Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Obejrzalam zdjecia-maluszki sa cudne a Polci usmiech niesamowity, Igmik w ktorym tyg Pola zaczela sie tak usmiechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glosik.....masz
przyszlamama de ja wiem ze dla twojego dziecka akurat te z lidla chusteczki sa wysmienite ale dla mnie zapach byl omdlewajacy ,mozesz mi napisac czy twoje tez sa tak perfumowane.......i prosze nie pomyslec ze to jakis atak na cebie poprostu pytam.........nie kupilabym juz z rosmana ta nowa wersje baby dream zielone opakowanie super pachna ale sa suchutenkie..... i wszystkiego dobrego dla was mamusie i waszych pociech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia dobre z tymi inicjalami :D Ja kapie w oilatum i smaruje faldki tak jak dagusia – ale teraz kiedy sa odparzenia nie dodaje oilatum i nie wolno oliwki bo podraznia jak skórka jest delikatna to kazde chusteczki pupci zaszkodza – to jest zwiazane z dojerzewaniem skóry i tarcie i chemia szkodza hałasliwa super ze leah zdrowiutka – a jak lekarze wykrywaja ta asyetrie – to sa jakies specjalne bdanaia czy obserwacje rodziców, czy co? Juz kilka dziewczyn o tym pisało – my nie mielismy skierowania do neurologa chodzimy tylko do pediatry. Moja tez teraz strasznie ulewa – fakt ze je wiecej,a le to chyba nie ma znaczenia – ciagle koszulinki musze jej zmieniac bo sie ofajda. Generalnie z tym przebieraniem i myciem to u nas teraz ciezko bo jak nie pupa to sie uleje :O Dagusia u nas w kupei jest taki śluz i juz kiedysc sie pytałam na forum czy to sa te „złe sluzowate kupki” - ale nikt nie odpowiedział – lekarz w sumie kiedysc w pieluszke zagladał i powiedzial ze ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak króciutko Dalej mam plamienia - raz bardziej czerwone krwiste raz brązowe. Jeśli chodzi o chusteczki nawilżane najlepsze są z Biedronki - Dada Premium,pięknie pachną,nie uczulają i są bardzo mokre,mam też Huggis Pure oraz Happy granatowe ale dla mnie są zbyt suche i pachną dziwnie (tak sztucznie perfumami,więcej ich nie kupię).Dada Premium są po 5 zł w Biedronce,ja kupiłam w promocji 4 opakowania po 13 zł i jestem zadowolona. Używam pieluch Huggis New born i Happy 1 New born i zdecydowanie happy są lepsze,po pierwsze są bardziej sztywne,nic nie wylatuje ani kupa ani siku ,po drugie nogi sa bardziej rozszerzone (a nie stosuję pieluchy tetrowej między nogami,bo żaden z lekarzy nie kazał a wiem,że bioderka powinny być szeroko,po trzecie Huggis są dla mnie zbyt miękkie i delikatne i zwykłe śpiochy przestawiają pampersa w kroku i czasem mała jest osikana.Naprawdę spróbujcie te Happy - jak skończę te Huggisy to będę używała tylko Happy,mojemu męzowi też się bardziej podobają. Mala ulewa mało po karmieniu (karmię tylko cycem).Mój synek był na butelce i nieraz jak ulał to aż chlustało,nie wiem od czego to zależy ale mały jadł bardzo dużo. Maly miał pachwiny i okolice odbytu wręcz straszne - czerwone rany sączące się,czym ja nie smarowałam,nic nie pomagało aż trafiłam na krem Bubchen - spróbujcie może waszym dzieciaczkom pomoże (po penatenie było jeszcze gorzej,sudocrem nieszczególnie pomagał,nie pamiętam jak było po bepanthenie ale Bubchen doprowadzil tyłek do ładu i składu).Natomiast małą smaruję Sudocremem cały czas i tyłek jest wprost rewelacyjny jak na ilość kup i siku ,które robi.Nie wiem od czego to zależy.Mały był przez pół roku w tetrowych pieluchach,bo na pampersach jeszcze gorszy tyłek,myłam go po kupach w zlewie,rzadko używałam chusteczek nawilżanych i było i tak beznadziejnie aż lekarka dała specjalny preparat hormonalny robiony w aptece i wtedy wyleczyłam pachwiny raz a dobrze,a potem ten Bubchen.Mała natomiast ciągle w pampersach,dupa wycierana chusteczkami nawilż. i sudocrem i pupcia idealna. Byłam dziś na ważeniu w przychodni i przy okazji lekarz ją zbadała,jest idealnie,skórka jeszcze po ciąży,jak zejdzie ta łuszcząca się będzie idealnie,mam ją kąpać w Oilatum i niczym nie smarować.Waży 3650,waga urodzeniowa 3550 i 300 gram więcej w porównaniu do największego spadku wagi w szpitalu.Lekarka zadowolona ze stanu małej,kupami się nie przejmować,mają być luźne,żółte,widać takie są na piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up83 te chustecznki sa testowane oczywiscie tez dermatologicznie jak kazde ale ja mialam na mysli inny test tutaj w de sa dwa takie testy ökotest i test.de tam sprawdzaja i lekarze i klienci i wystawiaja opinie zywnosci,sprzetowi agd rtv,kosmetykom itd i wlasnie w nim kosmetyki chanel wyszly ze sa do dupy a tanie z rossmana bardzo dobre i wlasnie w nich jest ze sa dobre te z lidla z rossmana te zielone tez maja bardzo dobra ocene Glosik ja kupilam te sensitiv w bialym opakowaniu zapach jest hmm taki sobie bo maja ocene bardzo dobra i sa mokre i dobrze dziecku sluza zapach fajny maja te z hippa ale nie sa takie mokre a penaten go uczulaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia strasznie mi przykro z powodu prblemów Gabrysi.Wyobrażam sobie co czujesz.Teraz uważniej oglądam Zuzię przy każdej zmianie pieluchy.Jeśli już jestem przy temacie pupy:czy podczas mycia swoich dziewczynek rozchylacie wargi i myjecie w środku? Ja tego nie robiłam dotąd,bo słyszałam,że nie wolno,ale przez przypadek zauważyłam,że ma tam białą wydzielinę,może resztki kremu się dostały.I nie wiem,czy przetrzeć tam delikatnie czy nie. Moje dziecię znowu bardziej ulewa,czasem aż się zachłystuje.Strasznie mi jej szkoda.Podobno jak za dużo się naje to bardziej ulewa.Mamy ulewających dzieci powiedzcie mi czy nie martwicie się tym,że ulewanie spowoduje,iż witamina d3 zostanie wydalona? Ja cały czas o tym myślę. Któraś pisała o wizycie u okulisty,neurologa...Ja dostałam tylko skierowanie do ortopedy na badanie bioderek.Czy wizyty u różnych specjalistów to stała praktyka,czy tylko wtedy,gdy są jakieś wątpliwości? Co do przyczyn,które mnie skłoniły do odciągania mleka: mała była dokarmiana butlą w szpitalu i nie chciała potem piersi,strasznie z nią walczyłam przy każdym karmieniu.Poza tym nie najadała się,bo raczej traktowała pierś jak smoka,a ja myślałam,że ona je.Skutek był taki,że płakała nocami,ponieważ była głodna.Teraz przynajmniej mam kontrolę,wiem ile zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku kiedy moja córeczka byla malutka lekarka powiedziała, żeby po kąpieli lekko rozchylić wargi i delikatnie wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie przetrzeć. I tak robiliśmy. Też miała taką białą wydzielinkę i ją właśnie zmywaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) dawno niepisalam.... eh mi piwo karmi niepomagalo a szkoda :D ale za to mi pomaga bawarka- herbata z mlekiem... niejest za smaczna ale pije zeby miec mleczko... caly czas sciagam swoje :) moj Adas ladnie spi w nocy budzi sie zawsze ok 2 w nocy na karmienie i zasypia dalej... :) a wdzien roznie... nieraz daje popalic a nieraz jest aniolkliem no i wokncu zaczal sie do mnie usmiechac :D to jest najwspanialsze uczucie :) u nas odpukac dupka sie nieodparza :) na bioderka juz bylismy lekarz kazal pieluszkowac i teraz w kwietniu po 2 miesiacach od pierwszej wizyty idziemy do kontroli... u nas co slysze wszystkim dzieciom karze lekarz pieluszkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka MAMUSIE!!! :) Mia, strasznie mi przykro.....kurde to musi bolec. Masz racje. Woda i jeszcze raz woda. Po co przegotowana. Dziecko jest szczesliwe jak mu sie wsadza pupsko pod kran. Zero wacikow i scierek. Tak tylko mozna zatrzec ta delikatna skorke. Z czasem kupy beda coraz wieksze i bedzie jeszcze gorzej. Przeciez kapicie tez w bierzacej wodzie?? My nigdy nie bawilismy sie w przegotowana. Wode mamy koszmarna ale mala ma sie przyzwyczajac.To nie laboratorium. Buzie smaruje kremem na mroz i ma krotki i poprostu przecieram zamoczona sciereczka w wodzie z kranu i jest git. Schodza. Halasliwa, u nas podobnie,Lekarka wyjasnila(ta lepsza) ze skoro mala jest zdrowa i ladnie sie rozwija nie ma sensu jej meczyc jeszcze wiruskami. Jest mala i moze ciezko to znosic. Mamy wiec szczepienie za 4 tygodnie,Oczywiscie nie pcham sie do supermarketow z dzieckiem:) U nas zimno ale tez nie przesadzam z ubrankiem na spacerki. Chodzimy tak sobie 1,5-2 godziny. Czasem jest 2 na plusie a czasem -8 . Takie tu sa realia a ja stram sie tez nie zwariowac.Ubieram dziecko: body, spiochy, pajacyk, cienka czapa, gruba czapa, niedrapki, welniane skarpetki, kombinezon. przykrywamm polarkowym kocykiem i wkladam do wozka.Nie zakrywam buzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis bylam w miejscowej przychodni na podbarniu krwi. Potrzebne jest to do pozwolenia na prace. Pomieszczenie przypominelo miejski sedessprzed lat(wielkoscia tez)i to co tam bylo to koszmar. Poprosilam pania o zmiane rekawiczek.... czaicie, nie miala rekawiczek w tym pomieszczeniu. Pobiera krew od godziny i przysla sobie w jednych rekawiczkach. .....Poszla wiec po zapas i przyniosla w reku kilka sztuk/ W gabinecie" do pobierania krwi nie ma rekawiczek gumowych///// Normalnie powinna za t yleciec z roboty!!!ale co zrobic -to wlasnie prawdziwa RosjaNajwazniejsze ze dla mnie zmienila. Dobre w tym kraju to to ze mam teraz domowe masaze .Plecki i nogi za 20zł!! 45 min rozkoszy. Mam nadzieje ze schudne. Przepraszam ze nie odnosze sie do Was ale wieczorkiem sie poprawie,Buziaki bo mala placze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Pytałam o te plamienia, bo u mnie na początku były mocne, potem zmieniły kolor na brunatny a potem na żółty, jest ich coraz mniej, podobno mają prawo być nawet 6tyg. Natomiast zauważyłam, że jak więcej ponoszę Małą to plamienie nasila się i znowu robi się bardziej krwiste:( Małej wyszło na buźce uczulenie, chyba za bardzo doprawiłam mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa ja się pytałam w przychodni i mi powiedzieli, że nie szczepią dzieci, dopóki nie przekroczą wagi 4 kg, czyli leah musi po prostu przytyć jeszcze. A jak szczepienie się trochę odwlecze to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my nadal na wygnaniu:). Dziś idziemy do lekarza, bo u małej pojawił się zatykający katar-nie może biedaczka oddychać i ma kaszel od kataru. Kaszel jest okropny-taki świdrujący:(. Gorączki nie ma ale muszę sprawdzić co się dzieje w jej malutkim ciałku. Przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich. Buziaczki dla Was i Waszych słodkich dzieciaczków🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowy gosciu ja nadal krwawie a porod mialam 9.02 mniej tej krwi jest i juz kolor ma bardziej brazowy mam juz dosc chodzenia w podpaskach naprawde.ponoc mozno krwawic do 6 tygodni . igmik wspolczuje twojej malej tego katarku i kaszlu mysmy przechodzili to z malym tydzien temu koszmar bo strasznie sie meczyl zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla malej klade mojego mleczaka ;) na brzuszku w ciagu dnia i spi tak 2 -3 godzinki .maly skonczyl 9go miesiac a juz umie glowke podniesc i odwrocic na druga strone jak lezy na brzuszku i utrzymac w raczce smoczek i go podniesc do gory za to kolko do trzymania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo Moja już od tygodnia (a ma teraz 2 tygodnie) sama przestawia sobie głowę jak leży na plecach i na brzuszku.Nawet lekarka mi powiedziała,żebym uwazała na tę główkę,bo mała jak leży mi na brzuchu to odgina głowę do tyłu (w zasadzie sama ją trzyma) ale mam jej tę głowę cały czas podtrzymywać z tyłu.Mój synek miał identycznie z tą głową,położna twierdziła,że to niesamowicie silne dziecko.Sama nie wiem czy to dobrze,bo jak ją kładę na brzuszku za 10 sekund sama się przewraca na plecy i mogę ją kłaść na brzuszku tylko na dywanie lub łóżeczku.a jak leży sama w moim dużym łóżku w sypialni to obkladam ją poduszkami,bo boję się,że mi spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast mała nie ssie w ogóle smoczka i nie umie pić z butelki.Nie wiem co to będzie jak będę musiała gdzieś wyjść z domu i zostawić ją z mężem.czasem chętnie zostawiłabym ją z babcią i dziadkiem ale nie da rady,bo ona co godzinę je cyca i nie chce nic innego.Tak by się jej władowało rumianek czy koperek na przetrzymanie do czasu mojego powrotu(tak robiliśmy z moim synkiem ale karmiłam go butelką a cyc to tak dodatkowo był przez 2-3 miesiące). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny orientujecie się ile dziecko powinno przytyć w ciągu miesiąca? Wg siatki centylowej wychodzi,że moja Zuzia waży za mało,pielęgniarka w przychodni twierdzi,że jest w porządku...Ja już nie wiem,może to ulewanie powoduje niski przyrost.Niby przybiera,ale czy nie za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołku słyszałam od lekarza że min. 600 na miesiąc powinno dziecko przytyć. robur, moja tez nie chce butli ( dosłownie ze 3 razy zjadła i to ledwo ledwo) i też się martwie bo czsami gdzieś wyjść trzeba a też je czasami nawet co godzinę. Powiedz jak długo ci je, bo moja nawet 40 minut i często ma tak że co chwilkę wypluwa i zaraz szuka. Mam do as pytanie bo nie wiem co robić bo Martynka z lewej piersi ładnie je ale lewej nie może złapac i strasznie się denerwuje. Karmię ja więc przez te silikonowe osłonki z prawej piersi i nie wiem czy męczyć ją aż złapie czy karmić przez silikonek? W nocy zawsze przez nie karmie z obu piersi bo jak mam b. pełne to nie może złąpać też Co do krwawień to ja jestem 5 tyg. po porodzie i jeszcze czasem trochę krwi est ale mało i raczej taki śluz żółtawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maly na plecach jak lezy tez przewraca glowke ale na brzuszku klade go od tego tygodnia stad to teraz zalwazylam .Tez jest silnym malenstwem boje ze zeby nie za mocno przewracal ta glowka bo te kostki ma jeszcze takie delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia Moja tak łapczywie je 10-20 minut a potem tak leciutko ssie aż po 15-20 minutach sama jej wyjmuję cycka z buzi,czasem sama puści po 15 min,zależy.Puszcza cycek i z powrotem szuka jak chce spać,wtedy się strasznie złości.Dziś musiałam jej pośpiewać kołysankę i troszkę ponosić na rączkach,bo nie mogła zasnąć i właśnie tak łapała i puszczała ze złości cyca,wtedy potrafi nawet ugryźć,boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia dzięki. Przyszła mamo,fajnie,że Nicolas to silny facet.moja malutka zaczęła podnosić główkę między 2 a 3 tyg.Położna powiedziała,źe to bardzo szybko.Trzyma ją stabilnie,jak leży na brzuszku też sama ją sobie obraca jak chce.Słyszałam,że wiele dzieci teraz dobrze sobie z tym radzi,są bardzo silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku,dziewczyny,podziwiam was,ze sie tak udzielacie na forum,szczegolnie Mia.Ja jak Nadine mi zasnie,to nie wiem w co rece wsadzic,zeby wszystko funkcjonowalo w miare.Mama pojechala tydzien temu juz do Polski,a ja sie staram ogarniac. Dzis mialysmy przeboje z brzuszkiem od 7 do 14,teraz spi,mam nadzieje,ze pospi ze cztery godziny.W nocy spi ladnie,budzi sie tylko na cyca i zaraz zasypia. Te jej bole to chyba wzdecia sa,a nie kolki,pojawiaja sie po jedzeniu,mala prezy sie,steka,a jak poloze ja na sobie brzuchem do brzucha to zasypia. Troszke pomagaja herbatki koperkowe no i sabsimplex-i wlasnie pytanie:jak czesto mozna podawac sab dziecku? Co do trzymania glowki i przekrecania sie,to moja corcia tez to robi od jakis dwoch tygodni i jeszcze mi sie przesuwa w lozku,wiec boje sie,zeby nie spadla i otaczam ja poduszkami. Dobra,wysle jeszcze zdjecia na maila i ogladne wasze. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge sobie darowac:Igmik,Polcia jest bardzo do ciebie podobna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM JA KROPELKI SAB SIMPLEX PODAJE 3 X PO 7 KROPLI TAK MI LEKARZ ZALECILL ONE NA PRAWDE POMAGAJO J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj w 2 dzien po porodzie tak mocno unosil glowke ze az moja mama sie dziwila ale to mezczyzna wiec musi byc silny:) .Wlasnie go wykapalam bo zrobil mega kupe potem obsikal mnie i swoje ubranko teraz sobie lezy a ja sprzatam hehe . Pimboli fajnie ze ejstes juz sie zastanawiam co z toba ,sab mozesz uzywac stale tak stoi na ulotce 15 kropelek na lyzeczce lub rozdziencz z czyms ale nie ze swoim mlekiem i co 3 godzinki przed karmieniem podawaj.ja mam w domu i dalam malemu bo polozna mowila ze mial twardy nieco brzuszek ale juz nie daje bo u nas nie ma problemow z kolkami narazie.Kupilas sab za swoje pienaidze? bo mysmy kupili za swoje a polozna mowila ze wszystko oddaja bo leki w de dla dzieci sa za darmo wystarczy doniesc do apteki recepte od pediatry.i jak potrzebujesz to moznesz sobie wypozyczyc pompe elektryczna z apteki na recepte od ginekolog ja karmie tylko odciaganym bo nie idzie inaczej u nas niestety ale wazne ze ma moje mleko. dzis przyjdzie polozna ciekawe ile maly przytyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za info.Wlasnie sie zastanawialam jak to jest z tymi kroplami,nie chcialabym przesadzic,ale one naprawde pomagaja. Przyszla mamo(naprawde musisz zmienic nicka;)-ja kupilam za swoje,ale dostalam kwit i jak pojedziemy na U3 do Kinderarzta,to wezme recepte i mi oddadza.Ja daje malej sab na lyzeczce nierozcienczone,wyglada na to,ze jej smakuje. Co do tej pompy,to jak pojade do swojej gin na badanie,to przy okazji zalatwie te pompe,bo mam reczna i co prawda do tej pory tylko dwa razy uzylam jak musialam wyjsc i mama zostala z Nadine,ale to meczace jest tak recznie odciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Zalicztismy wczoraj okuliste no i z oczkami wzystko ok:) ale to badanie bylo okropne,dobrze,ze juz mamy je za soba.We wtorek neurolog mam nadzieje,ze i tam bedzie wszystko dobrze. Dagusia82 ja rownierz uzywam do karmienia tych oslonek bo mialam ten sam problem co ty i ja nie zamierzam na razie tego zmieniac bo po co ma sie malenstwo i przy okazji ja denerwowac.Mi sie wydaje,ze najwazniejsze,ze to nasz pokarm:) Zreszta mi polozna polecila ten sposob wiec chyba nie jest zly:) Super,ze wasze dzieciaczki takie silne,moj Szymus tez podnosi slicznie glowke choc nie za bardzo lubi pozycjr na brzuszku. Pimboli ja rownierz cierpie na notoryczny brak czassu:) wyslalam zdjecia na maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Czytam Was od czasu do czasu przeważnie z maleństwem na ręce ale na pisanie brakuje wolnych chwil, też więcej uwagi muszę teraz poświęcać pięcioletniemu synowi. Gratuluje Balbince wspaniałego synka. Mia bardzo mi szkoda Gabci, na pewno przy takiej pielegnacji którą stosujesz szybko nastapi poprawa. Jak jeszcze byłam w szpitalu pediatrzy odradzali stosowanie sudokremu ( w pierwszych miesiącach ) z uwagi na to że ma składnik wysuszający skórę więc odstawiłam i teraz stosuje Linomag, maść którą używały chyba jeszcze nasze mamy. Na suchą, łuszczącą się skórę polecam Oliatum soft krem a na potówki kąpiel w nadmanganianie potasu- to sprawdzone. Weronika tydzień temu skończyła miesiąc i ważyła 3500, także ładnie przybiera mimo naszych kłopotów z karmieniem bo więcej je z butli niż z piersi, gdybym nie ściągała pokarmu to pewnie już bym go straciła bo mam wrażenie że mój sutek służy jej wyłącznie jako smoczek. Jestem załamana bo dziś bylismy na usg stawów biodrowych i córcia ma dysplazję lewego stawu biodrowego i musi nosić poduszkę Frejki nie wiem jak ona to bedzie znosić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane mamusie Wybaczcie, że długo się nie odzywam. Jestem na razie zupełnie sama, a że jutro przyjeżdza teściowa musiałam zrobić porządki. Dziękuję Wam za rady dotyczące suchej skórki. Na razie małej troszkę się poprawiło zobaczymy co dalej. dagusia dziękuję za odpowiedz. Slusznie wybrałaś imie Weronika na drugie bo to imię jest piękne a kobiety o tym imieniu są bardzo silne. Fakt skrót WC niekoniecznie jest fajny :) Mam pytanie do mam karmiących sztucznym mleczkiem. Czy konieczna jest konsultacja z pediatrą, czy są na receptę i jakie jest dobre, bo pełno tego na rynku. Niestety ale mam problemy z laktacją mimo usilnych starach. Fakt, że karmię z butelki, bo mała sutek traktuje jak smoka i zaraz zasypia a jak ją pobudzam to odpycha moją pierś rączkami i na tym się kończy. Wydaje mi się że wkrótce stracę pokarm. Rodziłam w szpitalu praskim i jeśli chodzi o opiekę porodową to naprawdę polecam. Bardzo mili i fachowi lekarze, nie czekają na nie wiadomo co, położne też super, oprócz jednej która się mną zajmowała i właściwie to jej nie było, ale dużo pomogła mi położna opłacona przez inną dziewczynę. Ale jeśli chodzi o oddział noworodkowy to było okropnie. Bardzo mnie te pielęgiarki i lekarki zestresowały tym karmieniem piersią. Płakałam ja, płakała mała i dopiero w domu odzyskałam spokój. 2 godziny po cesarce pielęgniarka od noworodków przyniosła mi malutką do karmienia, przystawiła mi mała do piersi i zaczęła się na mnie drzeć, że nie chcę współpracować i co ze mnie za matka że to leży w Naszym interesie. Byłam tak zmeczona że pominęłam tę uwagę mimo uszu. Ale potem nie było lepiej. Wspominam to jako koszmar. Gdyby miały lepsze podejście pewnie karmiłabym cały czas piersią i byłoby ok :(. Rosołek miejsca intymne dziewczynek należy myc delikatnie wacikiem nasączonym wodą. Trzeba to miejsce oczyszczać żeby nie rozwinęły się bakterie. Idę trochę się zdrzemnąć bo mała pewnie obudzi sie jak zwyle o 24-tej. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×