam o to samo - rzadkie kupki - z opisu takie same u Gabci, jak u Laury. Dowiedziałam się, że to normalne - pytałam położną, bo akurat podczas wizyty kupka poszła :)) Dzieci karmione p0iersią po prostu strzelają kupami, i tyle. Uważaj, żebyś nie dostała tak, jak ja :))) Laura mnie tak urządziła pewnej nocy... Wszystko do prania :))) Pozdrowionka i miłej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojej córeczki też sucha skórka na czole. Ja smaruję troszkę oliwką.Pomaga. Znowu miałam nieco nieciekawą sobotę-po raz trzeci od urodzenia Zuzanki zdarzył się zastój pokarmu.Nie wiem,co robię źle.Strasznie mnie to męczy i zastanawiam się czy nie przestać karmić swoim pokarmem.Ale szkoda mi tak to zaprzepaścić,tym bardziej,że mam sporo mleka-mogłabym dwójkę wykarmić. Rozpuściłam tę moją małą niesamowicie.Nie chce zasypiać w łóżeczku,pragnie być ciągle na rękach i oglądać świat...Rządzi mną jak chce :) Mia ja już też wspominałam o tej mące ziemniaczanej na odparzenia.U nas było tylko zaczerwienienie,ale szybko pomogła. Klusko,to świetnie,że sobie radzicie.Powiedz jak rozwiązujesz problem z odciąganiem pokarmu?Bo skoro idziesz na kilka godz. do pracy,to chyba długo nie odciągasz.Cycuszki Ci nie eksplodują :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wybaczcie, że dopiero teraz piszę 4 marca 4 minuty po północy przyszła na świat przez cc moja córcia Weronika (a jednak) waga 3400 55 cm wzrostu 10 pkt Apgar. A to było tak. Pojechaliśmy we wtorek na KTG do szpitala. Gdy wchodziłam na fotel odeszły mi wody zielone. Wzieli mnie na wywołanie porodu. Dostałam oksytocynę w pompie i nic się nie działo. Zero skurczy, szyjka nadal była długa i zamknięta. Po 23 ciej nadal było bez zmian i podjęto decyzję o cc. A potem to już wiadomo. Juz jesteśmy w domciu i próbujemy nauczyć się ze sobą żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluseczko sto lat!!!!!!!!!!!!!! 🌼 Pomarańczowy gosciu ja to sie czuje czasem wyjatkowo podle i placze ze jestem zla mama np. teraz jak moglam dopuscic do tego ze Gaba ma takie odparzenia... meczy sie juz tydzien!!!!!!!!!! Ale wiem ze nie powinnam tak myśleć, ani zadna z nas nie powinna tak myslec. moze spróbowac do buzi kremu oilatum, nivea na kazda pogode wydaje mi sie za ciezki (tylko na wyjscia go uzywam) ta kupka Gabci co mnie tak wczoraj przestraszyła to moze rzeczywiscie nic złego podpytałam styczniówek i mnie uspokoiły u niektórych tez to tak wyglada. No wiec z tym odparzenieum u nas to tragedia!!!!!!!!! Dobrze czułam ze z dzieckiem cos jest nie tak bo od tygodnia na prawde ciagle plakała, była marudna i ogólnie koszmar. Boże dzecko mi sie tyle meczyło 😭 Wokół odbytu zrobiły sie ranki – sączace sie ranki – taka cieniutka czerwona jak ogien i błyszczace skóra i małe kropeczki ranki. Ta jak Wam pisałam juz tydz temu sie zaczerwieniło – ja czesciej paluszke zmieniałam i smarowałam grubo sudocremem w nadziei ze sie poprawi, a tu – najpierw ostro zaczerwieniła sie skóra na pośladkach,a wczoraj po kapieli zoabczyłam ranki wokół odbytu, głeboko w posladkach – widoczne po ich odchyleniu i jak wietrzyłam pupe to zobaczyła ze kazda kropla moczu i kazdy kleksik, nie mówiąc o kupie wywołuja płacz, wrzask, a ja myslałam z tym tygodniu ze to bół brzuszka... :( Winowajca odparzenia wydaje mi sie ze jest zmiana chusteczek z nivea na pampers, uzywalam ich dwa dni, ale tak sie teraz zastanawiam, czy cos tam sie nie działo juz wczesniej tylko ja tego nie wychwyciłam, albo po prostu nie pomyslalam ze to odparzenie. Moze to co mi ostatnio na ból brzucha wygladało to był problem z palaca kupka – jedna ze styczniówek mi odpisała ze jej dziecko miało odparzenia bo była jakas bakteria i tez były takie płacze. Wczoraj wpadłam w panike i nawet maż spanikował jak to zobaczył bo wczesniej jak mówiłam ze cos złego sie dzieje to mi mówił ze jak zwykle przesadzam – no cóż juz nieważne. Po 21 zadzwoniłam do naszej pediatry (to znajoma naszych znajomych dlatego mogłam liczyc na to ze nas poratuje póżnym wieczorem w sobote – inaczej nie wiem co bym zrobiła) – powiedziała tak – myjemy wacikiem z woda z odrobina dzieciezego mydeła, suszymy suszarka (byłam w szoku ale swietna sprawa – zasusza rankę i mała od razu sie uspakaja – jak sie reke trzyma w poblizu to si edziecka nie poparzy – warto spróbowac przy bolacym brzuszku), po wysuszeniu w dzień wietrzymy co najmniej dwie godziny – pupka goła tylko tetra przylryta), przed załozeniem pieluszki gruba warstwa masci tormentiol. Na szczescie kuracja która zaczelismy wczoraj w nocy pomaga! Mała praktycznie cały dzien lezała z goła pupka tylko przykryta tetrówka, kazdy baczek czy siuski (niestety sygnalizowane wciąż płaczem!) zmywamy, podsuszamy suszara (mała natychmiast sie uspokaja) i dalej wietrzy pupcie, dopiero na karmienie, tormentiol na pupe i pielucha . Co do laktacji – to wszystko u mnie do normy wróciło – piersi sa znów pełne – nie kamieie ale jednak pelne i ciezkie – mała je wiecej – dłuzej ssie nie wiem czy to dlatego ze teraz ma taka potrzebe czy to dlatego ze pupka podratowana i moze sie na jedzeniu skupic – ona czeto kupala robi przy karminiu wiec byl krzyk i nie bylo sznas na spokojne jedzenie, ogólnie ciagle sie wierciła przez ta pupe. Ja tak tylko sie zastanawiam czy te ranki mogly sie tak szybko zrobic no bo nie chce mi sie wierzyc ze mogłam ich wczesniej nie zauwazyc. Zamykam – musze zajac sie mala – pózniej poczytam co u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki - sto lat i po gożdziku dla każdej! Mia- biedna gabcia :( Oby szybko się zagoiło. Nie zadręczaj się że to twoja wina. Stało się i już. ej... Dni mi przeciekają przez palce. Franka coraz fajniesza :) Ladnie skupia wzrok i interesuje si ęcoraz bardziej światem, Rytm dnia nam się unormował, kąpiel codziennie o 19 (Mia jesteś ze mnie dumna.. :) ? ) spacerek dwie godzinnki dziennie i po powrocie do domu śpi jeszcze ze dwie w wózeczku. Dziś karmiłam dużo piersią ale na noc po dwóch piersiach bebilon poleciał i to dużo... zjadła 120... a najpierw ponad 30min pierś... Jak usypiacie maluchy? Moja zasypia w łóżeczku, ale z reguły ją głaszczemy trochę. Tylko, że z kąpielą o 19 i jedzeniem potem usypia o 21. Karmicie po kąpieli? Najgorzej z odbijaniem bo się wybudzają dzieci, ale nie odłożę jak nie odbije bo potem uleje, ech :) Idę zaraz spać bo ostatnio tyle mam do roboty w domu, że nawet chwili nie odpoczywam w dzień Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka..............35......08.01.......cc.......1560/41. ......Anastazja julka2384...........35......09.01.......sn.......3350/54 .......Adaś piksip................37......12.01.......cc.......2650/ 51.......Emilka Igmik................37......14.01.......cc.......2675/4 9.......Pola Haydi................37......22.01.......sn.......2800/5 1.......synuś Agagaguś...........38......23.01.......cc.......2950/54. ......Piotruś kasiula29............39......24.01.......sn.......3660/5 3.......Erwin Mama3................??......26.01.......cc.......2970/5 3.......córcia SzklanaGłowa.......37......26.01.......cc.......2750/51. ......Franka edycia86r...........37......26.01.......cc.......2770/51 .......Milenka Iskierka.............37......28.01.......sn.......3160/5 2.......Michaś Mia 82 ...............39......29.01.......cc.......2990/56.......Ga brysia Adulka................38......30.01.......cc.......2500/ 53.......Milenka Stokrotka...........39......30.01.......cc.......2920/54 .......Laura Mandzia..............39......30.01.......cc.......3120/5 5.......Agatka Kasiulkapb...........40......31.01.......sn.......3690/5 7.......Marika Lutówka.............40......01.02.......cc.......3700/55 .......Kubuś *iwonka*.............40......02.02.......sn.......3580/5 3.......Magdalena Rosołek...............40......03.02.......cc.......3040/ 51.......Zuzia Sikorka...............39......05.02.......??.......3250/ 52.......Maja Kluska=)..............39......06.02.......sn.......3250/ 54.......Maja czarna owieczka...40......06.02.......sn.......3675/55.......synek< br /> mama 17 luty........38......06.02.......sn.......3200/51.......Karol Szymon Malinova..............40......07.02.......sn.......3500/ 54.......Weronika PrzyszlaMama23....40......09.02.......sn.......3100/50.. .....Nicolas/Mikolaj kasia130285.........39......09.02.......cc.......3150/55 .......Sebastian Basienia..............40......10.02.......cc.......3660/ 56.......Wiktoria Hałaśliwa.............38......10.02.......cc.......2720/ 51.......Córeczka fusyta................41......10.02.......sn.......3100/ 59.......córeczka Nadia277.............39......10.02.......sn.......4010/5 6.......Filip Adrianna29..........39......13.02.......cc.......3850/57 .......Jagna klonik22.............40......14.02.......cc.......3300/5 3.......Hania Salwia................40......15.02.......sn.......4350/ 59.......Szymuś Olka_.................41......15.02.......sn.......4150/ 55.......Izabela asia26łódzkie.......40......16.02.......sn.......3230/56 .......Wiktoria viola nowa forum...40......16.02.......sn.......4010/56.......Majuś doddotka............40......16.02.......sn.......3770/58 .......Nikodem Pimboli...............40......17.02.......cc.......2450/ 47.......Nadine basia4379...........41......17.02.......sn.......3720/57 .......synuś lamamma............37........17.02.......sn.....3600/57. ..... Zosia up-83................39........19.02......cc......3160/5 5.......Kubuś Zabajona ...........40........24.02...sn.....3750/57 ......synuś balbiina .............41.......24.02....cc......4050/ 58.....Kacper robur...............39/40....26.02....cc......3550/56... ...Milena marteczka1980.. 41........02.03....sn.....3550/50...Calogero Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk........33....łódzkie...........25.....28.01.09... .....+7/synek Monia.........22....lubelskie..........28.....04.02.09.. .....+10/córcia Karella........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.... ....+7/Jaś ? katia-84........24....małopol.........38.....18.02.09... + 13,5/Aleksandra Paola89.........20....dolnośląskie....39.....18.02.09... ....+15/Amelia Kathey..........27....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie....27.....23.02.09.... ..+13/synek dota25..........29....pomorskie.......21.....24.02.09... .....? konwalia9......28....Dublin.............39.....26.02.09. .....+15/Oliverek monis30........29....Warszawa.......39.....27.02.09..... .+14/ ? alicja 111......27....WLKP.............37.....27.02.09......+16/Emi lka myszkinson....26....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik :):):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana jasne ze jestem z Ciebie dumna – grunt to dobry plan dnia :) ja wierze w to ze jak sie dupcia Gabci zagoi to i my harmonię odzyskamy – dziś jak miała wietrzony tyłeczek to tak grzecznie sobie leżała i rozmawiała z misiami – sama grzecznie lezała!, interesowały ja grzechotki, patrzyla na mamusie, tatusia i była taaaka kochana – i znów sie bije z piers ze była taka bidulka cały tydzień – ehhh ja karmie po kapieli – tylko w ostatnim tygodniu, z powodów o których wyzej był z tym problem. Teraz sie jej juz prawie zawsze odbija, ale zaczelo sie tez ulewac i dzis za rada pediatry podwyzszylam wezgłowie materaca – chyba Igmik pisała o podłozeniu segregatora – ja tak własnie zrobiłam. A moze jak si enie odbija, albo nei chcecie wybudzac to połozcie mała na brzuszku – tez sie odgazuje – tylku głowka na boczek i dobrze byłoby dogladac – ja jauz nie siedze przy małej jak spi na brzuchu – musiałabym tak pół dnia bo ona często tak spi. Ile cm powinno sie podniesc ten materacyk i czy w ogóle podnosicie? Wicie co tak mi sie cos zdaje ze u nas nie ma problemów z bólem brzuszka, nic takiego nie zaobserwowałam odkad wiemze to pieczenie pupci a nie gazy... zobaczymy – tylko wczesniej prezenie sie przy kupie odczytywałam jako ból brzucha, nawet mi do głowy nie przyszło ze to moze byc cos innego. WSZYSTKIEGO NAJ Z OKAZJI NASZEGO ŚWIETA 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ratunku moj maly wczoraj chyba mial kolke wieczorem . od 19 do 23 nie spal pozniej plakal , uchodza mu gazy duzo pierdzi i chyba nie moze zrobic kupki . wkoncu usnopl o 23 to wstal dopiero na jedzenie o 3 wnocy nie jeadl 6 godzinek od 21:30. ale teraz juz normalnie zjadl o 3 pozniej o 6 teraz bedzie o 9 jade na sztucznym mam strasznie malo pokarmu, pozatym mialam strupki na sutkach ktore musialam wylezyc po szpitalu a teraz to juz ssac nie che mamie cyca hihih chociaz wczoraj 30 minut possal cycochy bylam wszoku ale leci mi jakby kot naplakal hiiih normalnie myslama ze bede plaac z moim aniolkiem poradzcie mi co na kolki ma zakupic na wszelki wypadek . albo to jego jakies grymasy sa bo zrobil to juz 2 dzien wieczorem . chodz czasami przy kupie sie nasteka i robi sie czerwony i wierzga nozkami ale nie zawsze . nie moge znalesc teych specyfikow co pisalyscie . tych niemieckich szybko nie dostane ale unas tez ktoraj z lutoweczek uzywala kropelkow do mleczka moze na wieczor by mu pomoglo jakbym dala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka..............35......08.01.......cc.......1560/41. ......Anastazja julka2384...........35......09.01.......sn.......3350/54 .......Adaś piksip................37......12.01.......cc.......2650/ 51.......Emilka Igmik................37......14.01.......cc.......2675/4 9.......Pola Haydi................37......22.01.......sn.......2800/5 1.......synuś Agagaguś...........38......23.01.......cc.......2950/54. ......Piotruś kasiula29............39......24.01.......sn.......3660/5 3.......Erwin Mama3................??......26.01.......cc.......2970/5 3.......córcia SzklanaGłowa.......37......26.01.......cc.......2750/51. ......Franka edycia86r...........37......26.01.......cc.......2770/51 .......Milenka Iskierka.............37......28.01.......sn.......3160/5 2.......Michaś Mia 82 ...............39......29.01.......cc.......2990/56.......Ga brysia Adulka................38......30.01.......cc.......2500/ 53.......Milenka Stokrotka...........39......30.01.......cc.......2920/54 .......Laura Mandzia..............39......30.01.......cc.......3120/5 5.......Agatka Kasiulkapb...........40......31.01.......sn.......3690/5 7.......Marika Lutówka.............40......01.02.......cc.......3700/55 .......Kubuś *iwonka*.............40......02.02.......sn.......3580/5 3.......Magdalena Rosołek...............40......03.02.......cc.......3040/ 51.......Zuzia Sikorka...............39......05.02.......??.......3250/ 52.......Maja Kluska=)..............39......06.02.......sn.......3250/ 54.......Maja czarna owieczka...40......06.02.......sn.......3675/55.......synek< br /> mama 17 luty........38......06.02.......sn.......3200/51.......Karol Szymon Malinova..............40......07.02.......sn.......3500/ 54.......Weronika PrzyszlaMama23....40......09.02.......sn.......3100/50.. .....Nicolas/Mikolaj kasia130285.........39......09.02.......cc.......3150/55 .......Sebastian Basienia..............40......10.02.......cc.......3660/ 56.......Wiktoria Hałaśliwa.............38......10.02.......cc.......2720/ 51.......Córeczka fusyta................41......10.02.......sn.......3100/ 59.......córeczka Nadia277.............39......10.02.......sn.......4010/5 6.......Filip Adrianna29..........39......13.02.......cc.......3850/57 .......Jagna klonik22.............40......14.02.......cc.......3300/5 3.......Hania Salwia................40......15.02.......sn.......4350/ 59.......Szymuś Olka_.................41......15.02.......sn.......4150/ 55.......Izabela asia26łódzkie.......40......16.02.......sn.......3230/56 .......Wiktoria viola nowa forum...40......16.02.......sn.......4010/56.......Majuś doddotka............40......16.02.......sn.......3770/58 .......Nikodem Pimboli...............40......17.02.......cc.......2450/ 47.......Nadine basia4379...........41......17.02.......sn.......3720/57 .......synuś lamamma............37........17.02.......sn.....3600/57. ..... Zosia up-83................39........19.02......cc......3160/5 5.......Kubuś Zabajona ...........40........24.02...sn.....3750/57 ......synuś balbiina .............41.......24.02....cc......4050/ 58.....Kacper robur...............39/40....26.02....cc......3550/56... ...Milena marteczka1980.. 41........02.03....sn.....3550/50...Calogero monis30............40........04.03....cc.....3400/55.......Weronika Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk........33....łódzkie...........25.....28.01.09... .....+7/synek Monia.........22....lubelskie..........28.....04.02.09.. .....+10/córcia Karella........27....mazowieckie.....31.....06.02.09.... ....+7/Jaś ? katia-84........24....małopol.........38.....18.02.09... + 13,5/Aleksandra Paola89.........20....dolnośląskie....39.....18.02.09... ....+15/Amelia Kathey..........27....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie....27.....23.02.09.... ..+13/synek dota25..........29....pomorskie.......21.....24.02.09... .....? konwalia9......28....Dublin.............39.....26.02.09. .....+15/Oliverek alicja 111......27....WLKP.............37.....27.02.09......+16/Emi lka myszkinson....26....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina ja mam esputicon 2 kropelki 2 razy dziennie, jest jeszcze espumisan chyba to samo tylko nazwa inna, te niemieckie to sab simplex, mozna jeszcze jakies granulki pod jezyk ale nie pamietam nazwy z tym ze to jest dla mamy. i herbatki to popytaj w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina napewno masz pokarm tylko wydaje ci sie ze malo wierz mi ja 3 dni w szpitalu mialam tylko siare przykladalam malego do piersi cale byly w struipkach i zle zassane bo ja mam wklesle wiec bardzo ciezko mu je chwycic bez nakladki a z nakladka to bol jeszcze wiekszy bo on mocno zassysa sprobuj moze odciagac elektryczna pompom ja tak robie i mleko jest.moim zdaniem naprawde warto karmic swoim mlekiem .ja tez myslalam ze mam za malo chyba kazda tak miala ale mleko jest zawsze w piersiach i to od ciebie zalezy ile go bedzie musisz sobie w glowie ustawic ze masz go duzo ze musisz dziecko wykarmic.sprobuj trzymam kciuki a sab simplex mozesz kupic na ebay.pl jak masz tam konto dziewczyny zobaczylam w tabelke ze dota25 urodzila malenstwo w 21 tyg co sie z nia dzieje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła, dota to chyba sie poprostu nie aktualizowała od 21 tyg bo jest jeszcze w oczekujących :) Mia współczuje Gabci, biedactwo sie omęczyło,ale teraz już bedzie lepiej dla niej ile Wasze zieciaczki jedza?? bo ja jak daje butle to nawet 140ml zje. wydaje mi sie ze jakbym dala 200 to tez by zjadła ;) i wydaje mi sie ze jak zje z butelki to jej sie tak nie uleje a jak z cyca to sie jej strasznie ulewa :( a powiedzcie mamusie czy Wasze maleństwa też sie tak zucaja jak spia?? bo moja to jak śpi to strasznie sie wierci,kopie nóżkami i stęka czasem nie wiem czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Dziewczynki kiedy pojawia się kryzys laktacyjny? Moja Mała ostatnio to chuba nie najada się z jednej piersi i dojada z drugiej. Dlatego była taka marudna - bo głodna. Czy Wy odbijacie doprowadzacie do odbicia po każdym jedzeniu, nawet ja maleństwo uśnie przy piersi? ( w dzień i w nocy)? A jeszcze apropos odparzen - odstawić chusteczki nawilżające. Coś jest na rzeczy z tymi chusteczkami pampers, ja jak zmieniłam nivea na pampers to też pojawiły się te odparzenia. Teraz tylko kartoflanka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×